Jump to content

Tokyo Ghost Trip (2008)


Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

64b7ef8a53b759f3.jpga3327a88d973259b.jpg170cdc754ff811c4.jpg2dda13eb0869fea8.jpg


Tokyo Ghost Trip (2008)
Страна: Япония
Година на излъчване: 2008- Април-12 до 2008 – Юни-23
По мангата на: Hashiba Maki, Tokyo Ghost Trip
Формат: Renzoku
Жанр: Мистерия, Свръхестествено
Канал: Tokyo MX
Епизоди: 13
Режисьор: Nozomi Aida, Ryuichi Ichino, Toshibumi Shimizu
Субтитри: Английски вградени
OST

Участват:
• Juri as Inui Setsu
Yagami Ren as Inui Sowa
Kiriyama Renn as Inui Kai
• Kotani Yoshikazu as Inui Komyo
• Takiguchi Yukihiro as Inui Ryu
• Baba Ryoma as Kitano Isuzu
• Shindo Gaku as Reaper
• Sato Yasue as Higurasaka Tamami
• Sakamoto Naoya as cafe clerk Sakamoto
• Sakamoto Kazuya as cafe clerk Sakamoto
• Tomita Masanori as cafe manager
• Kitazawa Hitoshi as bill collector

Miura Ryosuke (епизод 1)

Резюме: Setsu: "There is no spirit whom i cannot summon!"
Sowa: "There are no such things as spirits! "
Kai: "Our duty is that no matter if a person is alive or dead, to listen to their wishes and try to make them come true... We need to work hard together so we can return to our home. "
Семейство Инуи има дълга история, която може да бъде проследена 300 години назад във времето. Произходът му се губи сред загадъчните итако (слепи шамани от Северна Япония. Setsu (Juri), Sowa (Yagami Ren) и Kai (Kiriyama Renn) са наследници на тази фамилия и на тях се пада тежката задача да поемат семейния бизнес. Setsu е запален комарджия, който може да призове всеки дух или призрак. Обратно на него, Sowa не вярва в никакви свръхестествени феномени, просто защото те не са научно обосновани. Въпреки това, без участието му, ритуалът по призоваването на духове не може да бъде осъществен, защото той се явява нещо като медиум за изгубените души. Най-големият от тримата братя – Кай, е свещеник, който се грижи за останалите.
Страхотно резюме от ukio, както винаги.. tongue.gif

Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Да си призная DoReMii ме изненадаха много biggrin.gif мислех, че ще си умре сериалчето на 8 епизод. Хубаво, че го довършиха най-после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвах, че ДоРеМи ще завършат този проект. С тяхното темпо трябваше да чакаме поне още 2 години.

Иначе, първите 5 серии бяха великолепни.

Масирано присъствие на Тенимю изпълнители. И седмината главни герои направиха чудесни роли в мюзикъла преди 2-3г.

Кирияма в момента довършва райдърско-детективската си роля в W, която наистина се оказа доста интересена (гледам токусатсуто от няколко седмици и много му се радвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценографията небеше на ниво,всичко беше снимано в ограничено пространство,не го възприех като сериал,приличаше ми на аниме с ''оживели'' рисунки

И въпреки всичко,мога спокойно да кажа,че по някаква причина много много ми хареса.Отне ми месеци да го изгледам,просто защото си седеше на харда и си чакаше реда :P

Премеждията на семейство Инуи бяха в стил кратки поучителни истории за силата на приятелството,семейството и така нататък(което си е типично за японските дорами :D )

За 13 епизода не мернах познато лице,освен Kiriyama Renn и Yagami Ren.(Като героят на първия ми обра симпатиите-спокойния голям брат,който се грижи за всички).Хареса ми цялостната идея за мъже-итако,които помагат на хората,дори и всичко да изглежда безнадеждно.

.Само не разбрах как Sowa упорстваше докрай,че не вярва в свръхестественото при всичко,което се случи?И през цялото време се чудих-КОГА ще им дадат месо най-накрая,умориха ги от глад тези момчета :D

 

Edit:Уикипедия казва,че Tenimyu е Prince of tennis,the musical.Има ли причина всички главни актьори да са от Тенимю?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих връзката с театралната постановка, след като видях, как се появяват един след друг на екрана.

 

Да, участниците не са известни на западната публика, но в Япония са достатъчно популярни именно заради играта си в Тенимю. Това е единственият мюзикъл, който продължава да върви успешно в театрите на страната. Кирияма и Ягами бяха от един отбор там (никът на Ягами е Оуджи и също е свързан със стейджа). Интересно е, че героят на Кирияма в Тенимю беше коренна противоположност на характера на Кай. А Соуа наистина си беше инат до финала, но тази позиция перфектно пасваше на излъчването на Ягами.

 

funktastic17, гледай Кирияма в Kamen rider W.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни знам, какво ме прихвана. Явно е някаква носталгия по дорамата, но видях, че не сме качили песните към нея.

Хаха! Липсват ми тези хора.

Surface - Jounetsu my soul

Little by Little - Pray

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...