Jump to content

Alice in Borderland Season 2 (2022)


Recommended Posts

Да. Логично е да разработят нещата в тази посока. Интересно, какво ще дават в евентуално продължение, след като им свършиха картите?! Освен това, в началото имаше колективно преживяване, така да го наречем. Ако Арису е сам, се губят доста интересни герои. Не ми се струва, че ще се получи добро продължение. Но знае ли човек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледано, но.. 

Off Topic

мисля, че това не е краят. Просто .. свърши никак. Дават ни глътка въздух, та после да ни хвърлят в поредната главоблъсканица кое е реално и кое не. Аз не получих своя отговор какво точно е Граничната земя и кое е истината... според мен не е място, където отива душата, когато е на границата на смъртта...  мисля, че ако няма допир или знание за нещо, човек не го мисли, сънува или преживява, и няма как да дойде от нищото идеята за тези неща, които се опитваше да му внуши дама купа при последната игра .. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и така да се разтълкува цялото приключение. Аз си го обясних с граничната ситуация, в която бяха попаднали героите.

Но погледнато от друга страна, дори сънищата ни се базират на някаква основа. Може ние да не си я обясняваме, но подсъзнателно има нещо, което ги провокира.

Ако се оставим на внушенията на дамата, никога няма да има край. 

Май пак са си намерили богат материал за много продължения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да мисля за сериала, макар че втори сезон не можа да ме завладее така, както първи.. Изгледах и анимацийката, която макар и от 3 серии, беше също интересна... @ukio след толкова мисли започна да ми се оформя идеята,

Off Topic

че цялото това приключение е било само в главата на Арису.. кое ме навежда на тази мисъл -

1.заглавието, 2.играта с детето, тъй като дамата много настояваше, че него именно иска.. 3.след като се събудиха след удара от метеорита, героите не се познаваха, макар, че вероятно имаше едно изключение - Чишия и Нираги, които си говореха в болничната стая, сякаш се познаваха.. 4.началото на една от сериите, в която бягаха от поп пика и съпоставката с играта, която Арису играеше в реалния свят... 

@Mina, аз лично най-много харесах играта с поп пика - много адреналин ми внесе, а на някои места не можех да дишам. Много ми хареса и това, че много от героите, освен главните, се бяха обединили в групи, за да противодействат по-добре.. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много интересно.

Off Topic

Да, в главата или по-скоро в съня на Арису беше, но дали и останалите не са видели същото? Сънували ли са всички един и същ сън? Защото хората, които оцеляха в играта, се върнаха наистина. Факт е обаче, че не се познаваха. Може да е бил безпаметен сън.

П.П. поп пика да не се появява повече! Беше като някакъв безсмъртен робот. От онези, което ги създават в биологични лаборатории. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Добре, поп пика нека не се появява повече.. ако това зависи от нас и ако измислят и друг сезон... ;)

Off Topic

Това, което не мога да си обясня е защо всички, които умряха в граничната земя, умряха и в реалния живот... не трябваше да се случва така... Дали и тази случка с метеорита не е някаква манипулация, част от играта... просто тоя метеорит, колкото и да го мисля, не може в наше време да дойде изневиделица.. има на Земята достатъчно сателити, които да го засекат отдалеч, могат да изпратят космически кораб за да го отклони, а ако и това не стане, поне могат да изчислят къде ще удари земната повърхност, да евакуират хората от тия места, новината да е по всички телевизии... 

Ами така е, от много мисли ми идват всякакви щуротии... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеше да е и друго природно бедствие. С природата не можем да се борим, колкото и да сме напреднали.

Off Topic

Аз точно това чаках да рабера за всички пострадала. Изглежда логично обяснението. Тези, които не успяха да спечелят в игрите, не оцеляха и в реалността. Това е. Колкото и да се надявах, не се върнаха, но е напълно обосновано така. Дори се изненадах, че върнаха героя на Дори Сакурада. Той беше много зле. Но пък Ан и Кюна също не очаквах да оцелеят.

Доколкото виждам, персонажът, който изигра Ниджиро  Мураками, е направил по-голямо впечатление на зрителите. Има много фенове. Всъщност, всеки образ е уникален и запомнящ се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, все пак чисто като философия филма започва и свършва донякъде като Алиса. Алиса попада в страната на чудесата защото и е скучно. Там първото което разбира се, че не знае коя е. После се увлича  и накрая проявява рационалност , която я вади от измисленият свят. Като цяло и филма върви така. Арису явно е Алиса, Усаги очевидно беше белият заек. Мен ми беше интересно когато се събуди, кои ще бъдат тези с които е бил във фикцията. Може да се каже, че това най-логичният край на историята, аз не се сетих за подобен вариант :) обаче е мега реалистичен. Обяснява всичко дори и заглавието. И ако приемем че до тук 2та сезона бяха всъщност като "Алиса в страната на чудесата" основно заради началото края и връзката с картите, то логично е да очакваме и Алиса в Огледалният свят, тъй де ... Аз винаги се надявам, че ще има и още. Само, не разбрах защо свърши с джокер на бяла маса, това ме обърква мъничко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали? Заглавието е жестоко. И ни подсказва точно този реализъм, който е заложен в основата, но разкрит едва на финала. Защото граничният свят не е нищо друго, освен граничното състояние, в което се намираше Арису. 

