Jump to content

Recommended Posts

Неочаквано, от нищото се появи въпросният сериал и на куц крак, в рамките на нестихващ от първия до последния епизод купон, разби на пух и прах много чосонско-корейски догми, институции и стереотипи. Имах чувството, че гледам по-дълъг филм, след края на който, всички зрители  ръкопляскат и излизат доволни.

 Никакви дървета и храсти, ореоли и флинтифлюшки, измислен морал, спане с палтата, рибешки целувки и табута. Без многострадални  и болести, без легени и бели хавлии, златотърсачки и пепеляшки, дебилни родители и цели фамилии искащи почит, уважение и отглеждане. Без тъпи началници, завистливи колеги,  триъгълници  и спирачки и разтягане на безсмислени локуми.Сигурно има още без от обичайните, но ги оставям на някой друг.

Ами това е- разпускащо и яко, свежо и забавно, с актьори- хем можещи, хем красиви. Химията-основен предмет.

Немско-корейският актьор е едно бижу, дългокоско- нестихваща от как го помня прелест, а женурята безкрайна младост и красота със супер излъчване. Всички останали в унисон.

 Жалко,че свърши!

 

Хубаво е, че има превод, но да ме извините, че не го дочаках, но това, като се почне, не може да се чака.

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bond написа:

От къде ги изкараха тия образи? Доста нетрадиционно за корейска драма. Истинско забавление.

 

Главната е  мъжкарана(присъщи и бяха типичните за мъж неща), което е нетипично, не само за корейска драма, а и за жена по принцип, че и пенкилер в добавка. Попрехвърлила е лимита сценаристката на моменти. Не че не съществуват такива жени- има ги. В случая, сериалът е бунт  на сценаристката срещу мачкането на жените в Корея и много от порядките и крайностите. Даже посегна и на свещения брак за корейците.  Смело!

Само си представете, ако последват призива,  каква навалица ще остане без работа-свахи и сватовнически фирми, брачни агенции и прочее и колко кандидат свекърви няма да се сдобият с робини.:28558: Няма да забравя, колко доволни бяха корейките по време на ковида, че им  забраниха пътуванията за празниците, следователно се отърваха от задължителното слугуване  в домовете на родителите на съпрузите.

Не съм гледала рейтингът как е и отзивите какви са.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът на изток също се променя. В Япония младите жени вече не искат и не се женят. В Корея също рано или късно жените ще плюят на такива бракове. Днес сериал, утре роман, после личен пример и т. н. Но драмата е отлично попадение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Отдавна не бях гледал убедителни романтични моменти в корейска драма. Нищо велико, но който се залепи за сериала, гледа от до на един дъх. Стюардесата също е много красива. Не я помня от другаде, но тук ме спечели като фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли кое ме изуми най-много в драмата? Пушат!  И двамата главни! Такова чудо в корейски сериал виждам за първи път. Права е @Lawandula - един по-дълъг филм си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че Нетфликс пускат все повече корейско и то такова, което излиза извън рамката - браво! Обичам филми и сериали със силни женски образи и тази, тук, ми напълни душата. :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, с глас съм се смяла на някои сцени. :D Много, ама много добро сериалче. Подкрепям всичко положително казано по-горе и горещо препоръчвам. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.02.2023 г. at 0:34, Indira написа:

Най-забавното корейско нещо, което бях гледала от месеци насам. Това, че е за Нетфликс определено си е казало думата. Динамичен сценарий (вярно с доста клишета, но то това му е хубавото на романтичната комедия), хумор различен от тоалетния, който толкова много обичат корейците, главна героиня, която не се притеснява да говори за секс и да го практикува най-вече, красив главен, още по-красив приятел на главния, досадна приятелка изтъкана от съмнения и излишна доброжелателност, малко екшън, сълзливи моменти и хепи енд. Какво повече да иска човек?

През цялото време се чудех кой от двамата е по-красив :D Простооо ... Но такъв като дългокоското не бях виждала до сега .... :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро начало, посмях се на места. Към края стана банално и лигаво и ми дойде в повече. Явно и в Корея се опитват да нормализират жените, излизали с 100 мъже, пък било то поради каквато и да е причина. Западът не е стигнал до някое хубаво място с такива норми. А за да не ме изядете, не мисля, че и мъже, срещали се със 100 жени също е добре.

 

Ако нямате нещо друго за гледане, може да започнете този, но аз с нищо кой знае какво няма да го запомня. Може би само бившата на главния ще ми остане в главата, защото беше красивичка.

 

Оцента 5/10

 

Благодаря за субтитрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, d3Mn написа:

Явно и в Корея се опитват да нормализират жените, излизали с 100 мъже, пък било то поради каквато и да е причина. Западът не е стигнал до някое хубаво място с такива норми. А за да не ме изядете, не мисля, че и мъже, срещали се със 100 жени също е добре.

Тук просто на сценаристката са й избили балансите и е вкарала едно от най-тъпите феминистки клишета (всъщност сериалът е пълен с тъпи фемоинистки клишета). Никой нормален мъж няма да тръгне с жена, опаткала 100 мъже само за едната бройка. За обратното трябва да се изкажат дамите във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе там нещата с мъжете не бяха много ясни, но в началото на сериала доста сутиени и бикини летяха из хотелските стаи.  На първа среща ходеше в хотела.  И явно доста често го посещаваше щом случайно се засичаше и с настоящето си гадже. Накрая я изкараха светица.  Явно така се получава след доста въргаляне из хотелските стаи.  А тя още живееше с родителите си.  От това човек може да си извади погрешни изводи.  Иначе имаше доста красавици в сериала.  И освен главната актриса/бившата на главният и продуцентката беше красива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъча го, и до средата не мога да стигна. Женският каст добре и главната е скица. Обаче мъжкият каст... ау, антипатични са ми до един, като почна от главния - такъв мухльо, никак не ми идва за голяма звезда, най-малкото е грозен. Дългокосият, дето хич не му тича дългата коса и твърде много нарушава линията за близост - противен ми е и мазен, адвокатите също са ми едни ръбави... Що един красив актьор не взеха в тоя сериал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 19.04.2023 г. at 19:47, mrnkaloto написа:

Мъча го, и до средата не мога да стигна. Женският каст добре и главната е скица. Обаче мъжкият каст... ау, антипатични са ми до един, като почна от главния - такъв мухльо, никак не ми идва за голяма звезда, най-малкото е грозен. Дългокосият, дето хич не му тича дългата коса и твърде много нарушава линията за близост - противен ми е и мазен, адвокатите също са ми едни ръбави... Що един красив актьор не взеха в тоя сериал?

Ха-ха, направо ме хвърли в тъча :D

Симпатяги са момчетата, особено дългокоско. А главната беше като Джеки Чан и Чък Норис :P 

Не могат всички да са красиви.... 

Различни хора, различни вкусове ;)

 

Искам момчетата от Stray kids в някой сериалче :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/5/2023 at 9:39 AM, dido100 said:

 Никой нормален мъж няма да тръгне с жена, опаткала 100 мъже само за едната бройка. 

Няма, ако знае. Ти знаеш ли подробности за миналите връзки на жената до теб? Аз не. И не питам. Е, не вярвам да е чак толкова "опитна", но нищо не ми гарантира, че не се самозалъгвам. Така че според мен не е чак толкова невероятна историята в сериала. Пък и героинята е ходила на срещи, едва ли всички ги е канила в спалнята си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...