Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Man Of Vendetta

 

Държава: Южна Корея
Година: 2010
Жанр: драма, криминален, трилър
Режисьор: Woo Min Ho
Времетраене: 113 мин.


Участват:
Kim Myeong Min

Eom Gi Joon

Park Ji Mi

Kim So Hyun

Lee Byeong Jun

Uhm Ki Joon


Резюме: 
Бог помага на тези, които си помогнат сами, но кой ще помогне на бившия пастор Чу Йонг Су в болезненото пътуване да спаси дъщеря си и душата си от ноктите на един луд човек? Едно нещо е сигурно: ако той иска да види любимото си дете отново, ще трябва да се измъкне от измъчения си саморазрушителен живот.

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ И С РУСКИ ДУБЛАЖ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българските субтитри са вече факт. Изгледах филма и дълго отлежаваше. И когато следващите не успяха да го преборят и да ми изветрее, разбрах, че съм попаднала наистина на нещо хубаво. За мен този филм и I Saw The devil са филмите от 2010, които са ми харесали най-много /опитах се да изгледам колкото можах :lol: /

Актьорът Kim Myeong Min играешe в Open sity, ако се сещате, и се справи много добре /щом съм го запомнила ;) /

 

Тук прави много силна и драматична роля - свещеник, изгубил вярата си в Бог, след като се проваля предаването на откупа за похитената му дъщеря. Неспособен да притъпи болката, да прости и да обърне нова страница а как да стане??/, животът му върви само надолу. След 8 години кошмарът се завръща и той трябва да изкупи вината пред детето си.

През цялото време съм съпреживявала на героя /не се реве, сама накрая буцата в гърлото доста пресяда/. Мислех си, че подобни неща са ужасни, но напълно възможни. Хиляди благодарности, че не са успели да превърнат филма в сополива драма. Получил се е отличен психологически трилър на много болезнена тема. Да уточня, че тук няма супермени. На мен много, много ми хареса. Знам, че ще помня дълго филма. Гледайте го и вие, дано хареса и на вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова , ако и тоя е като "I saw the devil", за тая година ми стигат филмите, препоръчани от теб! :lol:

Ади тогава, бегай си при сериалите :rolleyes:

 

Върви си магаренцето Йори из гората и среща Мечо Пух.

- Пух, какво си правил с тази лопата?

- Погребвах Прасчо.

- А каква е тази кръв по лопатата?

- Ами той три пъти излиза...

Останах с впечатление, че насилието те влече. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще, ще - те поне са мноооооооооого дълги, не някакви си 2 часа :D

Е, аз да си призная, преди да попадна на корейското, сега вече мога да кажа азиатското, нямам много изгледани сериали, май са на пръстите на едната ми ръка, айде още два от другата и се отличават с почти пълно отсъствие на романтика -пример : "Женени с деца" ми е от фаворитите. Така че малко се бях стреснала от себе си, но сега се научих да ги редувам и никога не съм спирала да правя разлика между сериал и филм. С тебе се разбрахме на другото място ;) , а и пак ще си говорим като се видим :lol: Ходи сега да изгледаш още няколко филма, за да ги докараш на сериал :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавия превод.

Филмът е много, ама много добър. Силен и въздействащ. Съжалявам, че не го гледах по-рано. Водейки се по хорърската четирилогия на същия режисьор, очаквах нещо доста по-различно и кърваво, а се оказа тежка драма, поднесена като завладяващ трилър.

. През цялото време съм съпреживявала на героя /не се реве, само накрая буцата в гърлото доста пресяда/.

- почувствах се по същия начин + през цялото време настръхвах. С две думи: много добро. Само накрая не разбрах, защо беше в затвора? (съжалявам, няма ми го спойлера)

Благодаря, че сте го представили и превели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ти е харесал, Люси792000.

Спойлерът е точно над полето, в което пишеш :) А беше в затвора, предполагам защото

 

........... жена си и взе неправомерно застраховката й, а може би и дългове :) .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацкова, права си. Толкова ми се стори нормално това, което направи бащата, че накрая вече бях забравила. Главният артист и на мен ми направи силно впечатление в Open City и Into the Miror. Аз много харесвам и лошия (макар тук едвам да го познах), гледала съм го в Hero и Worlds Within и винаги играе арогантен гадняр. Не съм виждала друг кореец така добре да играе арогантни роли.

А ти как мислиш, защо

изобщо беше отвлякъл детето на отчето. Дали защото му казал, че има хубав глас и е искал да провери дали ще му познае гласа по телефона. И защо не искаше да му върне детето, даже и когато получи парите?

 

спойлерът си ми е по принцип на мястото, просто в онзи пост липсваше, може би защото цитирах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Люси792000 :lol: на този въпрос корейските сценаристи все още упорито отказват да ми дадат отговор, въпреки че списъкът ми с филми за психопати набъбна. Но ще отбележа, че си имат луд за каквото ти хрумне :lol: , но как, защо и кога -тц. Упс, излъгах, само в един филм мисля, че съм видяла да свързват престъпленията с детството: My link Играе Oh Man-seok и Lee Seon-gyoon от Coffee Prince и много други.

