Jump to content

Street Dance of China, season 5


Recommended Posts

Street Dance of China, season 5

Battle for Hope

Улични танци на Китай, сезон 5

Битка за надежда

spacer.png

Държава: Китай

Излъчване: 13-ти август - 29-ти октомври 2022г.

Всеки съботен следобяд

Епизоди - 12

Времетраене на епизод: - 3 часа

Канал: Youku, Youku inter. app.

Уличните танци винаги са били част от културата на всяка държава.

В последните години уличните танци придобиха голяма популярност и сред китайското общество.

Все по-често се срещат хора запленени от уличния танц и шоу програми свързани с това.

Уличните танци на Китай започва своя пети пореден сезон, ще можем отново да се насладим

на хип-хоп, брейк, попин, кръмп, b-boying, b-girling, заключване и пускане.

Имаме четирима капитани, всеки един от който води свой отбор.

Капитани:

1. Han Geng

2. Wang Yibo

3. Nathan Lee

4. Xin Liu

spacer.png

 

Визитки:

1. Han Geng - ще води жълтия отбор

Капитан Генк ще менторства за рекорден до този момент 4-ти път.

Бил е капитан в сезони 1, 2, 4 и сега 5-ти.

Изключително стабилен и спокоен, капитан Генк е и монтор за по-младите си и неопитни колеги.

Нека видим визитката му и откриващия за сезона танц.

Spoiler

 

 

 

2. Wang Yibo - ще води зеления отбор.

И Бо макар и много млад вече има натрупан солиден стаж в предаването.

Ще капитанства за трети път, бил е капитан в сезони 3, 4 и сега в 5.

И Бо изведе до победа в сезон 3 индивидуалния си участник Kevan и отбора си до

разгромна победа в сезон 4. Тогава неговия отбор/участници имаха смазващо

превъзходство на финала над всички останали.

И Бо е целеустремен, упорит, тих, изключително наблюдателен, учи се

в движение и се хвърля смело в битките за отбора си.

Благодарение на него, шоуто привлича все повече международни зрители и висок рейтинг.

Spoiler

 

 

 

3. Nathan Lee - ще води лилавия отбор.

Капитан Лий за първи път ще е ментор в шоуто

и сподели, че е искал да се присъедини към уличните танци още миналия сезон.

Възхищава се на страстта, която танцьорите влагат и обещава да видим b-boy от него.

Spoiler

 

 

 

4. Xin Liu - ще води синия отбор.

Първата жена капитан в историята на шоуто.

Била е участник в сезон 2 и гост-танцьор в сезон 3.

Сега вече като ментор е с големи заявки за предстоящото шоу.

Spoiler

 

 

 

Този път създателите на шоуто ще наблегнат на младите състезатели.

Възрастовата граница ще се движи между 18 - 30 години.

Освен нови и обещаващи таланти от Китай, имаме участници и от други

страни от Азия и Европа. Някой ще познаят стари лица, други ще се

зарадват на новите. Продуцентите са обещали да е още по-интересно и 

предлагащо разнообразие откъм стилове и танци.

Тази година за съжаление няма да имаме възможнст, както миналата

да гледаме с английски субтитри епизодите директно в събота следобяд.

Вариантите за гледане ще са два:

Вариант 1 - да свалите чрез Гугъл плей ап-чето на Youku и да гледате

на телефона епизодите в събота с англ. субове

Вариант 2 - да изчакате качването на епизодите и в неделя да ги

гледате в You tube в канала на Youku, но само на китайски без субтитри.

Тази година традиционното поддържащо предаване към основното Let's chat също

няма да е свободно достъпно, трябва да имате Vip абонамент, за да може да го гледате.

 

На тази страница всеки един любител на танца и хубавото шоу е добре дошъл да коментира,

качва, дава идеи и изказва мнение свободно. Моля само да не се превръща в хейт и откровена

война към определен капитан/участник.

Приятно гледане и коментиране!

spacer.png

 

    

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам с два от танците, който най-много ме впечатлиха 

в първи епизод. Обстоен обзор малко по-късно тези дни;).

