Jump to content

Recommended Posts

5 hours ago, Lawandula said:

 

Чингу, не  става. Стара съм вече за рекорди.

Хайде сега, стара била! Стар е Дедо! Ти си още младо яре в сравнение с него :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.10.2022 г. at 6:55, Чингулинка написа:

За главната не знам, обаче на мен сърцето ми прескочи той като й се появи на вратата :wub:

И аз така :wub:

Ко Кьонг Пьо ми е симпатичен във всички сериали, в които съм го гледала още от Reply 1988, но тук за пръв път кара сърцето ми да подскача. И Минчето много ме вълнува.

Изобщо, мога да кажа, че много ми харесва начина по който е заснет сериала. Ще продължа да му се наслаждавам :).

 

Редактирано от Amaia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала добре си върви, държи ми интереса.  Последната серия, главната не се държа много професионално.  Все повече започва да хлътва. Интересен ще бъде разговорът на Мадам Ю с председателя.  Явно сега ще започнат майтапите от засичането на нейните  ангажименти за двамата и клиента.  Ще се нуждаят от нея по едно и също време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, gig911 написа:

Сериала добре си върви, държи ми интереса.  Последната серия, главната не се държа много професионално.  Все повече започва да хлътва. Интересен ще бъде разговорът на Мадам Ю с председателя.  Явно сега ще започнат майтапите от засичането на нейните  ангажименти за двамата и клиента.  Ще се нуждаят от нея по едно и също време. 

 

Актьорът, който играе въпросния председател ме притеснява. Някак си в съзнанието ми изплуват други негови роли и каквито и да бяха персонажите му, винаги ги представяше някак шантаво. На прима виста се сещам за "Bridal Mask".

 

Иначе адмирации за играта на Ko Gyung Pyo. Него го наблюдавам за пръв път и не зная как изглежда в другите си участия. Тук се представя на високо ниво като стеснителен мъж в опит правилно да изрази чувствата си спрямо обекта на своите желания. Както и да общува с други хора. В някои моменти чак напрежението, което изпитва струи на талази от него. И всичко това в повечето случаи изразено чрез лицеви мимики и движение на тялото му.

 

Мин Йонг играе на ниво, но има моменти, когато се питам това тя ли е или не е. Трудно ми е да я възприема в някои сцени с променената й визия. Но пък на вечерята със шефа на Ko Gyung Pyo след концерта мигновено напомни за себе си с няколко маркови "муцунки" и човек си казва: "Ето, това е Мин Йонг, която познавам."

 

Дори и в малкото екранно време ( надявам се, че в следващите серии ще е много повече ) Jin Kyung, показва, че е актриса от висок калибър. Амплоато й на Ю Мадам й подхожда силно и  ако бъде развито по-сериозно, то ще е само от полза за сериала.

 

Стана ми много смешно, когато дадоха една банкова карта отблизо и видях изписано на нея BISA. :D Струва ми се, че за първи път виждам в корейски сериал името на чуждестранна компания да се изписва според правилата на техния език.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изписването с BISA ,  е най вероятно свързано с правилата за показване на рекламата. Скрита реклама, неплатена реклама. Както се вижда на колите им крият емблемите, на дрехите закриват по някоя от буквите ако се вижда производителят.  Даже може да се стигне и до глоба при неправилно рекламиране. На това се обръща голямо внимание, нали рекламите  правят сериалите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата почват да се изясняват лека полека.  Джейми може и да я върнат в Ина Груп?  Само не е ясно като каква. Ще и се качат акциите.  Мадам Ю много странна работа, все още не мога да разбера тя дали не ги е отмъкнала ония 7,5 милиона $ и да си ги е скатала някъде. Тя уж пари няма пък кара последен модел Ауди?  И модните и дрехи никога не свършват. Такъв образ като съдията рядко се среща.  Такава липса на човешки умения. Чак да се чудиш как е бил женен веднъж. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gig911, съдията е пушка. Уж такъв-онакъв, но бившата му плаща издръжка. И то без да я е молил. :D Та една част от стандарта му на живота май от нея идва.

Ю Мадам никога не е пипала парите от главната.  Тъй че никога не е оставала без пари.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук финала дори беше по неочакван от Love Is for Suckers.  Получи се странен четириъгълник. 

Off Topic

Нещата ще загрубеят ако бившата реши да се връща при съдията.   А главната изобщо не крие че е хлътнала яката по главният.  Такава усмивка праска,  че трябва да си сляп да не забележиш чувствата и.  А той знаем е голямо дърво,  но вече е почти наясно с чувствата си  и даже и каза да не ходи никъде.  Та нещата хубаво се омесват.  Запознанство с майката на номер 2. 

