Jump to content

Recommended Posts

MoonWarriors_DVDcover.jpg
The Moon Warriors


Заглавие: The Moon Warriors (Zhan shen chuan shuo)
Оригинално заглавия: 戰神傳說
Държава: Хонг Конг
Година: 1993
Времетраене: 83 мин
Режисьор: Само Хунг
Жанр: Исторически, приключенски
Език: кантонски
Линк към wiki и Imdb
Субтитри: български и английски
Участват: Анди Лау като Фей
Кени Би като 13-тия принц
Анита Мей като Мун
Маги Чен като Мо Шин Йе
Келвин Вон като 14-тия принц

Сюжет: 13-тия принц - Йен Шъ Сан наследява трона, но брат му насила превзема властта.
Заедно със свитата си, абдикиралият принц тръгва да търси помощ от вожда на Лан Лин.
Брат му го преследва, за да го убие. Съветницата му също е наета да го убие...
По пътя си Йен среща един скромен рибар (Фей), който го скрива в селото си, помага му и довежда дъщерята на владетеля на Лан Лин - красивата Мун, за която отстранения император желае да се омъжи. По пътя обаче се заражда любов между Фей и Мун.
Как ще приключи всичко това?...

 


Свали с бг субтитри
:click:
 

:essub:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стар, стар, ама на мен много ми хареса.

Имаше си всичко. Верно авиацията доста застъпена, но пък красиво, че и бързия бой много впечатляваше. Особено женския, и във водата...

Малий а как хвръкна на един главата, такава скорост не бях виждала.

Убиването на детето в селото, обаче, беше в повече, нямаше да загуби филма, ако бяха пропуснали картината с убитото момиченце.

"Нашият" много добре се справи, толкова непринуден и наивен - добряк. Симпатяга.

Делфинът доста изкуствен, гумен изглеждаше, но полетът му бе приятен.

Наказанието за предателството на лакомия за трона принц, бе най-истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв филм! :lol: Чудя се откъде да започна. От хубавото или от лошото? Хайде първо да кажа за самия филм. На вашето внимание е едно олдскуул хонконгско movie с огромни количества въжено кунгфу, приключенски сюжет, включващ много бой (ама наистина много), свеж хумор, щипка романтика и за финал - 10-минутна драма. Режисьор е небезизвестният Само Хун - един от най-именитите китайски актьори, но този път няма да го видите по средата на екшъна, а ще усетите присъствието му на директорското столче. Това беше първият ми негов авторски филм (дори не знам има ли други) и за мен представляваше истински интерес да видя как се е справил. Ами, лентата е на 17 години, така че най-напред не тръгвайте с голямата кошница. Едно е сигурно - след като го изгледате, няма да постигнете просветление. Ако търсите храна за мозъка, отидете горе вляво на браузъра и бързо се върнете на форумния индекс. Кинематографски погледнато, продукцията е много мизерно извинение за филм. Любителски погледнато, е 100% чист кеф - тупалки на килограм, комични ситуации, 15-годишни клишета, бутафорни ефекти, много крещене и пикантни закани, красива любов и малко сълзи. Абе, само за фенове!

Като казах бутафорни ефекти, да обясня за какво става дума - отидете на момента 00:31:55 и ясно ще видите въжето, стърчащо от гърба на нинджата; кръвта доста мяза на лютеница с чушки; обезглавиха един злощастен, гумен манекен, а главният лошковец (спойлерът отдолу не го четете, преди да гледате)...

 

бе зашлевен от опашката на Волния Уили, който пък не бе съвсем от живите косатки.

 

 

 

"Лунни воини" обаче ме върна в неотдавнашното ми детство, когато открих кунгфу филмите и въпреки купищата си недостатъци му се изкефих на МАХ. Препоръчвам го горещо. Лична оценка: 7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце, повярвай ми, това не ти е първия режисьорски филм на симпатичния шишко, който си гледал. Повечето им филми с Джеки Чан, той пак ги е режисирал, всъщност е на столчето от 77-а.

Мрън, това мило делфинче всъщност е косатка, най-големия хищник на планетата. ;)

Трейлъра ме запали по филма, по-точно бойната хореография, поверена на:

The action itself is very creative which is no surprise when you have Sammo Hung, Ching Siu-Tung and Corey Yuen (known as Yuen Kwai in some of his earlier films) who are widely recognised as three of the best action choreographers in the business.
Тук си говорим за хората, стоящи зад хореографията на "Герой", "Летящите кинжали', "Проклятието на златното цвете". Липсва само Woo-ping, правил бойните хореографии на "Матрицата", "Легендата за пияният майстор", "Убий Бил" и т.н, и тогава щеше да бъде направо нечовешко.

Другата много силна страна на лентата е кинематографията- зашеметяваща, а на няколко места използваните филтри просто ме размазаха от кеф.

 

Маги Чен бе просто великолепна. Нека другата главна героиня - Анита Мей почива в мир. :(

 

Филма има един, но много съществен недостатък - това е най-некадърния монтаж, който съм виждал през живота си.

 

Всичко останало е на толкова високо ниво, че забелязах цели сцени, по-късно пренесени в гореспоменатата трилогия на Джан Имоу, а това говори много,.

Преводът, точно като за подобен род филми и е перфектен.

Оценявам темата с 5 звезди, гледането на лентата удря право в центъра на удоволстието. Oпределено ми се струва, че ремастерираната версия, предоставена от фъстъка е с най-добро качество, затова препоръчвам, нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батенце, повярвай ми, това не ти е първия режисьорски филм на симпатичния шишко, който си гледал. Повечето им филми с Джеки Чан, той пак ги е режисирал, всъщност е на столчето от 77-а.

ха-ха, изложих се. :lol: В своя защита ще кажа, че много рядко гледам филми с Джеки Чан. :D

 

Иначе и аз гледах ремастерираната версия на Фастъка, но не разбрах каква е разликата с нормалната. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами първоначално изтеглих версията от маймунда, спрях видеото на 10 сек. Във версията на фъстъка са реставрирали видеото и звука, докато останалите релийзи мязат на VHS рип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...