Jump to content

Street Dance of China, season 5


Recommended Posts

Тези китайци правят всичко възможно съвсем да ме откажат от гледането на шоуто. На app-a са пуснали  7 еп. 1-ва част свободна и 2-ра част за VIP. И с тези частични клипове в YT с англ. суб., където резюмират основната комуникация, но човек ако не е гледал целият епизод трудно може да схване за какво става въпрос. 

 

От клипчето по-горе, направо съм удивена Рочка колко е напреднал с китайския, за разлика от Бубу, който, ако не се лъжа е вече няколко години в Китай.  И  на мен Рочка повече ми допада като характер. Вечно ухилен и някак леко тече комуникацията с него. А що се отнася до смяната на капитан Хан Гън - той съвсем скоро стана баща и предполагам, че това е причината. Най-вероятно ще се появи пак по-нататък.

Много ми допадна танцът на Карлтън с Киока и цялата идея с продължението на предишният и танц с Chunlin. Като цяло Карлтън също е доста позитивен и добър танцьор, капитан и хореограф. За Киока вече говорихме - тя е страхотна.

Зико и Siwen също направиха добър дует. Представям си на Дикенс какво му е било да ги гледа. Все пак колкото и да си отворен сигурно не е особено приятно да гледаш партньора ти как танцува и се забавлява с друг партньор, а Siwen направо се разтопи  в ръцете на Зико. Капитан Xin Liu последните 2 епизода почти не я забелязвам. Толкова ми е безлична. Не е като косата на Нейтън. Тя не би оставила никой безразличен. Като я пусне и накъдри верно е като овчица. 

Редактирано от D1D1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 hours ago, Ko_Erin said:

Благодаря за разясненията, @loveless ти май разбираш бая добре китайски :).

@Ko_Erin Завършила съм бакалавър в китай ,специалност китайски език и култуа 

 

@D1D1 хмм , много странно ,и аз 7 ми епизод го гледах от app-a и имаше субки ,но само за 540P качество където е 

Редактирано от loveless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@loveless Благодаря, че писа. Вчера въобще не искаше да тръгва 2ра част, може и телефонът да е забил, но с този надпис, който се появява стани VIP и т.н. и аз реших, че вече тотално са решили да се изгаврят със зрителите.  Днес си върви нормално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тръгнаха танците в този епизод, доволна съм.

Още от първия, започнаха ударно. Танца беше добре измислен и изигран,

историята ясно структурирана, имаше закачки с публиката и най-важното създадоха добро настроение.

Признавам си, от втория танц най-много ми хареса И Бо как наднича с учудена и любопитна физиономия над публиката и хвърчащите кърпи.

Съгласна съм със зеления капитан и аз не бях особено впечатлена. Всички са талантливи, но танца ми беше леко крийпи и не ме грабна,

нито като музика, нито като хореография.

Не съм съгласна със съдиите и моя любимец за точките на третия танц.

И Dykens и Sniper свършиха чудесна работа, как пък на Бобо не му се откъсна от сърцето да даде 95 точки, циция :bee:.

Сега кажете,  "warrior" танца със знамената не ви ли заприлича все едно танцуват на откриване на лятна олимпиада,

на мен точно на това ни напомни. Но признавам откъм акробатика и брейкаджийски елементи бяха топ.

Любимия ми танц от отборните беше "monkey" танца на Anisha и компания. Музика, хореография, изпълнение,

настроение, всички ми хареса, съдиите и публиката нямат пък вкус.

А пък колко ми харесаха старите муцуни как играят и каква носталгия ме хвана. Дори и да не са топ танцьори като новите,

имат дух и присъствие, веднага атмосферата се променя и публиката се въвлича в изпълнението на танца.

2 vs 2 Kyoka там беше за мен номер 1, особено танца и с Shadow.

Отличавам и Hiroko и нейната супер секси червена рокля и Sniper. Този човек има изумителен боди контрол и гъвкавост.

 

Приятен епизод, но някак еднотипен, няма я тази енергия и хъс. Много ме дразни, че капитаните само стоят като изтукани

и вече не се включват в битките.

Относно гледането, аз му намерих цаката. Гледам на лаптопа без субки, предпочитам така, но не и да са мъча с мини екранчето на телефона.

