Jump to content

Recommended Posts

FjxsNiFXoAE0htl?format=jpg&name=large

Off Topic

FkB3mMKagAESpNx?format=jpg&name=4096x409

FkBFbQUUUAAziua?format=jpg&name=large

mo4JLJNP8vryROmTeh67d7iH07z.jpgFj6YBURUoAAdcuE?format=jpg&name=large

Fj6YBUQUcAIM3j5?format=jpg&name=largeFj6YBUSVsAA_OUn?format=jpg&name=large

Fj6YBURUUAABeXJ?format=jpg&name=large

 

Song of the Moon (月歌行)
Страна: Китай
Също така известен като: Yue Ge Xing
По новелата на: Shu Ke - "Ben Yue" (奔月)
Година на излъчване: 2022– Декември - 15 до 2023 – Януари – 10
Време на излъчване: Понеделник - Неделя 20:00
Жанр: Романс, Wuxia, Драма, Фентъзи
Канал: iQiyi
Епизоди: 40
Режисьор: Lin Jian Long
Субтитри: Английски

 

Участват:
Zhang Bin Bin като Lu Li / Luo Ge
Xu Lu като Liu Shao
Wang You Shuo като He Na
Zheng He Hui Zi като Luo Ning
Wang Yi Lun като A Fu Jun
Ma Yue като Bai Feng
Zhang Zi Jian като Wan Wu Xian Weng
Lv Xing като Lu Sheng
Zhang Ya Zhuo като Zhuo Qiuxian
Liu Bo Xiao като Duke Wu Yang
Miao Hao Jun като Father Liu
Wang Shuo като Tai Lao
Lin Hao Yang като Shang Yurong
Feng Man като Wan Sui
Li Xiao Pang като Wang Jian
Lin Chen Han като Xiao Xue
Shu Ya Xin като Xie Lingqi
Min Jian като Fang Zhan
Li Jia Hui като Du Mingchong
Liu Shuai като Ao Yin
Li Yi Yi като Wu Shiwei
Xiong Jin Yi (熊瑾怡) като A Xi
Chen Zi Han като Ao Hen
Lin Jing като Mother Liu

 

Резюме: Liu Shao (Xu Lu) води безгрижен живот като богата наследница, но случайно се забърква в битка между безсмъртни и демони, като по този начин разплита минали и настоящи романтични връзки между нея и Lu Li (Zhang Bin Bin), мистериозен безсмъртен…

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интересно се оказва за мен сериалчето.

И красиво и красавци.Ама много мъка бе...

Биньо зае екранното време вече.

И много добре им се получава любовта с героинята на Сю Лу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре направено. Не се и съмнявах, че Биньо не  ще се съгласи да играе в нещо нискобюджетно и сапунесто, но не очаквах да е толкова интересно.

Със Сю Лу са добър  тандем и удоволствие за очите.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкото демонче -крал вече ме очарова, интриги, лошко, хитрец отвсякъде.

Ха-ха,голяма комбинация са с Хана, тя ще го спира от лошотията, лошите му намерения. Много сладки.

Обаче все ще мрат и все оцеляват някак си. малко ми втръсна.

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, lukreciana написа:

Малкото демонче -крал вече ме очарова, интриги, лошко, хитрец отвсякъде.

Ха-ха,голяма комбинация са с Хана, тя ще го спира от лошотията, лошите му намерения. Много сладки.

Обаче все ще мрат и все оцеляват някак си. малко ми втръсна.

 

 

Е, как- нали любовта трябва да  спаси световете, а не да ги унищожи.:D Макар, че като ги знам китайците,  хубаво ще ги спаси, но едва ли ще оцелее.:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има свой вкус, но за мен тоз Бин Бин е толкова красив, че чак сърцето ме заболява като го гледам, което пък компенсира, че е "средна ръка" актьор. За сега гледам заради естетическата наслада и с малко надежда за смислена драма по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше по-добро бъдеще като актьор, но си го пропиля. Със силна партньорка се справя по-добре. Това девойче ми се струва още наопитно и трудно го влачи след себе си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволна. Докарах го до 35 епизод без превъртане. Биньо не е супер актьор, но се справя с няколкото разклонения. Девойката ме изненада положително и с Биньо, както писах, са намерили ваксата. Друго е по-важно за сериала, като цяло. Първо- не наблегнаха на сапунестото. Второ- няма фрапантна доминация на главната двойка през цялото време, като доста персонажи са добре развити и запълват голяма част от времето, още повече, че са интересни- белият и черният демон с емоциите и делата им, любовите и вътрешната им борба, феята-сестра, наказаният, придворните,  многострадалната нещастна влюбена,макар и възходящо черна, двамата белокоси и т.н. Изпитанията държат интригата и не е скучно, дори се чудя на развинтеното въображение на сценаристите и хрумките им. При толкова много продукции от сорта, едва ли е лесно да направиш нещо много по-различно, невиждано и интригуващо, но тук доста са се постарали да не са скучни. Отделно са се постарали и с обстановката. Наистина зрителят има усещане за приказност и е много красиво. И ефектите са красиви и добре пасват на картината. Костюмите не са някакви пищни, натрапващи се, но са изпипани и даже наблюдавам постепенно потъмняване  частите на костюма на Биньо, което може би върви с вътрешното  състояние на героя му.

