Jump to content

Recommended Posts

Признавам си, тука тотално ме закла.   :lol: Много се радвам, получи се интересна дискусия. Най-вече  защото разбрах, какво е искала да ни разкаже сценаристката с този сюжет. Друго си е жена, да ти ги разясни тези неща. :)

 

Между другото, Сон Джун вобще не ми изглеждаше като човек, който единственно е виждал жена в ония мръсните книги с картинките. (дето го хванаха, че чете  :D ) Особено с дъщерята на министъра показваше доста самочувствие. Но както и да е, схванах смисъла. 

 

Като заключение, можем да систематизираме няколко мисли. (не са на Конфуций)

 

1-во. Един мъж, колкото и да се заблуждава, накрая винаги отива при жените.  Защото те са истината и няма друга истина освен тях. :) (това обяснява гейската история)

 

2-ро. Една жена винаги трябва да насочва мъжа към правилният път. Това е така, защото той е прекалено глупав и трябва някой да го открехне за неговите чувства. Защото мъжете никога не знаят какво чувстват.  (това обяснява сърденето и насочването) 

 

 

3-то.  Жените винаги знаят, какво чувстват мъжете, много преди те самите да го осъзнаят напълно. (това обяснява всичко!)

 

 

 

 

Обаче на мен най ми харесаха сцените, след като той разбра, че е момиче.  Особено онази в която я питаше, какво е искала да каже и тя го целуна. Какъв по-добър начин да обясниш нещо. :) Също и тези в които се държаха за ръце и онези когато шапките им пречеха. Няма да забравя той какви чупки правише, като я прегърна отзад.  Така се беше прегънал настрани заради шапката :D Тия шапки май са ги измислили за да няма много близости между мъжете, че ако всеки минава през такава фаза (както стана ясно), ще стане опасно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето много ме заинтригува затова моля Ви .Къде мога да намеря руски субтитри за него?Ще Ви бъда много благодарна ако ме насочите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето много ме заинтригува затова моля Ви .Къде мога да намеря руски субтитри за него?Ще Ви бъда много благодарна ако ме насочите .

 

Погледни тук. :click: Засега са стигнали до 6 серия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето много ме заинтригува затова моля Ви .Къде мога да намеря руски субтитри за него?Ще Ви бъда много благодарна ако ме насочите .

До 7-ма серия има и бг субтитри...

Иначе... целия сериал на руски онлайн го имаше тук. В момента обаче обновяват сайта... :unsure:

П.П. Оказа се, че го има и тук. Приятно гледане. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Признавам си, тука тотално ме закла.   :lol: Много се радвам, получи се интересна дискусия. Най-вече  защото разбрах, какво е искала да ни разкаже сценаристката с този сюжет. Друго си е жена, да ти ги разясни тези неща. :)

 

Между другото, Сон Джун вобще не ми изглеждаше като човек, който единственно е виждал жена в ония мръсните книги с картинките. (дето го хванаха, че чете  :D ) Особено с дъщерята на министъра показваше доста самочувствие. Но както и да е, схванах смисъла. 

 

Като заключение, можем да систематизираме няколко мисли. (не са на Конфуций)

 

1-во. Един мъж, колкото и да се заблуждава, накрая винаги отива при жените.  Защото те са истината и няма друга истина освен тях. :) (това обяснява гейската история)

 

2-ро. Една жена винаги трябва да насочва мъжа към правилният път. Това е така, защото той е прекалено глупав и трябва някой да го открехне за неговите чувства. Защото мъжете никога не знаят какво чувстват.  (това обяснява сърденето и насочването) 

 

 

3-то.  Жените винаги знаят, какво чувстват мъжете, много преди те самите да го осъзнаят напълно. (това обяснява всичко!)

 

 

 

 

Обаче на мен най ми харесаха сцените, след като той разбра, че е момиче.  Особено онази в която я питаше, какво е искала да каже и тя го целуна. Какъв по-добър начин да обясниш нещо. :) Също и тези в които се държаха за ръце и онези когато шапките им пречеха. Няма да забравя той какви чупки правише, като я прегърна отзад.  Така се беше прегънал настрани заради шапката :D Тия шапки май са ги измислили за да няма много близости между мъжете, че ако всеки минава през такава фаза (както стана ясно), ще стане опасно. :)

 

 

Много ми допадна тънкото чувство за хумор на твоя отговор и веселите обобщения, затова само бих добавила...

 

 

 

Наистина мъжете и жените трябва да работят заедно, по-скоро да творят заедно, защото се допълват взаимно по един уникален начин. Любовта между мъжа и жената (по думите на Платон) е силата обединяваща двете половинки на разделените ни духове, затова ни е толкова интересна като феномен.

