Jump to content

Recommended Posts

2b304cc5b20a979e9c6569ab485c38e6.jpg

 

Anata ga Shitekurenakute mo (あなたがしてくれなくても)
Страна: Япония
Също така известен: Even if You Don’t Do It
По мангата на: Haruno Haru - "Anata ga Shitekurenakute mo" (あなたがしてくれなくても)
Период на излъчване: 13 април 2023 – 22 юни 2023 г.
Време на излъчване: Четвъртък 22:00
Формат: Renzoku
Жанр: Човешка драма, Семеен, Романс
Канал: Fuji TV
Епизоди: 10
Режисьор: Nishitani Hiroshi
 

Участват:
Nao като Yoshino Michi
Nagayama Eita като Yoshino Yoichi
Iwata Takanori като Niina Makoto
Tanaka Minami като Niina Kaede
Обкръжението на Michi
Takeda Rena като Kitahara Hana
Обкръжението на Yoichi
Sato Honami като Mishima Yuika
Uno Shohei като Kosaka Jin
Обкръжението на Makoto
Otsuka Nene като Niina Yukie
Обкръжението на Kaede
MEGUMI като като Kawakami Keiko

 

Резюме: Йошино Мичи е 32-годишна офис дама, работеща в търговския отдел на строителна компания. Тя е щастливо омъжена за съпруга си, но има едно притеснение – от две години двамата нямат интимни отношения. Един ден Мичи решава да изпие едно питие сама и изненадващо среща своя началник, Ниина Макото. Двамата решават да седнат заедно и Мичи признава какво я тревожи. Макото разкрива, че той също е изправен пред този проблем у дома…
 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата за семейството и влошаването на отношенията между съпрузи третира тази дорама.

Не ми се видя чак толкова интересно от 1 серия. Не знам, какво ще дават натам и как ще развият отношенията между тези хора, които изглеждат прекалено отнесени - всеки в своя си свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне Макото беше откровен със съпругата си. Все пак, той се съревновава с работата й. Другата двойка още се страхува да си признае чувствата. Голяма обърквация става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йо-чан изплю камъчето най-накрая. Един риккон щеше да оправи нещата, а сега ще ги задълбочават повече. Леле! Усложняват си живота. 

Очаквах да прекарат повече време с дечурлигата на сестрата. Щеше да е забавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото ми направи впечатление, че Мичи сякаш няма приятелки. Нямаше онези кадри на споделяне с близки хора, така характерни за повечето дорами от този род. При другата двойка положението е същото.

Ейта никога не е играл такова дърво като тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново завършиха в японски стил. Направиха един кръг и се върнаха в началото позиция. Изглежда днес хората не могат ясно да осъзнават чувствата и желанията си.

Накрая се оказа, че героят на Ейта със стоическото си мълчание излезе най-прав в преценката си. Останалите се лутаха, лутаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нао във втори сезон на дорамата Enjiya, заедно с Хаято Исомура. излъчвана през 2021 г. Продължението е от 7 серии и ще се излъчи в началото на лятото под името Enjiya Re:act.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах дорамата на Нао, Enjiya, която е излъчвана преди 2 години.  Много нестандартна история. Стартира страховито, а после се преобрази, за да ни покаже, че нищо не е такова, каквото изглежда. При всички положения засяга теми, върху които е хубаво да се помисли. Сред тях ми се особено любопитна тази за семейството и семейните взаимоотношенията между чужди хора. Колко автентично и искрено може да е това в реалността?! Понеже актьорската работа заема централно място в дорамата, видно е, колко силно тя се отразява на общото усещане по отношение на историята. Наистина всички изпълнители в това отношение са подбрани отлично.

Хресва ми визията на Нао. Има съвсем различна вибрация от последните й изяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довърших си дорамата Енджия. Нямаме тема, но заглавието е само 6 епизода и въпреки шокиращото начало, издържа тестовете за качество. Показа интересен японски феномен - хора с театрален талант помагат на пострадали от измамници да си отмъстят. Много тарикатско звучи. Само че понякога реалността не предлага пълно възмездие . Много тъжно, но на моменти точно тази част изглеждаше страшно истинска. Да не говорим за семейството от странници, което обитаваше кадрите до последно. И то е японска запазена марка. Поне от филмите на Корееда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледала Енджия но съм изгледала Anata ga Shitekurenakute mo 

ukio, съгласна съм че  "Накрая се оказа, че героят на Ейта със стоическото си мълчание излезе най-прав в преценката си. Останалите се лутаха, лутаха." Така се получи.

Интересна психологическа драма бе този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло тази дорама не ми беше изцяло логична и ясна, но пък е добре, че накрая нещата се върнаха на мястото си. Направиха нещо като кръг. Сякаш съвременният човек се нуждае на моменти от някакво различно преживяване, когато зацикли, за да му се върне отново ума в главата. 

Окаери, Шоши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нямаше разговори, констуктивни разговори в двата показани дуета. Работа и тривиалности кой кога ще се прибере и кой какво ще яде. Не става така. Поне не и като няма деца, домашни любимци, общо хоби и от този род.

Аз така схванах цялостно даваната картина та като психологическа драма напълно ми допадна. Онагледявайки тези настоящи и в същото време вечни проблеми.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...