Jump to content

Recommended Posts

Image

Off Topic

EARG7PzXoAcbBVO?format=jpg&name=largeFQWhOwGVgAkH0qf?format=jpg&name=large

 

Nagatan to Aoto: Ichika no Ryourijou (ながたんと青と -いちかの料理帖-)
Страна: Япония
Също така известен: Kitchen Knife and Green Chili Pepper
По мангата на: Isoya Yuki -  "Nagatan to Aoto: Ichika no Ryourijou" (ながたんと青と -いちかの料理帖-)
Период на излъчване: 24 март 2023 – 26 май 2023 г.
Време на излъчване: Петък 23:00
Формат: Renzoku
Жанр: Романс, Драма, Исторически, Храна
Канал: WOWOW
Епизоди: 10
Режисьор: Soushi Matsumoto
Субтитри: Английски

 

Участват:
Kadowaki Mugi като Kuwanoki Ichika
Sakuma Ryuto като Yamaguchi Amane
Nakamura Aoi като Tajima Akitsugu
Toda Keiko като Marukawa Machiko
Kumada Rinka като Yamaguchi Suzune
Shiraishi Shunya като Yamaguchi Yukari

 

Резюме: В Киото, скоро след войната, Ичика се опитва да спаси от фалит отдавна създадения риотен ресторант на семейството си. За да направи това, тя сключва брак по сметка с 15 години по-младия от нея Ямагучи Амане...
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда това е най-бързо превежданото японско заглавие този сезон. Вече 5 епизода имат субтитри. Като добавим и стабилния канал, по който се излъчва, както и режисьорът на любимия ми игрален филм за 2020 година, нямам търпение да видя, какво се получило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охо! Това е феноменално! 

Силата на дорамата се надушва от първите кадри с хилядите детайлни подробности от Киото. Красота и изящество!

Не очаквах действието да си развива след войната. Още по-добре. Обстановка, игра, визия. Всичко е перфектно.

Не се стърпях. Още съм на първите 10 минути.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! Как се обърнаха нещата! Ама Муги е по-млада. Можеше да не я правят 34 годишна. Младежът стои добре в ролята на пръв поглед. Не съм го гледала никъде за момента. Кефят ме очилата. 

Супер роля за Шуния Ширайши като негов батко. Направо влиза в друга реалност с подобен образ. Невероятна промяна от райдърското излъчване, което имаше в началото на кариерата си. Тук и акцент дакрва. Перфектен! 

А за Аои Накамура, какво до кажа? Страхотен е като готвач, заедно с Кохей Такеда. Ицуджи Итао изглежда много потаен. Въобще, заформиха чудесна история с особено автентично японско излъчване. Надявам се да върви така интересно до финала и всички да имат екранно време.

Който е харесал дорамата на Корееда с готварството, ще хареса и тази. Традиции и японска кухня няма да липсват тук.

Много е красиво всичко - природа, храна, хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хи хи! Как ще си го отглеждат този младеж. Улучиха му вкуса. Какви специалитети му направиха! Мисля, че ще спаси ресторанта.

Много е хубава дорамата. Дзен в кухнята. А е по манга. Явно читава.

Режисьорът има и филмов дебют с моя любим филм за 2020 г. Има и втори пълнометражен проект. Трябва да го видя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Превъзходно върви!

Младежът е новатор. Не обича много старите закостенели порядки. Дават променяща се Япония след войната и мястото на жените в новия свят. 

Големи вкусотии сготвиха отново . Ммм. Оишии. Дзен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хлапето е Джони. И наистина е на тази възраст. Уоу! Изглежда по-голям. Стабилна роля прави. Браво! Голям тарикат излезе със статията за новия шеф. Баткото и бащата са много лоши. Разбрахме за миналото. 

Макизуши беше специалитетите, който сплоти децата от двете страни.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кохейчо много готин с тази опашка. Направо се е подмладил.

Фрикасе с оякодон. Става още по-интересно.

Не мога да открия завършващата песен. Пълна хармония е с нея това заглавие.

Направо мога да го изгледам на един дъх. Някой преводач да си го хареса. От истинските японски бижута е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готвачът напусна потъващия кораб. Мадлените свършиха частична работа, но старите посетители не харесаха новото меню. Дали ще се справят с предразсъдъците си?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха! Спретнаха цяло сватбено тържество. И воал направиха на булката. А тортата беше толкова креативна. Суши торта. За пръв път виждам такива. Хахаха!

И други интересни неща се случват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млад и зелен беше 19годишният Амане, когато го взеха. Точно като малка люта чушка (аото). Само че младежът порасна.

Не им беше лесно да излъжат лудия батко. Шуния се справя отлично с ролята.

Дайфуку плодове - новият специалитет. Магически плодове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ястията с тофу бяха черешката на тортата. Тофу крокети, тофу супа и всякакви други вкусотии.

Прекрасен завършек, въпреки че конкурсът сякаш не се разви според очакванията. Или обратното. Изненада всички с финалните оценки на журито.

