Jump to content

Recommended Posts

10.png

 

Baraou no Souretsu

(Реквием за Краля на розите)

 

Оригинална творба: Канно Ая (по мотиви от творби на Уилям Шекспир)
Озвучават: Сайга Мицуки, Мидорикава Хикару, Амасаки Кохей и др.
Тип: ТВ
Жанр: драма, свръхестествено
AniDB и MAL: AniDB //  MAL
Държава: Япония
Година: 09.01.2022 – 26.06.2022
Епизоди: 24
Времетраене: 25 мин. на епизод
Субтитри:  Български
Резюме: Ричард Плантагенет се заклева да даде живота си за каузата на баща си, който се стреми към трона и короната на Англия, сега притежание на Хенри VI. Но Ричард крие една страховита тайна, която го трови бавно и мъчително. Тайна, много по-пагубна за него, отколкото цялото зло на света.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми! Леко извратено, на моменти даже никак леко, доста мрачно и някак брутално, но когато става въпрос за борба за трона и короната, винаги се лее много кръв. Имах надежда за по-ведър финал, но с всеки епизод надеждата ми умираше.

Off Topic

Искаше ми се Ричард и Хенри VI (напук на неадекватната му личност) накрая просто да си заживеят като овчарчета в гората. :D Мисля, че точно Хенри VI беше истинската светлина в сърцето на Ричард, онзи който му показа, че може да бъде харесван и обичан. Бъкингам по-скоро беше заместник, някой който да запълва самотата. 

A наистина ли Хенри VI не е мъртъв или аз нещо не съм разбрала правилно и образа на Тирел е някакъв вид метафора?

И на финала точно Хенри VI помага на Кейтсби да спаси Ричард, представяйки се за краля и умирайки в битката? Брутално! 

И Ричард започва своето ново начало с Кейстби?

Така виждам края аз! :D 

 

Зачетох се малко из Историята на Англия и събитията в анимето доста съвпадат с това, което се е случвало наистина. Ричард III е последния крал, който умира в битка и с неговата смърт приключва съществуването на династията на Плантагенетите, както и се слага край на Войната на розите. То как няма да е краят й, след като всички от Йорк и Ланкастър измряха. :D 

Много ми хареса арта, както и мрачните сцени - метафори, в които Ричард агонизираше, заради емоциите в сърцето и тайната си ...

 

Добро аниме с доста разноцветни герои и динамично действие.

Препоръчвам за тези, които търсят разнообразие в аниметата!

Искрени благодарности за превода. :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че не съм единствената, на която анимето ѝ допада, въпреки извратенийките му :lol:

Off Topic

За самия Ричард вероятно наистина Хенри е всичко, и все пак моите съчувствия са си изцяло за Бъки, който къде осъзнаваше, къде не, че е именно заместник. Може би в крайна сметка именно това го довърши, поне аз така го усетих. Но от самото начало ми беше по-симпатичен, затова сигурно тук говорят личните ми предпочитания.

 

Убийте ме, които четете този мега спойлер, ама и аз не разбрах цялата тая работа с Тирел-Хенри-Тирел. Може би трябва да се чете мангата :lol: По логиката на аниметата би трябвало това да си е Хенри, който си е загубил спомените и така нататък, но по логиката на точно това психиделично аниме... не съм сигурна :lol: Наслояване на образа? Един човек, който не е добре с главата, възприема чужд образ по спомени на други хора? Аз ако бях, така щях да го напиша :28558:

 

О, стискам палци Кейтсби да съумее да постигне щастие... но горкият все няма късмет, честно казано...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...