Jump to content

Recommended Posts

n8vIBnqSIEagvMxgdNw5yrv9awp.jpg

Nihonjin no Shiranai Nihongo (2010)
Страна: Япония
Година на излъчване: 2010- Юли-15 старт
Време на излъчване: Четвъртък 23:58
По мангата на: Nihonjin no Shiranai Nihongo by Umino Nagiko
Формат: Renzoku
Жанр: Комедия
Канал: TBA
Епизоди:12
Режисьор: Yakumo Saiji, Tamekawa Hiroyuki, Saito Yuki, Kawamura Naoki

Участват:
Naka Riisa
• Shibutani Yusuke
• Aoki Munetaka
• Harada Natsuki
• Ikeda Narushi

Резюме: Kano Haruko (Naka Riisa) e харизматичен помощник в магазин, която има изключителен моден вкус, затова е наета да работи в модно списание. Въпреки това, тя иска да реализира мечтата си да стане преподавател в гимназията. Haruko е поканена от бившия си учител да преподава японски на чужденци за три месеца. И така, тя става стажант преподавател в японска езикова гимназия, където обучава девет чуждестранни студенти със силни характера, включително един италиански любител на аниме и швед, който е влюбен в нинджите. Ще успее ли да ги научи на Японски, и дали ще може да сбъдне мечтата си да стане преподавател.

Сваляне: :subs: :click: :click:

:essub:

Мангата е много луда, дано и сериала е такава комедия. Но толкова чужденци на едно място laugh.gif

Изгледах първи епизод преди малко. Честно казано, очаквах повече. Главната героиня ми е малко прекалено лигава, а стилът й - прекалено сладникав. Добре че поне накрая се облече по-прилично.

Много ми стана забавно като изброиха шестте начина да преброиш рибата тон в зависимост от ситуацията и местоположението й xD А всичката тая кухненска посуда... Какво да кажа, както вика една колежка: "Аз на повечето от тия неща не им знам името на български" :lol:

Дано в следващите епизоди е по-добре. Но пък при положение, че на мен първите серии обикновено са ми леко скучновати - докато ни въведат в историята и т.н., тъй или иначе очаквам приятни изненади за в бъдеще :)

П.С. Да живее Боб! :es:

Бих го нарекла "образователна комедия", има какво да се научи, не само откъм думи, но и откъм онези типично японски неща, които всеки гайджин трябва да има винаги наум. Малко прекаляват с осмиването на чужденците, отакувщината им и изопачените им представи, но кво пък, такива са много от хората, които искат безусловно да живеят в тази безумна страна. Към 3-4 еп. поне вече не ти идва да извиеш врата на Нака Рииса. Гайджините са по-ужасни актьори дори и от нея, не знам откъде са събрали такава тълпа образи.

Аригато гозаимас за превода.Драма беше невероятната.Най-ми беше интересно когато говореха за нинджи и специално за Наруто :lol: Голям смях беше с тези чужденци но най-голям несъмнено беше с този директор и караниците с класната :28558:

Забавната учителка, много актуална, много хубава ето това е учител! :asian:

Заслужава си гледането, този който не го е гледал явно доста е пропуснал! :excl:

Хем забавно, хем поучително ето такова трябва да е едно сериалче! :kiss2: