Jump to content

Love Is For Suckers (2022)


lazeto

Recommended Posts

Преди 12 часа, Lawandula написа:

П.П И не е като в оня другия  сериал- на Минка да ми рекламират алкохол, забрадки, чанти  и парцалки. 

Той затова е и паднал под 3%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, като гледам, ще загубят мъжката аудитория, ако нещо не предприемат. 

Вероятността за бански минимална, предвид азиатската култура и дамска мода- по гол г.з и криви крака, но закопчана до ушите. Но надеждата умира последна, нали @bond

Off Topic

По тоя повод, понеже съм почитателка на френските марки,  а най-якият им пазар в момента е Азия,  почти всичко дамско за ежедневието е затворено до брадата и с къси гащи или мини.

Все пак мокри нощници видяхме и басейн има. Та като нищо може да видим бикини с пуловер.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, gig911 написа:

Love is for Suckers  1,8%

May I Help You?  3,7%

Love in Contract   2,8%

Bad Prosecutor  5,1%

 

 

Мерси. Гледам и този сериал не е цъфнал и вързал откъм рейтинг, че и с единица  по-малко от другия. Кой знае защо обаче в темата не се коментира собствения му рейтинг, а този на друг сериал. Всъщност да, защото сравнението не е в негова полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност-не. Тук рейтингът си расте, или поне задържа.

И като забележка е написано:Note: This drama airs on cable channel / pay TV which has a relatively small audience compared to free-to-air TV / public broadcasters (KBS, MBC, SBS, and EBS).

 

Date Episode Nielsen Korea (%)
Nationwide Seoul
2022-10-05 01 0.843 -
2022-10-06 02 1.239 1.319
2022-10-12 03 1.192 1.431
2022-10-13 04 1.525 1.791
2022-10-19 05 1.944 2.265
2022-10-20 06 1.793 2.122

 

И сравнение няма  и не може да има между tvN  и  ENA, Viki, та и другия да сложим. 

 

За разлика от горния, забележки няма. tvN e един от много гледаните  канали, макар мисля и платен.

 

Date Episode Nielsen Korea (%)
Nationwide Seoul
2022-09-21 01 3.992 3.859
2022-09-22 02 3.447 3.818
2022-09-28 03 3.761 4.019
2022-09-29 04 3.584 3.745
2022-10-05 05 3.007 2.905
2022-10-06 06 3.539 3.763
2022-10-12 07 2.859 2.988
2022-10-13 08 3.633 3.744
2022-10-19 09 2.679 2.913
2022-10-20 10 2.833 2.800

 

Та-коментираме си, кой каквото си иска. Забрани, мисля няма и обиди също.

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С рейтингите се лъже много. В Турция ги бяха изловили Nielsen (ако не ме лъже паметта) преди няколко години, че надуват рейтингите на техните сериали и то заради рекламодателите. И в Корея сигурно не е по-различно.  Дайте да не се лъжем - и двете драми са на приблизително еднакво ниво. С тази разлика, че тук дамите плакнат окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си се връщам при прокурора май. Ама не при лошия, ами при любимката си.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, 42°10'24°30' написа:

 С тази разлика, че тук дамите плакнат окото.

 

Че, малко ли е?Профилактика на очите!:P

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula, сигурно не е. Но очакванията ти в началото бяха по-различни. ;)

 

Профилактика значи, а? А ние явно непрофилактирани ще си останем. :rolleyes: Ето  на bond даже и му се плаче вече.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, bond написа:

На мен пък ми се плаче и няма с какво да си изплакна очите.

Ами плачи, той и плачът е профилактика.:na2:

Това  гледай. Аз  се кефя на дамата, че  и на драмата.