Капитан И Бо и АС

 

И Shadow vs Bouboo и Dykens vs Poppin C

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тази година няма да може да гледаме Lets chat  , а дали и него ще го качват в ютуб на китайски ? Ако да, ще е супер , поне да може да го гледаме , видях че на китайската версия има и йероглифи което е добре , не като на интервьото. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сезон конкуренцията е жестока. ( Така си мислех и миналата година, но сега е още по ). Освен старите кучета има нови мнооого добри чуждестранни танцьори - Badd Machine, Dykens, Sniper, а сред младите китайци - Sean, Dou Dou, Yu Lei. Нашето момче и Гън Гъ са направо като у дома си. Жалко, че Lay го няма, защото тази година има добри кръмпари.

И като се сетих за Лей веднага направих асоциация и с Jackson Wang, който направо изби рибата с Blow.

 

Редактирано от D1D1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втори епизод беше още по интересен,израженията на капитаните е един път, И Бо само повдига една вежда като не му харесва нещо :D

Тази година има много добри хореографи.Много ме зарадваха двамата от миналта година, Ма и онзи на който Хенри през цялото време му обещаваше, че ще му подари крем да му стане лицето бяло като яйце:D(и му подари)

Заръщането на Зуко беше приятна изнедада ,за мен той е някаква машина,всеки път като танцува показва нещо ново.

Много ми е забавно как като има битки, И Бо всеки път казава на Бобо да участва.

От този епизод последното изпълнение на Slow Down и на това момиче бяха уникални

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, определено 2-ри епизод беше още по-добър. Заради завръщането на Зико ( движението, което направи с краката в края на неговият танц бе феноменално ), Киока -  невероятна, а това момиченце Siwen как накара всички да настръхнат. Що се отнася до Ma Xiaolong - изключителен хореограф. Всичките му творения са мини шедьоври. А също така и тези африкански танцьори, които  освен, че танцуват страхотно, но и говорят китайски с такава лекота. Ще е битка между титани. 

 

Освен на app - а на Youku с английски субтитри, 1ви епизод вече го има и преведен на руски във ВКонтакте.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко ,че в ютуб го няма , на app е много неудобно да се гледа ,а много ме мързи да си превеждам от китайски:28558:

Иначе let's chat има ли го някъде ? Аз не можах да го намеря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, loveless написа:

Жалко ,че в ютуб го няма , на app е много неудобно да се гледа ,а много ме мързи да си превеждам от китайски:28558:

Иначе let's chat има ли го някъде ? Аз не можах да го намеря 

 И аз не исках на app - а, ама какво да се прави, гледа ми се. Има някакви клипове за VIP, т.е който си плати и те са all access, но дали го има там let's chat, не знам.

Иначе ако се гледат само танците и на китайски да е, горе-долу се разбира, те термините са английски, но онези закачки, които си разменят капитаните и участниците по-добре да се гледат с превод, освен ако не знаеш перфектно китайски, макар че, както видяхме и капитан Нейтън прави леки грешки. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, D1D1 said:

 И аз не исках на app - а, ама какво да се прави, гледа ми се. Има някакви клипове за VIP, т.е който си плати и те са all access, но дали го има там let's chat, не знам.

Иначе ако се гледат само танците и на китайски да е, горе-долу се разбира, те термините са английски, но онези закачки, които си разменят капитаните и участниците по-добре да се гледат с превод, освен ако не знаеш перфектно китайски, макар че, както видяхме и капитан Нейтън прави леки грешки. :D

Да ,няма го ,може по нататъка да го пуснат.

Иначе Нейтън беше прав как се произнасят числата/годините ,просто това момче е живяло в Chengdu , и там като при нас всеки район си има специфичен диалект за неща(а той беше много сладък как все за жена му говорише ).

За перфектен китайски ,надали има някой който би казал че го разбира , то те не се разбират помежду си, не пък ние да го знаем на 100%, но ако си учил китайски няколко години на 90% ще разбираш какво се говори в шоуто(поне аз съм така,защото не използват сложни изречения), то найстина повече е терминология на анг, не като в сезона с Джаксън където постояно казваха идиоми( от целия сезон това запомих):D 

 

Редактирано от loveless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета аз чистосърдечно си признавам, че през App-a нямам нерви да гледам.

