Jump to content

Recommended Posts

Сериала е жесток, благодаря на целия екип и на преводачите, благодарение на които достига до нас. Изгледах го до 16 епизод, чакам с нетърпение превода на останалите епизоди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, свърших го и него.. Макар, че гледането на този сериал беше нещо странно и специално / както се получи накрая/ за мен.

Това беше третият сериал ,който ми попадна пред очите/ след BBF and Coffe prince, току що - бях "нагазила" във водите корейски дълбоки. После забелязах, че няма субтитри нататък / Бях до 8-ми епизод , мисля/. През това време, 3 месеца / до сега/ , изгледах още около 14 сериала и 6 бр. японски, също. Когато се върнах на " Скандалът.." се оказа, че се връщам у дома. Всички актьори от възрастните мъжОве , част от младоците ми бяха ВЕЧЕ познати и гледани, и харесвани. Направо ми беше Коледна прегръдка този сериал.

Ярки и цветни герои. Рошльо, Гиздавият, Гордият и Момичето. Ех, че групичка. :D

Приятно гледане на негледалите.

 

 

 

 

p.s. Благодаря за превода и редакцията на виновните за това. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на целия екип, както и за превода. Сега изгледах останалите епизоди, много ми хареса сериала, интересно ми е как завършва историята според книгата. Филмчето определено се нарежда в моя топ 10 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю Чун спечели наградата за нов актьор за ролята си на И Сон Джун на KBS наградите !!! И той самия беше доста изненадан :)))).

 

И Джунг Ги спечели награда за второстепенна мъжка роля ! :)

 

О, йееее! :)))

Най-добра двойка - Юн Шик и Сон Джун!!!

Двамата спечелиха заедно с Гън Сок и наградата при онлайн гласовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ю Чун спечели наградата за нов актьор за ролята си на И Сон Джун на KBS наградите !!! И той самия беше доста изненадан :)))).

 

И Джунг Ги спечели награда за второстепенна мъжка роля ! :)

 

О, йееее! :)))

Най-добра двойка - Юн Шик и Сон Джун!!!

Двамата спечелиха заедно с Гън Сок и наградата при онлайн гласовете.

 

Ами да са им честити наградите!

Аз, особено за Джунг Ги, го очаквах. Просто нямаше как да не му дадат наградка на това слънце! Браво!

А сериалът беше истинско удоволствие и наслада за очите! Тези хлапета не ме оставиха равнодушна нито за момент! Големи бонбони!

През цялото време гледах ухилена като... зелка!

И едно голямо :thanks: на целия екип преводачи и редактори, които направиха удоволствието двойно! Прекрасни сте, момичета :bow: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За наградата на Мики, наистина не се изненадвам. Справи се блестящо, още повече, че това е първия проект, в който се снима. Като за първи път, се е справил изключително. Много естествено игра, така че наградата си я заслужи на 100%. Катерицата, ех тая Катерица :) голям ми е любимец. Един от най-сладките образи в целия сериал, да не кажа, че неговата роля ми хареса най-много. И чудесно си я изигра момчето, затова и той заслужено си е удостоен с награда. Интересно, защо са подминали Бесния с наградите... и той направи страхотна роля. Като образ беше малко недоразвит и потаен, ама т'ва не е много важно, защото колкото повече гледах Yoo Ah In толкова повече ми харесва. А Мики с брадичка...ммм понрави ми се :) Много бях очарована от сериала, смятам да го повторч даже след известно време, идеален е за отвличане от ежедневието.

 

P.S.

 

Един от любимите ми моменти: Бесния: "Как може да имаш такъв ужасен почерк! ...На това ли ги учат сега в Сонгюнгуан, няма нито едно без грешка...." и

Ким Юн Хи: ""Пак ли тази книга?" И Сон Джун: "Още съм неопитен..."

 

Не се стърпях да не го изкоментирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори път се хващам да гледам сериал, понеже се радва на голям интерес. И отново съм разочарована. Надявам се другите набелязани от мен сериали да заслужат навъртените им страници.

 

Обикновено идеите, застъпени в драмите са любов, приятелство и т.н. Тук бях приятно изненадана, че е разгледано равноправието, въпреки че годината на развитие на действието, би трябвало да ми го подскаже. Но дори и тя ми дотегна от "плоския" сценарий, който нито веднъж не успя да ми разпали любопитството.

 

 

Още първи епизод ме разочарова. Не обичам да се подценява Негово величество - зрителят. А в Ким Юн Шик не видях нищо, ама нищо, което да подскаже опит за преобразяване в мъж. Ни походка, ни жестове. Да не говорим, че трябва да повярвам как косата определя пола. Вързана на върха на главата - мъж, коса заплетена на плитка - жена. :blink: В тази връзка как така се осъзнаха за брат й толкова бързо? :lol: Освен това говореше с преправен глас, но от време на време се кискаше като жена. Ама кой да я чуе. Или да види чисто женските капризи като " Не искам повече да те виждам!", последвало от "Забрави какво ти казах вчера."