 

Според мен, сценаристката си е поставила за цел да ни покаже една такава среща, затова и героите се харесаха от пръв поглед

и непрекъснато се занимаваха един с друг.

 

Ли Сон Джун е уверен в себе си младеж, защото много е чел и има стабилна ценностна система, която му помага да се преборва

с всякакви ситуации (затова така пламенно говори за правилата; аз го разбирам, че той така ги нарича (етическите закони)).

И в ситуацията с дъщерята на министъра няма нищо сложно за решаване, та да се смути кой знай колко. Напротив, той си знае,

че един благородник никога не би злепоставил една млада дама, та било и за да се докаже пред студентския съвет или за да

остане в училището. По-скоро дъщерята беше повече от странна за мен. :D

 

Друг въпрос е странното му и физическо /както разбирам от Юн Ха/ влечение към Ким Юн Шик - това го притеснява. Защото е

срещу етическите и морални закони подобно влечение между еднополови същества и това го подчертават във всички сериали,

вероятно и писаните от мъже-сценаристи ;) .

 

Не бих казала, че мъжете са глупави, напротив, те са по-разумни и аналитични от жените. Жените от своя страна развиват в себе

си повече интуитивната страна, и чувствената. Всички ние притежаваме всички способности и качества, разликата е в това как те

се проявяват в нашата индивидуалност, в какви съчетания влизат и т.н.

 

За последната ти мисъл - останах с впечатление, че Ким Юн Ни се усети по-късно за какво става въпрос от Ли Сон Джун.

Наскоро прегледах сериите отново и се изненадах, че той още от първата серия го (я) преследва под някакъв предтекст и

отчаяно се стремеше да го (я) направи свой приятел. Дори първото му признание към нея беше именно това - "В началото исках да си в Сунгюнкван за да не пропиляваш таланта си, а после се нуждаех от твоето приятелство". Според мен напълно логично и естествено, като видиш стойностен човек да искаш да общуваш с него. А от Ким Юн Шик той имаше какво да научи и го ценеше.

 

Моментите, които изброи са любими на всички изгледали сериала. :wub:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подхванах го и аз Скандала. Честно казано, първите два епизода не ме впечатлиха особено, помислих си, че отново ще остана с излъгани надежди. НО от третия епизод започна истинската веселба :D Не е за вярване как ме зариби това сериалче. Толкова леко върви историята, че те кара да искаш да гледаш още и още... Невероятно чаровни актьори, много красиво направен сериал. Абе много емоция, много чар събран на едно място - приказно :) Изгледах седемте епизода за почти един ден. И сега имам въпрос, свързан със субтитрите. Видях в темата за проектите, че от 8 до 12 епизод са 100% готови. Та, реших да питам, дали скоро ще бъдат достъпни за сваляне, или да го продължа с английските суб. :) Благодаря предварително на този, който ще предостави информацията по въпроса :)

P.S. Искам да изкажа искрени благодарности на екипа, който се е заел с превода на този сериал. Не лесна задача, но са се справили блестящо със 7-те епизода, които гледах до сега. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, преведени са, но не са редактирани. Но работим по въпроса... :)

3а съжаление не мисля, че някой може да се ангажира да каже след колко точно време ще са готови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и аз :)

Много ми хареса, не искам да се повтарям, доста се изприказва за този сериал, но няма как да не отбележа впечатлението си. Хареса ми как представиха взаимоотношенията, хареса ми как представиха любовната история, хареса ми как представиха прогреса в държавата. Новаторското мислене на краля, мисленето на бъдещите управници (студентите), развитието на страната в бъдеще...

Последната серия наистина доста я претупаха, можеше спокойно да я направят в поне 2-3 епизода.

 

 

Доста неясна стана развръзката, как от големия скандал, че тя е момиче, накрая се озова като преподавател в университета ???

Без негодуванието на директора, учители, всеобщо мнение на управници, даже и да е заповед на краля, примерно... хм... доста странно...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Доста неясна стана развръзката, как от големия скандал, че тя е момиче, накрая се озова като преподавател в университета ???

Без негодуванието на директора, учители, всеобщо мнение на управници, даже и да е заповед на краля, примерно... хм... доста странно...

 

 

Според мен в това се крие тайната вратичка на сценаристите и продуцентите за евентуално продължение, ако успеят да се съгласуват с екипа.

 

Доколкото разбрах такова желание имат, както и потенциал от самия роман, който бил 800 страници. Виждам, че и самият актьорски състав

толкова добре се е сработил, че има желание, както и главният изпълнител Мики Юнчун (и неговата група също :wub: ) - всички са почитатели на

сериала, което много ме радва и ме изпълва с надежди, ако не за продължение, то за подобен добър проект.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е върха :kissx: Не съм го изгледала целия още, но от гледаното до сега отново потвърждавам мнението си, че корейските сериали са уникални.Почнах да го гледам единствено заради Мики, но много ми хареса сюжета,ролите на актъорите, а за музиката няма спор - страхотна.Любимите ми песни са Found you и Тоо love.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммммммм, скандала, а?

