Jump to content

Love Is For Suckers (2022)


lazeto

Recommended Posts

Мен пък много ме кефи сериала. Разпускащ, готини актьори, не е лигаво лепнеща детинска романтика. Като цяло Шисъса, където играе, сериалите му са готини. И тоя човек някак никога не ми е бил айдъл, не знам защо въпреки успехите на групата. Супер актьор е. И все подобни роли ги прави, а па така да му отиват. Голяма психоанализа му ударихте за нема нищо, мен ако питате. В корейските сериали общо взето има 3-5 типажа жени. Останалото конвейер. Ако искате да си човъркате мозъка, бегайте при Blind:lol2: Да вметна, че къщето на "съседите" е уникално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Urban написа:

Мен пък много ме кефи сериала. Разпускащ, готини актьори, не е лигаво лепнеща детинска романтика. Като цяло Шисъса, където играе, сериалите му са готини. И тоя човек някак никога не ми е бил айдъл, не знам защо въпреки успехите на групата. Супер актьор е. И все подобни роли ги прави, а па така да му отиват. Голяма психоанализа му ударихте за нема нищо, мен ако питате. В корейските сериали общо взето има 3-5 типажа жени. Останалото конвейер. Ако искате да си човъркате мозъка, бегайте при Blind:lol2: Да вметна, че къщето на "съседите" е уникално. 

 

Бънита, точно! Освен това- за типажите, не само жени и сериали. Тоя от типажа хората се обичали открай време, но не им светнало, ся чакаме да им светне, което не го прави по-малко свеж и айляшки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Urban, същността на дискусията ни беше в съвсем друга светлина, а именно, че кусури и тук можем да намерим. Стига да ги търсим, разбира се. Просто съм дал два примера и съм коментирал, защо ги смятам за слаби места. Иначе се старая да не търся целенасочено "махна" на който и да е филм. Тъй че ще се постарая да не се "задълбочавам" повече в тази посока. 

Къщата толкова пък мен не ме кефи, но виж, дворчето е друга бира. Както вървят нещата, то този двор ще ми остане спомен от драмата, както и двойката ресторантьори. Жалко, че рядко ги дават. Пък ако ми оставят сценария в моите кунки, тогава:

- главният, след поредица от игри с партньор професорката, заминава директно армаган в нейна посока. И без това си го иска.

- главната, след люта колизия с другата продуцентка стават първи дружки и екип. Главната си остава сама, защото и без това си е отдадена на работата.

- писателката се залюбва с готвача. Той ще й готви, тя ще дегустира и ще пише сценарии за продуцентките. 

- помощника на главната прави двойка с другата продуцентка и постоянно ще припка след нея, за да изпълнява всяка нейна прищявка.

- останалите ще ги мисля нататък.

:D

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледани 6 епизода.  Обикновено някъде тук ги приключвам романтиките щот почват неадекватностите, клишетата, поведение на ощипани ученички и пр. А тук, точно обратното. Сюжета набира и става все по-интересно. Може да залагаме, (главната, която засега след преживяното е разбираемо, че й трябва малко време да се ориентира накъде духа вятъра), аджеба към кой епизод ще го награби най-после, че мераклиййки не липсват. Лошка сценаристка Канг Че Ри много ме кефи, секънд влюбената също е някак симпатяга. Поне никоя не прави някви интриги, джаз праз всеки си казва кво му е на сърце:lol2: и за кво се бори.

Редактирано от Urban
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледан седми.

Това дружба между мъж и жена , бля, бля, е равно  винаги на едностранно несподелена любов. 

Седемнайсет години не и светнало, е запали и  най-после ламБата. Сега вече може да използва и Лепката, та да и гръмнат и бушоните. Вярно, че симпатична, ма Лепка.

Бънита, давай да залагаме.

По протокол, целувка трябваше да имаме в 8 епизод, тук сме един напред. Рисковано да залагам за утре,  въпреки "звездите ми говорят", ще заложа на  9-10 епизод. Ако решат да чакат до края на 16, ще им туря черта на корейските романтики.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Urban написа:

Лошка сценаристка Канг Че Ри много ме кефи,

На Jo Soo Hyang много й отива да играе гаднярки-любимка ми е още от Who Are You: School 2015.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото на седми беше не много интересно с това връщане назад във времето. Борбата на един крак беше интересна, логично беше да спечели тази която има най нисък център на тежестта. Това е завоалиран  начин да кажа , най тежката от всичките. Не знам дали е коректно продуцентка да отслужва с устните си на един от участниците.  Главния и той си играе с огъня.  Писателката и тя ги плямпа едни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как целувка в осма серия:D, тя нали го резна, рано й е. Трябва да поревнува малко, как си е по дебелите книги - яви ли се конкуренция, ще се назоби:lol:. Аз виждам към 10 серия целувка, но се опасявам, че лепката ше й хареса играта в шоуто и ще покаже зъби на продуцентката. Само не искам да вкарат интрижки. Да върви както досега, ще ми стане един от любимите леки сериали, но...да видим. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи му, няма спор.:icon_sunny:

Ff_4ylwUYAUjfqJ?format=jpg&name=large

 

Тези корейски реотани и лампи, дето по 17 години не са светнали, направо са стряскащи. 

