Jump to content

I Saw the Devil (2010)


Recommended Posts

spacer.png

I SAW THE DEVIL
악마를 보았다


IMDb

 

Държава: Южна Корея
Език: Корейски
Премиера: 11 август 2010
Жанр: Екшън, Трилър
Режисьор: Kim Ji Woon
В главните роли: И Бьонг Хон, Че Мин Шик
 

 

Резюме: Кьонг Чул е опасен психопат, който убива за удоволствие. Той е сериен убиец, който умъртвява по много жесток начин жертвите си, а те са от млади жени до деца. Полицаите са били по петите му дълго време, но така и не са го хванали. Един ден Джу Йон, дъщерята на пенсиониралия се шеф на полицията, става негова жертва - намерена е мъртва в ужасяващо състояние.
Нейният годеник Де Хун, който е таен агент, е решен сам да намери убиеца. Той обещава на себе си, че ще направи всичко по силите си, за да спре този чудовищен убиец.

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ + OST

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руските субтитри излязоха. В момента го гледам, доста е зрелищен :ph34r:

Освен зрелищен, нищо друго..Даже го спрях на половината и няма да го довърша.

Mackova,

не можах да го харесам твоя любимец и това си е. На наградите всъщност ми хареса - с папионката, костюма и малко по-дългичка коса.:)

Но тук и аз съм на мнение, че бледнееше пред Чой Мин Шик. Поне това, което гледах.

 

Защо добрият започна да отвръща на злото със зло. Уж полицай, а тръгна да действа с подобни на неговите методи и да си отмъщава. И къде беше тази полиция, поне до средата.. Не разбрах идеята..Ако някой ми обясни, ще му бъда много благодарна. И как е свършило всичко. Макар че се досещам.. Краят е бил нещо по американски, какъвто и сюжета на филма.

Толкова кървища и убийства на едно място отдавна не бях гледала, с изключение на филмите за войната, където е нещо съвсем друго.

За съжаление не можа да ме увлече. А сигурно, ако беше на по-голям екран, щеше да ми е още по-отвратително да гледам. И пак щях да си изляза по средата. Много грозота. Дано в живата да не се случват подобни ужаси..

Жалко.. Началото беше обещаващо - едно такова спокойствие струеше, с тези летящи снежинки и хубава музика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това го има в живота, друг е въпроса, доколко е обществено достояние. :(

Не бих го изгледала втори път - грозното винаги е съществувало, и не ми се ще да го допускам в ежедневието си, посредством филмите- а този е супер реалистично направен. Дето се вика, хамериканските филми на ужасите - пасти да ядат!

Щеше ми се края да е друг, но капитана на полицията го каза много правилно: "Трябва да си чудовище, за да преследваш чудовище"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен зрелищен, нищо друго..Даже го спрях на половината и няма да го довърша.

Mackova,

не можах да го харесам твоя любимец и това си е. На наградите всъщност ми хареса - с папионката, костюма и малко по-дългичка коса.:)

Но тук и аз съм на мнение, че бледнееше пред Чой Мин Шик. Поне това, което гледах.

 

Защо добрият започна да отвръща на злото със зло. Уж полицай, а тръгна да действа с подобни на неговите методи и да си отмъщава. И къде беше тази полиция, поне до средата.. Не разбрах идеята..Ако някой ми обясни, ще му бъда много благодарна. И как е свършило всичко. Макар че се досещам.. Краят е бил нещо по американски, какъвто и сюжета на филма.

Толкова кървища и убийства на едно място отдавна не бях гледала, с изключение на филмите за войната, където е нещо съвсем друго.

За съжаление не можа да ме увлече. А сигурно, ако беше на по-голям екран, щеше да ми е още по-отвратително да гледам. И пак щях да си изляза по средата. Много грозота. Дано в живата да не се случват подобни ужаси..

Жалко.. Началото беше обещаващо - едно такова спокойствие струеше, с тези летящи снежинки и хубава музика.

 

Ами мила Танет, това е психо трилър + ужаси, къде видя мелодраматична мелодрама -ти за първи път ли гледаш такова чудо. Все ми е тая с каква папионка и с какви чорапи е бил на наградите. Когато гледам Филм не се ръководя колко е хубав актьорът.

Не разбирам защо се възмущаваш. И ако забеляза, на предна линия бе по-скоро маниакът, а не недотам добрия полицай.

Всъщност не съм сигурна, и двамата си изиграха перфектно ролите в играта "хвани го - цапни го -пусни го -пак го хвани", и мисля, че ще бъдат запомнени и с тях.

