Jump to content

Recommended Posts

Е видя се от втори епизод миналото на главната. Предполагаемо беше  да е чеболка

Off Topic

от снимките с рокличката и банкета в първи епизод, а вече и се разбра, че е провалила брака с брата на актьорчето, а оттам и работата на икономката. Но   с двете  Джейми беше добро. Естествено , че няма да е убиец Бастунът, голяма мистерия при него. Актьорчето чеболче сладинко с нреговата първа любов.

Не е като да набира скорост като Ферари примерно, но ускорява все пак сериалът.

Продължавам с гледането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lawandula, при последния й развод, който показаха, тя самата си ги преброи по документи и се изненада, че са цели 12. Та по сюжета излиза, че са си съвсем законни бракове и разводи. 

 

Bond, вярно е, че си представи "портфолиото" пред нас зрителите доста сбито и набързо, но този сбит преразказ би трябвало да отразява цялата й "професионална" кариера. Та тя само с последния има 5 год. брак.

 

Обаче само на мен ли ми се струва след втори епизод, че комедията ( доколкото има такава) започва да се изпарява и жанра ще се предефинира в драма? А ако Мин Йонг съвсем целенасочено е отслабнала заради някаква мода до ниво закачалка, то тогава бих бил сериозно разочарован от това й решение. В някои моменти чак не прилича на себе си.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Икономката ми е най-мътна и на мен. Доколкото схванах първо е работела на важна позиция в компанията на бащата на Минчето. Била е и негова любовница. Може би е забременяла с Минчето и след раждането й е станала икономка, за да се грижи за нея. Не знам, но усещането ми е, че ще излезе нейна майка. 

За браковете и разводите си имаше документи, съвсем са си законни. Съквартиранта й и той показа на гаджето си свидетелството й за брак с настоящия й мъж, за да му докаже, че вече не е женен за нея. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли нещо недовидях, но как тя не го знае, ако  е бил съдия на разводите ѝ, или той просто си представяше нейните разводи?

 

Колкото до икономката- тя просто си загубва работата, защото се е провалила с нейното възпитание. Питомницата поради тая причина и плаща. Но по корейски може да излезе и майка ѝ.:D

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Lawandula написа:

Аз ли нещо не довидях, но как тя не го знае, ако  е бил съдия на разводите ѝ, или той просто си представяше нейните разводи?

....

 

Би ли уточнила кого имаш предвид, защото нещо ми се губи персонаж, който да е съдия. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, Rossi Yankova said:

Не разбирам Диспатч се опитва да свали или повиши рейтинга на сериала?

Тук

Линк

 

Според мен обяснява защо момата слабее все повече и вече е почти на изчезване. Много проблемно гадже има. Феновете говорят, че може да и забрани да играе. Дано не е вярно. На мен ми допада като актриса. Не че няма да мога да спя без нейни сериали, но все пак.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, 42°10'24°30' написа:

 

Би ли уточнила кого имаш предвид, защото нещо ми се губи персонаж, който да е съдия. 

 

В трети епизод виж.

 

@Rossi Yankova, Роска, на Диспач това му е работата, да пуска скандални новини, за хляб и зрелище на масовката. Защо точно с началото на драмата- може да има причина.

Аз вече не им се чудя, нито на корейската, нито на китайската фенщина.

При все, че мечтата им( на масата златотърсачки, съответно златотърсачи, които не са родени със сребърна лъжица в устата) е да са Пепеляшки и Пепеляшковци и да намерят принцове и принцеси за да се подсигурят, като видят някой намерил злобеят. Нормално-завист, при все, че Минка е далеч от Пепеляшка. В случая завистта се маскира със  загриженост, че бил сенчест, че и с Hermes чехли.:28558:

Минка не е някой айдъл от мъжки пол с женска фенска аудитория, че да я треснат, но пък сериалът се конкурира с други. И понеже не вярвам да е от хитовите, понеже не е за хигиенистка и шеф( те се радват на всенародната любов), не вярвам да са очаквали космически рейтинг, та и това не ми се връзва.

По-итересното е, че героинята в сериала е натрупала бая пари от продажба на криптовалута, което не знам закачка ли е от нейна страна.

 

@bond, писали сме едновременно, та се върнах. Както писах, грам не им вярвам на загрижеността. Минка печели сигурно немалко, за да си търси Чичко-Паричко и явно и е кеф с него,  а и има нов сериал. Ако реши, че иска  да създава челяд, нормално е да спре.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще работи, ще произвежда челяд, да прави каквото иска, само да не се гътне от анорексия. Иначе драмата явно се гледа по една или друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, не мога да си представя да се ожениш за някой по договор и да живееш с него няколко месеца... Аз си мислех първоначално, че браковете дори не са истински. После като разбрах, че са, мислех, че доста бързо след това се развеждат. А то какво било... И как става тя да е омъжена с години за него и в същото време пак да успява да "работи", като има правило само по един брак наведнъж... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, poniy написа:

Мале, не мога да си представя да се ожениш за някой по договор и да живееш с него няколко месеца... Аз си мислех първоначално, че браковете дори не са истински. После като разбрах, че са, мислех, че доста бързо след това се развеждат. А то какво било... И как става тя да е омъжена с години за него и в същото време пак да успява да "работи", като има правило само по един брак наведнъж... 

