Jump to content

Recommended Posts

FuWcvaIaEAAGXju?format=jpg&name=large

 

Drops of God(神の雫)
Страна: Япония, Франция, САЩ
Също така известен: Kami no Shizuku
По мангата на: written by Kibayashi Shin and illustrated by Okimto Shu -  "Kami no Shizuku"
Период на излъчване: 2023 – Април – 21 до 2023– ? – ?
Време на излъчване: Петък
Формат: Renzoku
Жанр: Мистерия, Драма, Семеен
Канал: Hulu, Apple TV+
Епизоди: 8
Режисьор: Oded Ruskin
Субтитри: Английски, Български

 

Участват:
Fleur Geffrier като Kamille
Yamashita Tomohisa като Toomine Issei
Makiko Watanabe като Tomine Honoka
Satoshi Nikaido като Tomine Hirokazu
Tom Wozniczka като Thomas Chassangre
Azusa Okamoto като Katase Yurika
Luca Terracciano като Lorenzo
Diego Ribon като Luca Inglese
Gustave Kervern като Philippe Chassangre
Kyoko Takenaka като Miyabi Shinohara
Stanley Weber като Alexandre Leger
Margaux Chatelier като Marianne Léger
Nanami Kameda като Tomine Honoka

 

Резюме: Римейк на японската драма Kami no Shizuku (2009)...

Светът на гастрономията и скъпите вина е в траур, след като Александър Лежер, създател на известен гид за вина, умира на 60 години в дома си в Токио. Лежер има дъщеря, Камил, която живее в Париж и не е виждала баща си, откакто родителите ѝ са се разделили, когато тя е била на девет. Когато Камил отива в Токио за прочитането на завещанието на баща ѝ, тя разбира, че той ѝ е оставил легендарната си колекция от вино – най-великата колекция на света според експертите. Но за да получи наследството, Камил трябва да се съревновава с брилянтния млад енолог Исеи Томине, когото баща ѝ е бил взел под крилото си и е нарекъл в завещанието си „духовния ми син“. Но всъщност само духовна ли е била връзката му с Исеи?
 

 

Свали с български субтитри :subs: :click: :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с руско озвучаване :click:

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямапи изглежда много зле на постера. Не знам, дали е от фотографа, или от гримьора. 

Не съм гледала дорамата с Каме,но виждам, че тази вече се превежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за темата за тази дорама

Ямапи ми е един от любимците.Не знаех,че въобще се превежда вече.Поздравления за преводът.

Бих е гледала с голямо удоволствие.

Искам само да попитам ще се качва ли с Бг превод и в Вбоксът или някъде другаде онлайн?

Много благодаря предварително.

Редактирано от ftisland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен го превежда друга група. Качили са го само в Мастерс.

Надявам се да е добра продукция, понеже не е изцяло японска. Май ще трябва да се сравни с тази на Каме. Аз бих ги гледала паралелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах кой го превежда от линкът за субтитри. Радвам се,че някой се е навил за превод.

Иначе е хубаво първо да се изгледа дорамата с Каме и после този.

Аз отдавна бях я гледала,помня че ми хареса много.

 

Редактирано от ftisland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капките Господни — И нека състезанието започне

…до 2023 г, юни 2–ри? Явно като изцяло яп.драма: самостоятелен мини-сериал, та след “двойната” премиера на еп.1-2 и ежеседмичните излъчвания, сезон №1 приключи със серия ∞

Като разпространявано от AppleTV+ и почти всички техни продукти, си е с официален превод на български за абонатите им (вероятно има достатъчно сънародници, притежаващи лук$озни АйФони, АйПади и т.н, дигит-тв е еХтра и от компанията могат да си позволят да предплащат за качествени преводи, които да са готови с излизането на съответните заглавия. За реализирането навярно е спомогнало също, че e: ко-продукция м/у страната-първоизточник и Франция&САЩ; както и от Ябълка-та си подбират по вкус и качество, вместо да бълват количество), а в повечето международни релийзи бг субтитрите са включени, наред с други на десетки езици. Все пак заради технологиите, са кодирани в Utf-8/Unicode (което поддържа повече символи, напр ѝ, съответно и крайният размер е > в kilo~байти), но все някой player и/ли устройство може да не ги показва [правилно] и затова ги рипват отделно и по нашенски сайтове за букви с кодировка Ansi=1251-Кирилица ето тук или там + пак трябва да си издирите видеЯ! Ω-лайн директно за гледане, трябва нэкой да ги сподели нейде: разни сайтове предлагат на качен клип да се добавят потоци със суб, като дори може леко да се променя шрифтът им, иначе предварително трябва занимаване буквите да се вграждат в картината... и пак не се знае до кога/къде ще останe!

15282746-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май първо трябва да се гледа дорамата с Каме. Мислех паралелно, но по-добре да се види първо оригиналното заглавие, което си е чисто японско. Тук дори постера ми изглежда студен. Иначе браво за българската версия и субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bond написа:

За жалост няма сийд в Мастерса. Малко закъснях, но има ли другаде субтитри или да минавам направо на чуждите.

Провери ли в Замунда? Там също го има.Може там да има сийд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ftisland написа:

Дали някой ще се наеме да качи дорамата в Вбокс случайно?

 

Ще дам отговора, който даваме винаги в такъв случай – ако преводът не е на наш екип, не отговаряме за качването онлайн. Това си зависи от преводачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук с руски субтитри онлайн сериите, но за който има регистрация вконтакте, понеже в дорама тв  има изчезнали серии и повечето бяха с озвучаване ;

Да ама,  сега видях, май старата версия отпреди 12 години с Каме.

Колкото повече, толкова повече.:D

 

@bond, много GB тия в рутракера ?

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, ukio написа:

И аз се чудя. Руски вградени файлове някъде изобщо могат ли да се теглят? Мислех, че са само онлайн.

 

В рутракера. Горе има линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...