За сметка на това - всичко е шарено, с искрящи цветове - радост за окото.

Появява се Жениха. Защо му сложиха този прякор? По би му отивал - Каменно лице, Безиразния.

Добре. Пресъздава роля на праволинеен младеж, ама това означава ли, че емоции трябва да изразява само с умерено ръкомахане на ръце. А как безкрайно се изненадах от:

Ю Чун спечели наградата за нов актьор за ролята си на И Сон Джун на KBS наградите !!! И той самия беше доста изненадан :)))).

...

Как е възможно? Нима актьорското майсторство има нещо общо с покера? Понеже, докато го гледах, постоянно си мислех колко ли покерджии биха му завидели за липсата на каквато и да е емоция по лицето му.

А и химията между него и Големия бе нулева.

 

За сметка на това всички останали актьори бяха много на ниво. Разбира се, Катеричката и Бесния обраха симпатиите ми. Страшно силен поглед има Yoo Ah-in, прекрасна игра на Song Joong-ki. Както и красивата Чо Сон, въпреки че тя в последния епизод ми направи лошо впечатление как в решителния момент, трепна 2-3 пъти безпомощно с миглички. Добре, че Бесния не го представиха като супер боец.

 

Мудността на сериала бе забележителна - 5 серии размахване на лъкове, 5 серии - на стикове, 5 серии - осъзнаване на чувства, 5 серии - опит да се завърши сериала. Краят повече от розов - лошите са претопени в добри. Мекушавите стават решителни. Всеки си намери половинката. Неопитните са спасени, благодарение на червената книжка.

 

Изводът е ясен: бъди добър човек и всички красавци - мъже и жени ще се влюбят в теб, а ти ще си избереш, когото си искаш. Отхвърлените ще претопят чувствата си, без грам терзание, във вечно приятелство.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, стана каквато стана. :lol: От единия сериал, сега се прехвърлиха негативите и към този за някои захаросан сериал .Много съм изненадана и аз от наградата на главния актьор. Много ми се щеше един от двамата симпатяги да беше спечелил/Катеричката или Бесния/.Иначе за мен си беше кеф да го гледам, много се смях и ми подейства доста разтоварващо, не съм правила толкова задълбочен анализ и адски много ме разсмя и мен desjer :lol: .Тогава просто се забавлявах от комичните моменти, а те си бяха бол. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, не буквално го излапах. Много добре направен сериал. Никакви забележки нямам. Актьорите играеха отлично, визията им беше много добре подбрана и всеки подхождаше на ролята си, никакви забележки нямам относно сценарий и режисура, с две думи - прекарах времето си чудесно докато го гледах и не ми се искаше да свършва. Имаше и смях и сълзи, и напрежение без много драматизъм, и най-важното никакви трагедии, които да ме карат да се ядосвам, че изобщо съм пуснала компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес гледах 5 серия и като че ли вече взе да ми харесва. И а дано да е така, защото като чета коментарите ви за сериала ,чак ме е яд че аз нещо не мога да видя магията в него . Но ще гледам и ще видим. Интересно ми е какво ще стане с Катеричката и също с председателя на даскалото-гадняра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, ще трябва да се съглася с desjer. Сериалът на моменти е много забавен, но като цяло - с глупав сюжет и мудно действие.

Yoochun е чаровник, но като актьор е пълно дърво. Вярно, че това е първия сериал, в който участва, но e повече от ясно, че няма талант. Известен е като певец и са го включили, за да вдигне рейтинга на драмата..., но чак пък да му дадат главната роля? Че и награда? Ума ми не го побира.

За Park Min Young какво да кажа... Ако е трябвало да играе така, че от километри да си личи че е жена, то тогава се справи блестящо с ролята си. Затова, може би си е заслужила наградата.

Song Joong Ki беше невероятен. С тази палава усмивка... :wub: Не бих могла да си представя друг в тази роля. Много се зарадвах като разбрах, че са го наградили. Определено ще следя кариерата му оттук нататък.

Играта на Yoo Ah In също беше добра, но ролята му беше на прекалено потаен и вечно липсващ бунтар и затова, може би, остана незабелязан и не получи награда. И в други филми съм го гледала, но тук за пръв път забелязах колко красива усмивка има.

За финала...

