Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Spring Waltz
*********************
Епизоди: 20
Език: корейски
Субтитри: английски
Жанр: романтична драма
Година: 2006
Режисьор: Yoon Suk Ho
*********************
В главните роли:
Seo Do Young - Yoon Jae Ha
Han Hyo Joo - Park Eun Young
Daniel Henney - Phillip
Lee So Yeon - Song In Na

*********************
Това е четвъртият, последен сериал от сезонните драми на Yoon Suk Ho. Първият сериал е Есенна приказка (Autumn Tale, 2000), следван от Зимна соната (Winter Sonata, 2002) и Лятно ухание (Summer Scent, 2003).
Историята започва с едно посещение на Ън Янг в Австрия. В самолета тя се оказва съседка по място с И На, която отива да се срещне със своята първа любов. И На не е виждала Йон Дже Ха от 15 години и го помни като малко момче. Сега той е преуспяващ млад пианист. На летището във Виена се получава недоразумение и Филип, мениджър и приятел на Йон Дже Ха, дошъл да посрещне приятелката му от детинство, обърква Ън Янг и И На. Оттук историята се заплита в любовен четириъгълник. Кой е Йон Дже Ха, коя е първата любов на Ън Янг, колко трудно е да обичаш, когато не те обичат, и дали е по-лесно да задържиш любовта си, ако тя е споделена? Гледайте, за да разберете!

Коментар: Класическа любовна драма по корейски. Много добра актьорска игра и великолепна музика.

*********************

:essub:


СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

ОНЛАЙН С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ
СВАЛИ С РУСКИ СУБТИТРИ + OST

Редактирано от bealonenomore
Добавен линк за онлайн гледане с български субтитри.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди доста време, но си спомням, че ми хареса.

Актьорската игра беше много добра. Музиката - великолепна, както е написано горе в коментара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал също ли е толкова сълзлив, както останалите сезони :(? Искам да го гледам ,но ме е страх ..... Другите сериали от поредичката бяха невороятни като се сетя,но голям рев беше и от тогава се заклех да не гледам Корейски драми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал също ли е толкова сълзлив, както останалите сезони :(? Искам да го гледам ,но ме е страх ..... Другите сериали от поредичката бяха невороятни като се сетя,но голям рев беше и от тогава се заклех да не гледам Корейски драми....

 

 

Лидето, време е отново да поставиш едно ново "начало" в гледането на корейските драми именно с тази част на четирилогията. Горещо ти го препоръчвам, вЕрвай ми :P и когато стигнеш до финала, ще се убедиш защо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лидето, време е отново да поставиш едно ново "начало" в гледането на корейските драми именно с тази част на четирилогията. Горещо ти го препоръчвам, вЕрвай ми :P и когато стигнеш до финала, ще се убедиш защо. :)

 

ok! и без това изгледах повечето от така да се каже новите сериали и се чудя какво да е..... може би ще започна с този :)

 

 

п.с. Раздвоена съм между този и един друг :wacko:

 

п.с.2 Въпреки раздвоението си избрах тази драма .....изгледах първите 2-3 серии -грабна ме,но както и очаквах още с първите 2-3 серии хм......-трогващи моменти :( Надявам да завърши добре- без много рев .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал! Много ми хареса как беше представена историята на Ън Йонг и Со Хо. Постепенно всичко се разкриваше и това те кара да гледаш по-нататък...Съжелявам само за

Филип....той много я обичаше, но тя него само като приятел.

Много хубав сериал, разкриващ прекрасни чувства.

ПП: Научих, че били нещо като поредица затова се хващам да гледам Autumn tale :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за субтитрите:-)) :kiss2:

И аз като Лидето се притеснявам за края. Не съм в състояние да гледам тъжни финали в момента.

Ама щом сте рекли ще се пробвам:-)) Да се доверим на Анджи. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа изгледах го сериалчето за няколко дена.

Сърцераздерателна драма,въпреки че можеше и по-зле да е .......мисля че 16 серия е най-тъжната...краят поне беше щастлив :D.

