Jump to content

Recommended Posts

И така, най-после го догледах.. какво да кажа? Очаквах повече. Може би и заради това останах разочарована. И СонДжун беше адски дървен и не успя до края да ме накаа да го харесам. Бесния.. адски много ми хареса и честно казано като двойка сЧо Сон би бил по-добре.. а пък Катеричката ( а някой може ли да ми каже как е на корейски? Нещо като йорим звучи ) беше много сладък по детски начин :lol: Разтеглена му работа... Само края ми хареса най-много, а до него нямах търпение да стигна. Става за отбиване на време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой може ли да ми каже как е на корейски? Нещо като йорим звучи.

Да, "йорим" е. Точния превод е труден, но нещо като многоженец (донжуан) беше.

В началото, редакторите мислеха да бъде Изкусителя, но накрая решиха да е Катеричката (нямам идея защо). Лично на мен, Изкусителя по ми харесваше :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък Катеричката ( а някой може ли да ми каже как е на корейски? Нещо като йорим звучи )

Всъщност... ;)

 

това означавало и срамен косъм... (беше обяснено някъде в субтитрите на вики)

Затова го оставиха Катеричка... най-близо до истината... и по-прилично. :lol:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност... ;)

 

това означавало и срамен косъм... (беше обяснено някъде в субтитрите на вики)

Затова го оставиха Катеричка... най-близо до истината... и по-прилично. :lol:

 

 

Наистина ли? И като се замисля с каква гордост каза, че така му викат... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос към филма и той е свързан с финала: така и не разбрах някои неща

 

накрая на покрива "хълцукащия" сладур каза нещо от сорта на :"На нищо ли не ги учат вече в Шунгункуан", имайки в предвид че говореше за момиче, следва ли, че вече приемат и момичета? :blink: И другото - Юн Шик като жена ли преподаваше в университета или пак "като мъж" - искрено съжалявам, но нещо тези неща ми останаха мътни ;)

 

Но сериала ми хареса определено. Имах желание нещата да се получат малко по-сериозно накрая и да има малко повече драма.В началото бяха засегнати доста сериозни теми, говореше се за смърт, политически предателства ит.н. и т.н., а всичко свърши някак странно лесно и хубаво. Но пък в крайна сметка явно са преценили, че не искат да задълбочават нещата. Това, което много ми хареса е, че почти нямаше слаб образ в драмата - всеки - като започнеш от гисенга-та, минеш през майката на момичето и стигнеш до продавача в книжарницата (за главните дори не говоря) бяха много добре изпипани като персонажи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meрси за отговора, а иначе за края..

 

Мисля, че точно това значат думите на Бесния. Сигурно Чо Сон учи в Санг.. така и не запомних името. Относно за Ким Юн Ха - тук вече съм сигурна, че като жена преподава. Имаше много намеци, а и учениците нали все подир нея тичаха. По тази логика значи е вярно, че се е създал новия Чосон, където мъже и жени са равни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meрси за отговора, а иначе за края..

 

Мисля, че точно това значат думите на Бесния. Сигурно Чо Сон учи в Санг.. така и не запомних името. Относно за Ким Юн Ха - тук вече съм сигурна, че като жена преподава. Имаше много намеци, а и учениците нали все подир нея тичаха. По тази логика значи е вярно, че се е създал новия Чосон, където мъже и жени са равни.

 

Ох много спойлери станаха, ама няма как:

 

Това на покрива накрая не беше Чо Сон, ако не се лъжа, а някакво друго момиче. Още повече, че при положение, че беше най-елитната гисенг - би трябвало да може да пише и чете перфектно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно симпатизирах на Бесния в сериала и като визия също. Двамата с Катеричката ми бяха любимци.

Сега като гледам негови снимки обаче нещо ми се губи чара. С дълга коса и мустачки е по-добре определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен накрая Ким Юн Ха все още се представяше за мъж а всички тичаха след него защо си е един такъв хубавичък и добричък и най вероятно при него се учи по лесно

Много се съмнявам да и позволят да преподава като жена аи държанието наподобяваше на мъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горното мнение и съм апсолютно сигурен, че се представяше за мъж. И точно в този сериал, това че някакви мъже са го заглеждали, откога почна да ви прави впечатление? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз останах със същото мнение, че я мислят за мъж ,пък и то ако се замислиш, малко бяха хората които в крайна сметка разбраха че е жена,така че явно тайната се е запазила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, наскоро не бях гледала нещо, което толкова да ме изкефи! Току-що изгледах последния епизод. На преводачите и редакторите - голямо благодаря, превода на този сериал с всички тези наименования за мен е истинско геройство! Четиримцата в главните роли (И Сон Джун, Ким Юн Хи, Мун Дже Шин & Ку Йонг Ха) бяха повече от страхотни. Най-голямата ми слабост обаче си остава Бесния. С всичките тия заплетени истории, кой за какво не лъгал, мазал и т.н. - беше супер интересно!

А Ку Йонг Ха с това ветрило... :D Катеричката в последната серия, когато му разкриха тайната, такова изражение доби... не можах да го позная!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sungkyunkwan Scandal ми напомни на Coffee Prince и You're Beautiful. Явно имам афинитет към сериалите, в които момиче се преструва на момче. Сигурно затова ми хареса толкова, но може би заради позната тема, сериала ме измори. Успях да стигна до десети епизод и след това около месец не можах да продължа да го гледам. Не че не ми хареса, просто имах чувство, че съм виждала повечето неща в сюжета, действията, развитието и т.н.

