Jump to content

Recommended Posts

Както е тръгнало, ще си го догледам с кеф. Засега 6-ти епизод ми е фаворит. Не знам, какво има в по-зрелите корейски актриси, но просто няма празно. Те са асове-не можеш да отлепиш очи от тях. Главният тежи наполовината на килограмите на актрисата, но и той го дава с пълна пара. Понеже линка, от който гледам забива през две секунди, имам време да гледам застинали образи и реакциите на героите доста на често и в детайли. Микромимиките на главния са епик. А главната актриса е толкова естествена, че вероятно не й се налага да играе-тя просто грее. Прииска ми се да видя синергията на тези двамата извън екран. Сцената край водата ми е една от любимите. Отдавна не ми беше ставало толкова мило. Не знам, в кое е  магията, но я има :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено, сцената с колана на улицата направо кърти...така го играят, че оставаш с вечатление, че времето спира ...израженията на всички направо уникални...Толкова емоции и нито една реплика...а остава чувство да наситен диалог...:28558: Превъртам си я вече много пъти и ще се напикая от смях:28558:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е хубав от показаното досега. Но главната е доста дразнеща.  Тя от дума не разбира, той поне 20 пъти и каза да не му досажда.  И не знам колко годишен е образа и, но тя е от  корейските актриси на които истинската възраст(49) и личи.  А образа и би трябвало да е според мен под 38-40 годишен.  Шанса такъв като главният да се влюби в нея е  под  6%.  Тя е на около 20 години когато се появи племенничката и която тогава е около 5 годишна(защото ходи в градина)?  След като минат 13 години , племенничката е на 18 , значи главната трябва да е  на около 33 години?   Да ама не, с това лице няма как просто. Затова съм и отпуснал годинки до 38-40.  Ама сметката пак не излиза.  Тя изглежда като аджума на 50-55 години.  Просто като я сравня с други актриси на такава възраст.  Приятелката и тя старее.  Лика прилика са си. Не знам какво са мислили като са подбирали актьорите.  Тя и с главния актьор има 10 години разлика.  Като ги видя един до друг на моменти и припадам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, gig911 написа:

Сериала е хубав от показаното досега. Но главната е доста дразнеща.  Тя от дума не разбира, той поне 20 пъти и каза да не му досажда.  И не знам колко годишен е образа и, но тя е от  корейските актриси на които истинската възраст(49) и личи.  А образа и би трябвало да е според мен под 38-40 годишен.  Шанса такъв като главният да се влюби в нея е  под  6%.  Тя е на около 20 години когато се появи племенничката и която тогава е около 5 годишна(защото ходи в градина)?  След като минат 13 години , племенничката е на 18 , значи главната трябва да е  на около 33 години?   Да ама не, с това лице няма как просто. Затова съм и отпуснал годинки до 38-40.  Ама сметката пак не излиза.  Тя изглежда като аджума на 50-55 години.  Просто като я сравня с други актриси на такава възраст.  Приятелката и тя старее.  Лика прилика са си. Не знам какво са мислили като са подбирали актьорите.  Тя и с главния актьор има 10 години разлика.  Като ги видя един до друг на моменти и припадам. 

Аз затова не мога да се насиля да гледам. Не ми харесват главните и това е. Няма значение колко добри актьори са, като са ми антипатични. Той е толкова хърбав, че когато навремето гледах един исторически сериал с него, "Принцеса Чамьон" все се чудех откъде има сили да повдигне изобщо меча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак не мога да повярвам, че жената е на 50 години. Както пише тук при нас в профила и: много висока класа. Харесва ми сериала и гледам с удоволствие. Принц Ходонг, ако правилно помня името, е също класен актьор. Нормално е да има харесващи и не харесващи драмата и актьорите. Аз съм от първите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема с  частните академии нещо взеха доста да я експлоатират. В Crazy love , също академия и гений учител.  Само дето там самото преподаване не го показваха много. А жената че е на 50 години , няма лошо, ама партньора и тогава трябваше да е по зрял мъж.  А тя сега тук някаква неопределена възраст , с видимо 50 годишно лице. И двамата девственици, поне за нея това каза приятелката и. Скоро както са тръгнали ще вземат да ни показват и романси в старческия дом. Там ще се гонят с инвалидните колички и ще си устройват среща до автомата за безалкохолни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато нещо е сладурско, даже топ клишето "познанство от детството" е мило  сладурско.:28558:

Та,  новите две серии точно  такива.

Сериалът има особена атмосфера и това го отличава от подобните му.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кореец който е роден и живял само в Корея се влюбва в омъжена жена с дъщеря и брат инвалид??  Да бе да.  По скоро прасетата ще полетят.  Да кажем че главният ще му прилича повече жена подобна на гаджето му в реалният живот - Choi Soo Young.  Главната изобщо не прилича на Пепеляшка. 