 

 

 

Към екипа :):thanks:за :subs: и приятно гледане на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно изгледано и от мен сериалче, хареса ми, важното е, че

края му е щастлив, но с такава любов, нямаше да е честно, ако бяха замислили нещо друго

Благодарности за превода! :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОста добър сериал. Определено съм доволен за това,че го гледах. Бях малко притеснен дали другите актьори ( с изключение на Han Hyo Joo) ще ми допаднат,но определено не ме разочароваха с играта си. Историята беше доста увлекателна и опредлено много добре представена,нито за миг не ми беше скучно,което си е постижение :) Музиката към сериала беше меко казано прекрасна,иситнска наслада за ушичките ми ))) Вярно имаше си доста драма,напоена обилно със сълзи,но поне за мен не беше чак толкова тежко когато го гледах ,не знам може би защото доста се прехласвах по Ън Йонг и забравях за всичко друго. Оценявам си го на 9/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да се каже - всички сезони са прекрасни.Даниел е просто неотразим- искам да го гледам в сериал където ще е късметлия в любовта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал, много стойностен. Задължително го гледайте и....музиката е страшно чувствена.

Благодаря за субтитрите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е много добър. Красив, меланхоличен, напомня ми донякъде европейски филм - няма излишни думи, върви плавно.. Не очаквах да видя сладкия Si-won. Какво ми е младичко, сладичко и рошавко- направо да го схрускаш :kissx: А острова? Красота. Толкова ми хареса селцето със сини и червени покриви.

Имам проблем обаче с торента от Замунда - свалих целия торент, 13Гб, уж всичко е ок, ама от 7ма серия натам не могат да се отворят Всъщност отварям ги, но след 2мин. зацепва и до там. Пробвах с няколко плеъра, но резултата е все така При вас как е? Наред ли са всичките серии, да не би в мен да е проблема?

И поздрав за всички романтици с една от най-красивите песни, които съм чувала в последно време:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм го преди време този сериал. Не е лош, но не е и нещо особено. Seo Do Young не го харесвам, но пък Han Hyo Joo и Lee So Yeon са едни от любимите ми актриси :). Ако сте гледали много корейски сериали, има голяма вероятност историята тук да ви се стори доста клиширана. "Autumn Tale" си остава най-добър за мен от "сезонните драми", но и този става за гледане :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че след 3-та сериа го разгадах и не ме изненада с нищо, драмата си струваше. Хареса ми и то много! Остави в мен едно красиво чувство....„Пролет, любов, надежда“....красиви думи!!!

Естесвено за което спомогна и играта на актьорите.Seo Do Young се справи доста добре,все пак да не забравяме,че това му е първата главна роля.

Han Hyo Joo, това дете е страхотно.А колкото до Daniel Henney ,милия той с тези негови роли на вечно губещия,чак ми става жал.Иска ми се да го видя в по сериозна роля.

Общо взето,гледайте,няма да съжалявате! Според мен, тази драма е най-добрата от четирите. :up: OST-а е разкошен,Yiruma е наистина невероятен изпълнител. :bow:

Благодаря на екипа за превода :thanks:

 

 

 

Нямаше много болести и умиранки,едно две недоразумения,като например леко порязване от ел крушка да е причина за прекъсване на профисионална кариера на пианист.Това малко на никъде ми беше.Съществото И На,еквивалент на усойница,през цялото време ми идеше да я стъпча и размажа,скоро никой не ми беше ходил така по нервите :mad2: ...Корейската мъжка майка “орлица“не ми беше толкова дразнеща колкото И На. Явно актрисата добре си изигра ролята, щом чак самата нея не можах да харесам.Единствената сцена която ме разплака, беше на баба и внуче в 18-та сериа.Ама, нека това не ви е критерии,че вие няма да ревните още в началото,защото аз след толкова сериала ,вече съм изчанчена :P

 

Si-won пък ме разби с появата си :P

cb0af3359bebe858.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволна от сериала, гледах го с удоволствие.

Чудесна любовна история с доста интриги, точно по корейски :)

Дже Ха беше все едно мама го е обличала, но много му се радвах, а Ън Йонг беше една весела, жизнерадостна, цветна ( каква ти цветна беше като светофар - жълто, зелено, червено, избоде ми очите). Филип беше радост за окото, много му е сладък корейският. И На няма да я коментирам, че не я харесвам.