Тук участваше Пак Да Йонг - I'm Sam, Ja Myung Go. Играта и отново ми допадна. Останалия каст също беше на голямо ниво, като любимци ми бяха Йонг Ха и Дже Шин. Ку Йонг Ха за мен беше най-пъстрия персонаж в сериала и внасяше в него приятно и весело настроение. Приятелството им с Мун Дже Шин ми хареса най-много заради близостта им, а и двамата сякаш се допълваха взаимно - страхотния характер на Йонг Ха компенсираше сериозността на Дже Шин. Имаха много дълбока връзка помежду си, по отделно също ги обожавах. Бесния ми беше фаворит.

Харесвах професор Чонг, краля, втория министър, лудата тройка от университета. Като цяло всеки един от персонажите допринесе за атмосферата на сериала.

Не съм доволна от играта на Мики. Беше прекалено сериозен, безизразен, освен в редките случаи, в които се усмихваше. Причината сигурно е била в ролята му на И Сон Джун, но не ми хареса и нещо ми липсваше в него.

Председателя също не ми хареса. Актьора е най-отвратителния, който съм виждала напоследък и факта, че е брат на Ха Джи Уон не променя това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съвсем наскоро го приключих и също най-зле ми се видя брата на Ха Джи Уон, абсолютно еднакъв във всяка сцена с негово участие, ама тя сестра му в едно интервю сама каза, че имал още много да учи :D

Като цяло сериалът ми хареса, много деликантни сексуални намеци имаше. За Бесния и Катеричката е ясно, че бяха сладури, ама от младите актьори, май най-добре си беше главната героиня - определено ще ми е интересно да я видя и в други роли. А просто няма такъв симпатичен и благ Крал :lol: миловиден човечец, хич не ми се връзваше като строг владетел :D

Може би сериалът щеше да ми хареса още повече, ако не го гледах като пълнеж между сериите на Градината :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Забавен!Зад привидно комичните ситуации, се виждат поуките за всички нас. Хареса ми!

Не обичам сравненията, но нещо ми напомни за Hong Gil Dong (2008) :rolleyes:

И както обича да казва моята приятелка - все има един добряк дето се грижи за гл. героиня и накрая остава с празни ръце.

Да живеят добрите момчета!Да живеят и лошите, ама на филм!

 

Поздравления за екипа по прево-реда! На мен все не ми стига смелост да се пробвам с исторически сериал. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм някъде по-средата на сериала. Не ме впечатлява кой-знае колко, харесва ми главно заради кумичните моменти. Засега (според мен) най-добре си изпълняват ролята "Бесниа" и "Катеричката" ако не им бъркам прякорите :D и това пак е свързано с това, че главно ще догледам сериалът може би заради комедийните моменти. Липсва някак развитието (в характери на герои, чувства, дори в действие), сериите са доста еднообразни засега, откакто влязоха в университета ... общо взето погледът на безнадеждно "влюбена крава" с който Юн Хи гледа Со Джун в абсолютно всяка серия, откакто влязоха в университета, взе да писва леко и прави сериалът еднообразен и без развитие ... Липсва и женското присъствие, единствено съществена женска роля има Park Min Young, но пък и тя се прави на момче, така че според мен сериалът е насочен повече към женската аудитория. За мен лично второстепенните актъори правят сериалът гледаем, като ми харесва най-много комедийната му част. Доста голяма прилика намирам с друг сериал - "Красиви като Ангели", като този е малко по-добър според мен за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз на кой филм ми заприлича. Хана Кими та дрънка. Въпреки, че сериала е в графата ученическа драма успя да привлече вниманието ми. Наистина не очаквах толкова да ми хареса. Отдавна се наситих на ученически истории в азиатските сериали, но предвид факта, че отдавна не бях гледала корейско историческо се забавлявах доста. И разбрах, защо Бесния и Катеричката са любимци на всички. Големи сладури, няма спор. Накрая само малко провлачиха, но лесно се преглъща. Това е от филмите които те оставя с усмивка на уста. Голямо попадение бяха изписването на мъдростите на Конфуций. И накрая, благодаря за хубавите субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам със смесени чувства от сериала. Хареса ми, но не достатъчно. Последно време всичките сериали, които гледам нещо не ме впечатляват толкова колкото в началото като започнах. И определено не е от пренасищане.

Както на повечето и на мен Бесния и Катеричката ми бяха любимци от самото начало до края. Бесния повече би подхождал на Юн Хи, но си признавам, че съм пристрастна.

Особено ме забавляваха отношенията му с Катеричката. Като му кажеше Бясното ми и направо мед ми капеше от сърцето :lol:

На края понеже видях по-нагоре, че говорихте. Юн Хи продължи да се представя за мъж. На последният епизод директорът като ги мъмреше с И Сон Джун я нарече Ким Юн Шик.

Само не си спомням дадоха ли какво стана накрая с Председателят (така и не му запомних името Ха Ин Су ли беше Су Ни ли беше)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...