Това са танци, майсторски движения, красива хореография и тези седнали да ми пробутват

да го гледам на малкото телефонно екранче, логика няма<_<.

Let's chat тази година ще е достъпен през апп-а, само че трябва ВИП абонамент.

А за мен най-гадното е, че този сезон ще е много по-интересен и динамичен откъм 

танци и е хубаво всичко това да се гледа на голям екран с анг. субове, за да разбираме

шегите, тънките моменти и закачките между капитани/участници.

Явно не сме само ние, защото навсякъде Youku отнасят як хейт и международните зрители пишат оплаквания

и отказват да си правят вип абонаменти заради подлия номер, който скроиха със субовете и Let's chat.

Ето все пак нещо от първия епизод на чата

 

Интересно ми е какво мислите за другите капитани. Освен очевидния си любимец,

аз все повече се кефя на Нейтън. Голям образ ми е, Xin Liu ми е леко пренавита

и сякаш това огромно желание да се докаже пред мъжете малко я напряга.

Ето и промо какво да очакваме от епизод 3.

 

 

Редактирано от Ko_Erin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, фенове от цял свят се дразнят на това решение на youku за app-а. Да видим те дали ще променят нещо до края. Аз след app-а на телефона си го гледам и на руски във вконтакте.

 

Капитан Xin Liu и на мен ми се вижда някак неестествена. Много ми е странна. Като един poker face е.  Няма емоция, с леки изключения. Двамата с Нейтън са нови капитани, но той се държи много по-естествено, определено повече ми харесва. И начинът по който говори за жена си показва една голяма любов. Много е сладък и мил. Хан Гън си го харесвам  от миналият сезон още, защото понякога пуска едни леки шегички и има някакво топло отношение към състезателите. Типичен по-голям брат.

А за диалектите -  има доста участници от Chengdu. Жената на Нейтън е от там. Вече разбрахме, че едно не е yi , до края може да научим още от техният диалект. :D

 

Едно отклонение - жената на Нейтън - Qi Wei я гледах в сериала Humans - много ми хареса там. И двамата са прекрасна двойка.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен Xin Liu  ми е леко странна, найстина няма емоции в нея ,но тя и сама си го го каза че си е такава.

Нейтън много ме кефи ,голям е сладур,все още не ми е явно той какъв стил танцува,но ще разберем като почнат битките на капитаните.

Любимец ми е И Бо това е явно, аз заради него почнах да го гледам предаването.

Хан Гън е толкова човечен ,как пуска шеги и се базика с участниците, момента когато го поляха с вода беше велик ,после как се "заяждаше " с тях :D

за app-a даже не ми се коментира , много тъпо са го измислили за чуждестранните фенове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво правят тези хора в този сезон!?:)

Пореден много силен епизод. Тази година подбора

на танцьори е феноменален. Поне досега не е имало избор от

толкова добри и талантливи денсъри.

Още първата отборна битка ме отнесе, много силна хореография

и представяне от всички. Аз като голям любител на брейка/хип хоп/фънк не можах

да не се изкефя от битката. И сините и червените показаха изумителни

умения. За първата битка съм без забележки, няколко пъти си я пусках после да я гледам.

 

Хареса ли ви танца на Zykens? Незнаех, че Зико и Дикенс са толкова близки,

личи си колко се уважават и вярват един друг и затова според мен им

се получи толкова добре танца. Явно са достигнали ниво, че вече и със завързани

очи да се доверяват един на друг. Този танц мисля, че най докосна емоционално

капитан Нейтън. Той ми изглежда на човек, който може да разпознае чувствеността

и вложените в танца емоции. Мноо започва да ме радва, след И Бо твърдо ми става

любимия капитан.

От дамите ми се очерват няколко фаворитки:

Куока

Хироко

Абби

Всяка една от тях освен, че танцува изумително, има ясно изграден

стил и придават на танците собствен почерк и индивидуалност.

Трудно ми е да кажа, коя е по, по най. Нямам търпение да ги видя,

по-нататък в предаването.

Любимите ми моменти:

Как Куока изпълзя изпод И Бо /знае от под кой да изпълзи, умно момиче!/ и го стресна.