Мислех да гледам няколко епизода, да чакам целия превод. Пуснах си първите епизоди, насладих им се, субтитрите бяха страхотни, прякорите още повече ;) и ..... не успях да спра. Гледах ли, гледах, май доста говорех за сериалчето също, защото си заслужаваше. Беше страхотен, няма да повтарям вече казаното за него, за това как не могат да разберат, че "Големия" е момиче и т.н.

Насладих му се, че започнах и Мики да харесвам :)

Но няма как да пропусна да отбележа актьорите и героите, които те изиграха, които за мен направиха сериала толкова добър - "Катеричката" и "Бесния" (говоря с прякори, просто защото много ми харесват :) ). Наистина нямаше да е същото без тях, хващах се на моменти, че гледам повече тях, отколкото милата влюбена двойка :D Всичко беше толкова изпипано - образи, реакции, забавни моменти, нямаше как тези двамца верни приятели, да не ти грабнат вниманието B)

 

jong+ki.jpg

 

photo30072.jpg

 

Не мога да не призная колко много му отиваше прическата на момчето

 

yoo-ah-in-22.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сериала много готин.И аз като sonka88 на моменти се хващах да гледам само "Катеричката" и "Бесния". Като изглеждат така и как добре си играят ролите,човек може да се отпресне за малкоskks1619.pngwallyongha2.jpg не че "Големия" и "Жениха" нямаха свойте моменти.Като цяло сериала е много свеж и забавен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, страхотни гифчета :D Истинско удоволствие е, да се гледа сериала. След Bad Guy нищо не ми е грабвало интереса. Sungkyunkwan Scandal се оказа страхотна комедийна драма. Всички образи са уникални по себе си. Макар, че сме виждали като сценарий момиче да се прави на момче, актрисата тук непреотстъпва пред колежките си. Тя ми напомня малко откъм излъчване на главната актриса в Hong Gil Dong . Симпатягите, които са се събрали така ме радват, че отдавна не ми се беше случвало да чакам с нетърпение бг субтитри всяка седмица, за които мнооого благодаря. :D

 

 

edit. изгледах го. :D толкова забавен и интересен сериал отдавна не съм гледала.сладурски филм и ост. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Song Joong Ki е страшен образ, само как се подсмихва ми иде да го гушна и на целувам, като плюшено меченце ми е :)

 

Бесния ми е любимец, толкова е харизматичен и секси, че не мога да спра да гледам сериала.

 

Невероятно усещане докато гледаш сериала, няма моменти, в които да ме накара да превърта някоя от сцените.

 

Благодаря за превода! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честна, ситуацията повече ми напомня на Coffee prince. Като цяло, историята държи зрителя в плен на любопитството и като сценарий, и като актьорска игра, и като кастинг. И ако трябва да направя някаква класация на сериалите от 2010, то този ще се нареди в първата тройка, със сигурност. Няма да коментирам нищо повече, за да може този, който не го е гледал да се наслади изцяло на сериала. И да не забравя - огромно благодаря на тези , които се трудят върху субтитрите :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен засега Джунг Ги ми е любимецът. Страшно излъчване има това момче /Катеричката :lol: /! В тази драма, както се казва, е попаднал на роля!

А Бесния на моменти много ми прилича на Джи Соп. По тъжния поглед може би...

Много приятна драмичка, много се забавлявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Джи Соп Бесния му е като по-малко братче направо... Няма такова сладко дръвце просто! :lol: И доста секси, между другото. ;)

Джун Ги е страшен симпатяга, верно много чар е събрало момчето. Определено тез двамата направиха сериала. Надали бих го гледала втори път, но е много свеж. На места съм се смяла с глас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Бесния на моменти много ми прилича на Джи Соп. По тъжния поглед може би...

Много приятна драмичка, много се забавлявам!

 

На Джи Соп Бесния му е като по-малко братче направо... Няма такова сладко дръвце просто! :lol: И доста секси, между другото. ;)

Джун Ги е страшен симпатяга, верно много чар е събрало момчето. Определено тез двамата направиха сериала.

 

Ох, момичета, успокоихте ме :P ..защото само аз си мислех, че си приличат..чак тръгнах и сними да сравнявам на двамцата

Дж-соп-Бесния(особено с дългата коса и наболата брада).

Добре, че малкото повечко се усмихва...извън сериала, иначе е доста зряло момче...какво себепознване показва.. ;)

 

А ако знаете, какъв календар има на всичките от скандала...аууу!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...