Jump to content

Recommended Posts

добре де, то ясно защо отвлича деца, ама защо другите ги убива, а това дете точно го гледа 8 години? И защо като си получи парите пак не искаше да върне детето? Останах някакси с впечатлението, че когато бащата е бил свещеник, го е обидил и затова го пробва, дали е казал истината. Нали му казва, че има хубав глас, а после не може да го разпознае по телефона. А той че си е комплексар и затова ги върши тези отвличания, е ясно. Ама само с това конкретното дете не ми стана много ясно.

 

 

 

Заради послушанието му и използването му за примамка, за да отвлича др момичета.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, Люси, едва ли можем да търсим логика в действията на един луд.

И Захарчето има право.

 

А защо точно него? Ми де да знам. Може точно то да му е станало по-симпатично от останалите, ей така без особена причина. Или защото все пак познава баща му и изпитва перверзно удоволствие да му лази по нервите. И да провери силата на вярата му.

А не го убиваше, може би защото видя, че може да изнудва безкрайно бащата. Нали всеки родител е готов да направи и невъзможното, за да спаси детето си. И той го използва.

Защото е гнусен, извратен психопат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, бе, Злати! Подсказа ми нещо, което бях пропуснала (относно вярата и последиците от нея).

Току-що промених мнението си за филма към много по-добро. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам Злати, ама не мога да се съглася. Всеки, който веднъж в живота си е виждал бебе, знае, че никой не се ражда гнусен, извратен психопат. И никой не става такъв без причина. Корейските филми в жанра ми допадат, защото търсят именно тази причина и ми обогатяват общата култура по психология на престъплението :D

и всичко, което казваш, щеше да бъде вярно, ако не бяха загубили контакт 8 години и нашият любим режисьор не знаеше, че бащата вече не е свещеник, даже и телефона му нямаше, камо ли да го е изнудвал през тези 8 години.

 

А със Захарчето -ок, мога да се съглася,ама и без детето не му беше проблем да си отвлича (нещо пак ми изчезна спойлера, затова няма да дообяснявам)

Ако продължавам да умувам по темата, направо ще го превърна този филм в роман на Гогол. Просто много ми е интересно какво мислят другите по въпроса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люси, чакай, аз не казвам, че такъв се е родил. Просто някога някъде нещо се е случило или случвало и го е превърнало в това, което е. Обикновено всичко се крие в детството.

 

А не мисля, че той не е знаел, че бащата вече не е свещеник. Нали работи по озвучаване на църквите /и конкретно на тази неговата/ и особено след отвличането е имал възможност да го следи отблизо. Та вероятно е станал свидетел на напускането на отчето. А после защо и как му губи следите не знам.

За телефонния номер също нямам представа. Всъщност на листовките, които раздаваше майката, най-вероятно е имало телефон. Така че какво пречи той да го е знаел, но просто да не се е обаждал. Това също е много извратено. И в един момент да са му потрябвали пари за усилвателя и хоп - айде. Дори и адреса му знаеше.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злати, не беше така

по случайност беше паркирал пред колата на бащата и бащата му позвъни, за да си махне колата. Така пак се видяха след 8г. и маниакът разбра тогава, че вече не е свещеник и се сдоби с номера на телефона му.

 

 

"Люси, чакай, аз не казвам, че такъв се е родил. Просто някога някъде нещо се е случило или случвало и го е превърнало в това, което е. Обикновено всичко се крие в детството." - Ами така де. И аз това казвам, затова се опитвам да изясня какво точно е, защото ми е интерсно. Според мен

децата в училище много са го малтретирали, затова и той си го изкарва само на по-слаби от него-децата. Това, че всички бяха момичета може да се приеме като нещастна детска любов. Също така никой не го е забелязвал и никой не го е вземал на сериозно. Този си комплекс избива с манията за неща като скъп усилвател, който е само за специални хора. От друга страна, това, че толкова добре му се отдаваше да отвлича деца, без да го хванат, му подсили самочувствието и започна да напада и не толкова беззащитни хора, които му се изпречват на пътя. Изобщо колкото повече неразкрити престъпления извършва, толкова по самоуверен става и накрая може вече да убие всеки. Но все пак си търси някакво признание, иска да го забележат, иска да го уважават, затова и не уби директно продавача на усилвателя, а искаше той да го избере за купувач. А момиченцето си му стана като домашен любимец, може би затова не го е убил, че иначе е трябвало да си вземе куче. Ама пак не ми е ясно, защо точно дъщерята на свещеника, какво точно искат да кажат с това?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе къде задълбахте, скъпи ми момичета :) . Вие написахте още един сценарий за филм направо. Защо просто не го приемете за човешка дефектна бройка. Майка му, баща му, баба му, дядо му, учинайка му, може би нямат кой знае колко пръст... не всички дефектират в детството си.

Филмът според мен имаше други цели, а не да изследва откачалката.

