Jump to content

Recommended Posts

След 7 и 8-ма серии мога да кажа, че сериала става все по-интересен и увлекателен, а Шики все по-привлекателен. Така да му отива да играе принцове, излъчва такава красота, харизма и благородство, че си го гледам в абсолютен захлас. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната бързо забрави годеника си и вече реши че не иска да живее като жена , ами като евнух. 

Off Topic

Дори мъж без подробности е по добре от женско съществуване в Чосон.  Трудно ще я излъжат да се върне към скучният живот на жена.  А за принца нещата се влошиха. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нещо взеха да глупеят. 

Off Topic

Принца  излиза без охрана и после се бият с бандити, и уж принца и неговият приятел са най добри фехтовачи и не могат да се справят 5 бандита от близко разстояние.   И отново имаме скала от която скачат и оцеляват.  Явно в Корея и Китай е пълно с такива скали. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук нещата доста се объркаха. Много противо-борстващи страни се очертаха.  Yi(кралското семейство), Jo  и Song. 

Off Topic

Странното е , че май кралицата не е от Jo  ами от Song. Тия дето са били обвинени за въстаници.  Тя е жена която може да се качи на паланкин от  дома на десният министър и да отиде в двореца.  Сонг за които шаманката каза че ще унищожат  Yi.  Тоест кралицата е дошла да отмъсти на краля?  От друга страна тя поръча да убият принцесата която разбра как е умрял големият и брат.   Принцесата оцеля според превюто, спасена от сержанта най вероятно. Придворната дама на кралицата работеше за десният министър , но пък предава съобщения към близнака на бодигарда на принца и оня монах?  Монах който е от оня набеден град и явно носи със себе си хилядолетната риба?  Кралицата е доста странна птица. Дали наистина поръча убийството на принцесата или само даде вид за пред своята придворна дама?  Ако е наистина, явно ще бъде враг на престолонаследника.  Но тя е и враг на министъра който е избил рода и и съгражданите и. Много заплетено. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми смешни при тия исторически сериали, когато си приказват в стаите , някакви секрети , а на 3-4 метра от тях зад хартиена стена/врата стоят 10 човека??  И после как няма да пълзят слухове из двореца.  Те го показаха де, когато  принца беше при краля и си говореха важни неща. Идва министъра и им казва на слугите да не обявяват неговото присъствие и той си стои и подслушва пред вратата.  Че тогава главната трябваше да се намесва и да обяви че министъра е пред вратата.  Както тя и принца през цялото време си приказваха в стаята му , и говореха за нея , коя е , за годеника и, какви планове имат, какво разследват, принца какви проблеми има.  Явно слугите отвън всичко са чували.  Та какво изобщо се опитват да скрият? 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 14 еп. Шики много спокоен го играе. Някак си без хъс. Поне на мен така ми изглежда.

В Strong woman Do Bong Soon много повече ми харесваше. Слугинята реагира точно като жена- писклив глас и женски маниери. Не ми е много на място. Би трябвало малко поне да се преструва на мъж.

Десния министърррр... Не го харесвам този човечец.

Изкарва ме извън нерви:nunchako: Като се замисля, все от лошите е бил в други сериали. Третия син голям образ, а главната ми е супер сладка и като жена, и като евнухче:icon_sunny:

С нетърпение очаквам продължението.

Мисля да погледам с руски суб. Там са напред с 4 серии.

 

Някой знае ли къде се затри този сайт superkdrama.com?

Преди време пишеше, че го обновяват, а сега просто изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Коала написа:

Стигнах до 14 еп. Шики много спокоен го играе. Някак си без хъс. Поне на мен така ми изглежда.

В Strong woman Do Bong Soon много повече ми харесваше. Слугинята реагира точно като жена- писклив глас и женски маниери. Не ми е много на място. Би трябвало малко поне да се преструва на мъж.

Десния министърррр... Не го харесвам този човечец.

Изкарва ме извън нерви:nunchako: Като се замисля, все от лошите е бил в други сериали. Третия син голям образ, а главната ми е супер сладка и като жена, и като евнухче:icon_sunny:

С нетърпение очаквам продължението.

