Jump to content

The Moss (2010)


Recommended Posts

spacer.png

THE MOSS (이끼)

Официален сайт

Държава: Южна Корея
Премиера: 14 юли 2010
Жанр: Трилър
Времетраене: 163 мин.
Режисьор: Kang Woo Seok


В ролите:
Park Hae Il - Ryoo Hae Gook
Jeong Jae Yeong - Cheon Yong Deok
Yoo Seon - Lee Yeong Ji
Yoo Joon Sang - public prosecutor Park
Yoo Hae Jin - Kim Deok Cheon
Kim Sang Ho - Jeon Seok Man

Сюжет~
Историята разказва за хора, живеещи в малко селце, и мъж, който е пристигнал там за погребението на баща си. Той се опитва да разбули мистерията около смъртта му, но жителите на селото следят всяка негова стъпка.

 

 

СВАЛИ С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го, но едвам го намерих при нас..търся MOSS :).

 

За мистерия трилър, не беше зле този филм. Бавното действие с характерна ретроспекция, която малко подсказва и повече скрива, забавна част,

която леко те отклонява от основната нишка, но напълно нужна и няколкото обрата в действието, които хем ти показват връзката, хем те оставят с

разочарованието, че не си разбрал всичко...в развръзката, ми доапднаха.

Та, приятен сюжет с интересни актьори, повечето от които са опитни комици или предимно известни с такива роли.

Лек страх + лек смях,+ с това заглавие = са добра комбинация, сделана от корейския режисьор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този филм някъде му бях мярнала трейлъра преди време и си го отбелязах, ама до там. След това заваляха наградите и стана ясно, че трябва колкото се може по-скоро да се навакса. ;) Тук се е събрала истинска плеяда от вече утвърдени актьори, което си е гарант за подобаващо изиграни герои. Единственият недостатък според мен беше, че на моменти историята се влачеше. Сюжетът иначе беше грабващ, ретроспекциите бяха умело вплетени в резултат на което напрежението и темпото бяха на ниво. Хареса ми и интеракцията на главния герой и прокурора и техния особен начин по "мъжки" да решават проблемите си. Park Hae-il беше невероятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим настрана добрата игра на актьорите, особено на детектива, се чудя какво е всъщност в основата на филма... Противопоставянето на вътрешния стремеж към съвършенство и поквареното съзнание, странното чувство за справедливост или просто завистта към доброто, което не можеш да намериш в себе си заради злото, което не можеш да оставиш...

Вземайки заглавието впредвид - "Мъх" дали пък просто не е вид критика към всички онези, които просто следват течението, нямайки волята да му се противопоставят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...