Off Topic

И тук явно искат от нищо да направят нещо. Как ще се месят в личният живот на човека, че и ще го следят.  Негова работа е кого ще посещава и какво ще прави в свободното си време. 

А и двете бяха толкова нахални като занесоха храната в офиса,  занесли са храната , ами да си ходят, какво се мотаят там?  Много непрофесионално. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главният съм го гледала в два сериала като второстепенен и от край време ми е антипатичен. Досега избягвах да гледам каквото и да е с негово участие, но тук реших да рискувам и...съм приятно изненадана! Тази роля на учител по математика толкова много му отива, сякаш е писана специално за него. Сериалът е интересен и аз лично много се забавлявам и чакам с нетърпение новите епизоди. Изобщо не ми дреме , че главната е 50-годишна, според мен си изглежда добре за възрастта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма тайна , голямо чудо тука. 10 серии за да я разкрият.

Off Topic

А ако я бяха разкрили навреме, нямаше никакви проблеми да има. Нито за нея , нито за него. И като разкрие тайната , не е казано ,че задължително трябва да тръгне с него. Поне щяха да си спестят проблемите. Ама ей тъй да пълнеж да има. Щото там е ясно ,че слуховете са смъртоносни за кариерата. 

Ех Лавандула , ако беше пуснала и тук един скрийншот, да ни покаже колко е красива главната. Да , ама не.  Нали не е  Song Hye Kyo, за нея просто я сърбят пръстите.  Можеше да раздвижи темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, gig911 написа:

Голяма тайна , голямо чудо тука. 10 серии за да я разкрият.

  Покажи скритото съдържание

А ако я бяха разкрили навреме, нямаше никакви проблеми да има. Нито за нея , нито за него. И като разкрие тайната , не е казано ,че задължително трябва да тръгне с него. Поне щяха да си спестят проблемите. Ама ей тъй да пълнеж да има. Щото там е ясно ,че слуховете са смъртоносни за кариерата. 

Ех Лавандула , ако беше пуснала и тук един скрийншот, да ни покаже колко е красива главната. Да , ама не.  Нали не е  Song Hye Kyo, за нея просто я сърбят пръстите.  Можеше да раздвижи темата. 

 

Няма нужда. Тук никой  не претендира вманиачено, че е първа красавица на Корея, даже обратното, което не ми пречи, нито ме вълнува красива ли е или не, при все, че за мен е и красива. 

Актрисата е висока класа  цък ( за тия, които не са наясно коя е), международно призната, без да и се налага да ходи на 50 с минижупи и чорапогащи на Фенди, за да е в тренда, омъжена с дете, което не и пречи да продължава да работи и постига успехи. 

Всяка нейна роля, за мен, е изиграна така, че да те накара да и повярваш. Толкова за нея. Който я харесва-харесва, който- не, си е негов проблем, не ми пречи и нямам намерение  да го убеждавам, нито да му опонирам. Въпрос на вкус.

В настоящия сериал, успява да покаже   героинята  си с такава  аура на доброта и човечност,  че чак да  блика и от екрана . Това е и нещото, което кара самотникът, преуспелият, неприлично богатият да я хареса, без да се усети даже и да си търси оправдания впоследствие ( видяхме в десети епизод добра сцена- голям  лукс, съчетан с душевна празнота и празен хладилник), освен другите неща, които показаха явно.

Помощникът на главния след десети епизод става съмнителен.

Off Topic

Май ще се окаже, че той е братът на самоубилото се момиче преди десет години и убил майка си. Разследващият полицай ненапразно си спомни лицето му при срещата в академията. Може " лошият" брат  да е свидетел, или от сорта и да ни пускат с него по пързалката.

 

Колкото до тайната- нормално за Корея, за да не се изсипе всичко върху детето в училище.

 

Продължава да ми харесва и си гледам, като и в това не мисля да убеждавам никой и ми е все тая, че на някой не му харесвал сериала или актрисата. Не можем да харесваме всички едно и също.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic

Помощникът на главният е главен заподозрян за убийствата.  Онова момче с качулката и то по някакъв начин е замесено. Може да преследва убиеца, може да е свидетел на убийство.

 А за главната , според мен би трябвало да я играе актриса на 35 години някъде, не на 50 години.  От къде на къде главната е на 50 години?  Нима като се появи племенничката и тя беше на 37 години?  Или са я взели с връзки за ролята?  

Няма смисъл да пазиш тайна, която накрая ще бъде разкрита. И вместо това да преживяваш излишни трудности. Айде той е богат, него не го бърка, ама за тях магазина е всичко.  Но поне хубави Хюндаи показват тука. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/12/2023 at 8:20 PM, gig911 said:

Ех Лавандула , ако беше пуснала и тук един скрийншот, да ни покаже колко е красива главната. Да , ама не.  Нали не е  Song Hye Kyo, за нея просто я сърбят пръстите.  Можеше да раздвижи темата. 