Мисля да погледам с руски суб. Там са напред с 4 серии.

 

Някой знае ли къде се затри този сайт superkdrama.com?

Преди време пишеше, че го обновяват, а сега просто изчезна.

Не са напред с 4 серии, а само с 2, ама това се тая. Сайтчето го затриха за момента, нямат парици да си плащат за домейнтчето, хората не им дават май, не разбрах точно драмата. Ама и защо ти трябва, нали на руски ще го доглеждаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, IPurpleYou написа:

Не са напред с 4 серии, а само с 2, ама това се тая. Сайтчето го затриха за момента, нямат парици да си плащат за домейнтчето, хората не им дават май, не разбрах точно драмата. Ама и защо ти трябва, нали на руски ще го доглеждаш?

Вярно че имало още 2 преведени, къде съм гледала и аз пък. :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искала да благодаря на хората, които отделят от свободното си време, за да превеждат, редактират и качват в мрежата. Ако не са те, не бихме могли да се наслаждаваме на тези филми и сериали. Благодаря!!! Бъдете здрави и много успешни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал си го гледам като приказка и съм много доволна от него. Добре е направен и ме забавлява. Само не мога да преглътна, защо

Off Topic

като ти откраднат ножа и убият някой с него, ти услужливо ще вземеш окървавения нож в ръка и ще се наведеш над трупа :blink:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърши. Добре беше, сравнително активно действие.  

Off Topic

Щастлив край, краля/принца нещо много не бързаше да се срещне с бъдещата кралица. Оказа се, че му липсвала Ин енергия. За съжаление не можахме да видим главната героиня с кралските одежди.  За момент се обърках и си помислих че убиха сестрата на принца, но за радост не беше така.  Много беше смешно как са пробутали на краля бременна съпруга???  Те там ги проверяват  много стриктно кандидатките, а тук дори и бременна бяха пропуснали??  Голям майтап.  Помощничката на главната и тя се сгоди за оня умник, само не разбрах защо неговите родители го отлъчиха.  Дали беше на сериозно или на майтап?  Или го направиха за да може той да изравни статута си с бъдещата си жена?  Това остана неясно. 

Хубаво е, че единият исторически свърши, че взех да ги бъркам. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасни костюми, традиционни стари къщи, красиви дворци и градини - много приятна атмосфера, като приказка. Шикито пораснал и заоблил бузите, но все така чаровен. Сигурно ролята му е такава - спокоен, благ, разумен и много благороден, като един голям бял платноход се придвижи през тоя сериал, различен е в такава роля. С главната добре си подхождаха, но сякаш по ми харесваше да гледам сцените с приятеля и стража. Тя, уж беше много умна, разкривала разни неща у дома си, а не ѝ просветна какво да прави, като си видя окървавения нож. Ама може би от шока... Интересно, че почти до края, докато не разказаха всъщност историята, не можех да разгадая действията на тия, които искаха да си отмъстят. А гадняра се бяха постарали да го направят прекалено гаден и това ми дойде в повече. Адмирации за краля, късно разпознах актьора, много ми хареса в тази роля. 

Отново прекрасен превод, благодаря за преживяването! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което очаквах като динамика от този сериал, го получих едва в последните епизоди. Но това изобщо не стига, за да дам цялостна висока оценка.
Не ми хареса сценария. Смятам, че пропиляха таланта на участващите актьори. Особено на Пак Хьонг Шик.
В първи епизод бях подмамена и от силния образ на главната женска. Очаквах, че ще я оставят да бъде жена воин - смела, дръзка, непокорна. А те я "скопиха" и направиха евнух. Затвориха я в двореца и се започна с политическите интриги и мистерии. Признавам си, че останах малко разочарована.
Един от плюсовете е красотата на сериала. Всеки кадър е красив. Но това за мен не стига. По принцип всеки исторически сериал радва окото.

Та така - средна оценка от мен. Става за гледане, но не е нещо изключително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историческите  драми са прочути със своите интересни сюжети, обаче напоследък и при тях нещата куцат доста. Гледах го заради красивото лице на Шики, иначе драмата може да не се гледа.:no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...