За себе си мога да кажа, че когато към средата на филма осъзнах, че очакването ми за нов сблъсък между героите, водещ до още нови жертви, става по-важно от всичко друго, се почувствах зле :( .

Да ти разясня филма.

След като го изгледаш, макар и да знаеш вече, но сега вече си убеден, че отмъщението не носи очакваният ефект и удовлетворение, а унищожава не само жертвата, но и самия отмъстител. Човешкото страдание, болка, жестокост, гняв, ярост нямат граници, които да кажеш, че могат да бъдат прекрачени…

Тежък филм, но въпреки това, е трудно да не го догледаш, а после ти остава в главата трайно. Има си кусури, но не ми вадят очите. Едва ли скоро някой ще се пробва да надскочи Kim Ji-woon в този жанр. Впрочем на филма първоначално е бил присъден най-високия рейтинг 19+ и след като няколко пъти е преработван, най-накрая Korea Media Rating поставя 18+ :blink:

Е, както стана вече ясно, филмът не е за хора със слаби нерви :) Бих го поставила на първо място в класацията за най-добър филм на 2010 и бих изхвърлила поне три заглавия оттам, но няма да гласувам... не виждам смисъл, след като ТОП е образец за актьорска игра там :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що го изгледах и съм доста втрещена.Не знам дали разбирам от филми,за да правя сериозни характеристики, но чисто и просто мога да кажа, че филмът е адски реалистичен и блутален. Много добре направен. Главната му идея не е да има кървища и зрелища ,не ,по-скоро е за самоунищожението ,което е плод на жаждата за отмъщение. *Както казаха по-горе..*

Дали героя на И Бьонг Хун почуства облекчение, след като всичко свърши? Според мен, да. Но също и носеше огорчение... да направиш толкова неща и да нараниш толкова хора, надали носи щастие ,дори и да си го имал като цел...

 

Като цяло филма ми хареса много. Даже ми стана един от любимите в този жанр ,въпреки многото кръв и грозота....

И Бьонг Хун беше прекрасен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и други в този жанр, изключително кървав филм. Явно това е разбирането за добър психотрилър :blink: . Стори ми се даже доста нереалистичен, например

как ги блъскаше в главите с камък, със сопа и с какво ли не, ама стомамени се оказаха тези глави, даже и сътресение не получиха, а обикновенните хорица си умираха от едно порязване с нож.

. Отмъщението? Кое беше отмъщението? Играта на хващане-пускане?

И какво като на края му отряза главата, след като вместо това можеше да спаси невинни хора.

Доста нереалистичен ми се стори целият филм ( чак такива неща не се случват и слава богу). Даже мисля, че сюжетът го завъртяха така, само за да не копират други подобни филми.

Съгласна съм донякъде с макова за идеята на филма, но можеше и по друг начин да бъде представена. Липсваха ми мотивите на убииците, защо са станали такива, имаше даже намек със семейството му, но недоразвит. И точно заради това филмът някакси нямаше смисъл. Тежък не ми се стори, просто защото нямаше никакъв психологически момент, само доста гнусен и кървав.

И Бьонг Хун е и мой любимец, но тук ми липсваше силното му присъствие и излъчване, какъвто сме свикнали да го виждаме в другите му филми. И изобщо жалко, че са събрали толкова много добри артисти на едно място, само за да ги намацат с кръв и кал.

Никого не искам да обидя, но този филм веднага го изтривам от главата си.

Редактирано от desjer
Използвай опцията SPOILER за развитието на филма.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутален е най-точната дума! Жесток, кървав... Прекрасно направен филм за грозната страна на живота.

За съжаление обаче такива неща се случват, колкото и нереалистично да ви изглеждат...

Мен пък кой ме би по главата да си го изтегля с идеално качество, та хубаво да мога да видя и най-малката ужасяваща подробност...

Блестяща игра и на двамата актьори. Нищо не ми/им липсваше.

Иначе със спойлера на Луси съм съгласна.

 

Голямо млатене, голямо чудо! Като го блъскаше в камъка, реших, че го размаза, а се оказа, че само челото му е пострадало. Накрая като пречука свекъра с гиричката, човекът пак шаваше...

 

Но иначе - брррррррррр...

Въпреки че знаех какво да очаквам, пак ми омекваха краката и изтръпвах на моменти.

