Jump to content

The Glory Season 1 Part 2 (2023)


Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

AYIi1D9b_o.png

J6F0PBFj_o.png

zzUfNMSf_o.png

QmFhBleI_o.png

Blx0ionF_o.png

dSRFScer_o.png

aE3c4Rp2_o.png

Gyxfrv7U_o.png

 

FogLAaFacAATuX3?format=jpg&name=medium

FofF3mSagAAt8RP?format=jpg&name=mediumFofF3mcaUAARAOr?format=jpg&name=medium

FofF3mQacAAOoPz?format=jpg&name=medium

FofF3mcaQAAw3mN?format=jpg&name=medium

Fpm3RoIXsAEnae1?format=jpg&name=4096x4096

spacer.png

 

The Glory Season 1 Part 2 (더 글로리 시즌2)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Deo Geullori 2
Излъчване: 10 март 2023 г.
Време на излъчване: Четвъртък
Жанр: Трилър, Мелодрама
Канал: Netflix
Епизоди: 8
Режисьор: Ahn Gil Ho (Happiness, WATCHER, Memories of the Alhambra, Stranger)
Сценарист: Kim Eun Sook (Descendants of the Sun, Goblin, Mr. Sunshine, The King: Eternal Monarch, A Gentleman's Dignity, Lovers, Secret Garden)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Song Hye Kyo като Moon Dong Eun
Jung Ji So като young Moon Dong Eun 
Lee Do Hyun като Joo Yeo Jung
Lim Ji Yeon като Park Yeon Jin
Yeom Hye Ran като Kang Hyun Nam
Park Sung Hoon като Jeon Jae Joon
Jung Sung Il като Ha Do Young

Lee Byung Joon като pastor Lee Gil Seong

 

Резюме: Сюжетът следва историята на бивша жертва на брутално училищно насилие, търсеща отмъщение срещу своите насилници...
Това е тъжна история за отмъщение, която започва с гимназистката Мун Донг Ън (Jung Ji So), която мечтае да стане архитект. Тя обаче трябва да напусне училище, след като е подложена на брутално училищно насилие. Години по-късно тя изчаква лидера на своите насилници да създаде семейство и да има дете. След като детето постъпва в началното училище, бившата жертва става негов класен ръководител и започва пълното си отмъщение към извършителите и страничните наблюдатели от дните на нейния тормоз…

 

 

:essub:

 

:subs: Линк към The Glory  Part 1 :click:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click:  :click:  :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората част на сериала се очаква на 10 март.

Клик

Off Topic

„Битката на Dong Eun и Yeon Jin ще започне официално и историята за наказанията на извършителите ще бъде разказана динамично по начин, който ще прикове очите ви към екрана. Всичко ще бъде приключено."

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала ми хареса, сценарият мисля беше добър и уравновесен. Отмъщението беше сравнително очаквано. 

Off Topic

Както очаквах , главните подбудиха останалите сами да се унищожат. Те не си изцапаха ръцете сериозно. Предателството се превърна в норма. Отлична игра на всичките актьори.  Song Hye Kyo с нетипична за нея роля, и мисля че се справи чудесно.  Не очаквах ,че след  своя успех с отмъщението , тя ще реши да се самоубие. Това не приличаше на силен човек който 18 години се е подготвял за своето отмъщение. И каква е ползата да си отмъстиш след като ще се самоубиеш?  В този момент може би тя беше малко егоистка.  Да остави след себе си всичките които и бяха помогнали.  Както мислех след отмъщението нейното съществуване губеше смисъл, затова мисълта да помогне на Yeo Jung в неговото отмъщение и даде нова цел в живота.   Общо взето след като пратиха дъщерята в САЩ , бях по спокоен за развитието на сериала.  Тя беше единственото слабо звено в отбора на Dong Eun.  Появата на майка и  обърка плановете и , и си мисля че тя беше много мека с нея.  От какъв зор ще и осигурява това жилище?  Тя явно и не планираше да остава дълго в училището. Разбира се самото отмъщение е също неморално.  Малко ми бяха странни накрая как заедно влизаха в затвора с единствената цел да убият един човек.   Май им беше станало навик.  Бяха намерили и подходящ човек който да го извърши, пак на база бартер- ти на нас и ние на теб.  Момента когато облака ги затъмни беше показателен.  Все се надявах в един момент тя или той да се откажат с отмъщението , в името на любовта може би.  Но не се случи.  Макар че той почти се беше отказал , но тя със завръщането си му даде нов импулс.  Ножовете му така и не можаха да влязат в работа, язък за неговите тренировки. 

Като цяло добър сериал с отмъщение, лека романтика, и средна драма. 