На мен ми е любопитно, дали и други герои са сънували този сън.

Сега и аз се сетих, че свърши с жокер. 

Интересно ще е да се открие точен аналог на всеки от героите в историята за Алиса. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.02.2023 г. at 19:02, Kat написа:

@Mina, аз лично най-много харесах играта с поп пика - много адреналин ми внесе, а на някои места не можех да дишам. Много ми хареса и това, че много от героите, освен главните, се бяха обединили в групи, за да противодействат по-добре.. 

 

Коя беше играта 'поп пика'? Където войника стреляше и убиваше всичко движещо се?!  Лично на мен ми хареса най-много играта 'шах-мат', не разбрах обаче онази бързата защо искаше толкова Арису... :lol2: Горкия Ямапи, опитвах се да не мисля, че беше гол, но жената в мен просто не можеше да не си мисли хаха.  Иначе сезона ми хареса, но не колкото първия. Нямам търпение за 3-тия сезон, ако се снима разбира се, че свърши пак наникъде. :lol:

Стана ми пак тъжно, че

Off Topic

приятелите на Арису отново умряха и бях 'защоооо'

Една девойка ми хареса, онази с лъка (не ѝ запомних името), приятелка пък харесала Нираги, само за него ми говори, влюбила се е. :lol2: Обаче тоя човек е безсмъртен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mell_moonie, точно тази. Но аз не съм любител на подобни касапници, а просто ми хареса как всички мислиха какво точно да направят, как загърбиха разликите си, как се обединиха, как направиха всичко възможно приятелите им да оцелеят с риск за собствения си живот..

Ето въпрос - помисли какво би направила ти в такъв момент ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актьорът, който играе Ниираги, започна кариерата си в театъра. Правеше мюзикъли и спектакли с колегите си амюзчета. В киното дебютира с филма Aquarian Age. Едва напоследък започнаха да му обръщат повече внимание в телевизията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Kat написа:

@mell_moonie, точно тази. Но аз не съм любител на подобни касапници, а просто ми хареса как всички мислиха какво точно да направят, как загърбиха разликите си, как се обединиха, как направиха всичко възможно приятелите им да оцелеят с риск за собствения си живот..

Ето въпрос - помисли какво би направила ти в такъв момент ;)

Нищо, сигурно щях да умра първа...това е истината, слаба, несилна. :lol2: И на мен също ми хареса където се обединиха! Умни, силни, внимателни, съвестни и истински, много ме изкефи как си помогнаха всички! <3 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без късмет заникъде не бяха, но сплотяването им вдъхна сила и ги държеше будни. Имаха обща цел и това ги крепеше. Това караше и зрителите да симпатизират почти на всички. Интересно, кой какъв човек е в реалността?!

Юри Цунемацу играеше девойката с лъка. Добра идея да я включат. Много естествено се получи този добавен образ. Допълни и запълни присъствието на Агуни, който също беше силен персонаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа нещо интересно. Попитах чат бота за каратата джокер в края на сезона и вижте какво ми отговори :

 

 

Картата "джокер" на бяла маса в края на сезон 2 на сериала "Alice in Borderland" е символичен жест, който подсказва, че всичко, което сме видели до този момент, може да бъде част от по-голяма игра или схема. В контекста на сериала, която се фокусира върху група млади хора, които биват принудени да участват в смъртоносна игра на оцеляване, това може да означава, че има повече играчи, които контролират това, което се случва, и че героите ни все още не разбират напълно правилата на играта.

Освен това, "джокерът" е обикновено най-мощната карта в пакета, която може да замени всяка друга карта. Така че картата може да означава, че има силен играч или сила, която може да промени хода на играта. Общо взето, това е отворен край, който ни подсказва, че има много неизвестни в историята, които все още предстои да бъдат разкрити.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче, за съжаление по принцип в играта на Карти Джокера много често означава край на играта . И Бандата на оушън 3 завърши с джокер на масата и 4 няма , т.е. има Бандитките на Оушън в който става ясно че Дани е умрял. Тъй , че не знам колко да се надявам на продължение в случая. Да се надяваме, че ще е много успешен и ще има.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знами всичко е възможно. При това положение, може да правят каквото си поискат с историята.  След като няма продължение на мангата, тук ще си развихрят въображението. Надявам се, ако решат, поне да го обмислят хубаво, за да бъде на нивото на първоначалния замисъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам теория

Off Topic

хората са попаднали в чистилището  и там  са им дали шанс да се върнат  в света на смъртните чрез тези игри 

така си го обяснявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има информация, че ще снимат трети сезон. Кенто и Тао са на линия за момента, както и режисьора.

Не ми се струва много разумно, понеже не виждам, какво друго ще предложат като логично продължение на историята, въпреки че Граничният свят като място не се побира в човешката логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...