 

Фактът, че Ким Юн Шик е жена, беше най-големият проблем. Всички бяха против оставането й в Сонгюнгуан, докато накрая Вторият министър не се съгласи да я приеме. След това проблемът се реши като с магическа пръчица. Че и преподавател я направиха. Това беше най-голямата глупост в целия сериал. <_<

 

Та, освен Катеричката, Бесния и ОСТ-а на драмата, нищо друго не ми хареса. Ако не бях се включила в превода, сигурно щях да се откажа да го гледам още след първата серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

За съжаление, ще трябва да се съглася с desjer. Сериалът на моменти е много забавен, но като цяло - с глупав сюжет и мудно действие.

Yoochun е чаровник, но като актьор е пълно дърво. Вярно, че това е първия сериал, в който участва, но e повече от ясно, че няма талант. Известен е като певец и са го включили, за да вдигне рейтинга на драмата..., но чак пък да му дадат главната роля? Че и награда? Ума ми не го побира.

За Park Min Young какво да кажа... Ако е трябвало да играе така, че от километри да си личи че е жена, то тогава се справи блестящо с ролята си. Затова, може би си е заслужила наградата.

 

 

 

 

Въобще не мога да се съглася с мнението на chervenpiper относно играта на Park Yoon Chun и Park Min Young - не само те не са сгрешили в представянето си в сериала, но и режисьорът и сценаристката. На мен ми се струва неправилно да се съди за онези времена от позицията на съвремието, както и да се очаква подобно нещо. Естествено, ние не сме свидетели на описвания период, но на всеки малко по-запознат с подобни епохи му е ясно, че етикетът и моралът са били доста по-различни от сега.

И двамата герои са представители на корейската аристокрация и са благородници по произход и възпитание. Естествено е тяхното поведение и маниери да се отличават от грубиянския съвремен маниер. ;)

Ако някой е разочарован в тази драма по тези причини и му е скучно, по-добре е да гледа драмата Strongest Chil Woo, отново с участието на Yoo Ah In. Драмата разглежда същия период, дори някои от историте и на на тази драма са разгледани и там, но по друг начин, в по-голяма степен съобразен със съвремените очаквания на зрителя за екшън и действие, има достатъчно от всичко.

За мене лично тази драма беше интересна единствено заради участието на Yoo Ah In и съдбата и образа на неговия герой.

 

Фактът, че съществуват толкова много истории за жени от отминали епохи, представяли се успешно се за мъже и постигали определени успехи в обществото, показва, че подобна идея не може да е нереална и надали всиките са приличали на надодялани мъжкарани или някакви унисекс особи, каквито явно някои очакват да видят и тук. ;) Беше казано вече, че тогава жени не са учили и писали и никой не е могъл да си представи, че жена би се държала така, затова и не са се замисляли. Да, и тук обърнаха внимание, че Ким Юн Шик е прекалено женствен и затова на някои герои им беше особено противен с тази си слабост и вид - визирам президента на студентите.

 

 

А за мудността и глупавия сюжет на драмата не мога да се съглася, определено. Защо само любовната история да е интересна в него?!

Обучението също е едно интересно преживяване и една много интересна тема, както и взаимоотношенията родители-деца, приятелството и колегиалността, благородството в многото му прояви; историческата интрига и кармическите взаимоотношения.

А и за да стигнем до логичната развръзка накрая трябва да изминем определен път в изграждане на взаимоотношенията, така че къде е тази мудност не виждам?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам прекрасен пример как мъж се превръща в прекрасна жена, което е в пъти по-трудно от обратното. ( The King And The Clown (2005) ) Мисълта ми бе, че трябваше да се вложи малко старание, за да доставят удоволствие на зрителя.

 

Относно изпитите - честно казано, и тук не видях нещо, което да ме впечатли. По би ми било интересно да науча за начина на преподаване. Де факто аз не видях някой учител да им преподава мъдрости. Децата си учеха на самотек между състезанията. И показаха повече житейска мъдрост и опит, придобит извън училището.

 

 

 

Относно логиката:

Нима е обичайно подобно опълчване, каквото спретна Жениха на баща си? Или че вдигането на ръце на "скромна девойка" пред очите на министри е нормално? Да не говорим как всичко се размина накрая и за Червения вестител, и за Големия, и за кой ли не.

 

 

 

 

 

А Micky Yoochun е спечелил награда за тази роля и аз го коментирам само върху нея. Другаде нямам спомен да съм го гледала. И твърдо заставам зад думите си относно играта му в този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Въобще не мога да се съглася с мнението на chervenpiper относно играта на Park Yoon Chun и Park Min Young - не само те не са сгрешили в представянето си в сериала, но и режисьорът и сценаристката. На мен ми се струва неправилно да се съди за онези времена от позицията на съвремието, както и да се очаква подобно нещо. Естествено, ние не сме свидетели на описвания период, но на всеки малко по-запознат с подобни епохи му е ясно, че етикетът и моралът са били доста по-различни от сега.

