Jump to content

Recommended Posts

Fk6KO5aaMAABPSE?format=jpg&name=medium

 

Elpis (エルピス—希望、あるいは災い—)
Страна: Япония
Също така известен: Kibou, Arui wa Wazawai
Период на излъчване: 24 октомври 2022 – 26 декември 2022 г.
Време на излъчване: Понеделник 22:00
Формат: Renzoku
Жанр: Мистерия, Драма
Канал: Fuji TV, Kansai TV
Епизоди: 10
Режисьор: One Hitoshi, Shimoda Hikota, Ninomiya Kohei, Kitano Ryu
Субтитри: Английски

 

Участват:
Nagasawa Masami като Asakawa Ena (Announcer)
Maeda Gordon като Kishimoto Takuro (Director)
Suzuki Ryohei като Saito Seiichi (Reporter)
News Program "Friday Bonbons"
Program Staff

Miura Toko като Ohyama Sakura / Cherry (Hair and Makeup Artist)
Nemoto Maharu като young Sakura
Kajihara Zen като Ebita Tendon (MC)
Kawase Riko като Kawakami Sakiko (Facilitator)
Okabe Takashi като Murai Kyoichi (Chief Producer)
Kondo Koen като Nagoshi Kohei (Producer)
Bonbon Girl
Hanamura Asuka (華村あすか) като Shinoyama Asami
Ishizaki Hina (石崎日梨) като Yamauchi Hikari
Niizeki Aoi (新関碧) като Hanazawa Kurumi
Anon (あのん) като Shintani Makoto
Mahiro (真洋) като MIMI
Mori Hinami като Hinata Ai
Hashimoto Moka (橋本萌花) като Shindo Mika

 

Резюме: В древногръцката митология Елпис е духът на надеждата, изобразяван като млада жена. Сериалът, носещ това име, се съсредоточава около топ говорителката Асакава Ена, която губи позицията си заради скандал, около младия режисьор на вариететно шоу Кишимото Такуро и около популярния репортер Сайто Сеиичи. Тримата работят заедно, за да открият истината зад случай на серийно убийство, за което е определено смъртно наказание…

 

Свали :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после започват да качват превод и на останалите дорами от сезона.  За тази имаше много добри отзиви и определено ще видя, какво са сътворили артисти и сценаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режисьорът Оне Хитоши ме връща към Детективска агенция Окавабата. Сценаристката Ая Ватанабе пък препраща към култовата поредица с Асано Таданобу Дългото сбогуване. 

Еп. 1 определено ме остави със смесени чувства. Малко странен ми се стори. В началото не успях да си обясня действията на много от героите, въпреки че се досетих, защо този на Гордън настояваше да поемат случая.

Изглежда и тук ще следват детективска нишка. Хаотично и нелогично ми е все още. Масами изглежда много слаба. Има нещо в героинята й. Но ме изкефи как наби Гордън.

Ендингът ме плаши. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен основният фокус е към героите на Гордън (видяхме и неговото минало) и Масами. Този на Рьохей ми е малко подозрителен. Имам чувството,че се опитва да ги баламосва.

Мисля,че историята все повече напомня стила на Хитоши. Много хубаво е заснето всичко и вече ни потопи в нипълно загадъчна атмосфера. Да си призная, още мисля за този странен магазин, който се появи и изчезна внезапно, заедно с човека вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно е, че човекът е натопен. Сега трябва да се разбере, защо всички са излъгали и кого прикриват. 

Обаче защо само малкият остана да разследва? Всички други се покриха.

Гордън прави страхотни роля (откъде извади тези мустаци?!)! Само мога да го поздравя. Мисля, че това е най-доброто заглавие, в което е играл до момента.

Еп. 5 ми напомни за нещата на Корееда. Частта с интервютата е много интересно внедрена. Създава документално усещане. Пълна противоположност на глупавото вечерно шоу на нашите хора, наречено Фрайдей Бонбон. Звучи почти като Фрайдей чопстикс, но е далеч по-смотано от нашето. Хаха! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен дует направиха Гордън и Масами! Пеят отлично!

Героите се оказаха от двете страни на барикадата.

Все още не са разгадали мистерията с онзи магазин в тунела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гордън изнася дорамата на раменете си. Отлична и въздействаща игра. Откри много важни части от пъзела. Сам. Истински разследващ полицай или журналист.

Мистерията кой е разгадана, сякаш. Остават въпросите как и защо.

Тази дорама е много различна от всичко, което се гледали по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ни показаха нещата така, както мислехме, че ше ги видим. Не отговориха на нито един въпрос. Японска му работа. Поне помогнаха на човека.

Браво на Гордън! Отлично комбо направиха с Масами!

Потвърждавам констатацията си, че дорамата беше конструирана оригинално и различно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

 

Това е завършващата песен, в която участват и някои от артистите. Странна е. Определено не очаквах такъв ендинг. Сякаш не кореспондира съвсем със самата дорама, понеже в нея всичко беше доста по-мистериозно и закодирано в множество пластове и символи.

В дорамата ендингът е оформен като захаросана торта, преливаща в мрачна агресия. Оставя неприятно чувство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за тази дорама. Масами и Гордън бяха чудесно комбо тук. Като се замисля, Малчо също заслужаваше награда за изпълнението си. Интересно е,  как Гордън почти го нямаше на екрана тази година (ожени се, но се появи в тайга дорамата за Йеясу, както е в TokyoRevengers), 

а всъщност е направил много силни участия в края на миналата, които излязоха на преден план едва сега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...