А може би просто не познават Фройд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си направих нещо като маратон. Гледах и този филм, но не мога да кажа, че съм впечатлена. Хубава актьорска игра, но може би съм пренаситена от този сюжет. Eom Gi Joon ми е направо противен още от Worlds Within, тук затвърди мнението ми и не става дума за играта му, просто е доста антипатичен. Филмът не е чак толкова брутален, колкото е споменато в горните постове (поне за мен). Оценка 6/10 от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си направих нещо като маратон. Гледах и този филм, но не мога да кажа, че съм впечатлена. Хубава актьорска игра, но може би съм пренаситена от този сюжет. Eom Gi Joon ми е направо противен още от Worlds Within, тук затвърди мнението ми и не става дума за играта му, просто е доста антипатичен. Филмът не е чак толкова брутален, колкото е споменато в горните постове (поне за мен). Оценка 6/10 от мен.

Захарче, къде видя по-горе, че филмът е брутален, напротив сцените на насилие са минимални. Вероятно си гледала нечии други коментари. По-горе е споменато, че филмът е завладяващ психологически криминален трилър, драма и т.н.

А Eom Gi Joon досега не съм го гледала другаде, но според си изпълни перфектно ролята на психопат "аудиофил" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с такова впечатление, че препоръчваш само по-брутални филми, Мацкова. Заблудила съм се. :):rolleyes:

 

Захарче, къде видя по-горе, че филмът е брутален, напротив сцените на насилие са минимални. Вероятно си гледала нечии други коментари. По-горе е споменато, че филмът е завладяващ психологически криминален трилър, драма и т.н.

 

Именно. И на мен не ми се стори брутален. Викам си може аз нещо да не съм добре ха-ха. Сега се поуспокоих. :P

 

А Eom Gi Joon досега не съм го гледала другаде, но според си изпълни перфектно ролята на психопат "аудиофил" :lol:

 

Не твърдя обратното, просто мен адски ме дразни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с такова впечатление, че препоръчваш само по-брутално филми, Мацкова. Заблудила съм се. :):rolleyes:

:lol: :lol: така ли изглежда? За да променя мнението ще ти препоръчам

The Scent of Green Papaya

Мисля, че по-лиричен и красив филм не съм гледала тази година, а май и преди това, да не забравя да кажа мерси на никомила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aййй, брутален. Много харесвам Eom Gi-joon, има много нежна усмивка. Направи ми добро впечатление в Hero, тук си изигра ролята като истински коравосърдечен или по-скоро безсърдечен изрод. :)

През цялото време имах странното усещане, че филмът съм го гледала, но няма как- 2010г. е! Там, където видя, че mackova е коментирала положително- задължително гледам и никога не се разочаровам. Айде, тази нощ ще се посветя на I saw the devil, за сега за челните места в класацията ми се бутат Man ofVendetta и The man from nowhere. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, не ми казвайте, че това е режисьорчето от Светът...! Малеее, наистина е той! Много променен ми изглежда тук, ама трябваше да се сетя по гласа, макар че в Света... звучеше някак по-плътен. Аз затова го харесах явно. Даже първо си помислих, че е странно един психар да е толкова симпатичен, но после реших, че това е била целта - да не бие на очи и да изглежда уж нормален.

Филмът е страхотен! Напомни ми за I saw the devil.

Както казва Мацкова в първия си пост - ужасно, но и реалистично. И зимата със сивотата си допринасяше за впечатлението за безнадеждност.

Главният беше много добър! Познайте сега кой ще гледа Beethoven Virus? ;)

Понеже попрочетох на Люси въпросчетата,

 

мисля, че беше в затвора за убийство все пак. Тя жена му и без това си беше жива умряла и рано или късно щеше да се стигне дотам, а парите сигурно той ги наследява. Докато оня си го претрепа не на шега.

А е отвлякъл детето /и другите деца/, защото първо е гадно, извратено копеле, и второ - за пари. За да си задоволява "аудио" нуждите. Както видяхме, удоволствието не излиза евтино.

И краят много ми хареса. То си беше направо хепи енд това!

 

Изобщо - много хубав!

И още нещо - Мацкова, :kiss2: , :bow: , :thanks: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Мацкова, този филм, дето ми го препоръчваш, съм го свалила и смятам да го гледам тези дни. Пък аз съм останала с обратното впечатление, че корейците винаги търсят причината за постъпките на някого. И въобще за тях няма добри и лоши хора, а просто обстоятелства. Както се казваше в един филм (вече не помня кой)- "Не трябва да осъждаме човека, а самото престъпление"

 

@ Злати, и аз едвам го познах с тая шапка,ама усмивката му ми се стори много позната и като се загледах, го разпознах.

добре де, то ясно защо отвлича деца, ама защо другите ги убива, а това дете точно го гледа 8 години? И защо като си получи парите пак не искаше да върне детето? Останах някакси с впечатлението, че когато бащата е бил свещеник, го е обидил и затова го пробва, дали е казал истината. Нали му казва, че има хубав глас, а после не може да го разпознае по телефона. А той че си е комплексар и затова ги върши тези отвличания, е ясно. Ама само с това конкретното дете не ми стана много ясно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...