Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

맨발의 꿈 / A BAREFOOT DREAM / БОСОНОГА МЕЧТА
Държава: Южна Корея/Япония
Премиера: 24 юни 2010
Жанр: Драма, Спорт
Времетраене: 121 мин.
Режисьор: Kim Tae Gyoon

IMDb


В ролите:

Park Hee Soon като Kim Won Gwang
Ko Chang Seok като Park In Gi
Francisco Frenque Amaral Borges Martins Varela като Ramos
Fernando Almeida Do Carmo Bucar Pinto като Mottavio
Filomeno Junior Da Costа като Dooa
Marlina Simoes като Josephine

Сюжет:

Ким Уон Гуанг е бивш корейси футболист, чийто живот не изглежда обещаващ.Той се мести в Източен Тимор, за да започне живота си отначало. Един ден той вижда децата от улицата да играят футбол с боси крака. Мислейки, че това е добър шанс за новия му живот, той отваря магазин за спортна екипировка. Скоро осъзнава, че никое от тези деца не може да си позволи фантастичните обувки или екипите. Отчаян за пореден път, той е на прага да затвори магазина. Тогава решава да стане треньор на децата и да ги научи на истински футбол.


Филмът е базиран на живота на треньора Ким Шин Хуан ("Хидинг" на Източен Тимор).

:essub:

 

С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Park Hee-soon взе поправкака с отличен днес. Невероятно, но преди няколко дни попаднах на филм със същия актьор, който изобщо не ме впечатли. Обаче сега нещата се обърнаха, благодарение на това заглавие. Сюжетът ми се стори интересен още когато го обсъждахме в радио Реакция миналата седмица. Като добавим факта, че е сниман по действителен случай, както и непринудената, истинска игра на участниците, останах изключително доволна след финалните надписи. Благодарности за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятно въздействащ филм!

Пак Хи Сун отдавна ми е сред любимците, но тук най-страхотните актьори бяха децата! Прекрасни, сладки, невинни, чаровни същества, които докоснаха сърцето ми, влязоха ми под кожата и ме разплакаха няма да кажа колко пъти. :rolleyes:

Много благодаря за субтитрите! :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е страхотен!

А и искам да гледам актьора и в други филми!

Много забавен, и малко напомня бългаската действителност на моменти ккк:)

Ужасно много ме трогна.800px-barefoot_dreams-10.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно, ама много силно го препоръчвам!!!

Страхотен! Съдържа ред стойностни послания, илюстрирани по брилянтен начин! След края още дълго занимава мислите ми!

Браво и благодаря на екипа, който го направи достъпен за нас!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че филма вече има качени бг субки, и агитирам да го гледате!

За мен, увлекателен и адски трогателен филм, който гледах няколко пъти, по ред причини :P.

Освен нишката, че действието е по действителна случка заснено, сцените с децата, борбата им с живота и тази на терена, вярата им, на фона на красноречивата немотия и изолираност, могат да послужат най-малко за вдъхновение и да върнат смисъла на силата на волята в спорта, въпреки условията, колкото и да важни да са те. Ура, да казвам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, тия корейчета ги закараха съдиите до полуфиналите на домашното им световно първенство и зеха вече другите да учат на футбол. А как се работи със съдиите показват ли във филма? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте го !!!!! Трогателен от първият до последният кадър . Филм , който ти стяга гърлото до последно , но и който те прави щастлива , че тази босонога мечта се сбъдва .Филма може да направи човек една частица по - добър, толкова е въздействащ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми хареса особено .. Дали защото го нямаше елемента на изненадата или пък защото не видях нищо по-различно от останалите спортни филми, не знам. Все пак ми липсваше нещо. И като заключение: да, хубав е, но лесно предвидим ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...