Разбирам Канг Че Ри защо иска да пусне записа на писателката, но и тя си е виновна, че реши да си споделя нещата пред камера. Естествено нашата веднага реши, че трябва са спасява положението и кой друг ако не Ши Уони да й върши работата. Това си беше доста гадно от нейна страна, особено като не му сподели каква е целта й, а той сигурно си помисли, че просто го кара да го прави заради рейтинг.

Наистина странно, че професорката се покри, досега винаги е била доста пряма и смела и е правила всичко, за да се сближи с Дже Хун, а сега какво се случи, че се стресна?

Целувката е факт. :D

Spoiler

Ff_4q_AUcAAAW-A?format=jpg&name=large

 

Ff_4sDtUYAElyR5?format=jpg&name=large

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го броя за целувка. Ясно е, че е еднопосочна. Тая да го награби или поне да не гледа ококорено. Дано довечера не се фръцне:D И къв е тоя с черната шапка дет следи нашето момче:ph34r: Брат, бивш пациент...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти не я броиш за целувка, ама в сериала ще я броят.  И доста ще я обсъждат. Не е като момата да се е дърпала. Понякога целувката може да послужи като катализатор за разбуждане на едни заспали чувства. И дори да не се събуди нищо, устните и няма да се изтрият от една целувка.  Тя не можеше да се отметне от думите си, че една целувка не е голяма работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако "изчезването" на професорката е провокирано по някакъв начин от другата продуцентка? Според мен твърде дълго си стоя мирно на меките части. Може пък да е време да вкара малко екшън.

 

Иначе "моите" хора само с едно появяване и един обяд успяха да раздвижат нещата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Urban написа:

Това не го броя за целувка. Ясно е, че е еднопосочна. Тая да го награби или поне да не гледа ококорено. Дано довечера не се фръцне:D И къв е тоя с черната шапка дет следи нашето момче:ph34r: Брат, бивш пациент...

 

Нали трябва да разберем що са го изгонили. "Доброжелателите" нямат почивен. :896767:

 

И Лепката яко дразни.  Ти му викаш недей ела- то пак ела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То беше една целувка , то беше едно чудо.  Главната започва нещо да се държи като кучка. Ами бива ли така безцеремонно да отрязва главният, а уж са приятели от дълго време.  На професорката ли викате лепката?  За мен тя е по мила и чувствителна и чистосърдечна от главната.  Чери показа защо е главната продуцентка и как се прави хитово шоу.  Главната имам чувство че не знае какво прави нито на снимачната площадка , нито в живота си.  Все още се надявам да излезе нещо между Чери и помощника на главната.  Те в момента се "мразят", но знаем колко бързо омразата може да премине в любов. Виждали сме го.  Преследвача на главния е явно свързан по някакъв начин с жертвата в този инцидент.  Може би роднина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, gig911 написа:

За мен тя е по мила и чувствителна и чистосърдечна от главната.

 

На този етап тя поне знае какво иска. И си го преследва. Главните 17 години не са се разбрали, нищо не пречи още 8 епизода да търсят себе си. Но в интерес на истината, понеже на главната й е вменена по сценарий преливаща емпатия, и понеже не е готова за връзка, дава път на професорката и се отдръпва. Но не й пречи да си ползва главния като играчка - "Доведи ми хирург в шоуто" и тя търчи при главния: "Моля те, спаси положението!"; трябва й сцена с целувка: "Моля те, целуни професорката! К'во толкова." Мисля, че на главния взе да му светва какво е положението. 

 

По-горе dido е споменал, че на Jo Soo Hyang й отива да играе гаднярки. По принцип отрицателните герои са по-благодатни за изява на талантливите актьори. Имат повече поле да разгърнат уменията си. Същото важи и за драматините герои. Крещящ пример за такъв актьор е Джеръми Айрънс. Харесва ми все повече как играе мадамата, харесва ми и визуално в този филм. Ако пък умее да сменя и амплоато си и в други образи, значи говорим за сериозен талант.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.10.2022 г. at 22:01, gig911 написа:

  На професорката ли викате лепката?  За мен тя е по мила и чувствителна и чистосърдечна от главната.  

 

Сериозно ли? Че тя няма грам собствено достоинство. Не лепка, а чиста пиявица. Той я рита достатъчно пъти тактично, тя се впила  и не пуска. Трябва и явно по-як шут. Манипулаторка от класа със сълзливо-мелодраматичния си монолог пред главната. 

Задължителният  тъпият ъгъл, но можеше и да не е толкова жалка.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...