Е-е-е заинтригувахте ме.

Ще трябва да го започвам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, poniy написа:

... И как става тя да е омъжена с години за него и в същото време пак да успява да "работи", като има правило само по един брак наведнъж... 

 

Никъде не се твърди, че се омъжва за всеки неин клиент. А и не всеки клиент отива за брак при нея. Настоящия й обаче е осъществен за нейно добро, доколкото разбрах, макар и тя все още да не го съзнава ( уточнявам - до 2-ри епизод включително).

 

@Lawandula,

Off Topic

видях причината за въпроса ти по-горе. Първо, не си представя разводите й, спомените му са реални. Второ, има си възможно обяснение въпросната ситуация. Героинята й навярно изпитва напрежение от повода да присъства в създебната зала и му обръща внимание съвсем бегло. Все пак там са близките на съпруга й, които са негативно настроени спрямо нея, а се налага тя да поеме цялата вина за развода. Към това трябва да добавим, че постоянно излиза от една роля и почти веднага влиза в следваща. Съзнанието й е на турбо работен режим, а кой я развежда е незначителен момент по отношение на занятието й. Със сигурност паметта й го е съхранила някъде дълбоко в недрата си, но явно няма причина да изтупа праха на този спомен. Можем да предположим, че са се срещнали в съдебната зала достатъчно назад във времето преди да й стане клиент и да се омъжи за него, а и той не е изиграл съществена роля в живота й. Аз не съм добър физиономист и ако съм се "сблъскал" с даден човек мимоходом, а още повече, ако е минало доста време от този сблъсък, е напълно възможно да не си го спомня като го срещна отново след време. А в подкрепа на предположението, че тя е слаб физиономист говори и факта, че не помни актьорчето, макар в този случай паметта й да се опитва на моменти да я накара да се запита дали не се познават. Но както се вижда, тези моменти са кратички и тя веднага заостря внимнаието си върху това, което трябва да свърши. 

 

Да, звучи нагласено и поради тази причина неправдоподобно. И реално е нагласено, защото по мое мнение не съществуват литературни разкази, романи и сценарии, които по същество са фикция, да не са нагласени малко или много. Иначе няма как да бъдат написани. Изхождайки от този факт е обяснима често срещаната мнителност на пишещите в този форум, че много случки в доста от сюжетите са нереалистични.  Но веднъж влезнали в тази матрица, а и изхождайки от личния си опит как бихме постъпили в конкретна ситуация от действието на даден филм, допускаме да хвърлим в огъня и мокрото покрай сухото. Въпреки това допускам, че отговора ми на въпроса ти няма да те задоволи и няма да го приемеш като реалистично и възможно обяснение. 

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да го приема, защото той я развежда немалко пъти и макар да развежда десетки хора,  си я спомня, като също помни, че тя винаги поема вината. Да е някой невзрачен дядка, да не го забележи, а той снажен хубавец. Дето се вика като чуваш един и същи глас толкова пъти да те развежда, хич да не е е, все ще го погледнеш- ааа, пак ли тоя ми се е паднал. За мен е абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оф бе, деца, не се карайте! Всичко е от ясно по-ясно. Жени се фиктивно за някои, за други, които си плащат, регистрира брака официално, после като решат се и развеждат официално.

bc1fc719f88c28f8.PNG

 

b50c8bb228dd1597.PNG

 

f5fe09067386bece.PNG

 

cb35401a766c3dad.PNG

 

По въпроса защо плащала на икономката - не е от добри чувства. Оная го е поискала, уж че й е дълг за заплащането на образованието и възпитанието. Тая от инат решила, че няма да остане длъжна на никого, и затуй 13 години плаща като поп.

 

Spoiler

6ce653f4fab13387.PNG

 

2efcc31682eadf79.PNG

 

6220d20151f98644.PNG

 

 

d3a146a254fb111c.PNG

Редактирано от Чингулинка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Lawandula, защото за него това се е превърнало в най-съществената част от живота му след раздялата с жената преди нея. И работейки в тази сфера, той обръща внимание на всеки един детайл в бракоразводните дела, които гледа. Което го кара да разсъждава дали е като участниците в тези дела или се различава от тях. Поради тази причина е и необщителен, което е довело до принудата да ходи на сеанси за социализиране. За него това е огромен проблем и дискомфорт. Външния му вид е отделен елемент от картинката и субективна преценка на оценяващия го. Още повече, че към онзи момент тя не е в режим "търсене на любовта на живота си". Напротив, свършва си работата, прибира парите и пали маратонките към следващия си клиент. Те просто не са били на една и съща вълна тогава. Но все пак приемам твоя поглед върху нещата.

