Jump to content

Recommended Posts

По китайски свърши. Красиво, имаше и замисъл, но много тягостно. Не бих го повторила.

Много добра на всички и най-вече на Лео игра, разбира се. Красиви артисти, красиви костюми.

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаейки китайците, както и писах в понеделник в спойлера, съм познала. Друг край е просто немислим.

Off Topic

Нали отрано им втълпяват, че да живееш тук и сега не е ок, нужна е саможертва за общото благо, та в някой друг живот да си щастлив.Така и управляват лесно многото милиони народ. 

Цел сериал епична мъка за Дявола и епична любов във всичките му превъплащения, та  накрая съвсем очаквана  епична смърт, заради любовта към момата, за да не стане тя жертва и да не изпълни мисията си за саможертва в името на спасението на всички. Остана тя с отрочето да гони михаля.

Появиха се клипове със среща на детето с него след найсе години. Дали са изрязани, дали цензурата ги е спряла, не се знае. Появиха се слухове за още платени само епизоди.

Ще видим, ако излезе нещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, lukreciana написа:

Надявам се на втори сезон. :rolleyes:

 

Най-много на някой спешъл, дето да чуем  обещаните чакани думи от богинята. Това  си беше реално щастливият край за зрители с фантазия.:282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам още няколко епизода до края, но мен такъв край напълно ме устройва. Да, епична беше мъката и трябва да си завърши така. Според мен. Не бих искал спешъл или друг вид продължение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

Аз имам още няколко епизода до края, но мен такъв край напълно ме устройва. Да, епична беше мъката и трябва да си завърши така. Според мен. Не бих искал спешъл или друг вид продължение. 

 

Абсолютно-  цял сериал

Off Topic

кръв и мъка, някаква розова лиготия за край, би била ненормална. Хеле пък и при липсата на кой знае каква романтика- съвсем. Многострадалният Геновев, трябваше да остане многострадален, поне наяве, а насън -каквото фантазията повелява, според китайците.:D

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е шедовър, но ще помня дълго този сериал. Актьорите - великолепни. Не е нужно да прочетеш какво си говорят. Четеш емоциите в очите им, в израза на лицата им, в пластиката на телата им. Бай Лу - очарователна, красива и предвидима в безсловестните си реакции и  безподобен Лео. Тялото му е неговият най-силен инструмент и с него може да постигне каквото си поиска, да одухотвори костюма си и да изобрази най-различни превъплъщения. Много интелигентен артист!

Това е китайска приказка, но много по-различна от повечето, правени досега. Персонажите са познати: безсмъртни даоисти, демони, богове, смъртни, крале и генерали..., непрестанно кръвоплюене, огньове, виолетови пушеци и вихрушки от енергии, невероятни природни красоти и фантастични костюми. Това е в първия план. Вторият също е добре познат: доброто се бори с надигащото се зло и няма съмнение, че накрая то ще победи и пак в духа на канона, добрите често са по-лоши от лошите.

Третият план разглежда морални аспекти и честно казано, той ми е най-интересен. С какво право в името на абстрактна кауза осъждаш някого на смърт, заради деяние, което евентуално ще извърши някога? А лъжите и манипулациите на Е Сиу? И т.н., и т.н. Цензурата в Китай очевидно е тъпа и одремана, щом се занимава с рязане на "неприлични" кадри и прилагане на партийни правила, а проспива  бунтарски идеи  като тази за свръхгероя, който може да обърне наопъки целия обществен порядък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 06e34deacf5ce746.jpg

 

9059894670cb879e.jpg

 

5dfa717e820efb33.jpg

 

f034d72f4b250895.jpg

 

4e3df7fa3dcd9a9f.jpg

 

e085eaabc10db7b3.jpg

 

9f4f559f70be2d31.jpg

 

ee6cee22107e0901.jpg

 

36a787950db1fa36.jpg

 

d405e0eaa7059805.jpg

 

b63b7b8af23509dc.jpg

Отново готвене или изтънчено мъчение, а може би неимоверен стоицизъм...

Малко разсеяно повяване...