Голяма червена точка им пиша на Youku и затова и за материалите де са ги направили ВИП и за чата. Дано никой не се абонира

и да се провалят в алчността си!!!

Ето и един бонус от мен на любимия ни капитан:wub:.

Я какви мускули е заформил, остава само да махне и окосмението под мишниците и цена няма да има.

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ми се сляха 7ми и 8ми епизод и е възможно коментарите ми да са леко хаотични.

@Ko_Erin и на мен ми направи впечатление, че напоследък Ибо раздава оскъдни оценки. Преди с Хан Гън бяха най-щедрите.

Много ми хареса танца на Badd Machine и Xiao Junjun - bucket list и не разбирам защо получи толкова ниски оценки. Капитаните се обосноваха, разбира се, но за мен лично това беше един прекрасен танц. Танцът с огледалото и този на твоят "любимец" Algger и Lukas също ми харесаха. Много добри хореографии. Това от 7ми епизод още. 

От 8ми при отборните битки ми харесаха тимът на Dou Dou. Много са сладки двамата с Юки ( после и в битките  пак направиха хубав тандем ), тимът на Карлтън, въпреки идеята с призраците. Но все пак не е лесно да изтанцуваш кошмар. И отборът на Зико, въпреки ниските оценки. Маймуните, честно казано въобще не ме впечатлиха, нямаше никаква последователност в идеята, а воините бяха супер ентусиазирани, верно като на олимпиада. 

По нататък в битките няколко неща ми направиха впечатление. Дуелът Badd Machine vs Sniper - такава мощ и енергия. Направо имах чувството, че усещам вибрациите. Също така много се изкефих, когато Зико като видя колко изостават и двамата с Дикенс как изригнаха. Тогава съперници им бяха Киока и Sniper. Киока танцува невероятно, с движенията на пиян юмрук, но както каза нашето момче, Зикенс просто бяха перфектни и никой нямаше шанс срещу тях.

Хироко като излезе с червената рокля и ако бях мъж щеше да ми увисне ченето. Беше страхотна, женствена и въпреки това излъчваше непоколебимост.

Друг акцент беше, когато отборът на Sean, въпреки, че беше с най-нисък брой точки, се събра и показа сила и екипност и за кратко време успя да спечели няколко точки подред.  Иначе голямата изненада беше спечелването на отборът на Dou Dou. В сравнение с Карлтън и Зико, които са много по-опитни, това младо момче без никакъв опит се раздаде докрай и мотивира хората си, въпреки травмата. И как въпреки болката все се усмихваше.

Що се отнася до Ибо, така му се танцува, че две не вижда :D. Кой кво прави, нашият все се клати нещо. 

 

Относно снимките по-горе.

Брей, @Ko_Erin, откъде ги изнамери тези секси снимки и какво против имаш окосмяването, истинските мъже си ходят с косми. :D:D:D

 

Една странична мисъл, през цялото време се чудех, капитанът-гост как издържа с тези ръкавици през цялото време. Понякога ме изумяват с модните си хрумвания. А капитан Xin Liu, освен, че става все повече и повече безлична, бе навлечена с 3 ката дрехи.

 

 

Редактирано от D1D1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха @D1D1 радвам се, че са ти харесали снимките на И Бо.

Секси са, ама аз толкова съм свикнала азиатците да са епилирани като оскубани пилци, че направо се

ококорих като го видях натурал, разбира се и така няма да го върнем я ;).

Да, скръндзят се, откъм оценки, и нещо на всички капитани блясъка им се позагуби напоследък.

Отдавам го наистина на невключването им в танците/битките, и да И Бо така му се танцува,

че две не вижда. Странно, защото в нета постоянно ми попадат снимки как тренира танци.

Е добре, къде да му се невиди ги показва? Всичко в доп. материали ли отива този път, ако е така

това е поредното супер тъпо и малоумно решение на любимото ни Youku.

Ледената кралица верно само с катове дрехи я навличат и вече съвсем се загуби.

Никакъв чар, никакъв жар, никакъв пламък. Толкова да и се кефих в началото,

и все пак сме жени трябва да се подкрепяме, а тя абсолютен стоун фейс в съчетание с дърварско поведение.

