Jump to content

Recommended Posts

FgeKqdwaUAAPqGn?format=jpg&name=large

Off Topic

FgngF7CaEAAwv7C?format=jpg&name=4096x409

Fghzu7RWAAEUTL0?format=jpg&name=largeFgsXJ5jaUAELNkZ?format=jpg&name=large

FghkN7lWQAIdxov?format=jpg&name=4096x409FghkVoUWAAEXB29?format=jpg&name=4096x409

FghkdMjXoAA1zjC?format=jpg&name=4096x409Fghkj4LXEAAYGEZ?format=jpg&name=4096x409

 

Lighter & Princess (点燃我,温暖你)
Страна: Китай
Също така известен като: Dian Ran Wo, Wen Nuan Ni
По новелата на: Twentine - "The Lighter and the Princess’ Gown" (打火机与公主裙)
Година на излъчване: 2022– Ноември - 03 до 2022 – Ноември – 16
Време на излъчване: Понеделник - Неделя 18:00
Жанр: Бизнес, Романс, Драма
Канал: Youku
Епизоди: 36
Режисьор: Liu Jun Jie, Ma Wei Wei
Субтитри: Английски, български

 

Участват:
Chen Fei Yu като Li Xun
Zhang Jing Yi като Zhu Yun
Zhao Zhi Wei като Gao Jian Hong
Zeng Ke Ni като Ren Di
Cui Yu Xin като Fang Zhi Jing
Qian Di Di като Xu Li Na
Jiang Zi Xin като Fang Shumiao
Ma Ke като Tian Xiuzhu
Zhang Xi Lin като Dong Siyang
Tu Song Yan като Zhu Guangyi
Zhao Zi Qi като Liu Ailin
Jill Hsu като Li Lan
Li Jian Yi като Old Man Lin
Tian Lei Xi като Zhang Xiaopei
Hu Wen Xuan като Fu Yizhuo
Li Jia Hao като Han Jiakang
Wan Guo Peng като Wu Mengxing
Qi Jie като Zhao Teng
Liu Di като Zhang Fang
Cao Yang като Xiao Liuzi
Bai Zhi Jie като Guo Shijie
Gao Xuan Ming като Hou Ning
    
Резюме:

Джу Юн е първокурсничка в специалност "Компютърни науки", специалност, която майка й е избрала.
Тя е послушна и дружелюбна, отличничка, избрана за помощник на професора.
Всичко щеше да е спокойно, ако в курса го нямаше Ли Сюн, който непрекъснато нарушава правилата.
Ли Сюн е враждебен, пестелив на емоции, но ас в компютърното програмиране.
Той вижда живота си като компютърна програма, в която му е комфортно, само ако той контролира случващото се.
Заради способностите му, към университета е сформиран екип, наречен Базата, където студентите,

начело с Ли Сюн, се обучават като изготвят проекти.
За да може лесно да принуди Ли Сюн да посещава лекциите, Джу Юн решава да се запише в Базата.
С времето студентите в Базата се сблъскват с нелоялни машинации и ходове, целящи да придобият безплатно продуктите им.
След като се дипломират, са изправени пред същите трудности, но вече са конкуренти помежду си.
Ще успеят ли да запазят приятелството си, да излязат на пазара чрез успешни фирми с печеливши продукти?
 

 

 

 

:essub:

 

Свали с български субтитри :subs: :click: и :click: 

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click: :click: :click: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Артурчо:) Заглавието леко ме отфърли, основния плакат също,( на мен ми допадна оня с падащите звезди;)) и след тази масирана атака ахаа да го подмина, нооо...коментарите ме върнаха и прозяпах трейлъра и те ти изненада, тъмън две познати лица. Ще го изчакам на батч обаче, че серия по серия с гадоста хит енд ран направо ми излиза киселото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е хубав. Имаме една изключително нежна  и прекрасна любовна история, не досадна, лигава и натрапчива и незапълваща глупаво цялото време. Актьорите имат невероятно взаимодействие- химия струи направо. Гледаш, вярваш и им се наслаждаваш. Но, любовни истории под път и над път. Разликата тук е, че не е  наливане от пусто в празно- сериал да става и любов да гледаме и хубави лица на екрана, пък и  без особен смисъл.

