Jump to content

Recommended Posts

fullsizephoto113537.jpg

 

 

 

fullsizephoto113539.jpg
fullsizephoto109766.jpg
fullsizephoto109771.jpg
fullsizephoto109770.jpg
fullsizephoto109769.jpg
fullsizephoto109767.jpg


Blades of Blood (2010)
Страна: Южна Корея
Премиера: 29 април 2010
Създаден по комикса на Park Heung Yong "Like the Moon Escaping from the Clouds"
Времетраене: 111 мин.
Жанр: Исторически, Военен, Екшън
Режисьор: Lee Joon Ik
IMDB

Участват:
Cha Seung Won
Hwang Jeong Min
Baek Seong Hyeon
Han Ji Hye
Lee Dal Hyeong
Kim Chang Wa
Song Young Chang
Jeong Gyu Su
Shin Jeong Keun
Ryoo Seung Ryong
Lee Hae Yeong
Kim Bo Yeon
Kim Sang Ho

Резюме: 16 век, династия Чосон (1592). "Like the Moon Escaping from the Clouds" разказва за тежкото положение на хората от по-ниските слоеве на обществото, които се борят за социално равенство.
И Монг Хуак иска да победи сегашния крал с меча си и да заеме неговото място.
Хуанг Джонг Хак е сляп мечоносец. Въпреки че дрехите му са развлачени, а мечът му е скрит в тръстикова кания, е победил много силни мъже.
Кьонг Джа не знае какво ще се стовари върху семейството му и как това ще преобърне света му.
Пак Джи рискува живота си за единствения човек, когото обича.
 

С български субтитри: ТУК, ТУК

С български и английски субтитри: ТУК
С руски субтитри: ТУК

Онлайн с руско озвучаване: ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така... изгледах го и мога да кажа, че филма е уникален с две неща - невероятна актьорска игра
и умението да се предават емоциите чрез действията и детайлите, а не чрез брилянтен сюжетен замисъл.

Хареса ми и това, че "Хонг Гил Донг-а" в този филм е просто човек и като всички нас. Заедно със съмишленици създава Съюз,
който има за цел да защити народа и страната от японското нашествие, но впоследствие се поддава на всепоглъщащото желание за власт и става негова жертва.
От другата страна виждаме младеж, който е страдал изключително много - понеже е син на благородник и конкубинка обществото го определя и отхвърля като копеле.
Той умира, за да се прероди с единствената цел - мъст за семейството, което е изгубил несправедливо.
Слепецът според мен олицетворява Темида (гръцката богиня на правосъдието) и чрез действията си се стреми да върне нещата в правилния им ред.
Красивите бойните сцени и хуморът, който на моменти ме накара да се смея с глас гарантират приятните емоции wink.gif

Невероятния каст само допринесе за максималното удоволствие, което може да се извлече от филма.
Без да разбирам от колко ъгъла е снимала камерата, ще кажа, че са попрекалили със специалните ефекти, но не е болка за умиране.
Краят според мен беше логичен завършек на историята, за това мога да дам :asian: :asian: :asian: :asian: и да препоръчам да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро го изтеглих от замундата..с бгсуб.Изгледах го..и наистина ми хареса. -_- Напоследък,започвам да гледам доста корейски филми и мога да кажа,че са доста по-стойности от американските :D и попринцип.

Иначе за филма ..заслужава си.Сюжетът е добър.В началото нещо не можах да завържа сцените :D ,но после се оправих.А за актьорската игра мога да кажа само,че беше уникална.Много ми хареса старецът,който доста добре изигра ролята си.За Cha Seung Won ,също оценката ми е положителна..както и в 71:Into the fire така и в този филм.

Главната актриса-Han Ji Hye ,за първи път я гледам и ми направи голямо впечетление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blood over Blades е кръщаването ми в корейските филми, първият който някога гледах (и при това пак в самолет на емиратите).

 

Още не мога да се отърся от идеята за катарзиса на главния герой в него това което се случи с него в края на филма беше толкова силно, че много литературни произведения познати от училище трябваше да отстъпят. При това този герой - Cha Seung Won - сега като се замисля остава номер едно в класацията за железните мъже (чак задмина Яхулай от Бичунмо ).

 

Историята на Корея, преплетена през призмата на съня и реалността, и играта с метафори на реалност и сън...няма как да не впечатлят любителите на корейското кино. Сцените бяха много въздействащи, на места ми се струваха доста кървави, но сега разбирам, че не е било прекалено.

 

bladesofblood1.jpg

 

 

Епичен, кървав, брутален --много силен, въздействащ и не толкова стандартен филм. Ярките спомени сигурно ще ми останат още дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...