 

@42°10'24°30', не, не бяха. Има драми за развлечение. Тази, за разлика от тая на Минка, за мен е такава, защото си е чисто по корейски, като разбиране на живота , но няма измишльотини и мъка, мъка, които те си обичат. Хората имат нужда и да разпускат понякога, а не да се товарят  със сложни схеми и взаимоотношения. Като няма огромен бюджет, реклама до небесата и топ актьори и очакванията трябва да са реални.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

 

Че, малко ли е?Профилактика на очите!:P

 

А и на сърдечната дейност! :28558: 

 

@bond ти го искаш облечен, ние съблечен. Дай да намерим компромис. :lol: 

Дамите не са толкова лоши, нали харесваше главната? Гледай заради нея. Виж как се разкарва с тези възкъси горни блузки, не са пренебрегнали напълно мъжката аудитория. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм съгласен с тебе в този случай. Ако са го направили за разпускане този филм, да го бяха завъртели нещо като "My sassy girl". Говориш за реализъм - ами само последната серия те опровергава два пъти поне. Първо, главната само след един ден, уж принудена от служебните си задължения,  се смееше и изобщо нямаше и помен от унижението, което току-що е разбило сърцето й. Добре, че я срещнаха с "оппа", та да си поплаче малко. Самото изпълнение на актрисата ми хареса (само го отбелязвам). Не може да се вкара такава сюжетна нишка и да няма психическо пропадане. Дори и да се опитва да се държи, трябваше да има пропуквания на моменти. Второ, снажният момък най-после реши да й се обясни и така го направи, че все едно я попита: "Изгоря ми сешоара, ще ми услужиш ли с твоя?"

 

Да изясня няколко неща от моя гледна точка:

Off Topic

- реализма е много разтегливо понятие. Ето ти една реална история. Прочети я, ако не я знаеш вече. Абстрахирай се, че е реална и си задай въпроса: "Ако това ми го представят като фикция във филм, дали ще го приема за възможно и реално?"

- аз не искам реализъм от филмите. Искам да ми разкажат интересна приказка. Ако ще да летят баби яги вътре и прочие. Нещо, което е трудно да се случи наистина. Нещо като Пепеляшка, като Аладин или пък Винету, Индиана Джоунс и т.н. В "реала" живея. И много хора затова гледат филми. Защото в тях няма правила и всичко е позволено. Реализмът не е забранен, но не е задължителен.

- опитвам се да не критикувам това, което гледам, защото някой като теб, например, иска да гледа точно това, което този филм му предлага. Не искам да съдя вкусовете на хората. Например, моето разбиране за комедия се вписва най-добре във филми като поредицата за полицая на Луи дьо Фюнес, а в корейските филми рядко стигат подобно ниво. Но пък виждам, че има зрители, които се смеят със сълзи на неща, които далеч не са от тази величина. И се стремя да приемам подобно отношение. Един вид, ако не ми харесва някой филм дори малко, просто няма да го гледам и толкова. 

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 42°10'24°30' написа:

Изобщо не съм съгласен с тебе в този случай. Ако са го направили за разпускане този филм, да го бяха завъртели нещо като "My sassy girl". Говориш за реализъм - ами само последната серия те опровергава два пъти поне. Първо, главната само след един ден, уж принудена от служебните си задължения,  се смееше и изобщо нямаше и помен от унижението, което току-що е разбило сърцето й. Добре, че я срещнаха с "оппа", та да си поплаче малко. Самото изпълнение на актрисата ми хареса (само го отбелязвам). Не може да се вкара такава сюжетна нишка и да няма психическо пропадане. Дори и да се опитва да се държи, трябваше да има пропуквания на моменти. Второ, снажният момък най-после реши да й се обясни и така го направи, че все едно я попита: "Изгоря ми сешоара, ще ми услужиш ли с твоя?"

 

Да изясня няколко неща от моя гледна точка:

  Скрий съдържанието

- реализма е много разтегливо понятие. Ето ти една реална история. Прочети я, ако не я знаеш вече. Абстрахирай се, че е реална и си задай въпроса: "Ако това ми го представят като фикция във филм, дали ще го приема за възможно и реално?"

- аз не искам реализъм от филмите. Искам да ми разкажат интересна приказка. Ако ще да летят баби яги вътре и прочие. Нещо, което е трудно да се случи наистина. Нещо като Пепеляшка, като Аладин или пък Винету, Индиана Джоунс и т.н. В "реала" живея. И много хора затова гледат филми. Защото в тях няма правила и всичко е позволено. Реализмът не е забранен, но не е задължителен.