 Под прикритието  на "колко сме умни и велики"(действащите лица са студенти), излизат наяве недъзите на китайското общество, за този който иска да ги види и разбере, излиза наяве системата съсипваща младите, семейството-пълновластният господар над тях, корупцията, социалното неравенство, медицинската система на ПМ, дето плащаш, за да получиш, ако не- умираш и т.н.  В сумрака, на светлината от "запалката", може да се види много. Прегледах по диагонал няколко глави и от новелата. Естествено, там има много, много повече, което пак естествено няма как да мине цензура и е пропуснато. 

Сериалът е два сезона-първият 22, вторият-14 епизода.

Утре първият приключва и мисля веднага следва вторият.

Моето мнение е- гледайте.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зачудих се за заглавието, реших че ще е някой лигав, лековат ромком, но бях изненадана приятно. Точно нещо такова ми се гледаше, има си от всичко, историята е интересна, образите са добре изградени и някак реални. Актьорите са млади, но играта и химията е добра. Чакам с нетърпение епизодите, защото имах неблагоразумието да го почна, докато се излъчва. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FgngF7CaEAAwv7C?format=jpg&name=4096x409

 

Един страхотен сериал ви предстои да ви забавлява и то много да ви забавлява, понеже наистина е супер и много интересен!

Започваме качване с бг субтитри всеки ден по два епизода вечер, малко след това и онлайн

Ето първите два епизода с вградени бг субтитри

За сваляне: :click: и :click:

Онлайн: :click: :click: :click: :click: :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро никой не е писал тук, може би защото по-надъханите го изгледахме с чужди субтитри. Но превода е вече изцяло завършен и има всякакви опции за гледане и сваляне.

Това е един от хубавите сериали за 2022 година. Въпреки, че не изглежда кой знае какво, всичко им се беше получило – красивата любовна история, интересния сюжет (през цялото време), герои в чиято кожа ти е лесно да влезеш (и на добрите, и на лошите и на всички по средата). Актьорите са много харизматични и със страхотно взаимодействие помежду си. Повечето вече имат по няколко и то добри проекта зад гърба си. В историята има много интересни неща, така че каквито и предпочитания да имате, все ще намерите нещо и за себе си.

Макар че епизодите са доста, тук липсваха безмислените обрати, чиято основна цел е да се запълнят останалите серии с нещо. Освен това се бяха постарали по-сериозно засегнатата компютърна тематика, да бъде разбираема и интересна и за лаиците.

Препоръчвам ви да го изгледате – няма да съжалявате! И специални благодарности на преводачите! :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много харесвам и двамата главни в малкото неща които съм гледала с тях. Само героят на Артър Чен на моменти ме дразнеше с тази прекалена затвореност, прекалена директност в отношенията и дори грубост, не беше тактичен с колегите си, дори с най-близкото си обкръжение и беше нормално онзи, амбициозният, да му набере. Само че и той отиде в крайности, а това никога не води до добро. Майката - крайно неприятна, одаскалена и диктатна. Направо не ми се вярва че е възможно такова императивно налагане на родителите над порасналите им деца. Приятелката музикантка - много готина. 

Много благодаря за страхотния български превод! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 :D Страхотна история. Прекрасна любов и мечтите на млади хора, които устояваха докрая с цената на всичко, въпреки неволите в живота им. Животът може да бъде колкото прекрасен, толкова и ужасен. Историята учи на много. Няма ненаказано добро, и всичко на този свят се връща.... Толкова ценни са станала китайските драми, така радват сърцето :es:

Благодаря от сърце на замесените, драмата да достигне до нас с превод на български :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...