Ван Нес с тези ръкавици как досега не го е обзело желание да удуши нЕкой пишман стилист незнам.

На мен той ми е симпатичен, радвам се и за бащинството на Han Genk, но да му се незнае раздвижете го

това шоу, направете фоейрверки, вкарайте ритъм и малко интрига! Пуууу, много ме е яд.....

Да завършим позитивно, финала тази година ще е на 29.10 в Макао.

Предполагам, че ще е най-грандиозния досега, дано поне него го дадат по тубата. Иначе абсурд да гледам

8 часа на малкото телефонно екранче.

И вече наистина финал с нещо по-пооблеченичко, с привкус на понички:28558:.

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ko_Erin Много ми харесват коментарите ти и чувството ти за хумор. ( последно за Ван Нес и ръкавиците ).

На мен леко ми мина ентусиазма относно шоуто. Първо - голяма мъка с този телефон, много е трудно да превърташ досадните моменти, дори няма да коментирам малкият екран. Също така като ги няма битките между капитаните  се губи част от чара на състезанието. Що се отнася до финалите, не ги гледах и на голям екран, пък камо ли сега да се взирам в телефона. Твърде са ми дълги като времетраене. Ще гледам после избрани моменти. 

 

Друго ми прави впечатление - как експлоатират името и образа на Ибо. Виждат, че основно той е човекът, който привлича аудиторията и повечето  BTS клипове са само с  неговото име на английски. Като цяло в момента Ибо е навсякъде, крал на рекламите, снима филми, сериали, това шоу. Последните две, три години се правят луди пари от образа му. Естествено той едва ли има нещо против. Първо натрупа много опит снимайки с  добри актьори ветерани, освен това в много интервюта коментира, че това е работа и по този начин той печели. Въпросът е това преекспониране  дали рано или късно няма да има обратно въздействие.

Това бяха малко разсъждения извън темата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата съвсем е замряла, малко побутвам защтото финала мина

и замина и има да се изкоментира доста.

През уикенда ще направя едно дълго, хубаво обобщение.

Дотогава нещо за душата от любимите ни капитани.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещаното ревю за финала, а и за сезона като цяло.

Ще е дълго, някои неща вече съм ги писала, но това е обобщение, така че

пак ще ги спомена. На когото му е скучно да подминава.

Първо ще започна със сезона и какво ми/не ми хареса.

Тази година имахме голям брой състезатели на най-високо ниво.

Летвата беше вдигната неимоверно много, събраха се талантливи хора

от цялото земно кълбо, а зрителите бяха щастливци да могат да гледат направо

извънземни танцови изпълнения. Личи си, че са вкарани много пари и в стайлинга,

студиото, финала и цялостното промотиране на шоуто. Бяха се постарали да задоволят

и обхванат много танцови стила и имаше за всеки вкус по нещо. Хареса ми още:

- това че, И Бо е капитан за трети пореден път

- шанелите на И Бо :28558:

- косата на Нейтън ;)

- голяма част от хореграфията на танците

- самите танцьори и уменията, които показаха

-  водещия

- закачките между водещия и капитаните

- това, че отново можахме да гледаме голяма част от старите участници

Сигурна съм, че ще се сетя и за още нещо, но на прима виста, това е което най-много ми се набива в главата.

Тази година освен позитиви, за мен шоуто натрупа и бая черни точки и то главно заради алчността и безумните

решения на продуцентите от Youku. В стремежа си да направят шоуто по-интересно и различно махнаха битките

между капитаните /най, най, най малоумното решение/. Махнаха отборната /цветова/ надпревара и го направиха

скучно, предвидимо и без съспенс. Минимизираха участието на капитаните, избора на музика доста често не беше удачен

и оставиха горчив привкус в много верни зрители с най-безумното. Именно, "великото" решение на някой алчен и с ограничен

умствен капацитет "гений" да има английски субтитри само през апп-а на телефона. Що за абсурдно решение? Танцово шоу,

излъчвано на китайски, с основно публика от Европа няма да може да се гледа спокойно и разбираемо на компютър, wtf!?

Няма да гледате на голям екран, а ще накараме хората да си свалят тъпото ни, неработещо и недомислено приложение и да гледат на мини екранче.