Който го гледа, да се подготви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко луди има по тоя свят, а? Този въпрос ми се върти в главата след като изгледах филма.Много искам да кажа относно филма, но ще се въздържа. За мен е уникален, точно заради това, което не се е харесало на повечето: бруталността, жестокостта. Филма е изключително тежък( не заради кървищата, а от психологична гледна точка) ама на мен ми писна да гледам филми с щастлив край и хармония, защото такива неща са рядко срещани в живота.

Актьорската игра е на изключително ниво, но да си призная Чой Мин Шик имаше много по- силно присъствие от Byung Hun.

farfallina, на въпроса, който си задала в спойлера ще ти отговоря с една реплика от филма, която ме впечатли изключително много: "Трябва да си чудовище, за да се справиш с чудовище."

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорската игра е на изключително ниво, но да си призная Чой Мин Шик имаше много по- силно присъствие от Byung Hun.

farfallina, на въпроса, който си задала в спойлера ще ти отговоря с една реплика от филма, която ме впечатли изключително много: "Трябва да си чудовище, за да се справиш с чудовище."

:asian:

Това е твърдо против моята лична философия и затова изобщо не мога да го възприема. На злото не бива да се отговаря със зло, а и има КОЙ да наказва чудовищата рано или късно. Всеки си получава заслуженото един ден. Кои сме ние, та да се опитваме да раздаваме лично правосъдие?!

 

Мога да разбера това, което се случи в началото и защо героят тръгна да отвръща на удара, но поне наистина да беше го убил по-рано и да се беше свършило, останалото ми се видя напълно безмислено.. Това е.

 

Относно Чой Мин Шик абсолютно съгласна. На него му отива дори и тази грозна роля, защото просто си има харизмата и таланта.

По принцип съм фенка на драмите и трилърите, но тук не намерих необходимият смисъл и послание, който обикновено влагат корейците във филмите и затова няма и да догледам края.

Имам толкова неизгледани филми от този жанр, като примерно The Chaser, който освен заради наградите, ми се гледа и защото е по действителен случай.

Да ме замерят феновете с камъни.. Противно на повечето мнения, че 2010-та била слаба, на мен ми харесаха поне 4-5 филма (2-та са от 2009-та, които излязоха в 2010-та, по смисъл и актьорска игра), но не и този.

Клиширан, измислен и с грозно- кървави сцени в излишък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е твърдо против моята лична философия и затова изобщо не мога да го възприема. На злото не бива да се отговаря със зло, а и има КОЙ да наказва чудовищата рано или късно. Всеки си получава заслуженото един ден. Кои сме ние, та да се опитваме да раздаваме лично правосъдие?!

Да!!! Рано или късно има Кой да ги накаже. Да оставим пичовете да убиват и съсипват семейства и животи, докато дойде този ден. :unsure:

Това е филма,след който мойте френдове признаха/алелуя/най-сетне корейското кино. Затова няма да кажа нищо против филма. Гледал съм го три пъти и като става дума за трилър ми е в челото за 2010. Нямам забележки нито към прекалената бруталност, нито към актьорската игра. Ролята на Чой Мин Шик за мен ще остане култова. Такава животинска роля изигра, че ще я помня винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласна с farfallina. Като ви чете човек, ще си помисли, че всеки ден по новините гледате как са намерили жертви на сериен убиец и затова всеки трябва да грабна по една бухалка и да го удря по главата (не че ще му стане нещо на главата де). Този филм може да предизвика само инстинкти и никакви чувства. На някого да му стана жал за

ученичката или мед.сестра, дето искаше да ги изнасили? Ми самата сцена не беше направена да предизвика съжаление към жертвата

А колко от вас си помислиха на финалната сцена, че

като дръпне връвта и ще заколи сам семейството си, защото това е единственото възможно отмъщение? Жестоко, нали?

. С риск да се повторя жалко за добрите актьори, да се похабява такъв талант, само за да се събудят инстинкти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм, че филмът беше един напълно безсмислен цикъл на насилие без никакъв морален аспект. Героят на Че Мин Шик си беше абсолютно въплъщение на злото, без мотивация, колебания или угризения, и това той си го изигра по възможно най-добрия начин. Психологическа драма от този род можеше да има в другия герой, на И Бьонг Хон, но такава не усетих. Дали беше слабост на сценария или пък на актьорската игра, не знам. Може би и двете. Но във всеки случай се получи филм без морални антиподи и в този смисъл без цел и теза, без поука, ако щете.