- опитвам се да не критикувам това, което гледам, защото някой като теб, например, иска да гледа точно това, което този филм му предлага. Не искам да съдя вкусовете на хората. Например, моето разбиране за комедия се вписва най-добре във филми като поредицата за полицая на Луи дьо Фюнес, а в корейските филми рядко стигат подобно ниво. Но пък виждам, че има зрители, които се смеят със сълзи на неща, които далеч не са от тази величина. И се стремя да приемам подобно отношение. Един вид, ако не ми харесва някой филм дори малко, просто няма да го гледам и толкова. 

 

`

Имаш си  мнение, аз също. Хората са различни. И реагират различно на еднакви ситуации. Моя близка, преди три месеца, попадна в ситуация, подобна на тази на героинята и реагира точно като нея. Без тръшкане и рев, с трезво решение и продължаване напред . И не се метна веднага в друга връзка. Мъжката гледна точка, чувства, реакции и логика, ако щеш, едва ли са такива, като на жената и едва ли могат да бъдат някога еднакви. По тая причина в Оная тема навремето се изписаха 55 страници.

За мен, героинята реагира по най-адекватния възможен начин за човек, уважаваш себе си и с доза характер.

Off Topic

Приятелят, минал също през тежък период и помогна да не се тръшне и депресира, както и тя му бе помогнала. За късмет и се отвори възможност да се затрупва се с работа и да няма време за мислене и самосъжаление. Д нормално е да няма вяра за момента в мъжете, за да започне авантюра с "брат" си едва ли не, щото видиш ли, той осъзнал, че не и е брат, а мъж. А той беше безкрайно тактичен и ненатрапчив, понеже я познава наистина и не иска да я нарани, но знаейки  докъде доведе нерешителността му, се престраши да направи все пак ход, с варианти за нея. Иска се време. да осъзнаят, че любовта е простичко нещо- точно това, което имат. И не виждам какво му е нереалното. Зависи от човека и характера му как ще реагира. А какво му е отвътре, всеки сам  си знае. Точно това видяхме, според мен.

Лигавенията за теракотата-настрана. Открай време във форума теракотата е повод за мохабети.

Обичам иначе и аз приказките, по тая причина гледам китайско. Но обичам и обикновените човешки истории, особено като са с актьори, които харесвам( напоследък са рядкост и както казва @bond-"тия не ги знам" ) и са разказани така, че да не ме дразнят с глупости и измишльотини (като за шефа и чистачката примерно, защото Пепеляшка не ми е сред любимите) и да са ми забавни.

Тая в случая е такава за мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай ай ай, какви фермани изписвате тук. На мен и тоя и на Минка, двата сериала ми харесват. Забавни са ми, мацките са готини и без да се разголват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula, само едно-две уточнения:

Off Topic

Не съм казал, че тя трябваше да скочи в скута му. Ясно ми е всичко с времето, което й е нужно и другото, което си казала. Обаче от него очаквах малко повече страст в подобна ситуация. Аз даже на негово място не бих й казал това, което той й каза. Бих й оказал подходяща подкрепа и бих дебнал момента, когато тя ще е евентуално готова, като постоянно ще й показвам какво чувствам към нея. Но той не е наясно какво иска в случая. Не съм жена и не мога да се поставя на мястото на героинята, но някак си е безсмислено, ако не и обидно да ми кажат: "Мога да съм ти приятел, а мога да съм ти и любим. Каквото искаш." Ами мъж няма да поискам да ми стане нивгаш. Играчки човек винаги може да си намери.    

 

За нея идеята ми беше, че трябваше да има моменти като този, в който отиде и се разплака. Когато майка й даде парите да ги върне също беше подобен момент. Тя знае, че всички са нясно с историята и че всички я коментират. Кой с присмех, кой със съжаление. Наясно съм с опита чрез работата си да заглуши раната от събитието, но тя не е робот, а човек. Колкото и да се държи, все ще си изпусне нервите. 

 

Като цяло двамата главни са живели горе-долу като женени и досега, и между тях не се чувства искрата и тръпката. Ако сценария продължи по същия начин и занапред, тогава ще излезе, че главните ще се съберат по навик. Просто ще официализират настоящото положение. 

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще кажа само, че на мъжете не им е дадено да разбират женските емоции и логика. Затова ще повярвам на постовете на жените. И малко хумор няма да навреди. Не гледаме Хамлет, а сериал без особени претенции за филмово изкуство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...