Съдията  спомена, че се е отървал от парите които бившата му даде.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро

Off Topic

тя не е наясно с чувствата си. Тъкмо реши, че иска съдията и нещо се обърква - дали той ще каже нещо, което ще я озадачи или което тя не е очаквала като реакция. А би трябвало достатъчно да го е опознала, за да не очаква "конвенционални" реакции от него и да се чуди, защо не ги получава. Отделно и артистчето й влияе разколебаващо. При съдията е несигурност и страх от провал. Той я иска, но за да се получи, трябва да е сигурен, че другата страна също го желае. Вижда се, че когато тя му даде това усещане, той започва да излиза от черупката си. Когато обаче чувството се загуби, веднага става внимателен, опитвайки се да не допусне грешка и да не бъде разбран неправилно. Все едно стъпва на пръсти, за да не събуди спящ човек. В професионлен план обаче не изпитва колебания във възможностите си и добре личи как действията му са уверени. Ясен контрапункт, който доказва проблемите му в общуването. Което не е много чудно предвид преживяното от него като дете.

 

Последните серии ги виждам като опознаване на главните персонажи един с друг извън установения ред на "работните" срещи. Може би ще продължи още известно време така. Очакванията ми след това са да се намесят двете семейства и романтиката леко да се смеси с нещо по-различно.

 

 В Love Is for Suckers ситуацията я виждам обърната. Главната добре знае какво иска, но просто още не намира подходящия човек, което я кара да прибързва в действията си, както видяхме в последната серия. Там главния не знае какво иска. Провалената сватба може би ще е първата искра, която да избута малко настрани тази лежерност, с която се развиваха действията досега. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквах, но сериалчето ми хвана вниманието. От една страна се ядосвам, че не го почнах по-рано, а от друга се дразня, че сега ще трябва да чакам неизлезлите серии. Опитвам се да си спомня, но досега май не съм попадала на такъв персонаж в корейските драми - професионална булка. Другите две страни от любовния триъгълник също не са за пренебрегване -  Ko Gyung Pyo ми е любимец от Отговорите. Тъкмо се чудех с какво ще запълнят останалите 8 серии, след като горе-долу нещата се поизясниха и в края на 8-ма ме изненадаха. Което е добре! Само се питам как ще обяснят

Off Topic

защо адвокатката се смята за омъжена за главния, след като му плати алименти, а и той като съдия има представа какво значи развод.

Ще видим другата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там сцената беше доста странна. 

Off Topic

Тя ни в клин ни в ръкав каза : Аз бях омъжена за него(Версия на Драмакул).  Гледах и друг превод в който тя каза : Аз съм омъжена за този мъж???   Без никой да я пита.  Защо го каза е неясно.  По логичен е първият превод защото те са разведени.  И Джейми знае че те са разведени защото тя беше женена за него.  Няма как да е двуженец. Тя когато се  е развела с него е била говорителка на политическа партия.  И явно затова се е пазила, но сега вече не е и чувствата и може да са се върнали. Ама то да си омъжена за съдия е повод за гордост.  Освен ако тя не му е изневерила и затова му плащаше издръжка. Аз си мислех, че му плаща защото е била богата.  Ама както му се усмихваше , най вероятно не е изневяра.  Или е много дебелокожа.  Но дали не го каза това защото знае нещо за него и Джейми?  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятни 7 и 8-ма серии. Нищо неочаквано и изненадващо не се случва, но пък такива красиви сцени - коне, брегове, залези, яхти, романтики и една полека леко и срамежливо разцъфтваща любов. Бурсука е прекрасен, такъв един загубен в превода, толкова объркан от себе си, колкото и от останалите, че ти идва да се протегнеш през екрана и да го нагушкаш. Забавно, нежно и приятно сериалче. 

И понеже в една друга тема коментирахме BL елементите, тук нещо също ми светва лампичката на няколко пъти. Да не вземе накрая гея да се уреди с актьора :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак не разбрала нещо - защо колежката на съдията го пита дали се бил оженил повторно и жена му дали знаела???

Адвокатката изобщо не ми харесва, много е неприятна и нахална, не разбирам как съдията може да е бил влюбен в нея, че и женен даже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Чингулинка, защото е видяла молбата за развод по взаимно съгласие на главната и съдията.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@42°10'24°30'  и на мен това ми беше първата реакция, обаче тогава за каква повторна женитба говори и как така жена му дали знаела??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът за развода беше зададен от едната му сътрудничка. А дали жена му знае го попита другата, която харесва актьорчето. Със сигурност става въпрос за развода с главната, защото жената каза нещо от сорта: "Докато разчиствах попаднах на молбата ви за развод...?". С първата си жена жена вече е разведен и няма логика молбата за развод да е още на бюрото му. От друга страна помним, че съвсем скоро в развитието на сюжета той обеща на главната, че ще подаде тяхната молба за развод, но май още не го е сторил. Единственото обяснение втората му сътрудничка да го пита дали жена му знае, е че те не й знаят името. И като се замислиш, то тя нито един път не им бе представена със собственото си име ( поне така съм запомнил ). Но не разбирам каква беше ползата от тази размяна на реплики, освен, ако тази ситуация не бъде използвана в сюжета след време за предизвикване на някакво недоразумение. 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите му нищо не знаят за планирания развод с главната - те ги мислят за перфектно семейство и се възхищават на съдията, че има такава жена. 

Това, което колежката му го попита беше дали жена му знае, че му е втори брак с нея, че е бил женен и преди. А другата колежка явно е видяла някакво негово досие, в което е отбелязан и първия му брак/развод. Тя и Минка имаше такова, в което пишеше за 12-те й развода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...