Прекрасна дзен дорама за храната и топлите човешки взаимоотношения. Очарована съм от играта на всички. Много се радвам, че видях един различен, пораснал Аои Накамура и напълно променен Шуния Ширайши. Обаче най-голямата изненада беше удивителното изпълнение на малкото Джони. Не съм очаквала новите попълнения на компанията да са толкова талантливи. Ще следя изпълненията на Сакума Рюто и занапред. Дано има още хубави роли!

Аригато! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yatta!

Открих песента! Този завършек е в абсолютно хармонично единство с излъчването на дорамата. 

Summer eye - Hakugei (бял кит)

Видеото не е нищо особено. Даже не може да се нарече клип, но пък мп3 версия е истински релакс за душата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се да направя паралел между така поднесения ендинг тук и този в една друга скорошна дорама - Елпис. Двата са решени в подобна визуализация, готварски стил. Камерата ни показва хора, които готвят. Само че тук имаме абсолютна визуална и музикална дзен хармония, която напълно отговаря на излъчването на дорамата, докато В другото заглавие ендигът започва идилично и завършва кошмарно. Дори с музиката нямаше толкова добра връзка. Японците обикновено майсторски улавят тези неща, но понякога и на тях не им се получава (другото заглавие имаше лека крими нишка, вероятно затова) и звучи в пълен дисонанс. Тук определено са постигнали върхова нирвана на всички нива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха малката зелена люта чушкчица  си го биваше. 

Как ги шокира. Винаги честността е за предпочитане пред лицемерието.

Уроци по японска кухня и добро настроение.

Хармония и красота. Успокояващо е и зареждащо.

Тя всъщност не е професионалист в японската кухня. и не беше много добра. ИЗМИСЛЯШЕ НОВИ НЕЩА, КОЕТО Е МАЙ ДОСТА НЕДОПУСТИМО ЗА ЯПОНИЯ. Там нищо не се променя... западната няма нищо обшо. Май нямаше нищшо друго освен мечтата си да успее...И се бореше/  ПРЕКРАСНО И С ЛЮБОВ СЪЗДАВАШЕ СВОИТЕ ТВОРБИ, ВЪПРЕКИ ЧЕ НИКОЙ НЕ ГИ ОЦЕНЯВАШЕ... Добре че беше гейша обществото да я спаси:) 

 

Въпреки че съм категорично против уредените бракове . но то може и по същия начин някой да не харесва гей връзки и пак да  гледа BOYS lOVEI..

Защото не става въпрос кой с кого и защо е, а има много повече  . Отношенията основно. ..

 

Много ми хареса  ФАКТА че вървяха заедно и се подкрепяха , стараеха се във всичко за бъдещето на другия. 

И храната е само квинтесенция на споделената хармония... Идеално, но не беше ли много малък ? Само на 19, а тя на 35... ? И нямаше нищо против да го оженят .... Мъж мечта ... И представа си нямаме за тези им стари традиции да си избират партньор по мотиви свързани с разни семейсни предприятия ... Дори си имаше дума за това. "Жената която е носител на собствеността" или нещо такова...

За мен всичко което е неспонтанно и уговорено е лошо, все още в много места по света това се случва и хората ги женят насила за непознати ... и после се очаква да се сближават...  Светата се променя и може хората да зарежат романтиката, но няма да зарежат любовта и грижата един за друг, което се показа че е главното нещо! 

Понякога сюжета няма чак толкова голямо значение. Все едно да търсиш сюжет в БЛ мангите... но

Доста удовлетворяващо заглавие...

"Елпис" хубаво ли е също ? 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Направо си се вдъхновила.

Казах ти, че е бижу. 

Хората са го харесали, понеже е реалистично и извежда на преден план семейство, култура и традиции. Ако си на тази вълна, виж дорамата на Корееда. Тя е по-кратка.

Наистина уредените неща не са толкова издръжливи, но тук всичко се преобърна за добро. И на мен не ми допадна това, че разликата е голяма. Можеха да я напишат на 30, на каквато възраст си е била Муги. Обаче младежът стоеше много стабилно. Когато направи 20 всъщност стана пълнолетен и някак се промени. Порасна и й пасна. Супер талантливо Джони! Не спират да ме изненадва тези деца.

Елпис е хубаво. Просто е друг жанр. Крими. Но е много нестандартно и идейно. Препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкото Джони Сакума Рюто в ново обещаващо заглавие  тази есен - "Kotatsu ga nai ie" с Ейко Коике, Хидетака Йошиока и Каору Кобаяши! Какъв каст! Детето ще расте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата дорама на Сакума-кун си върви, но превод не се вижда.  Историята отново се върти около семейство - голямо и забавно. Качват много весели снимки. Този сезон стискам палци да допреведат нещата на Рюхей и Ейта, както и някой да си хареса за превод Kotatsu ga nai Ie.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...