Но от друга страна мога да си призная, че гледам трилъри и екшъни, освен че обичам де, но напоследък основно когато реша да карам велоергометъра и ми трябва нещо наистина яко, за да не ми е скучно и да не броя минутите. И в това отношение филмът беше идеален - адреналинът ми беше на макс и въртях педалите като луда :lol: . Така че в крайна сметка мога да кажа, че съм намерила каквото съм търсила. Не се оплаквам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е твърдо против моята лична философия и затова изобщо не мога да го възприема. На злото не бива да се отговаря със зло, а и има КОЙ да наказва чудовищата рано или късно. Всеки си получава заслуженото един ден. Кои сме ние, та да се опитваме да раздаваме лично правосъдие?!

 

Мога да разбера това, което се случи в началото и защо героят тръгна да отвръща на удара, но поне наистина да беше го убил по-рано и да се беше свършило, останалото ми се видя напълно безмислено.. Това е.

 

Разбирам те, ти имаш твоя философия, аз моя. Аз по принцип не съм спокоен човек, който се примирява, не че съм злобна, но мисля, че когато някой ти навреди, не трябва да стоиш безучастен, дори това да означава да отвърнеш на удара с удар. Защото според мен не винаги виновните си получават заслуженото и тогава се налага ти да си този, който ще го раздава. "Кои сме ние, та да се опитваме да раздаваме лично правосъдие?!" Ами ние сме жертвите и изцяло от нас зависи дали ще се примирим с нещата или ще направим нещо по въпроса.

Аз го разбирам Byung Hun защо точно по този начин му отмъсти. Когато се случи нещо на човек, на който държиш изключително много, спираш да мислиш. Отгоре на това тука много голяма тежест имаше и обещанието, което даде на жена си, то беше в основата на всичко,

заради него Byung Hun се превърна в чудовище без мисли и чувства( това си личеше от изражението му, от действията, от всичко), но накрая все пак се разкая и се превърна отново в човек, сълзите му го доказваха

. Затова според мен филма е уникален във всяко едно отношение, мисля, че ако не беше точно такъв, нямаше да е толкова добър, а просто един трилър от многото.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично филма много ми хареса и си заслужаваше гледането :) Стоях на тръни до самия край... Всякакви побъркани има на този свят, които стават изроди с причина или без, но това в природата на човека... все пак трябва да има и хищници(макар и не с всичкия си). Този филм е пример за изкривената психика на един побъркан, на който му доставя удоволствие да причинява болка и да вижда страха в очите на жертвите си. Той се забавлява по този начин, живее заради болката, страха, отчаянието на жертвите си, но накрая получава заслуженото си... неговото семейство се "погрижи" за това... А относно героя на Byung Hun...

 

заради обещанието, което даде на годеницата си и нестихващата болка, не можеше да остави нещата така. Той трябваше да устои на изкушението да убие героя на Че Мин Шик и да го накара да страда "10000 пъти повече"(ако не се лъжа), затова и бе цялата игра на котка и мишка...

 

Жаждата за отмъщение понякога може да бъде по силна от всичко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо, което ми идва на ум е думата "брутален". Много брутален, но и много хубав филм. Всичко си показаха хората - много истина за живота и хората.

И то още от самото начало си беше ясно, че от отмъщението полза няма, но не става и без него. Не можеш да оставиш нещата така.......................................

 

И много силна роля и на двамата. Имам колебание със себе си кой беше по-добрият:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-най-гадния трилър, който някога съм гледала. На места направо ми изкара ангелите. Докато действието си тече плавно и спокойно, изведнъж от нищото изкача убиеца ... и става мнооого грозно <_<

на всичкото отгоре, по средата на филма се разбира, че психарите са двама

 

Филмът показа през какви жестоки (меко казано) изпитания трябва да премине един мъж, в желанието си да отмъсти за смъртта на любимата си. Но мисля, че в реалният живот това не би се случило ... знае ли човек.

 

Съветвам ви да гледате филма в светлата част на денонощието!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филма е жесток гледал съм много филми които така или иначе са ми станали любими но тоя филм ме накъдри яко а последната 1 мин с майсторството на И Бьонг Хун сигурно ще ми остане завинаги в главата и мисля, че това е актъор от световна класа дори не актъор а по скоро артист екшъни драми трилъри, че и пее човека ако тва го видя от някой американски актър ще му свалям шапка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът беше невероятен! Дори след като свърши останах наподвижна, заради силното му психическо въздействие. Мисля, че той ми стана един от любимите филми! Наистина може да е малко тежък и натоварващ, но е страшно добър във всички направления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...