Jump to content

Recommended Posts

 

spacer.png

 

Off Topic

Image

Fq0sCrMWIAEuqvx?format=jpg&name=largeFrbe4xqXsAEYh94?format=jpg&name=large

 

Joseon Lawyer (조선변호사)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Joseonbyeonhosa
Период на излъчване: 24 март 2023 – 13 май 2023 г.
Време на излъчване: Петък – Събота
Жанр: Исторически, Романс, Драма, Адвокатски
Канал: MBC
Епизоди: 16
Режисьори: Lee Han Joon, Kim Seung Ho (The Golden Spoon, Twenty-Five Twenty-One)
Сценарист: Jung Ho Rak
Субтитри: Английски

 

Участват:
Woo Do Hwan като Kang Han Soo
Bona (WJSN) като Lee Yeon Joo
Cha Hak Yeon (VIXX) като Yoo Ji Sun
Chun Ho Jin като Yoo Je Se (Ji Seon's father)
Song Geon Hee като Seong Jong (King of Joseon)
Han So Eun като Kang Eun Su (Han Su's sister)
Lee Tae Geom като Yi Bang
Kim Do Yeon като Baek Sook Soo (Best Chef of Joseon)

Choi Moo Sung като Choo Young Woo

Jo Hee Bong като Park Je Soo

 

Резюме: Действието се развива през периода на Чосон. Канг Хан Су (Woo Do Hwan) става адвокат, за да отмъсти на човека, отговорен за смъртта на родителите му. Докато трупа трудов стаж като адвокат, той се превръща в наистина добър професионалист. Но съдбата му се преплита с тази на принцеса И Йон Джу (Bona), която искрено се грижи за страната и народа, и  на съдия Ю Джи Сон (Cha Hak Yeon), който се стреми да произнася справедливи присъди…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/1/2023 at 7:04 PM, Lawandula said:

Че Чосон съществува до  1897 г. 

А какво съществува до началото на 20-ти век? Става дума за събитията показани в Мистър Съншайн. Аз мислех, че пак Чосон си е или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, bond написа:

А какво съществува до началото на 20-ти век? Става дума за събитията показани в Мистър Съншайн. Аз мислех, че пак Чосон си е или бъркам?

Пак Чосон е :) До 1897, както е отбелязала Лавандула Династията оставя огромно културно наследство – традиции, етикет, културни норми, обществени нагласи и съвременния корейски език. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си, че събитията бяха някъде около 1905 и нататък години. Затова си мислех, че Чосон продължава по до късно, някъде около десетина години още, но явно бъркам. 

 

А, намерих:

"(От 1392 до 1895 е васал на Китай, а от 1897 до 1910 Чосон се самоопределя като империя"

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много исторически сериали станаха нещо.  Тук главният започва като доста неприятен образ.  Измислена принцеса, безпомощен крал.  И разбира се когато и трябва бодигарда на принцесата го няма?? Нещо отношенията между главните много бързо се развиват. Както са тръгнали до трета серия може и да забременеят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм гледала серията, но толкова ми е залипсвал У До Хван, че бих го гледала във всяка роля, стига ми да го съзерцавам на екрана :wub:. Изобщо не знам как ще изтърпя главната обаче, рядко антипатично същество ми е :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моменти доскучава сериала,  към края на серията обикновено става малко по раздвижен.  Когато решават делата в съда.  На главната дълга спусната коса по и върви.  Като в предният и сериал.  Дано стане по интересен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната много нагла, заради адвоката обра брат си краля до шушка. Измъкна му и последните тайни съкровища и накрая го прати пеша да се прибира. Ами тя ако не го уважава, как иска останалите да го уважават? После се забъркаха в разни перипетии, където техния интерес май беше преди интереса на жертвите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах първите 2 серии и ми хареса сериала. Има си забавни моменти, има драматични моменти, има приключения, има отмъщение. Надявам се да има и достатъчно романтика, че в другия исторически, с Шики тя липсва почти напълно.  У До Хван е неустоим с тази усмивка и палавост. Героя му е интересен, умен и умел манипулатор, планиращ перфектно много стъпки напред отмъщението си и криейки истинската си същност зад безгрижност, лекомисленост и алчност. Да видим нататък, интересно ми е каква ще е ролята на втория главен. Нямам търпение да продължа с другите излезли серии, но ще се опитам да се въздържа и да изчакам българските субтитри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, gig911 said:

Серия 8 , нещо като целувка и предложение за брак.  

...ааа, туй "нящо като..." чааак в осмицата, не вдъхва ми кураж! Загледах 1-ва, колкото да не е без хич. У До Хвана, не ми хвана окото! Преиграва, та се къса! Не схванах, туй комедия ли ще да е или пародия?! По-зле е и от магарето в комедиен план. То поне си стои съвсем естествено. А момето не го коментирам! За жените или добро, или нищо! Като дойдат буквите за 8-ма, пак ще метна едно око. Белким забършат подовото отопление с туй предложение за брак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...