Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Заглавие: The Bow / Hwal / 활
Режисьор: Kim Ki Duk
Сценарист: Kim Ki Duk
Страна: Южна Корея
Година: 2005
Жанр: Драма, Романс
Времетраене: 90 мин.

:imdb:


Актьорски състав:
Han Yeo Rum – The young girl
Suh Ji Suk – The student
Jeon Gook Hwan – The student's father
Jeon Seong Hwang – The old man

 

Описание: На рибарска лодка в морето 60-годишен мъж отглежда момиче от 10 години, като възнамерява да се ожени за нея на 17-ия ѝ рожден ден. Препитават се, като отдават под наем лодката на рибари и същевременно извършват странни предсказания. Животът им се променя, когато на борда се качва млад студент.

 

Трейлър:

:essub:

 

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ СУБТИТРИ 2

СВАЛИ С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СВАЛИ ФИЛМА С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Лично мнение: За сюжета мисля, че всеки ще открие по нещо за себе си. Все пак това е Ким Ки Док и еднозначните определения са невъзможни. Актьорската игра – да пресъздадеш купища от емоции, без да пророниш и дума, това ако не е майсторство. Като добавим и прекрасната музика, заедно с преобразяването на лъка, то удоволствието е пълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми беше най- странния филм на Ким Ки Дук и ми хареса страшно много..Цял ден не можах да се отърся.. Някои от сцените са ми така дълбоко врязани в съзнанието.. И все пак

 

Защо дядото държеше толкова да се ожени за нея?

 

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Защо дядото държеше толкова да се ожени за нея?

 

:asian:

 

Според мен това бе начинът да я задържи. Така да се каже "обвързани доживотно". Пък може да се вкара и малко сексуален подтекст.

 

 

Едит: Ако този е странен какво ще кажеш за Address Unknown.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният шедьовър на Ким Ки Дук,

и тук липсва диалога, както в 3 Iron, определено е старнен филма, според мен стареца още в началото разбра, че няма как да бъдат заедно, така направи да се върне при него обаче момичето, за да могат да се оженят, на кораба той насочи към нея стрелата, но вместо нея да уцели той я насочи към небето. Според мен това е и стрелата, която падна между краката и накрая. Така той "пусна" момичето и пожертва себе си, така че финала е логичен.

Филма си е класика, замислих се как целия филм е сниман на корабчето, толкова опростен, а същевременно толкова много неща разкриващ. Музиката пък беше невероятна. На феновете на Ким Ки Дук, ако не са го гледали не е за изпускане. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The%20Bow%204.jpg

 

Този филм е един от най хубавите които съм гледала !

Много подобен на" Пролет лято есен зима ,и пак пролет "

"Звукът на лъка е толкова красив .Бих искал да изживея живота си така красиво като този звук " е мотото в края .

Мисля че думите са излишни да опишат който и да е филм на Ким Ки Дук ,при който сюжета е само нещо ,което присъства,но за да се разбере замисъла е нужно да се премине отвъд него ,и дори да се абстрахира от него ...Винаги кара да отиваме в един свят на идеалното,или ужасното и да се връщаме оттам замислени за смисъла на живота .

Това е филм за любов на един старец към младо момиче ,но по добър от "Лолита ",защото той я беше възпитал и отгледал така че на мен ми приличаше на будистка богиня по усмивката и хармонията която излъчваше .

Беден и ограничен от една страна - и от друга разкошен и щастлив живот си водеха героите ;като че ли на друга планета ,в друго измерение ,с други мерки ...

Отново е филм за съвършенсвото на будистката добродетел ,и най вече за възпитанието ,но и парадоксално романтичен ..."три в едно"...а може би и аз не виждам докрай колко в едно ...Какво да го правиш - "Ким Ки Дук -братче "...Ако може някой да ми го обясни по добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много естетски, наслада за окото - бях изгледал поне 5-6 филма на Ги Док, преди този

и буквално ми дойде релаксиращо. Ги Док е натоварващ и брутален режисьор - ще ми се

да намеря интервю за този филм, да видя какво е казал за него, но според мен не се е

запотил кой знае колко. И макар да е от по-леките му филми (все още не съм гледал всичките)

е добър и много добре изпипан, внимателно, сдържано, супер се е справил т.е. не е от слабите

му филми определено.

 

п.п. този филм доказва, че Ги Док не е чак такова ойларипи :lol: - наистина повечето му филми

имат остро психическо въздействие, как го постига не знам, ама верно е лудо копеле.

Това заглавие малко по-ларж така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Единствено мога да се поклоня пред таланта на Ким Ки Дук.

Понякога думите не просто са излишни, а е задължително да ги няма... За мен филмът е.... еее..... вълшебен !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красив филм. Толкова опростена история,а показана по толкова изключителен начин. Вълшебна музика,божествено красива актриса.За мен финала беше най-силната част на филма.Изключително много се радвам ,че накрая дядото постъпи по този начин.Всеки сам може да си изтълкува идеята на филма. Аз ще се спра на две малки неща -красивата усмивка и опияняващ поглед на актрисата. Определено ме спечели дори и без нито една изказана буквичка :)

И разбира се да вметна,че сцената на въображаемият секс,беше за мен една от най-възбуждащите сцени в киното изобщо blush.gif И не само възбуждаща,а и страшно красива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може би ми е 10тия филм на Ки Док, който гледам. И след всеки един от тях излизат много въпроси. В повечето случаи успявам да си отговоря за себе си на повечето, но точно в този филм не открих отговор на нито един от въпросите си. И това ме накара да се замисля за пореден път дали е задължително да търсиш отговори или те се крият във визуалното. Отговора може и да не е словесен, а просто чрез картина.

 

 

Аз ще се спра на две малки неща -красивата усмивка и опияняващ поглед на актрисата.

 

Мишлето го е заковал :) Актрисата наистина имаше способността да омагьосва. Отново перфектен подбор на актьори от страна на Ки Док. Това може би е една от най-силните му страни - да успява да подбере за всяка една роля перфектния актьор/актриса.

 

Пожелавам си Ки Док да продължи да прави филми поне още 20 години, защото без тях киноиндустрията ще загуби от блясъка си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...