Jump to content

Mahou no Rinobe (2022)


lazeto

Recommended Posts

5XQknQ1HeEtT5joBiBDlIeyrU3i.jpg

 

Mahou no Rinobe (魔法のリノベ)
Страна: Япония
Също така известен: Renovation Like Magic
По мангата на: Hoshizaki Maki -  "Maho no Rinobe"
Период на излъчване: 2022 – Юли – 18 до 2022 – Септември – 19
Време на излъчване: Понеделник 22:00
Формат: Renzoku
Жанр: Драма, Бизнес
Канал: Fuji TV / KTV
Епизоди: 10
Режисьор: Ruto Toichiro, Honda Ryuichi
Субтитри: Английски

 

Участват:
Marufuku Construction
Haru като Shingyoji Koume
Mamiya Shotaro като Fukuyama Gennosuke
Endo Kenichi като Fukuyama Kuranosuke
Yoshino Hokuto като Fukuyama Ryunosuke
Kondo Yoshimasa като Koide Seiji
Honda Chikara като Echigo Jutaro
Global Stella D Home
Harada Taizo като Arikawa Hiraku
Kaneko Daichi като Kubodera Akira
Yamashita Kouhei като Mitsui Kento
Others
Iwakawa Haru като Fukuyama Shinnosuke
YOU като Ogasawara Kyoko
SUMIRE като Harukawa Mikoto

 

Резюме: Shingyoji Koume беше асо в компания за ремонт на домове. Въпреки това, заради някаква причина, Koume сменя работата си и сега работи в строителна компания, наречена "Marufuku". В същото време Fukuyama Gennosuke е самотен баща с рекорд на продажбите „0“. Заедно, те се обединяват и помагат на своите клиенти да решат проблемите си, свързани с къщата и семейството им с „магията“ на ремонта…

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан. От мен великия мързел, дето като чуе "сваляне" си представя и "качване" и това многократно , цели 10 пъти и ....Не си е работа. Аман от тези периодични "японски запеци" - поредната преводна "епопея" имам предвид.

 

Та приятно и динамично сериалче. Жанрово е микс. Не мога да кажа че e класическа human drama  но пък определено е и human drama. Комичните моменти бяха на ниво. Цялата тази тема с "демоните" бе разработена. В началото имаше повече фокус над дизайна. Във втората половина повече над основните герои и техните демони. :896767:

Двамата основни герои Коме и Ген ми бяха много симпатични и приятни. И по отделно и като дует.

Та така. Приятно.

Редактирано от Шоши-сан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че някъде е преведен. Ще го мъча и аз с отделните субтитри. Тъкмо догледах друго силно заглавие с Шотаро, където отново играеше безразсъден якудза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази дорама може да се окаже чудесно попадение, ако продължават с комедийните елементи до финала.

Началните кадри поднесоха куп любимци като Кеничи Ендо, Дайчи Канеко, Канна Мори, Михо Накаяма, Ацуши Хашимото, Сумире иии мисля че видях Масаки Каджи. Хаха!

Интересна и актуална тема за съвременните хора, които постоянно променят нещо в домовете си, правят ремонти, подтикнати от новите моди в обзавеждането на пространството за живот. Креативно начало и добър компромис между старото и новото.

Много яки препратки към разни игри, което наподобяват онази култова поредица за Юуша Йошихико, а битките с въображаемите чудовища, които обитават къщите, могат да засенчат и най-добрите райдърски изпълнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко къща е обитавана от демони. Нашите хора ги преобразяват като се борят с лошите. Има и паралелна вселена, която се появява в сънищата на главния. Тя подсказва, на какво ниво ще се сражават в даден епизод.

Много забавно, креативно и приятно 

Пак изпързаляха конкуренцията. Хаха! И отново противопоставят малки срещу големи компании. Малчовците също са сладури. Искам повече да ги включват в действието.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макико Ватанабе, Дайчи Саеки и Сусуму Тераджима  гостуваха в еп.4. Интересно е, че продължават взаимоотношения с хора от старата й компания.

Този път промениха вибрацията на къщата чрез фън шуей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път реновираха къща, за да я предпазят  от крадци. Появи се и третият брат. Интересни взаимоотношения заформят.

Ааа,мусасаби. Каква беше тази препратка към летящата катерица от предходната дорама та Шотаро?!

Особено ме радват сънищата на Генносуке. И Хару май повече ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еп. 8 определено ще се хареса и на любителите на животни. Освен че направиха връзка с предходната серия, героите успяха да реновират къща за 4 котки и 2 кучета.

Ха! Главните сънуват еднакви сънища! Ама че магия! 

Тази дорама се оказа голямо съкровище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какъв е бил конфликтът между двамата шефове. Имаше някакво напрежение с хитрите и подмолни действия на този от предходната компания на Коуме. Обаче как непринудено ги събираха сред заслужената обстановка на бара и всеки си изказваше болката. Хаха! Големи образи са всички. Много свежа комедия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коуме беше права. Пред големите акули губят. Комедията е на път да завърши тъжно.

Синът на Ген-чан е всъщност хлапето, което изигра малкия Нанба в лятната дорама на Шотаро Nanba MG5.  Голяма работа е това дете!

Ендингът е много креативен. Показва, как изглеждат къщите, след всяка промяна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ринобе га махоу нан дес. Реновацията е магия.

Това е основната идея тук. Малко в райдърска стил, но пределено повдига духа.

Интересно е, че действието се развиваше на две нива. Героите си имаха магически двойници, които живееха в паралелна вселена и се бореха с реални демони. Хареса ми този паралел и фентъзи нишката, който свързва минало и настояще. 

Най-важно е, че всички се реновираха взаимно. Особено важна се оказа реновацията на Арикава, който се беше самозабравил. 

Препоръчвам дорамата! Бижу е! И Хару много ми хареса. Всички останали бяха великолепни. Особено съм впечатлена от младежа, който изигра Тацу - Йошино Хокуто. Той се подвизава в музикалната група THE RAMPAGE from EXILE TRIBE, но е първият от младите поколения, които ми привличат вниманието с актьорство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е много сладко сериалче. Хем много японско хем показва че и те се развиват.

А сериите са задължителни ако се занимашваш с архитектура, строителство или дизайн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шотаро и Нана Мори ще бъдат главни действащи лица в лятната дорама Manatsu no Cinderella. Снимката, в която са снимали тях и още куп млади артисти - Рику Хагивара, Камио Фуджу, Аи Йошикава, Аран Ширахама, Окада Кенши  и Сава Нимура, е толкова прекрасна, че за момент си представих съвременна дорама за приятелството, напомняща на по-стари образци в жанра. Понеже тъкмо гледам подобно заглавие, ми е някак носталгично. Знам, че напоследък японците не обръщат сериозно внимание на тази тема, но се сещам, колко добре я рязряботваха в близкото минало. Заглавието звучи прекалено преекспонирано с тази Шиндерела в него, но ще чакам да видя, какво ще направят. Имам доверие на главните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...