Jump to content

Alchemy of Souls: Light and Shadow (2022-2023)


Recommended Posts

Здравейте, свалих си субтитрите на сериала втория сезон, само че те тръгват по рано от самите кадри. Тоест се разминава с епизода. Понеже заглавието е въведено да почне от 0.6 секунда а то е в 40 секунда и от там целия епизид заминава. Пробвах да тегля от различни места, но нищо не се случи. Просто началния кадър с логото на нетфликс прецаква всичко. Какво да правя?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ts2000444 написа:

Здравейте, свалих си субтитрите на сериала втория сезон, само че те тръгват по рано от самите кадри. Тоест се разминава с епизода. Понеже заглавието е въведено да почне от 0.6 секунда а то е в 40 секунда и от там целия епизид заминава. Пробвах да тегля от различни места, но нищо не се случи. Просто началния кадър с логото на нетфликс прецаква всичко. Какво да правя?

 

Субтитрите не са за сериите от нетфликс, при които в началото има надписи, а за сериите на телевизия tvn, които започват директно, без заставка. То и от наименованието на файловете на субтитрите се вижда, че са за релийза на NEXT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.02.2023 г. at 19:10, desini написа:

Субтитрите не са за сериите от нетфликс, при които в началото има надписи, а за сериите на телевизия tvn, които започват директно, без заставка. То и от наименованието на файловете на субтитрите се вижда, че са за релийза на NEXT.

Благодаря Ви за отговора! Бихте ли ми казали в такъв случай от къде да изтегля епизодите така че да са подходящи за субтитрите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ts2000444 написа:

Благодаря Ви за отговора! Бихте ли ми казали в такъв случай от къде да изтегля епизодите така че да са подходящи за субтитрите?

 

На първа страница са дадени линкове за сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло ми хареса, но се радвам, че бяха само 10 епизода, че бая дълги. Най-много ми харесаха епизоди 8,9 и 10-ти. Най-интересните за гледане. :lol:Само аз ли шипвах Наксу с Юл?! :lol2: Но целувките между Наксу и Чанг Ук бяха невероятно красиви. <33 :yes:

От една страна се зарадвах, че свърши, от друга пък не исках да свършва, просто много ми харесаха ефектите в драмата, особено където Ук се би с Огнената птица, уникални ефекти! Обикнах Наксу, толкова красива! Скоро пак ще я гледам в Sweet Home:wub: Както и сцените с костенурката, такова сладко и невинно създание!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Хубаво продължение- не много размито, по-мрачно, с нов персонаж, с по-сериозно разказване на миналото..Както бях писал и за предишния сезон, това е приказка. И като за такава става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много хубав сериал. Очаквано продължение, на нивото на първия сезон. Имаше неочаквани обрати и все пак завърши подобаващо. Много хубава двойка са главните актьори, Даже много по-убедително привличане имаше между тях, отколкото с актрисата от първия сезон. Въпреки че и двете актриси са прекрасни и играят много добре.

Редактирано от Миленка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериа който се  гледа на един дъх ,поне първия созон ..втория малко посредсвен и с пропуски ми дойде ...а и главната малко.. ,но оптеделено бих го гледал отново и отново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен първи сезон и за съжаление втори ме разочарова. И не заради смяната на артистката, а защото втората част някак си не беше свързана толкова много с първата, като че ли са заставили сценаристът набързо да нахвърли някакъв сюжет на салфетка докато си пие кафето с някой, само и само да има втори сезон, заради висок рейтингът на драмата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се искаше да дам чистосърдечно 5/5 и на този сезон, но не мога да си преобърна сърцето. Сериалът е много добър, красиво заснет, актьорите се справиха чудесно, но... истината е, че във втори сезон не се случи нищо кой знае какво, докато първи беше изпълнен с динамика и просто дъх не успявах да си поема. В този сезон имах чувството, че всичко върви в низходяща линия.
Другото, което ме разочарова е главният женски персонаж. В първи сезон бях свикнала с непримиримата, остроумна, борбена Наксу/Му Док, а тук се сблъсках с една нейна бледа и пасивна сянка, която като че ли просто запълваше пространството.
Плюс обаче е играта на главния. Във втори сезон той повече ми хареса с неговата мрачна и мощна аура. Изпълнението на И Дже Ук беше разтърсващо!
Персонажът на престолонаследника също претърпя развитие. Помъдря този човек и се превърна в достоен наследник. И не на последно място вкарваше приятна комична нотка в иначе тежкия сериал. Бяха много ценни с костенурката.
Со Юл обаче, подобно на главната героиня, беше бледа сянка на образа от първи сезон. Сякаш беше мъртъв. Този червей действително беше проял сърцевината на неговата енергия. Беше ми мъчно, че не видях повече от него.
Безкрайно съжалих и за трагичния край, макар и очакван на Со И. За мен това беше един от най-силните и впечатляващи женски образи в този сериал. Страхотно присъствие имаше тази актриса! Браво!
Та така... Мога да продължа още, но няма смисъл. Според мен, спокойно можеха да направят един, но брилянтен сериал, само от един сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях малко разочарована от смяната на актрисата в главната роля. Но препратките към миналото, които допринесоха за разплитането на историята и изпълнението на актьорите компенсира. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...