Jump to content

Koi to Dangan (2022)

lazeto
 Share

Recommended Posts

Ff-EbrgVQAEP-mE?format=jpg&name=medium

Off Topic

Fc6Y9FqWAAM1hk8?format=jpg&name=large

Koi to Dangan (恋と弾丸)
Страна: Япония
Също така известен: Yakuza Lover 
По мангата на: Mino Nozomi – „Koi to Dangan - Dangerous Lover“
Период на излъчване: 2022 –Октомври – 28 до 2022 – Декември – ?
Време на излъчване: Петък 01:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Романс
Канал: MBS, Disney+
Епизоди: 10
Режисьор: Smith, Tsubakimoto Keijiro, Totsuka Hiroto
Субтитри: Английски

Участват:
Furukawa Yuta като Ouya Toshiomi (Yakuza group's leader)
Baba Fumika като Yuri (College student)
Yakuza Group "Ouya-gumi"
Osumi Kenya като Ouya Shuichiro (Toshiomi's father)
Yamanaka Jutaro (山中柔太朗) като Ginji
Nanase Kou като Shogo
People around Yuri
Kimura Keito като Jin (Yuri's childhood friend)
Arai Myra като Mai (Yuri's college friend)
Nakao Yuuka като Erina (Yuri's college friend)
Others
Kuroba Mario като Semirio (Mafia boss)
Hashimoto Manami като Owner of high-class club and small eating house
Nakamura Shizuka като Choko (High-class club's hostess)

Резюме: Това е история за сладък и опасен романс между лидер на група якудза и студентка. 
Yuri е студентка, която се наслаждава на времето си с приятелите си на парти, когато е почти упоена от група подозрителни хора, но тя е спасен точно навреме от Ouya Toshiomi, млад лидер на " Ouya-gumi ", който по-късно и предава визитка, като каза, че ще бъде "100% защитена, ако се забърка с лоши мъже". Въпреки възникналите чувства, тя решава, че не се нуждае от лош човек. Но на следващата среща младите хора разбират, че никакви пречки не могат да попречат на любовта им. Така започва тяхната връзка, изпълнена със страст и опасности…

Свали с английски субтитри :click: :click:

Онлайн с английски субтитри :click:

Онлайн с руски субтитри :click:

• Like 4
  • Thanks 1

Хора, какъв Дисни, какви пет лева? Не мога да повярвам, че Дисни ще излъчва този сериал. :28558: Боб Чапек докъде ни докара. Малко съм скарана с японското, но реших да хвърля едно око. Облещих се. :28558: Все съм гледала, ама такъв криндж, не е истина просто! То не са реплики, полягвания, целувки:o, направо съм в шах и мат. Най-вече диалогът ме разбива, може и да е от превода, обаче такова нещо не съм гледала. Главният хем ми изглежда перверзно, хем ми харесва с тази бухнала коса, висяща върху едното му око.:lol: Саундтракът също ме разби, звучи ми като детска песничка и само си мислех как не ми се връзва с тематиката на сериала. Обаче като намерих клипа, ох, майко, :lol:, баш баш си се връзва с тематиката на сериала. Даже този от клипа ми прилича на главния, но не съм 100% сигурна, че е той.

Edited by jira
  • Haha 2

@JoJolina

Факт е, че Дисни+ го излъчват. Но какво да се учудваме, като на запад всичко опорочават, а на изток ги следват. Японците го пускат в 1 часа в полунощ. По това време определено дават подобни истории за възрастни. То и сериите Гаро, които се водеха към детския жанр токусацу, се излъчваха по късна доба и имаха еро елементи. А тук и манга е основата. Там бъка от подобни сюжети.

Младежът на клипа не е Юта. Поне е направен в арт стил.

Хм, зачетох се в името на изпълнителката - Чянмина. Звучи корейско и наистина се оказа,  че е наполовина корейка. 

@jira Още нищо не си видяла. Трябва да зърнеш, какви японски неща пускат по Нетфликс.

On 11/18/2022 at 4:52 AM, ukio said:

@jira Още нищо не си видяла. Трябва да зърнеш, какви японски неща пускат по Нетфликс.

Пусни ми някои заглавия, когато можеш, може и на лични. 

Нетфликс ми е по-разбираемо да има такъв тип сериали, но Дисни имат съвсем друга репутация. Никога не бих предположила, че ще излъчат нещо такова, та и затова така се изненадах. От една страна се радвам, че включват азиатски продукции, но жанрът определено не ми се връзва с мисията им.:)

Както и да е, да видим Якудзата и неговата любов докъде ще стигнат. Гледам че рускините го превеждат, може да проверя там как е диалогът.:D

Мнение от дорамата, което е доста точно - "На пръв поглед всичко е толкова глупаво и неправдоподобно, но в същото време пристрастяващо." :lol:

Edited by jira
  • Upvote 1

Да. Мисиите вече отдавна не са това, което бяха. Новите изисквания съсипват всички добри идеи. 

В онзи край японците все още показват качествени неща, що се отнася до продукците, които вървят в най-гледано време. Но факт е, че се върви към налагане на нови стандарти и теми и то по ной-безобразен начин - и в киното, и в телевизията (Нетфликс хвърлят пари за заснемане и качествени артисти, но правят безумия като Голият режисьор и Кингьо но цума - много жалко).

Ето инфо за актьора в главната роля - Юта Фурукава. Той е певец и играе повече в театъра, но тази година се върна и в телевизията.

Препоръчвам това като подобен жанр (от миналата година е).

Еп.4 е преведен.

• Thanks 2

Нищо особено не беше еп.1. Чудят се само, как да включат хората от сцената в телевизията. Използват това, че повечето от тях са красиви и елегантни, но почти никога не им намират стойностни продукции. Много ми е мъчно като видя подобно нещо, защото ги познавам и знам, колко са талантливи и какъв труд полагат за изяви в театъра. Пъхат ги или в шоунен аи заглавия, или в подобни безумия. Тук и Юта, и Марио Куроба са привлекли заради новите изисквания.

Отбелязвам, че гласът на Юта звучи различно тук. Все пак играе якудза.

Вкараха интрига с този хост клуб.  Да видим, какво ще излезе. Другото е много шарено и отнесено.

• Thanks 1

Мангата си я купувам и чета още от началото на годината, пристрастяваща и обсебваща е, точно по мой вкус.:wub::tongue::inlove:  Очаквах с нетърпение да излезе и на екран, но сега като видях актьорите на плаката много се разочаровах. Въобще не пасват, както се случва с други японски актьори, които сякаш са излезли буквално от мангата, но пък играта им може да ми хареса, гледах сега малко и актрисата се оказа много сладка, ала главният изглежда неестествен, никак не пасва с образа от мангата, как ще го изтрая и свикна, нямам никаква идея. :28558::xaxa: И все пак ще се надявам на бг субс някой ден. :blush::subs: Семилио и другите са ги докарали горе-долу.:na2: 

Живея и Умирам за такива сцени:

:inlove::inlove::inlove:

• Like 1

Дано оправдае нечии надежди! Аз гледам само заради познати лица. С подобни провокации не могат да привлекат сериозно зрители. Отново не е чудно, че го излъчват по детски канал. Новите изисквания важат и там.

Еп. 5 у излязъл, но без субтитри.