Jump to content

Recommended Posts

FpJpMy8WcAIpslQ?format=jpg&name=large

 

The Youth Memories (Where Dreams Begin) (2023) / Където започват мечтите 
Страна: Китай
Също така известен като: Meng Zhong De Na Pian Hai
Година на излъчване: 2023– Юни – 01до 2023 – Юни – 20
Време на излъчване: Понеделник - Неделя 19:30
Жанр: Исторически, Приятелство, Романс
Канал: CCTV 8, Tencent Video, WeTV
Епизоди: 38
Режисьор: Fu Ning
Сценарий: Xu Bing, Zhou Heyang
Продуценти: Yang Xiaopei, Zhu Kai, Chen Yao
Субтитри: Английски, Български

 

Участват:
Xiao Zhan as Xiao Chun Sheng
Li Qin as Tong Xiao Mei
Liu Rui Lin as Ye Guo Hua
Cao Fei Ran as He Hongling
Zhao Xin as Ye Fang
Cui Hang as Chen Hongjun
Zhang Ling Xin as Xiao Yanqiu
Lu Nuo as Qi Tian
Yuan Shuai as Li Dongzheng

 

Резюме: През 70те години Пекин е град на огромни промени. Сяо Чун Шън (в ролята Сяо Джан) и двамата му най-добри приятели се изправят пред многобройни предизвикателства и заедно намират сили да ги преодолеят. Като синове от военни и правителствени семейства, Чун Шън и приятелите му са изправени пред високите очаквания на семействата си за точно определен начин на живот. Приятелите се подкрепят взаимно през етапите от живота си като  влизането в университета, влизането в армията, пътуването в чужбина, започване на бизнес. В същото време, с мечтата да стане лекар, Тун Сяо Мей (в ролята Ли Цин) преодолява всичко сама... до момента, в който среща Чун Шън. С подкрепата на новите си приятели, тя намира сили да продължи да преследва мечтите си, а Чун Шън намира в нея ново вдъхновение. В свят, където всичко е възможно, дали тези младежи ще намерят начин да постигнат мечтите си?
 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първа серия вече има нормални руски субтитри и думи нямам как трябва да си оставяш колелото, след като слезеш от него. Ще се възползвам от примера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенсент решиха във втория ден на излъчването да сменят английското заглавие на сериала с The Youth Memories след като вчера сериалът беше в световните трендове на туитър и вече всички му знаят името. Да, след мизериите, които направиха с Най-дългото обещание, вече ги приемам за антита, явно яко им се плаща за това. Българското заглавие ще си остане същото: "Където започват мечтите"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледани първите 5 епизода, трябва да кажа, че съм много изненадана от това как се развива романтичната страна на сериала, не го очаквах. :D 

В малко сериали може да се види 

Off Topic

героите в главна мъжка роля и второстепенна мъжка роля да се влюбят заедно не в героинята в главната женска роля, а във второстепенната такава.  :D

Интересно. 

Приятелството е представено много добре. Мечтите на всички вече се открояват, както и проблемите. 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, bond написа:
  Покажи скритото съдържание

Не е ли в хубавицата? А, ще се влюби наново. Толкова пъти игра с нея, време е вече да го огрее.

 

Да, впоследствие се променят нещата. :D Имаше горещи дискусии и в уейбо, и в туитър и дискорд, че първата любов не винаги е голямата любов. Бях приятно изненадана, че започна така различно :D 

Рейтингът върви чудесно нагоре, сериалът се представя отлично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, bond написа:

Нашето момче се обърка. Той си мислеше, че 

  Скрий съдържанието

това е девойчето от библиотеката.

 

Да, а пък 

Off Topic

а пък нашето момиче не посмя да каже истината, но все в един момент ще излезе наяве :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен нещо трудно ми върви тоя сериал. Попревъртам го. А Ли Цин са я направили ужасно грозна и състарена. Вярно, че са живяли в много тежко време, ама някакси ми е трудно да го възприема. И като чета колко хора са страдали и умрели от глад и недоимък заради болните амбиции на Мао и страната е била пред пълен срив, просто не мога да разбера как продължават да се редят на опашка пред мавзолея му в Пекин да го почетат. Ако не бяха реформите на Дън Сяопин, Китай отдавна нямаше да съществува камо ли да бъде първа икономика в света. 

