Jump to content

First Love (2022)


Recommended Posts

FiSLnwSaYAEKxM0?format=jpg&name=large

 

Off Topic

FiQs0UYaUAEodL0?format=jpg&name=mediumFiQs0F3aMAEOAQO?format=jpg&name=large

 

First Love (First Love 初恋)
Страна: Япония
Също така известен: First Love Hatsukoi
Излъчване: 24 ноември 2022 г.
Време на излъчване: Четвъртък
Формат: Renzoku
Жанр: Романс
Канал: Netflix
Епизоди: 9
Режисьор: Yuri Kanchiku
Субтитри: Английски

 

Участват:
Hikari Mitsushima като Yae Noguchi
Takeru Satoh като Harumichi Namiki
Rikako Yagi като Yae Noguchi (young)
Taisei Kido като Harumichi Namiki (young)
Kaho като Tsunemi
Minami като Yuu Namiki
Akiyoshi Nakao като Bonji
Towa Araki като Tsuzuru
Aoi Yamada като Komori
Gaku Hamada като Ohtaro
Osamu Mukai като brain surgeon
Arata Iura като Akihiko
Kyoko Koizumi като Kihako Noguchi

 

Резюме: Мъж и жена възстановяват спомените си за една незабравима първа любов, започнала през 90-те години на миналия век.
Яе Ногучи (Hikari Mitsushima) иска да стане стюардеса, но претърпява инцидент. В същото време Харумичи Намики (Takeru Satoh) става пилот в Японските въздушни сили за самоотбрана, но решава да напусне и да тръгне по съвсем различен път…

 

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 25 мин малко трудно се ориентирах в обстановката. Постоянни препратки в миналото и настоящето се сменят. Хубав замисъл долавям, но ми се иска да се задържат повече в единия времеви континуум, а след това да прескочат в другия.

Двете хлапета, които играят младите аз на героите, са много готини. Рикако съм я виждала преди, но Кидо-кун за пръв път го гледам на екран. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз бях объркана в началото, но го отдадох на това, че не познавам актьорите, особено пък малките. Но това бързо отминава.

 

Като цяло ми хареса сериалът. Идеята за история в историята с миналото и настоящето беше добра, с хубав контраст между младите, изпълнени с мечти и надежди хора, и зрелите, поочукани от живота възрастни. На фона на това обаче имаше нещо, което страшно ме издразни – за мен нямаше никакво физическо сходство между младата и възрастната версия на главната героиня, което до самия край ми бодеше очите. Не знам как са решили, че такова високо и едро момиче може в зряла възраст да е такава дребна и крехка жена. Повече ми допадна изборът на актьори за главни герои – напълно можех да повярвам, че малкият нахилен шматко от миналото е героят на Такеру Сато в настоящето, чак и бенка под окото имаше :)

 

Трогнах се от историята на сестрата на главния герой – мисля, че сцените с нея са ми от най-любимите. Осаму Мукай ми е сред любимците, а тук ми хареса, че въпреки това успя ме накара да ненавиждам героя му. А също и майка му!

 

На обратния полюс беше онова русо недоразумение, което не можах да приема нито като външен вид, нито като танцьорка.

 

И май за пръв път виждам филм или сериал, вхъдновен от песен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. И на мен това направи впечатление. Двете са много различни като конструкция на тяло и лице, дори на излъчване.

Не успях още да разбера героят на Осаму, как е свързан с героинята на Хикари. Ако Цузуру му е син, племенник ли е на нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ukio написа:

Не успях още да разбера героят на Осаму, как е свързан с героинята на Хикари. Ако Цузуру му е син, племенник ли е на нея?

 

Off Topic

Бившият ѝ съпруг е :) Цузуру им е син.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее?! Не мога да повярвам. Ще ми е интересно да проследя, защо имат подобни взаимоотношения. Странно ми се видя. Сякаш не са много близки.

Видях, че на тортата пише 14, но Араки-кун е малко по-голям. Поне на 16 да го бяха направили.

Племенничката на Намики е много готино хлапе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомям си дебютната песен на Хикару Утада - Automatic. С нея я открих като певица. Колко носталгично.

И да. Младите артисти много си подхождат. Да видим Хикари и Рьо-чан, дали ще имат химия помежду си. Тя е малко по-голяма от него. Смятам, че на Такеру повече ще му отива партньорстовото в предстоящата дорама с Мао Иное.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много хубави моменти, но защо трябва да добавят песни на английски, когато тази на Хикару е в основата? Нея почти не я чуваме.

Идеята с Титаник беше смешна. Хаха!

Какво е това русо момиче? Много странни танци. Някак не пасва на концепцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сложно положение. Не знам, как ще се поправят нещата. 

За момента поизоствиха второстепенните герои и обясниха по-спокойно миналото.

Много готини са младите герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сестрата и Бонджи също са много готини. 

Ама доста помериканчени моменти налагат. Някои неща не ми се нравят.

Радвам се, че още дават малките герои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, добре са се развивали отношенията с героинята на Кахо. Въпросът е, как ще завършат.

Изобщо възможно ли ситуацията с главната да се промени?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...