Препоръчвам го:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изгледах последната серия ....впечатлена съм
Имаше толкова силни думи във филма ,че ме накараха и аз да се замисля.
Актьорите бяха страхотни ....толкова мъка и сълзи имаше. При такива силни думи не е било трудно на актьорите да се разплачат и аз да ги чуя и аз бих се разплакала... даже го направих на няколко пъти smile.gif
Гледайте го ....спомени за първата любов ,препятствията през които минава тя през годините ,прошката която я спасява....истинската любов погледната от детството до края .Много хубав край и думите накрая са толкова истински -

''Ако искам да те видя ,да те обичам- винаги мога да направя това ,щом любовта е в сърцето ми .Любовта е като игра на криеница,въпреки че не мога да те видя ,сърцето ми забива лудо когато си наблизо,затова не можеш да се криеш вечно,защото рано или късно ще те намеря ....''

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много време ми отне да изгледам този сериал. Не, че не ми е харесал, напротив. Все започвах и след 5 епизода спирах за дълъг период от време. Усещането от представянето на тази история е съвсем различно от повечето корейски сериали. Структурата е различна. Акцентът е различен. В повечето случаи историята започва с весело запознанство, поредица от забавни случки, влюбване, драма и happy end. Този тип сюжети увличат и ги гледаш като пристрастен епизод след епизод до самия край - някоя утрин по първи петли. В Spring waltz не е така. Всяка минута от епизода е толкова наситена с драма и напрежение, че всеки момент зад ъгъла може да изскочи миналото, та не дава възможност на зрителя да си поеме въздух. Настроението е съвсем друго. Направо уникално. Никой друг сериал не ми се е отразявал така. През цялото време докато го гледах, сърцето ми се свиваше, сякаш на мен се случваше тази драма. И понеже развръзката все не идваше, отлагах за по-нататък следващата порция напрежение.

Сюжетът е много добър, оригинален. Художествената визия е повече от перфектна - първите епизоди в Австрия, а след това цъфналата корейска пролет - в Сеул и най-вече на острова. Сериалът е пир за сетивата. Няма какво да се осмисля и задълбава, просто се оставяш на вълната на емоцията. Дори цветните дрехи на главната героиня - напълно в тон с пролетта. Обичам такива филмови пътешествия, които ми разкриват места, които може би няма да посетя.

Последните 3-4 епизода са разтеглени и наблъскани със сцени от детството. Но много ми хареса, че отново върнаха героите в Австрия последния епизод. Тук-там има някое друго клише. Но като цяло историята и музиката са толкова силни, че не ми оставиха място за недоволство.

Майката на Дже Ха - просто няма такъв робот. Сякаш си е взела вещ, а не син. Напълно неспособна да го разбере.

Наистина съчувствам на Дже Ха, защото това не е истинско семейство и всеки от тримата го знае. 15 години да живееш с непознати. Той изтърпя наказанието на баща си, защото малкият Со Хо няма никаква вина, но се пожертва. И въпреки това моли за прошка и се разкайва.

Филип пък е Мъжа-кърпичка. Във всеки сериал има по един такъв, който е влюбен в главната и тича да и бърше сълзите, проляти по най-големия непрокопсаник във филма. Съдба...добрите момичета избират лошите момчета.

Не мога да простя на сценаристите, че осакатиха пианиста. Какво ако беше запазил живота на Дже Ха? Той сам каза - не знам кой е Дже Ха, нито Со Хо. Защото е някъде по средата между двамата - със спомените на единия и живота на другия. След 15 години вече няма как да бъде един от тях, защото никой не може да знае какви биха били. Така че можеше да го оставят да живее подредения си живот на музикант, а не пак да се приспособява.

 

Препоръчвам сериала. Различен е и в това е силата му. Дори и без да се слушат думите, посланията са много ярки. А краят е щастлив. Много добра актьорска игра. За първи път гледам актьора, който е в главната роля, но ми хареса как се справи. Драматичните роли не са лесни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен сериал smile.gif
Гледах го преди известно време и много ме развълнува. Музиката беше много нежна и оставяше някакво чувство на меланхолия.

След дълги години на раздяла двамата главни герои отново се намериха и сякаш историята се повтори - Ън Йонг достигна до сърцето на затворения в себе си Дже На. Идеята за неугасващата първа любов - романтика, романтика blush.gif:rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...