Jump to content

The Glory Season 1 Part 1 (2022)


Recommended Posts

l65ZhjRH_o.jpg

 

Off Topic

FjalwUZVsAABhTC?format=jpg&name=largeFi21yXFaMAAjTIZ?format=png&name=900x900

Fkilh8aacAAdgnM?format=jpg&name=4096x409

 

The Glory Season 1 Part 1 (더 글로리)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Deo Geulloli
Излъчване: 30 декември 2022 г.
Време на излъчване: Сряда
Жанр: Трилър, Мелодрама
Канал: Netflix
Епизоди: 8
Режисьор: Ahn Gil Ho (Happiness, WATCHER, Memories of the Alhambra, Stranger)
Сценарист: Kim Eun Sook (Descendants of the Sun, Goblin, Mr. Sunshine, The King: Eternal Monarch, A Gentleman's Dignity, Lovers, Secret Garden)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Song Hye Kyo като Moon Dong Eun
Jung Ji So като young Moon Dong Eun 
Lee Do Hyun като Joo Yeo Jung
Lim Ji Yeon като Park Yeon Jin
Yeom Hye Ran като Kang Hyun Nam
Park Sung Hoon като Jeon Jae Joon
Jung Sung Il като Ha Do Young

Lee Byung Joon като pastor Lee Gil Seong

 

Резюме: Сюжетът следва историята на бивша жертва на брутално училищно насилие, търсеща отмъщение срещу своите насилници...
Това е тъжна история за отмъщение, която започва с гимназистката Мун Донг Ън (Jung Ji So), която мечтае да стане архитект. Тя обаче трябва да напусне училище, след като е подложена на брутално училищно насилие. Години по-късно тя изчаква лидера на своите насилници да създаде семейство и да има дете. След като детето постъпва в началното училище, бившата жертва става негов класен ръководител и започва пълното си отмъщение към извършителите и страничните наблюдатели от дните на нейния тормоз…

 

:essub:

 

:subs: Свали с български субтитри :click: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри :click:  :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Свали с руско озвучаване :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

 

Линк към The Glory Part 2 :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, аз съм пас. Остана аджумата и ученичката да изиграе, освен по-късно учителката.

 

@bond, малко ли ти беше отмъщението в "слепия".:D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не я харесвам повече от теб, но сценариста ми хвана окото. А и смятам в началото на март да го проверя. Тогава би трябвало да са сервирали всичките лъжички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как няма да харесвате  най-красивата корейска актриса? Ще видите сега 40 кг ярост. По горният клип с английски субтитри , за тези които са позабравили корейският език. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките 8 серии на първият сезон са вече излезли.  Аз не съм фен на сериалите с отмъщения и насилие, тук ще се помъча до го изгледам.  В  MDL  ранен рейтинг от 8.4.  Отзивите гледам са положителни.  На Dramacool , коментарите за сериала са също много добри. Там има коментари за всяка серии и за последната серия, разбира се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнооооого тежък. Не знам защо изобщо започнах да го гледам, при положение, че знаех за какво ще става дума. И не съжалявам, че го изгледах. Съжалявам само, че трябва да се чака за следващите 8 епизода, защото ми стана любопитно какво е намислила главната за отмъщение. Или няма предварителен план, към който стриктно да се придържа, а действа според ситуацията. :huh2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах да го гледам и съм към краят на първи епизод. Наложи ми се да го спра на пауза, защото ми дойде в повече това насилие. Сериозно ли в Корея учител може да бие ученик по този начин? И в много други сериали съм виждала лошо отношение от страна на учител, но това тук ме втрещи! Работодателят също размахва плесници, тези хора закони нямат ли? Къде са човешките права...потресена съм, но продължавам да гледам, защото чакам нуната да се появи. Само заради нея се жертвам с този сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се гледа, основно заради "учителската линия". идеята за отмъщението е прекрасно развита в други филми ("Oldboy", "Confessions" и други, а и в сериали също, но ми е любопитно как ще реализира плановете си.) По въпроса за "най-красивата" (според @gig911) корейска актриса  може да се спори много, но ми възникна въпрос- след като от много време сте във форума (засичам почти винаги едни и същи имена), познавате се в живия живот (предполагам), та- правили ли сте някога рейтингуване на корейските актриси (по красота, по награди, по успехи- голям и малък екран, по липса на скандали и т.н.?) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, manniwelle написа:

Ще се гледа, основно заради "учителската линия". идеята за отмъщението е прекрасно развита в други филми ("Oldboy", "Confessions" и други, а и в сериали също, но ми е любопитно как ще реализира плановете си.) По въпроса за "най-красивата" (според @gig911) корейска актриса  може да се спори много, но ми възникна въпрос- след като от много време сте във форума (засичам почти винаги едни и същи имена), познавате се в живия живот (предполагам), та- правили ли сте някога рейтингуване на корейските актриси (по красота, по награди, по успехи- голям и малък екран, по липса на скандали и т.н.?) 

 

Аз съм във форума от 2011г., но за такива класации не знам да е имало. Вярно е обаче, че аз чета основно темите за сериали и филми, останалите само случайно понякога и може и да съм пропуснала.

Относно за най-красивата корейска актриса съм съгласна с  @gig911. И за мен тя е най-красивата. Е, вече остаря, но като млада е прекрасна. 100 % естествена красота и европеидни черти. Наистина не се сещам за друга, която да няма пластични операции и да се доближава по красота до нея. 

Сериала мислех да го почвам при първото ми свободно за гледане време, но виждам, че е обявен превод, за което благодаря и ще си изчакам търпеливо бг буквичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата е субективна разбира се. Song Hye Kyo според мен е една от актрисите които с възрастта стават все по красиви.  Не при всички е така, другите с възрастта нормално лицето им се свива и губят до някъде от очароването си. На нея някак си и върви с по слабо(без бузи) лице.  Наградите и успехите са същата работа. Всеки канал като раздава награди и награждава само своите си сериали.  А тая година не знам какво става ,  KBS, MBC, SBS  раздава награди на всички??  По няколко победителя в категория?? 

Daesang (Grand Prize) 

'The King of Tears, Lee Bang Won' - Joo Sang Wook  

'The Law Cafe' - Lee Seung Gi 

Първият не съм го гледал, ама за The Law Cafe да дадат Даесанг не съм очаквал.  Най добра двойка са 8 двойки победители????? 

Клик

SBS

MBC

SBS същата работа. Та общо взето наградите са бошлаф работа. Може би корейците си имат някои свои актуални(месечни) рейтинги. Но те също се менят според актуалните сериали и новини. Популярността също е трудно да се определи. Някаква идея може да се вземе от социалните медии. Но тя също ще е погрешна.  По младите имат повече последователи, даже и някои по неизвестни артисти.  Та ние освен да си направим едно гласуване , няма как по друг начин да определим резултатите. Но и тук ще има проблем, тъй като някои артистки са незаслужено мразени. 

Я кажете някоя актриса по красива от Song Hye Kyo? 

А за сериала тук много ме наплашихте. 

Редактирано от gig911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах излезлите епизоди, но с доста превъртане на насилствените сцени от миналото на главната. Определено си чакам продължението, свърши доста интересно. Нямам търпение да видя как ще реагира съпругът на злодейката и какво точно ще и се случи. Само докторчето още не ми се връзва в цялата картинка, но ще ни разкрият повече и за него. Прави ми впечатление, че сериалите на Нетфликс са изпълнени с много насилие, кървища, секс, лош език и какво ли още не...ако не беше Song Hye Kyo в главна роля, щях да го дропна още в началото. За мен също тя е най-красивата актриса от тези, които са 35+  другите са ми или скелести или пластмасови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2023 г. at 16:12, katomova написа:

Разбира се, че Jun Ji Hyun B)

 За мен и още много други. Няма да стигне лимита да ги изброявам- Сон Йе Джин, Ким Те Ри, Кьонг Хьо Джин, Мин Джунг(съпругата на Бьон Хонг), 

Юн Ън Хье и т.н и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...