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е нормално главната да не може да разпознае съдията. Та тя изобщо и не поглежда към него в съдебната зала, държи погледа си сведен и само бегло поглежда наоколо. Аз например съм доста лош физиономист, не помня особено лица на непознати  хора. Работя на място с много хора и години наред вече не мога да разпознавам лицата на много от тях, защото не ги познавам лично и не работя директно с тях. Засичаме се по коридори и фоайета, те ме разпознават и поздравяват винаги първи, ако не го направят няма да ги позная. За служителите в разни учреждения да не говорим - да не мислите, че ще разпозная сервитьора, обслужил ме 5 пъти през годините в някое заведение или служителя в НОИ или касиера в банката и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, desini написа:

За мен е нормално главната да не може да разпознае съдията.

Съгласна.

В сериалите се набляга на това че двама герои са се срещнали преди при някакви обстоятелства, но в реални я живот кой помни лицата на чиновниците с които се е срещал докато си върши работата. Аз не :D (Извинявам се на всички, с които ме е сблъсквал живота. Просто съм лош физиономист)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, кой ли помни лицата на чиновниците от НАП, НОЙ и т.н, но като те развежда сет пъти един и същ глас, все ще го чуеш поне. Както и да е- то с  толкова бели конци, дето се виждат съшито тук, че няма смисъл да ги коментираме. Карай- сериал да става. Инак как от сирачето, избрано едно към кесим ще направят такава дама.:28558: 

Едно става ясно след края на четвърти- от другата седмица ще имаме вече интрига и надявам се и комедия,че и романтична, защото така пише, де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересен сериал, държи вниманието. Минка съвсем се е окепазила, ама все още става за гледане.

Off Topic

Настина е странно, че не разпознава съдията който е бил на нейните 6 развода.  Това е трудно да се забрави или има нещо което още не е станало ясно. Може да има амнезия.  Също така е странно, че си изхарчи всичките пари за да плати на оная Мадам парите дето уж ги е откраднала.  Не е по корейски.  

Писанията в Диспач , нямат нищо общо със сериала, те са най меродавният източник когато стане дума за връзките на звездите. Не се занимават с клюки и скандални новини.  Обикновено публикуват само факти. Проблема там е, че господина е мошеник и лежал в затвора, и това ще се отрази негативно на Минка.  Дали е Пепеляшка и дали си търси богат мъж, всеки може да си прецени за себе си. Явно е, че те се познават с родителите на другия. А другото си е нейна работа( и за нейната тема, щото май ще има много да се говори за това). 

Аз сериала ще си го гледам.  Очаквам интересни развития. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gig911, поради две причини според мен:

Off Topic

1. Защото й е майка все пак. Не биологична. Не и по документи. Но по всички други показатели е жената, която спрямо главната героиня е най-близко до това да бъде наречена "мамо" от нея. Да, тя е в лоши отношения с майка си, но все пак е отгледана и възпитана от нея. Каквито и пропасти да разделят децата от родителите им, в моменти на тежки изпитания и при положение, че са способни на поне малко емпатия, в повечето случаи си подават ръка един на друг.

2. Има и практична причина за действията на главната - сюжета изпитва нужда от този или подобен развой, за да продължи в посоката, в която е програмиран. Иначе си грабваше куфарите, отлиташе за Канада и следваше "the end". Сега е поставена в невъзможност да изпълни плановете си за бягство в чужбина и е принудена да "развие" любовния триъгълник.

 

По този повод си спомних нещо нтересно, на което бях попаднал в мрежата. Беше в сайт със съвети от професионалисти за начинаещи писатели. Всяка история следва един генерален модел по отношение на главния герой в масовия случай. Ще перифразирам по смисъл както го помня:

  1.  Първоначално го виждаме в един установен и привидно подреден негов свят.
  2.  Във втория етап всичко в живота му започва да се обърква по някаква причина и обикновено настава хаос.
  3.  Главния герой разбира какви грешки е допуснал и израства на личностно ниво. По този начин осъзнава какво наистина иска от живота и какво трябва да промени в себе си, за да го постигне.
  4. Пъзелът се подрежда и всичко си идва по местата. Хаосът отстъпва място на хармонията.

Всеки протагонист ( главен герой ) се нуждае от антагонист. Последният е персонажа, който работи против интересите на протагониста, иска да го унижи, а в много случаи и да го унищожи, и се явява негов съперник един вид. Ако се върнем към сериала, който обсъждаме, то опциите за антагонист са три според мен - майка й ( въпреки, че в момента й помага ), някой от семейството на актьорчето или някакъв трети вариант, който още не се вижда ясно на хоризонта. Който има желание може да поразсъждава и да избере вариант за себе си. 

 

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...