XdjnRX_3m.jpg

 

QJ83xQ_3f.jpg

 

kAzQRr_3m.jpg

 

jQEOqv_3m.jpg

 

RB8xjR_3m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи приятели, не правете като главната героиня! Не губете 20 години за измисляне на сложни планове за отмъщение! Просто се обадете в най-близката агенция за наемни убийци. Или си повикайте луксозно такси.:282:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, dido100 said:

Скъпи приятели, не правете като главната героиня! Не губете 20 години за измисляне на сложни планове за отмъщение! Прото се обадете в най-близката агенция за наемни убийци. Или си повикайте луксозно такси.:282:

Много добър съвет. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не! Истинските личности сами си вършат работата, понякога с малко чужда помощ или съвет. Това е живота: когато сам го изживееш, какъвто и да е той, а не когато някой друг  ти свърши работата....тогава .... тогава усещаш че си пълноценен за себе си! А това според мен е най-голямата победа: да живееш за себе си, сам да си постигнал каквото и да е, дори и да си имал провали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dido100 написа:

Скъпи приятели, не правете като главната героиня! Не губете 20 години за измисляне на сложни планове за отмъщение! Прото се обадете в най-близката агенция за наемни убийци. Или си повикайте луксозно такси.:282:

Е тук къде е удоволствието?  Кой ще прави сериал за телефонно обаждане до наемни убийци? А тя не искаше и да ги убива, ами накаже.  Тя искаше да ги види как се гърчат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наречения първи сезон задържаше интереса , но това сегашното по бих го нарекла психо диспансер. На трети епизод вече ми втръсна и започнах да превъртам напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Пиша тук след като изгледах и двете части. Честно казано много странен сериал ми се стори, с доста противоречиви чувства съм след като го приключих. Сюжетът ми грабна окото и темата за насилието беше добре засегната( доколкото знам даже е и по действителен случай, което го прави още по ужасяващо). Усещаше се доста така американско влияние в целия сериал( не знам може би, защото е изцяло продукция на Нетфликс), защото честно казано толкова вулгарен сериал не съм свикнала да виждам от корейците хаха... Ако трябва да съм честна първата част ми хареса доста повече от втората, която след трети епизод вече започнах бързо да превъртам... То започнаха едни бебета да се появяват( за убитото момиче говоря), че кой бащата, че не знам си какво, , всеки спеше с всеки, дроги, абе наистина малко американско го удариха( не че е лошо и тях обичам да ги гледам.... понякога). Малко ми се изгуби и нишката с онази майка, която помагаше на главната. Постоянно говореше как иска мъжът и да умре, защото той направо смилаше нея и дъщеря и от бой, пък после защото и купи една рокличка и каза, че ще я води на почивка и вече много го заобича, че си изрева очите за него след като умря( може и аз малко да съм пропуснала сюжета, както казах превъртах). Опитаха се да го направят по- завъртян, но мен лично ме дразнеше как от сцена, скачат директно на друга и аз не успях да подредя точно кое, кога се случва( говоря за това как имаше една сцена, в която беше в училището и изведнъж се озова в болница, не разбрах ретроспекция ли беше...) и доста още такива сцени, които все едно останаха напълно недовършени( лично мое мнение). За актьорската игра не знам какво да кажа, противоречиво ми е хем ми хареса, хем не. За главната говоря, че аз от онзи доктор много не видях( гледала съм го в други сериали, доста ми е харесва там). Връзката между тях ми се стори доста странна, но не усещах някаква химия, може би защото и двамата бяха прекалено студени, не знам може би такъв е трябвало да бъде образът не съм сигурна, но да не ме впечатли... Доста ме дразнеха и моментите, в които главната се смееше с глас, когато уж е щастлива хахах, но хайде по- изкуствен смях не съм чувала от актьор досега хаха... Цялата тази драма с бащата на доктора, малко не я разбрах, но май си оставиха като вратичка за трети сезон, не съм сигурна. Играта на другите актьори беше добра. Актрисата, която играеше лошата за пръв път я виждам и се справи много добре, но честно казано ПАК ми е малко странно: тя е богата, вижда че момичето, което се връща да отмъсти, ще и съсипе живота и как пък не се сети да наеме някого да я учисти набързо хахах, а само си стоя кротичко и си чакаше, а толкова ги уби преди това хаха. Очаквах и по- добро отмъщение от страна на главнара честно казано, в сравнение с това, което те и причиняваха, нейното беше нищо( изключително много ми хареса отмъщението в сериала Винченцо и просто и тук очаквах нещо подобно, но уви). Ами малко пак дългичко романче написах( типично в мой стил), но като заключение мога да кажа, че сериала ставаше, според мен можеше още да се доизмисли и да не е толкова разхвърляно, с много сюжетни линии, но до средата задържа добре интереса ми, така че бих казала, че е сравнително добре.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Ами според мен помощничката на главната си изрева очите от радост ,че мъжът и беше убит и няма да я тормози повече.  Според мен плачеше от нерви, от облекчение.  Видя се и от начина по който го погреба и какво каза тогава.  Ама като превърта човек така се получава , всичко му се  обърква и въпросите са повече от колкото знанията.  А общо взето  лошата беше една синоптичка с ниска заплата, която се държеше на работа само заради рекламите на мъжа си.  С лошо образувание и лоша в работата си. Това беше единственият и способ да бъде известна личност. Така че кого можеше тя да уплаши??  Майка и от някъде все вадеше едни чанти с пари. То всяка страна можеше да наеме убийци и да убие другата. Това не е проблема.  Хареса ми сцената при шаманката, даже ми беше смешна.  Хареса ми когато Hyun Nam върна шамарите на лошата. Даже първият път когато тя се остави лошата да я малтретира ми беше странно защо го прави, но това се оказа техният план. Иначе двете ако се сбият е ясно коя щеше победи. 

 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи очаквания от сериала, а разочарование, за мен. Гледах 2те части заради темата: брутално насилие сред ученици и големи. Всички актьори изградиха що-годе добре героите си. Само Song Hye Kyo не ми хареса - нейната героиня бе статична и безжизнена. Колкото и това да се дължи на жестокото й минало, не можах да разбера защо не показа поне малко живец ... 

Редактирано от otivam_jg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...