Накратко казано семейна идилия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на наченалата мъка в 24 епизод,

Off Topic

много се смях на разговора между Ниен Бай Ю и Тан Тай Дзин относно срещата на госпожата в затвора:

1691300||1692800||За какво говориха?||
1692900||1696200||Бях твърде далеч, не чувах добре.||
1697100||1699200||Поне видя ли добре?||
1700500||1702000||Те...||
1706250||1707750||Какво?||
1708000||1710000||Толкова ли е трудно да опишеш?||
1710600||1714900||Първо, Сяо Лин сложи ръка на лицето на г-жа Си У.||
1715450||1718500||Г-жа Си У дръпна енергично дрехата му.||
1721650||1724750||И после г-жа Си У тръгна, това е.||
1728650||1730150||Ниен Бай Ю,||
1730900||1735600||следващия път в подобна ситуация, прати по-способен човек да наблюдава.||

 

67e94a701eaf7089.jpg

 

f58c04627bda682a.jpg

 

bc9ca6305e1de0f0.jpg

 

772bd40eb5759e05.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва сериала. Различен е от другите костюмни сериали, които съм гледала. Вярно, че и тук присъства всичко типично за този жанр - летене, енергии, красиви костюми и декори, различни светове и територии, безсмъртни, богове и т.н., но самата идея за историята и взаимоотношенията между двамата главни, връзката между тях, не съм срещала до сега и много ми допада. Различна е. Различен е образа на главния. Докато в другите сериали той е вече изграден персонаж (учител, генерал, бог, принц и т.н, който се влюбва в главната в последствие на някакво време прекарано заедно), то тук само ни хвърлят бомбата в първия епизод, че е господар на демоните и  подробно започваме да опознаваме неговата история - от самото раждане, през детските и младежки години, лишенията, мизерията, побоя над него, тормозът... и започват метаморфозите, през които минава с всеки изминал епизод. Сега съм на средата на сериала и не мога да си представя колко различно изражение имаше малкия демон в началото и сега в 23 епизод. Ударили са десетката като са избрали Leo Yun Xi за главната роля. В Ashes of Love показа на какво е способен с метаморфозите в израженията и тук е просто прекрасен. Харесва ми и как постепенно се получават отношенията им с главната - направо прелест за очите са техните сцени, разговори, сърденки и сдобряванки. Още първите епизоди не ме привлякоха, но след 12-13 епизод направо бях като омагьосана.

Off Topic

особено времето прекарано в съня на дракона в река Мохъ..... много ми хареса историята

От трейлъра виждам сцени, които ще ми докарат много мъка, но ще си я изгледам с голям интерес. 

Благодаря за превода. :wub:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласна с всяка дума, @felicyti. Нямам опит с този тип сериали. Започвах един, два, но многото епизоди ли, развиването на страничните линии ли, никой не успях да довърша освен Феята и Демона. Не че сериалите са били лоши, просто реших, че не съм за дълги продукции. Но тук направо ми се плаче, че са решили да съкратят. Мисля, че нямаше да ми доскучае и за миг.

Любима двойка ми станаха двамата. Страхотна комбинация са. Опитах да гледам And the winner is love и Lie to love с Луо Юн Си, но и двата ми останаха на първи епизод.

Невероятна химия имат. Някъде четох мнение, че трябва да се отчете дължимото на Бай Лу, за което. И съм много склона да се съглася, макар да не съм успяла да погледна всеки от сериалите му. Въпреки отличните актьорски умения на Луо Юн Си не успявам да се навия да изгледам сериали с другите му партньорки.

Но то пък може и аз да съм крива, де.:D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@snowmoon аз съм късметлийка, че още не съм гледала Love is Sweet. :896767: 

Bai Lu е много красива и сладка в същото време. Тук лееко ме дразни в героинята й, че прекалено много внимание обръща на хората около нея, вместо да си действа само по мисията. Все пак никой от хората около нея не са й истински роднини или приятели.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Темата е доста широкообхватна и сигурно е възможно едно с едно мнения да не си приличат. Има такива хора, твърде много мислим за всичко, не само за семейство и приятели. Затова на мен тази линия ми харесва, да видя, че не съм единствената глупачка. Показват ни че има и такива характери. А за съжаление и понякога се оказва, че чужди хора те разбират по-добре и чувстваш по-близки от хората до теб. /Не че тук е така, просто споменавам./

В същото време ми се струва, че е застъпен и момента с различните животи. Например, бабата в живота на Йе Си У, според мен е свързана с водното племе от живота на Сан Дзиу. В един епизод дадоха от близо дървената пръчка, с която се подпираше. Не помня много добре, но имаше морска звезда или раковина. Тук идва момента с орязването, губим част от историята. Мисля си, че всеки е свързан с всеки по някакъв начин, преминавайки през трите фази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И аз мисля, че са свързани и наистина в 26 епизод усетих горчивия вкус от орязването и зашиването на сериала. 

Off Topic

В реалния си живот Йе Си У, познава друг (истинския) Сяо Лин и може би това оправдава действията й да му помогне да избяга от затвора. Но не разбрах защо малкия демон й прости (явно орязани сцени), дори и след като вярва, че Йе Си У е отровила кашата, от която почина баба й...... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...