Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Off Topic

ZA2lq_4f.jpgFllluHkX0AApPYb?format=jpg&name=large

Our Blooming Youth (청춘월담)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Sleep Memo , Sleeping Rock , The Golden Hairpin , Youth, Talk to the Moon , Youth Climbing Over the Wall, Youth, Climb the Barrier , The Tale of Youth , Youth Montly Talk

Период на излъчване: 6 февруари 2023 - 14 април 2023

Време на излъчване: Понеделник и Вторник

Жанр: романс, драма, исторически, мистерия

Канал: tvN

Епизоди: 20

Режисьор: Lee Jong Jae (The Virus, Duel, 100 Days My Prince, Psychopath Diary)

Сценарист: Jung Hyun Jung (I Need Romance 1-3, Romance is a Bonus Book, Lovestruck in the City, Because This Is My First Time)

Субтитри: Английски

 

 

Участват: 

Park Hyung Sik като Lee Hwan

Jeon So Nee като Min Jae Yi

Pyo Ye Jin като Ga Ram

Yoon Jong Seok като сержант Han Seong On

Lee Tae Sun като Kim Myung Jin

Lee Jong Hyuk като бащата на Lee Hwan

Jo Sung Ha като съветник Han Joong Eon

 

Резюме: Принц, понасящ мистериозно проклятие, среща жена, обвинена в убийство.

Докато принцът помага на жената да бъде изчистена от фалшивите обвинения, а тя го освобождава от проклятието му,

между двамата разцъфтява романтика.

Мин Дже И, която има тиха и нежна душа, е сгодена за сина на втория държавен съветник и учи да стане добра съпруга и майка.

Животът й се преобръща, когато родителите и брат й са убити четири дни преди деня на сватбата й.

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

  • Харесвам 9
  • Мерси 3
  • Sad 1
  • Upvote 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шикиии, най-после. Нямам търпение да го гледам отново в исторически сериал. И то с превод на български. Много ме зарадвахте! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/2/2023 at 2:40 PM, desini said:

Шикиии, най-после. 

Този талантлив дивак и аз го гледам. Голямо желание имам да го видя в някой мюзикъл, но едва ли ще се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Lawandula написа:

Започна

Изгледан първи епизод. Обещаващо. Пък и да не е, колкото издържа, заради Шики.:D

Сруски субтитри тук

"Сериалът е заснет в студията за детско-юношески филми"-толкова му е качеството. Шики не ме интересува, а Пйо Йе Джин е много по-добра актриса от вървежната, но посредствена Джон Со Ни. Жалко, че ролите им не са разменени.

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dido100, може би си прав, че е по-добра актриса, но поне не са лепнали за Шики някоя набедена певачка. 

Може пък по-нататък tvN   да са сменили студиото, че хептен нищо корейско не остана за гледане.

До 4 март и сериала на Чо Сънг  У месец има.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега класически сериал, набедена героиня/герой бяга да се крие и да търси убийците. За съжаление не е толкова красива. Бих предпочел някоя певачака , само и само да краси сериала.  Първата серия на The Forbidden Marriage май беше по интересна.  Тук първата серия ще я запомня с треперещата ръка на принца и гласовете в главата му.  Но ще се гледа , какво да се прави.  А как се зарадвах , като видях че е излязал.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказвам се. Това нещо е обида за логиката и здравия разум, при това с голяма доза от идиотския, но модерен феминизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, dido100 said:

Отказвам се. Това нещо е обида за логиката и здравия разум, при това с голяма доза от идиотския, но модерен феминизъм.

А за мюзикъл става ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно това ще е детективски сериал, главната била детектив и добра в бойните изкуства както се видя.  Втора серия не е по добра от първа, но се надявам нататък да се пооправят нещата.  За сега още си викаме с принца.  Иначе класиката е спазена - тройка между главната, принца и неговият приятел. А имах предвид триъгълник, не тройка.  Ама явно принца ще отнесе главната накрая.  Приятеля винаги остава с пръст в устата. Прислужничката и тя си намери някакъв там.  Само леко бил луд.  И за да подражаваме съвременните детективски сериали имаме и свръх съвременна изследователска лаборатория.  Явно там ще се разследват случаите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, dido100 написа:

Отказвам се. Това нещо е обида за логиката и здравия разум, при това с голяма доза от идиотския, но модерен феминизъм.

Та, как беше-   остава да чакаме "чернокожа лесбийка инвалид"?:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах си 2-те серии с удоволствие. В голяма степен и заради българските субтитри, за които огромно благодаря. 

Главната и прислужницата й са ми еднакво антипатични, ще ги търпя трудно, ама няма как. Същото се отнася и за мъжкия каст около принца - приятеля му е рядко грозноват и антипатичен, бодигарда бива, ама не съвсем и той един мижав такъв, за оня лудичкия да не говорим. Добре, че е Шики да огрява екрана :inlove:. В Хуаранг беше неотразим, сега е възмъжал, но се е поналял в лице. По-слабото лице му отиваше повече, а и дългата коса, сега къдравите му ушички са прекалено видими :D.

След разбора на външността на героите, какво да кажа за сюжета. За момента наистина има доста неща видяни и в други сериали, но хич не ми пречи. Интересна ми е интригата около призрачното писмо, харесвам сериали с умни и смели героини, харесвам и детективски истории, а и романтиката надявам се да е на ниво и двамата главни са силни характери и мисля ще се получи. Това, че 40 килограмовата главна героиня разпердушинва куп мъжаги с бойните си умения го дължим на първоизточника, в крайна сметка сериала е по китайски роман, а при китайците жените не отстъпват на мъжете в битките, съдейки по скромния ми опит с техните сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук голямо разочарование, на хартия звучеше добре и го очаквах с нетърпение  нооо ......  заради главния ще се помъча още малко 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tania_pt написа:

До тук голямо разочарование, на хартия звучеше добре и го очаквах с нетърпение  нооо ......  заради главния ще се помъча още малко 

Недей, не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам ама на принца скоро може да му излезе лошо име , защото обича да се усамотява с нежния евнух. А  неговият приятел май ще мине на страната на Злото.

Off Topic

Главната и бившият и жених нещо се противопоставят един на друг в разследването. И не е ясно противопоставянето  колко ще се задълбочи. А принцесата май си пада по бившият жених. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това върви много добре за текущо гледане - не държи в напрежение кога ще излязат следващите епизоди, но като излязат са си добро разсейване. Не виждам сериала да е давал някакви заявка за историческа достоверност - по скоро е приказка, която се развива в миналото от типа на Moonlight Drawn by Clouds или Gantaek: The War Between Women. А и определено ми липсваше Шики на екран - това му е втори по-голям проект след казармата. Момчето се развива много добре като актьор и очаквам скоро да го гледаме в още по-добри продукции. Що се отнася до останалия актьорски състав - и на мен слугинчето ми е по-симпатично от главната, но вероятно съм пристрастна заради участието ѝ в Taxi Driver. Но поне главната говори с по-нисък тембър на гласа, докато се прави на мъж. А слугинчето не знам кого се опитва да заблуди с пискливия си момичешки глас. :D Що се отнася до сюжета, едва ли ще ни изненада с нещо отвъд очакваното, но аз нямам нищо против въпреки умерените вълнения ;) да си го следя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...