Човек не може да бъде пречупен, ако сам не го допусне. Това е моето скромно мнение. И всъщност даже гледам да не задълбочавам особено по него, че си е малко страшничко да се разсъждава на тази тема :( Просто много хубав филм, който те кара да съпреживяваш на героите. Определено е от тези, които се помнят дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът според мен имаше други цели, а не да изследва откачалката.

Човек не може да бъде пречупен, ако сам не го допусне. Това е моето скромно мнение. И всъщност даже гледам да не задълбочавам особено по него, че си е малко страшничко да се разсъждава на тази тема

 

Съгласна. Определено филмът е с доста дълбок смисъл. Не бях му обърнала подобаващо внимание. Мацкова, исках още по-рано да те поздравя за избраното заглавие "Пречупен", мн подходящо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, и аз съм съгласна- хубав филм, страшно е да се разсъждава на тази тема. Ама точно защото е страшно ми се иска да разсъждавам, като по този начин опознавам. Опознавайки нещо, не се страхуваш от него, а като не се страхуваш, няма да ти се случи ;) Аз чукам на всички дървета, маси и глави да не ми се наложи да опознавам такива хора в реалния живот, затова ги мисля по филмите. Пишейки нов сценарии, даже Захарче го преосмисли :) . и аз така като изчетох коментарите след като гледах "Първата любов на милионера" го преосмислих

Мацкова, дали ще искаш да споделиш скромното си мнение за пречупването, мен много би ме интересувало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Злати, не беше така

по случайност беше паркирал пред колата на бащата и бащата му позвъни, за да си махне колата. Така пак се видяха след 8г. и маниакът разбра тогава, че вече не е свещеник и се сдоби с номера на телефона му.

 

Ииии, верно, че беше така :yes:

А другото в спойлера си е направо сценарий за филм със заглавие /или подзаглавие/ "20 години по-рано" ;)

Изобщо, както казва Мацкова - просто много хубав филм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, и аз те поздравявам за избора на заглавието на български, което много по-точно отговаря на съдържанието от английското Man of Vendetta, защото на практика вендета нямаше.

И въобще, за съжаление, не мога да се присъединя към възторжените ви отзиви. Филмът ми се стори по-скоро плосък и ни най-малко не ме предизвика към задълбочените разсъждения, които виждам, че е провокирал у вас. Може би защото като видях в началото, че е пастор, очаквах да задълбаят в темата за вината, разкаянието и изкуплението в библейския смисъл (щеше да ми е интересна корейската гледна точка, като че ли не съм срещала точно този аспект в техен филм), но това не се случи.

И КММ не ми хареса тук, изпълнението му не успя да ми въздейства емоционално. Да не говорим за изключително неприятния злодей, който така и не се разбра защо е такъв и това за мен си остана още един неразработен аспект на филма.

Едно плюсче за стилистиката, но тя е стандартната за корейските трилъри, нищо ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И КММ не ми хареса тук, изпълнението му не успя да ми въздейства емоционално.

 

Аз пък го харесах. Това беше първият филм, в който го гледах. Успя да ме грабне и ме провокира да се разтърся из филмографията му. Набелязала съм си два филма, а в момета го гледам във Вирусът на Бетовен, където прави уникална роля :rolleyes: !

Но всеки има право на мнение. Явно това не е бил твоят филм като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В драми не съм го гледала, но в други филми и аз го харесах, дори в леко глуповатия Open City, но тук.... Може би се дължи на слабост на сценария - неубедителен образ като цяло.

Освен това много се подразних от рязката промяна в стайлинга му. Много плитко. Сякаш, ако не бяха му променили тотално външния вид, ние зрителите нямаше да се сетим, че е станал друг човек :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно говориш за преди 8 години и след това.

Ами човек се променя. Не е малко време. А и той си имаше основателна причина.

Аз като си погледна стари снимки... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно заглавието “Man of vendetta” - и на мен не ми се видя много сполучливо, добре че си имаше и друго - Destroyed Man, а аз просто се възползвах от руския превод “Сломленный”.

В началото и на мен ми се стори, че филмът не тръгва в желаната от мен посока. Но когато видях майката, пред очите ми изникна един български трагичен случай отпреди доста години. Става въпрос за едно отвлечено момченце Съвестин. А вие спомняте ли си го? Не ви ли напомня удивително историята, е, тук е с продължение, разбира се. Имах чувството, че отново ми разказват същия случай. И някакси нещата си дойдоха на мястото и ми се оформи идеята на филма /поне за мен/

Как и на кого да отмъстиш, след като врагът е неизвестен? Как се живее с подобна неудовлетвореност? Е, ще каже някой, просто не спираш да се надяваш и да се бориш, дори когато вече всички т мислят за луд досадник. А дали всеки е способен да носи надеждата безкрайно дълго?