Накратко -всичко разчетено и добре балансирано.

Както и да свърши, изхождайки от китайските традиции и разбирания, няма да ми развали усещането, понеже това е тяхното виждане за нещата и няма как да искаме да е еднакво с нашето.

 

П.П. Връщам се да добавя още един плюс. Няма летящи, реещи се из облаците и водещи там диалози с часове безсмъртни и тем подобни. Пристигат и изчезват за секунди, което не се набива на очи в цялата приказна картина.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девойката приятно ме изненада. За първи път я гледах в "Племена и империи:..." и там, на фона на ярки персонажи и артисти, стоеше доста безлично. После съм я виждала в поддържащи роли в няколко много силни сериали със звездни състави, в които много успешно си партнира с "майсторите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайските фенове на Биньо, смятат точно обратното, че се прецаква с тази роля.

Но доколкото четох, на пета серия са го зарязали, така че за мен са загубили и оценката не е точна.

Критикуват абсолютно всичко, сюжета не бил свързан, пълна каша,анимацията,

картините изглеждали неправоподобно, цветовете пришити.

На мен пък много ми харесва,особено подводния пейзаж, и това,

че всички герои се развиват и са в синбиоза. Компактен сериал. Красива приказака.

Само тия черни хвърчащи духове не харесвам, не ми допадат зомбита и духове, добре че не е преситено с тях, че да ми накърти. И още нещо, което не харесвам,

че тук, всички са многострадални... Малко комедия да бяха вкарали, отначало имаше някакви наченки, но дотук. Аз съм изгледала всички излезли до вчера, то не остана, но като цяло съм много доволна от сериалчето.

Лав, с малкия Дилън Уан(Уан Хъ Ди)- "Unchained Love"  гледаш ли? Също много готин. има много забавни

и очарователни моменти.

Интересен отвсякъде. Героят на Питър Хо, вече императорът толкова отвратителна роля прави

до момента,

че ми стана антипатичен.

Който не го е почвал да го почва, на този му се вижда края.

Биньо си има собствено студио човека, няма кво да го мислите, че се е разделил от Мима...

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрецийке, "Unchained Love", съм го заплюла за след този. Вече гледам( ако търпилото не ме подведе), да преведат поне половината и тогава ги започвам.

За духовете съм съгласна, но и те, като всичко друго са балансирани.

Китайците, сигурно не харесват , че Биньо не манекенстъва на  екрана, както обикновено повечето време, но на мен точно това ми харесва.

Любимец ми е Белият демон. Но както и в живота, благородството и тук е губещо.

Колкото до комедията- директно липсва, но Треволякът е свеж и Манекенчето също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след края пак съм доволна.

Типично по китайски-два варианта.Първият-по-логичен- 39 епизод , вторият- по-приказен- 40епизод. И двата ми харесаха и макар да обичам приказки и вълшебства, ще сложа " +" на първия.  Очаквам коментари за предпочитания от останалите гледащи.

Биньо  в черното   великолепен и като външност(бива хубост, но чак пък толкоз не бива, някой ще вземе разрив на сърцето да получи) и като игра. Задобрял е определено. Че и в червеното потресаващ. Добре, че повечето сериал изкара в бялото на добрия, там си беше нормално красив, та  не дадох фира.:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

И след края пак съм доволна.

Типично по китайски-два варианта.Първият-по-логичен- 39 епизод , вторият- по-приказен- 40епизод. И двата ми харесаха и макар да обичам приказки и вълшебства, ще сложа " +" на първия.  Очаквам коментари за предпочитания от останалите гледащи.

Биньо  в черното   великолепен и като външност(бива хубост, но чак пък толкоз не бива, някой ще вземе разрив на сърцето да получи) и като игра. Задобрял е определено. Че и в червеното потресаващ. Добре, че повечето сериал изкара в бялото на добрия, там си беше нормално красив, та  не дадох фира.:28558:

Безприкословно съгласна. В един момент главната интрига позацикли и водният демонски калпазанин със своята безумна любов открадна шоуто. За мен двата финала са еднакви. Последните сцени от 40 еп. са за всички онези, които казват: "Ако знаех, че така ще завърши, нямаше изобщо да го започвам." :) В азиатската митология смъртта почти никога не е окончателна. Минават някакви си 5 - 10000 години и мъртвите се възраждат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...