Едно на ръка, че е неудобно, друго, че субтитрите се губят и стават съвсем миниатюрни, трето че човек иска такива майсторски движения и хореография

да са му достъпни на компютър. Всичко го направиха платено, вкараха някакви пакети, па цени, па скриха и Let's chаt шоуто да стане достъпно

само за платили си шарани. В резултат, много от верните фенове /в това число и аз/ се разочароваха, отказаха да се поддат на евтините опити

за изнудване на продуцентите и тъпия им принцип шоу година храни и се отдръпнаха. Досега не съм срещнала мнение на истински и особено 

стар фен на шоуто, който да е харесал новите правила/формат и безумното решение за излъчване. Ако трябва да обобщя, не ми хареса:

- липсата на танци при капитаните

- липсата на субтитри през гледане на компютър

- платения достъп до Let's chat

- постоянните реклами, когато гледаш на компа

- заглушаването на музиката

- непълните епизоди, за гледащите само на китайски

- променения правилник

- липсата на отбори

- липсата на битки между отбори/капитани

- алчността на продуцентите

- прекалено дългия финал

- скучния подбор на музика

- липсата на живец като цяло в сезона

- липсата на съспенс

Сега конкретно за финалния епизод. Честито и заслужена победа на Zyko. Взели са си поука тук от миналогодишния финал

и гаврата с всички участници с некитайски произход. Zyko срещу Kyoka, двамата доминираха и бяха над всички и логично беше

да ги видим да се борят и на финала. Хареса ми как започна епизода, Han Genk се върна, залата и публиката бяха впечатляващи.

Откриващия танц и най-накрая пак да видим нещо и от капитаните беше супер. Идиотите от Youku, поне финалния епизод можеше

да го пуснат със субки в нета, ама не. Хареса ми първия танц на Kyoka, много добре координирани движения, интересна хореография,

Рошка и той е включи в танците, Kyoka и костюма и огън! Често казано очаквах повече от Shaddow  и Dykens. Shaddow и танца му тип prison break

и музиката на gangsta's paradise беше ок, но имаше още какво да се желае от хореографията и координацията на движенията. 

Dykens сякаш беше една идея по-добре, особено като играха с лапето, но и при него не достигаше нещо. Идеята за футболния танц ми допадна,

добре се бяха сетили особено, че вече аха, аха световното чука на вратата.

Много се зарадвах да видя в действие старите муцуни - Acky, Poppin C, Ibuki, AC, Roshka, David, Kevin. И като заговорих за последните 

двама, шоалинския танц на сифу Кевин срещу този на Давид беше класика:). Любимия ми танц е втория с И Бо, естествено :wub:. Много, много се изкефих,

когато затанцуваха на фона на музиката от филмовите улични танци, супер добро попадение. Каквото и да кажа за уменията на И Бо малко ще е.

То брейк ли не вкара, то хип-хоп, локин, а пък в комбинация и с леко гаменския, спортно-лежерен стил и самия вайб на И Бо, наслада за очите определено.

Няколко думи и за големия и напълно заслужил победител Zyko. Роден е да танцува, просто много е талантлив. Трябва човек сам

да го види, за да се убеди колко добър е. Идеята за танца с ловец/плячка беше в десетката. Смесица от балет, модерен хип-хоп, изтанцува прекрасно

историята. Като сложим и ефектите, музиката, дори и грима на танцьорите и беше си точно шампионски танц.

Битката накрая между него и Kyoka ми беше много 50/50, но в крайна сметка Zyko съвсем заслужено грабна голямата награда.

Да се надяваме, ако има нов сезон и И Бо отново е капитан, всичко негативно и недомислено от този сезон да е изчистено и отново

да се върне онази радост и тръпка от гледането, която при мен сега липсваше.

Накрая, както винаги Peace and love:wub:.

И малко снимков материал, все пак да се добие представа от финала на шоуто.

 

За никого не е изненада, в какъв цвят искреше арената нали?

spacer.png

 

Сериозно подготовка му удари И Бо преди големия финал.

spacer.png

 

Хелоууууу, I'm back.

spacer.png

 

Може би, това детенце след време ще стане един бъдещ победител

spacer.png

 

Клю, клю, любимото ни капитанско дуо, пак бистри нещо

spacer.png

 

Най-добрия и интересен за мен танц.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...