И слава богу, че КММ не се превърна в някакъв жалък ревльо, който е съсипан от мъка или пък другата крайност – като бесен отмъстител да намери лошия и да го накара да страда както беше “I saw the devil” /макар че сигурно щеше да ме удовлетвори подобна vendetta/

или като в “Тhe man from nowhere” да покаже на всички отде изгрява слънцето. Да, не се случи нито едното, нито другото... А темата за вината си вървеше през целия филм, според мен. КММ се срамуваше, че е толкова безпомощен, чувстваше се безкрайно жалък и виновен, опитвайки се да забрави факта, че не е успял да помогне на детето си. Или да отмъсти? А онази приказка, че има кой да съди –изобщо не искам да я коментирам, струва ми се понякога твърде лицемерна и удобна. Родителите са тези, които трябва да защитят детето си и когато тази възможност им бъде отнета, мисля че е възможно да се получи подобен срив. Едва ли има по-голям страх от този да не можеш да помогнеш на детето си и така да го предадеш.

А злодеят, тук си права, nikomila. Имам чувството, че корейците упорито не искат да ни занимават с проблемите на подобни твари. В случая им бях благодарна даже, че не измъкнаха от скрина някой комплекс придобит още в детството, за да ни обяснят защо беше избрал точно този път, за да начеше крастата си.

Издирих думите на бащата на Съвестин /какво име само, нали/

Сине, ако се случи нещо с мен…, ако не се видим, то знай, че много много те обичам и че нито за миг не съм те предал. Но прости ми, че не можах да бъда най-силния баща. Аз съм обикновен човек, а срещу мен бе цяла държава - твоята родина. Прости ми сине. Прости ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм.Не очаквах да ми хареса толкова, защото не бях в настроение да гледам трилър, но още след втората минута ме плени,така да се каже :lol: Актьорската игра беше прекрасна...отчето ,загубило вяра, вечно пушещо...много ми хареса начина на изграждане на образа..вечно нервен, без минута спокойствие в погледа му.

Психопата ,беше също добие изигран. Той, заразлика от отчето беше спокоен през цялото време..дори ,когато убиваше ми се струваше спокоен... и с тази мазна усмивчица... :D Актьора определено е добър, под секрет, гласът му наистина е хубав :lol:

Хареса ми

,че малката си гризеше ноктите, когато беше нервна. Съвсем нормално за едно дете, на емоционална възраст 5... това допринасяше още повече за невинността на образа й. Ужасен ми беше момента , в който яде пясък или онази захар с мравките вътре. Не се разочаровах от факта, (е когато баща й отиде към нея ,тя се доближи до похитителя си, след толкова дълъг престой с него, започва ва го чувства по-близък от истинките й родители. Това е често срещено състояние ,за хора прекарали дълъг период като този. Имаше един случай преди години, за едно момиче в плен от 13 години и ,когато най-накрая я пуснаха , тя плакала за похитителя си.

Също така, в момента ,в който я прегърна - тя се бореше, но после се "предаде".

Допадна ми и момента, че в един от малкото моменти,когато говореше...,когато лошия й каза,че ще ходят на училище ,тя каза "няма". И факта, че през цялото впеме осъзнаваше ,че той е лошия...

 

Хареса ми и музиката, камерата...

Така, че определено гледайте, филма си заслужава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, чак сега прочетох какво си написала. Недей така, де, 136 филма имам свалени и ме чакат да ги огрея, а ти като започнеш така да анализираш, ми се приисква да си преговоря някой вече гледан :P .

И да, помня случая със Съвестин, как бих могла да го забравя, мисля, че той трябва да е като сигнална лампа за всички родители.

 

А по темата за отвличанията и за това докъде може да стигне един родител, за да спаси детето си, ми направи добро впечатление Kidnapper (Сингапур, 2010 г.) (и Кристофър Лий изигра много добре ролята на обезумелия баща):

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lussy792000,

отговорът на въпроса ти защо точно това дете задържа 8 години,

според мен е много лесен. Защото е дъщеря на пастор и е научена на послушание. Да не говорим за крехката й възраст. Т.е. расла в среда на почитане на Бог, тя просто е попивала и упованието е било единственият й спасител.

Затова й накрая пита баща си дали я е забравял някога. Направих веднага аналог с Бог.

 

 

Филмът ми хареса. Определено на фона на всички онези трилъри с подобна тематика, които изгледах тези дни. И аз очаквах да задълбаят на религиозна тема, но уви...

 

И наистина, мацкова, браво за избора на заглавие на филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

desjer благодаря ти за отговора. Приемам мнението ти, въпреки че се различава от моето. Този филм ми хареса много, точно защото отговорът не беше толкова лесен, колкото изглеждаше. Ако беше, нямаше да е трилър, а драма. Както и да е, аз вече си ги изясних въпросите и смятам да се отдам следващия месец на комедии :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...