Какво общо има Сонг Хе Гьо с този сериал, че я намесваш? И главната е много красива жена. Не докараната с грим, прическа и дрехи изкуствена хубост, а такава простичка, топла, привличаща мъжете красота. Много хубава двойка се получи от двамата главни, въпреки ръстовото им несъответствие. И двамата са актьори от висока класа и играят убедително. Аз също гледам с огромно удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главната е симпатична ,има хубава усмивка и играе много добре. Главният също играе добре , но двамата заедно хич не ми се връзват. За мен драмата не е от тези които те хващат за гърлото и те държат в напрежение до следващия епизод, не е и лека и отпускаща. Все пак е хубава за гледане, за разлика от други 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз го гледам, ама не съм само аз който забелязва несъответствията:

Клик

Off Topic

Потребителите на тази общност оставиха коментари за Jeon Do Yeon като: „Стилът на Jeon Do Yeon в драмата наистина ли е красив?“, „Може ли Jeon Do Yeon да се смята за красива?“, „Химията между Jung Kyung Ho и Jeon Do Yeon не е  голяма”, “Възрастта на Jeon Do Yeon не отговаря на образа. Тя е на 50 години, но играе жена на 30 години” и т.н.

Оценките за актьорско майсторство  предполагам са доста субективни колкото и тия за красотата на актьора. На мен повечето ми харесват как играят.  Нямам претенции. 

Красотата и привличала мъжете?  Да не бъркаме сериала с реалността. Мисля си, че някой друг повече привлича мъжете.  На 50 години кои мъже ще привлича?  

Отделно образа на главната е много досаден. Не спря да се тика където не и е работата.  А това е дразнещо, а не привличащо. Според мен разликата в ръста им е перфектна за мъж и жена. Тя стига до средата на неговата глава. 

Но въпреки всичко няма да спра да гледам сериала, сценарият горе долу ми харесва. Както казах и колите са хубави. Общо взето сериал който гледам въпреки главните.  Подобно на Our Blooming Youth. И там женските образи не са кой знае какво. Това е субективно разбира се. 

Все пак главната актриса е имала рожден ден миналият петък(11.02), и е отпразнувала своят юбилей. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чон До Йон е актриса от такава висока класа, че за партньорите й е чест да участват в общ проект с нея, късмет е и за зрителите, че имат възможност да гледат сериал с нейно участие. Дали е универсално красива  не знам. За мене е.  Елегантна, одухотворена, изразителна, напомня ми френските филмови звезди от времето, когато Франция беше лидер във филмопроизводство. Винаги съм се чудила на претенциите на зрителите, които хем искат сериалът да е реалистичен, хем искат да отговаря на всичките предразсъдъци и канони, наблъскани в главите им. Живият живот е много по-разнообразен. Чон До йон може да е на 50 години, но със сигурност изглежда много по-млада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Matrim, понеже Чон До Йон действително рядко играе в сериали, умишлено сложих препратката към уикипедия, където добре са описали нивото ѝ. Дори в неголеми роли, успява да привлече внимание( примерно тук )Напълно съм съгласна с теб.

 

@gig911, много те мъчи явно този екзестенциален въпрос за годините на главната, та почти във всяко изказване го повтаряш." Разбрахме, не сме идиоти"- цитирам те. :28558:. Та, като една добра душа, не мога да гледам всеки път да питаш и преживяваш, та под сурдинка да ти кажа-

Off Topic

мъжът и е много богат и и купува ролите, за да не му се мотае вкъщи. ;)

 

За мен двойката е абсолютно съвместима. Не приличала според теб на Пепеляшка. Че тя не е, нито той е принц. Беше позабравил откъде е тръгнал явно в един момент, но бързо си припомни. И каква "химия" искаш, като той смята, че е омъжена, а за нея, той е звездният учител на дъщеря ѝ. Комфортът, който изпитват, когато са заедно,  това, че всеки е в мислите на другия, дребните човешки постъпки и жестове между тях, симпатията, така започва една връзка при зрели хора. Корейски сериал гледаме, все пак.

И пак под сурдинка, грам не може да ми промени мнението   оная, цитирана от теб общност, защото имам сетива и глава, които ползвам. И  в тая връзка, рейтингът е висок, покачва се, което говори, че сериалът се гледа и е харесван.

Също така, за десет години във форума и за доста преди това само като наблюдател, не съм видяла някой да е успел да докаже нещо на някой. Успех! :D

 

А за гледащите сериала, харесващи и нехаресващи- споделяйте на воля. Негативните мнения привличат също зрители.:D

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...