Редактирано от laleto2002
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Lawandula said:

Само мен ли ме дразни  тая многострадалната? Грам не ми е симпатична. Някаква хлъзгава ми идва.

Да си кажа, че съм до пети епизод.

До трети съм и се е появявала много малко засега. Гледал съм я в други сериали, красавица го раздава и бива като актриса. Може тази да не е точно подходящата за нея роля. Превъртай щом те дразни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, bond написа:

До трети съм и се е появявала много малко засега. Гледал съм я в други сериали, красавица го раздава и бива като актриса. Може тази да не е точно подходящата за нея роля. Превъртай щом те дразни. 

 

Как малко? Те само нея ни навират- колко бачка и гледа болната си майка и как двамата приятели са влюбени в нея, че и трети в кюпа. Изкараха я направо мис Вселена- кой я види се лепи като муха на мед.

А за протокола и аз превъртам, ако не беше Сяо Джан, нямаше и да гледам.

 

Все чакам да стане по-интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Lawandula написа:

Само мен ли ме дразни  тая многострадалната? Грам не ми е симпатична. Някаква хлъзгава ми идва.

Да си кажа, че съм до пети епизод.

Ааа, и много правилно усещаш, че нещо в тази първа любов (Хун Лин) куца :D аз съм на 11 епизод и пресметливата й същност вече се показва, тя има високи очаквания за начина на живот, който иска. Също така ми направи впечатление, че все гледа да има повече мъже около нея, все едно да има резерва. Ще има промяна май в двойките скоро. 

 

Преди 9 часа, laleto2002 написа:

На мен нещо трудно ми върви тоя сериал. Попревъртам го. А Ли Цин са я направили ужасно грозна и състарена. Вярно, че са живяли в много тежко време, ама някакси ми е трудно да го възприема. И като чета колко хора са страдали и умрели от глад и недоимък заради болните амбиции на Мао и страната е била пред пълен срив, просто не мога да разбера как продължават да се редят на опашка пред мавзолея му в Пекин да го почетат. Ако не бяха реформите на Дън Сяопин, Китай отдавна нямаше да съществува камо ли да бъде първа икономика в света. 

 

Истината е, че съм малко разочарована от визията на Ли Цин (тя играе Сяо Мей) тук, която по принцип е красива, а тук наистина изглежда състарена. 

Ще кажа и обаче защо предполагам, че е така. Когато снимаше този сериал Ли Цин хвана да снима още един сериал (на което не се гледа добре в техните среди, тъй като се отчита от продукциите, че не се отдаваш достатъчно на ролята) В момента, в който трябваше да се върне да снима тук, я хвана 14 дневна карантина в Пекин и заради нея забавиха снимките, а много сцени ги е снимала впоследствие. Но мисля, че по-нататък ще изглежда по-добре, видях малко снимки, изтекли от снимането.

В 10 серия става проманята на системата и Мао е свален, тогава започва нов етап в живота на нашите герои. 

Като цяло съм доволна от сериала, много са интересни всички герои в него, второстепенните също. Много дискусии предизвиква кой кого заслужава и кой как ще се промени, дали момчетата ще запазят приятелството си. Ще имат трудни моменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мао не е свален, а умира през 1976 и т. нар. "Банда на четиримата", които поддържат и коват агресивната му политика, вкл. техните собствени радикални разбирания за комунизма, губят позиции и са свалени от власт и арестувани, в последствие осъдени на доживотен затвор. Едва след поемане и консолидация на властта на Дън Сяопин и сподвижници нещата започват лека-полека да се отпушват. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за  Сяо Джан днес ми излезна поне от няколко места, че сериала му The Longest Promise официално ще тръгне Август месец сигърно е пак някой слух...:lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...