И двамата герои са представители на корейската аристокрация и са благородници по произход и възпитание. Естествено е тяхното поведение и маниери да се отличават от грубиянския съвремен маниер. ;)

Ако някой е разочарован в тази драма по тези причини и му е скучно, по-добре е да гледа драмата Strongest Chil Woo, отново с участието на Yoo Ah In. Драмата разглежда същия период, дори някои от историте и на на тази драма са разгледани и там, но по друг начин, в по-голяма степен съобразен със съвремените очаквания на зрителя за екшън и действие, има достатъчно от всичко.

За мене лично тази драма беше интересна единствено заради участието на Yoo Ah In и съдбата и образа на неговия герой.

 

Фактът, че съществуват толкова много истории за жени от отминали епохи, представяли се успешно се за мъже и постигали определени успехи в обществото, показва, че подобна идея не може да е нереална и надали всиките са приличали на надодялани мъжкарани или някакви унисекс особи, каквито явно някои очакват да видят и тук. ;) Беше казано вече, че тогава жени не са учили и писали и никой не е могъл да си представи, че жена би се държала така, затова и не са се замисляли. Да, и тук обърнаха внимание, че Ким Юн Шик е прекалено женствен и затова на някои герои им беше особено противен с тази си слабост и вид - визирам президента на студентите.

 

 

А за мудността и глупавия сюжет на драмата не мога да се съглася, определено. Защо само любовната история да е интересна в него?!

Обучението също е едно интересно преживяване и една много интересна тема, както и взаимоотношенията родители-деца, приятелството и колегиалността, благородството в многото му прояви; историческата интрига и кармическите взаимоотношения.

А и за да стигнем до логичната развръзка накрая трябва да изминем определен път в изграждане на взаимоотношенията, така че къде е тази мудност не виждам?!

В началото и на мен ми харесваше (до към 12 серия май беше), но после...

На Park Min Young, ще повторя, от километри й личеше че е жена. Ако ролята й е била да се прави на изключително нежен и капризен мъж, кикотещ се като влюбена девойка, то тогава се справи много добре. Дори блестящо.

Лицето на Yoochun не изразяваше никаква емоция.

Та той е мъж, изпитващ чувства към друг мъж! Вътрешната борба на героя трябва да е голяма и да си личи.

Да не говорим за момента, в който разбра че Ким Юн Шик е жена... Никаква изненада. Поне да я подозираше, как да е. <_<

 

Не мисля, че Yoochun има талант за актьор (Jaejoon се справи къде къде по-добре в "Heaven's Postman "), но да кажем, че има. Как може да дадат главна роля в исторически сериал на новак. Та това е първият му проект! Той дори на сцената е като глътнал бастун. В тази драма, понеже според сюжета не може да изрече мислите си на глас, би трябвало чрез лицето си (по-точно очите) да успее да изрази силното желание и колебанието на героя си.

 

Как се разбира, че иска да я целуне? Ами като дадат близък план на устните й и той като преглътне веднъж. :D

 

Освен това, мисля, че щом драмата се пуска в ефир през 2010г., би трябвало поне малко да се съобразят със "съвремените очаквания на зрителя за екшън и действие".

Действието е наистина е мудно.

Какво се случва във филма : Ким Юн Шик влезе в Сонгюнгуан, участва в турнира по стрелба, после в следващото състезание, търси крадеца на ценностите, отиде на острова с И Сон Джун, участва в Hwang Gam Je, захвана се с търсенето на Ръкописа, намери го и... накрая стана преподавател. И това 20 серии. Преспокойно можеха да го съберат в 5-6 (най-много 10)

 

Просто изразявам мнението си :D Все пак, няма сериал, който да се е харесал на всички. Разни хора - разни идеали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не е вашият тип сериал. :P

Съгласна съм с вас за абсурдността на момичето да изглежда момче, но честно казано от един момент нататък спря да ми прави впечатление. Хареса ми как се оформиха топлите взаимоотношения между четворката и химията, която имаше между тях.

Колкото до Мики, за мен се справи много добре с ролята си на затворения и сдържан Сон Джун, точно си изглеждаше като бастун, но такъв беше и героят му - без да изпита дискомфорт, заобиколен от лукс, заровил глава в научните книги, без да има реален досег с нещо, което да го разтърси сериозно. Самият Мики е съвсем различен от героя си и мен точно това ме впечатли - как успя да се преобрази и реално показа себе си в последните две минути на финала :).

Влюбването бе представено наистина малко постно, предполагам, че в романа го описват с доста повече емоции, да не говорим, че очаквах и аз по-силна реакция при научаването, че Ким Юн Шик е момиче, но май наблегнаха повече на шока и радостта, отколкото на гнева и чувството, че са го измамили - просто да не утежнят твърде много ведрото настроение.

Не е идеален/сериал/, но си има от всичко по достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...