Jump to content

Recommended Posts

FinBptQUcAAt7rn?format=jpg&name=large

 

Off Topic

Fht-gDJWQAAyevc?format=jpg&name=large

 

The Forbidden Marriage (금혼령 조선혼인금지령)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Geumhonryung, Joseon's Ban on Marriage
По новелата на Chun Zi Hye "Geumhonryung, Joseon Honin Geumjiryung”
Период на излъчване: 9 декември 2022 – 14 януари 2023 г.
Време на излъчване: Петък – Събота 22:00
Жанр: Исторически, Комедия, Романс
Канал: MBC
Епизоди: 12
Режисьор: Park Sang Woo (Never Twice, Terius Behind Me)
Сценарист: Chun Zi Hye (novel)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Kim Young Dae като Lee Heon
Park Ju Hyun като Ye So Rang
Yang Dong Geun като Jo Seung Gyun
Park Sun Young като Seo Un Jeong
Kim Min Ju като Ahn Ja Yeon
Choi Deok Moon като Gwaeng Yi
Lee Hyun Kul като Se Jang
Hwang Jung Min като Won Nyeo (The Crown Prince's nanny / Court Lady)
Cha Mi Kyung като Queen Dowager
Lee Jung Hyun като Oh Deok Hoon (Master of Mosuldan)
Kim Min Seok като Wang Bae
Yoon Jung Hoon като Ja Chun Seok
Giriboy като Jung Do Seok (Painter Jung)
Jung Bo Min като Hae Young
Kim Min Sang като Do Seung Ji (The King's loyal partner)
Jo Seung Yun като Lee Jung Hak
Uhm Hyo Sub като Ye Hyun Ho
Song Ji Woo като Ye Hyun Hee
Seo Jin Won като Gwon Rib
Jeon Jin Oh като Na Sang Joo

 

Резюме: И Хон (Kim Young Dae) е крал на Чосон. Преди 7 години, когато е още престолонаследник, той губи любимата си съпруга. И до днес не е успял да преживее смъртта ѝ. През последните 7 години кралското семейство и членовете на правителството се опитват да го накарат да се ожени повторно, но без успех. Наложена е забрана на всички неомъжени жени да сключват брак. Но хората са бесни заради тази забрана. Един ден И Хон чува за жена на име Йе Со Ранг (Park Ju Hyun), която твърди, че духът на покойната съпруга на краля е в кралския дворец.

Йе Со Ранг е мошеничка, която е арестувана и хвърлена в затвора, където работи И Шин Уон (Kim Woo-Seok). За да излезе от затрудненото си положение, тя се преструва пред него, че е обладана от дух, като заявява също, че духът е на покойната съпруга на краля. След като е заведена в двореца, Со Ранг продължава да се държи така, сякаш тялото ѝ е обладано от мъртвата съпруга. Но постепенно лъжите ѝ стават все по-големи и по-дръзки…

 

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва , жанровете ми харесват, само дето клипа ми изглежда по драматичен отколкото е описано. Иначе главната наистина изглежда като обладана от дух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата серия беше изключително дразнеща, едвам понесох преиграването на главната, а не ми е от най непоносимите .......... дано нататък стане малко по увлекателно 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.12.2022 г. at 14:51, b_a_d написа:

Ще си чакам послушно бг превода на тази прелестна красота аз. :wub::wub:

И аз бих чакала, но май никой не го е обявил за превод :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минаха 6 серии, продължавам да си го гледам. Много често краля го вземат за бъзик,  но той не се обижда.  И нещата в сериала започнаха да загрубяват.  И отново както във всеки исторически сериал ако искаш да защитиш нещо, не го оставаш да се разхожда само из града или двореца.  Явно тая игра на криеница няма да свърши скоро. Доста белези ще гледаме по лицето на главната. Тримата главни иначе са симпатяги и са си оформили любовен триъгълник. Както винаги в двореца много малко зависи от краля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принцът и Пепеляшка по канона. ОООООООООООООООбаче, кой мислите се появи в седми епизод-  Но Мин У с целия си блясък. Явно ще е епизодично само.Те, мога и да не гледам повече.:D

 

 

spacer.png

 

Не изглеждаше така, но... около.;)

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова суперлативи в мрежата за този сериал, че започна да ме съмнява. Чак в новините на таблета ми излизат. Засега ще почакам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, bond написа:

Толкова суперлативи в мрежата за този сериал, че започна да ме съмнява. Чак в новините на таблета ми излизат. Засега ще почакам.

 

Е като е за Пепеляшка, к'во очакваш. С героинята са като две капки боза, само дето не е много Убавица, но пък за сметка на нея, владетелят Убавец. Отделно, не особено натоварващо, даже като ще ѝ режат гърлото, спокойно си чакаш да я спаси. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

Толкова суперлативи в мрежата за този сериал, че започна да ме съмнява. Чак в новините на таблета ми излизат. Засега ще почакам.

Средна работа, нищо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам вече сили за подобни драми. Толкова драми и талевизии се нароиха, че ми са губи бройката. Май ще се върна към японските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала свърши, хареса ми.  Последната серия беше пълна пародия. Булки летяха през оградата. Запознахме се с петела наречен Птичешка каша. 

Off Topic

Даже главният евнух, не бил съвсем евнух.  Со Ранг беше мързелива кандидат кралица. Типично. После стана доста активна кралица, и май ще разори страната със своите социални предложения. Драмата беше на средно ниво. Краля по едно време реши да не спи със Со Ранг, за да не вземе да и се случи нещо лошо по време на раждането или бременността. Но на нея такъв живот не и се понрави. 

За напълно измислени образи беше добър сериала.  И сценаристите можаха да се развихрят и да не спазват историческите ограничения.  За убиване на време става сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна- става за убиване на време. Историческа измишльотина, гледаща се без напрежение, че някой от главните може да не оцелее до щастливия край. 

Мин У даде едно рамо и в края, да ме не е яд ,че гледах.:D

Пак Джу Хьон, не е изписана хубавица, но има чар и добре се справи. Ще я следя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...