Jump to content

The Glory Season 1 Part 1 (2022)


Recommended Posts

Много добър сериал! 

Какчето разбива и се радвам, че е приела ролята, за да ни покаже нещо различно. 
ЛДХ прекрасен и перфектен както винаги, но обвит в голяма мистерия, ще чакам втори сезон, за да се разплете историята около него. Получава му се химията с Какчето, а имах опасения как ще бъде. 

Невероятен ПСХ, не съм го гледала в отрицателна роля досега, много добра интерпретация на самовлюбен и изкрейзил чебол. Сцената му с Какчето в 8-ми - една от най-силните в сериала. 
Главната тормозителка ми е една от най-несимпатичните актриси след филма й с Хонито, та е на мястото си тук. 
Мъжът й, винаги свикнал да контролира, но изваден извън равновесие от Какчето. Много голям проблем, не може така, човекът съвсем загуби ума и дума.
Поне в сериала можем да видим как такива отрепки си получават заслуженото и им трепва под лъжичките, за съжаление в реала се случва рядко. Това изместване на преимуществото е най-силната и вълнуваща част, защото коства много на жертвата, за да успее да го постигне, а на тях им идва като гръм от ясно небе и ги хваща параноята, че ще им се пропука изплетената кошничка.  

За мен Сон Йе Джин и сие не могат да се сравняват с Какчето по красота, разликата е огромна. 
Какчето си е номер 1 и не виждам коя може да я измести в близко бъдеще. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше при ясно зададени критерии (одобрени от всички) да се направи рейтингуване. То е ясно, че красотата не е от най-обективните неща в този свят, но все пак има различни подходи (древногръцките идеи на Поликтет и златното сечение при да Винчи), които могат да се ползват за база. Най-стандартният- симетрията, не е меродавен (прилагам снимка от урок по естетика).

322544115_919483212750542_1685516435344432716_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/3/2023 at 11:19 PM, jira said:

Невероятен ПСХ, не съм го гледала в отрицателна роля досега, много добра интерпретация на самовлюбен и изкрейзил чебол. 

Затова ще предложа на вниманието ти едно сериалче от преди две години, в което прави повече от добра отрицателна роля. :click:

Признавам, че ми е любимец, когато е влязъл в роля на абсолютна вселенска гад. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, че как без тебе. Чаках те. 

Иначе аз красота на жените не меря. :D Не са от 2РМ, не са ми в кръвната група.:28558: Меря ниво на заинтригуване от сериала. А тук ме грабна и сграбчи. Нюансът на глаголите ми е важен. :D

@Lawandula, не пасувай, споко, за ролята й като ученичка са взели друго девойче. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата на корейките? Ми то от край време си има еталон. Както често казваха в по-старите сериали, цитирам: "Тя да не се смята за Ким Те Хи?!" /за съпругата на Рейн става дума, изключително красива жена/

А сега за сериала: Ако ми прецакат основната идея "око за око", ще бъда жестоко разочарован. Очаквам много, защото макар че никак не я обичам, смятам, че Сонг Хе Гьо ще се справи с ролята. Абе старичка е вече, ама е опитна актриса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

53 minutes ago, helyg said:

Тя ролята й не е на тийн все пак. Зряла жена си играе. И силно подозирам, че нещата ще са не "око за око", а "око за две, зъб за чене".

Ох, дано. Това не бяха деца, в джунглата има повече ред. А най-много ме потресе учителят. Всекиму според заслугите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учителят как се свиваше като мишка, нашата като го конфронтира, сакън да не му се развали измислената репутация, пълен смешник.

Брутално беше наказан за проявеното безочие и наглост. 
Пропуснала съм да похваля и момичетата в ролите на младите главни героини - отлично се справиха.
Да видим кога ще пуснат останалите серии, че нещо се бавят с точната дата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам с българските субтитри и засега мога да коментирам само първи епизод. Но ме потресе колко злобно учител бие ученик. Да не говорим, че побоят е криминално деяние. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тия са големи гадове, дори към уж своите си. Във втори епизод направо ми дожаля за Че Хе Джонг /онази от химическото - за онези като мен, които още се ориентират кой кой е като възрастен/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре върви. Хареса ми, че засягат темата за

Spoiler

обединяване на пострадалите от различни видове тормоз. При това целенасочено главната героиня ги потърси. Да видим колко трупа ще има накрая, но те май ще са във втория сезон.

Не е често срещано из драмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много умно си изигра първия коз. Така му се пада на учителят. Хареса ми. Но Сонг Хе Гьо сякаш не се справя добре с ролята. Аз не я обичам, но е добра актриса, а тук малко вяло се получава. Може да не е нейна вината, а на режисьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, bond написа:

Много умно си изигра първия коз. Така му се пада на учителят. Хареса ми. Но Сонг Хе Гьо сякаш не се справя добре с ролята. Аз не я обичам, но е добра актриса, а тук малко вяло се получава. Може да не е нейна вината, а на режисьора.

Им Джи Йон я бие отвсякъде. Във всичко!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, dido100 написа:

Им Джи Йон я бие отвсякъде. Във всичко!

 

Мерси. Даже не бях видяла, че е в сериала. Заради нея, ще взема да го  загледам. Навсякъде, където съм я гледала  си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че уж са на една възраст, ама им личи, че не са. За 4 епизода мога само да каже, че драмата е силно преоценена. Ще видим нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...