Закачките и поднасянията на Рошка към И Бо.

И Бо и физиономиите му като накара водешия да прави физ зарядка.

И Бо като "подпука" да излиза на арената една китайка /забравих и името, силно гримирана, 

във вторите танци победи с партьора си/ и момичето така се стресна

и избяга буквално от него, ето тази мацка.

Shaadow!

Тоя човек е голям образ. Танцува страхотно, закача се с публика и участници,

той от новите мъжки попълнения ми е най свеж и интересен за гледане.

В първия танц с червените очилца и вързаните опашчици ми скри шапката.

Битките накрая 2vs2

Откакто гледам това шоу, винаги са ми били любими.

Тогава може изцяло да си проличи кой колко добър танцьор е,

колко издържа на напрежението и дали има психиката да се бори.

 

Накрая да завършим с нещо cool:wub:

spacer.png

 

spacer.png

Редактирано от Ko_Erin
Няма как без снимки на И Бо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любим момент ми е в началото И Бо как само се извина Бобо:D най- добрите приятели.

Танца на Zyken ми хареса много,честно пуснах една сълза... и двата им танца бяха на съвсем друго ниво,момента който му стъпи на краката и ръцете беше......

Куока е някакъв феномен, може да е нежна , готина и секси,като някакъв хамелеон е.

Този сезон има невероятни танцьори и всички битки са на световно ниво.

За сега само ме дразнят monkey king и harricane ,някакви много груби и агресивни са (Кевин обясни че е нормално ,ама все пак)

Редактирано от loveless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че ние тука заформяме някакъв фен клуб на Куока:D.

Трудно ще ни е този сезон, защото има много талантливи и добри

участници. За M.K. и H. мен ме кефят как танцуват определено, но да

усеща се една арогантност и подценяване на съперника и това в крайна

сметка може да им изяде главата. Според мен те нямат толкова разнообразен

стил на танцуване и това ще проличи по-нататък в шоуто, но пък компенсират

с невероятни брейк движения и въртене, аз откъм танци нямам забележка към тях /поне засега/

Ето ги и двамата, страхотни брейкаджии са.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не станеш фен на Киока. Още от самото начало съм очарована от нея и това се затвърждава с всеки изминал епизод.  Дори рекламата, в която са двамата с капитан Нейтън гледам. Другите, които ме радват много са Zykens - страхотен синхрон.  Младите са много надъхани, ще има изненади. Само M.K и H леко ме дразнят и то не толкова заради прекалената си увереност, но като че ли в стремежа си да изпъкнат и да покажат повече техника, загърбват същността на танца. И Yang Kai е bboy, но не използва само брейк движения и въртене, но и танцува.  За разлика от тях на Siwen и липсва самоувереност, а това за подобен формат е пагубно. Или трябва да се пречупи или не виждам по-нататък как ще продължи.  

Много ми допада и взаимодействието на Ибо с Хан Гън. Двамцата са стари дружки и с един поглед се разбират. Освен това Ибо вече си прави шегички и  със сценариста. Дори Xin Liu взе да се отпуска.

Абе силен сезон. На този етап дори не мога да предположа кой би спечелил. И всеки епизод е голяма наслада.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакаме епизода, ето привюто,

отборните танци този път ще са извънземни.

 

Момичета след дружно харесваме Kyoka и Zykens също,

ето едни битки, където са събрани наши и на капитана на зелените любимци;).

Гледахме ги, ама друго си е в отделно клипче.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако Бобо беше участник в тоя сезон ми се щеше да имат танц хореография  заедно с  Kyoka ,аз лично се радвам ,че в тоя сезон,всички от предните , ще са нещо като ментори/жири,а няма да участват,малко нова "кръв" да вкарат в шоуто:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият епизод беше пожар.От всички групови изпълнение само това на каубоите нямаше смисъл,танцуваха добре ,но много различни истории имаха. 

Тези който бяха на първо място все едно Xiao Jie го е измислил  танца,беше много забавен ,а онова момче как полетя:blink:

И Бо много ми беше забавен как се чудеше къде да седне , да не излезе още някой изпод тях:DНего вече само по усмивката го познавам дали не му е харесало представянето.

Не знам за вас , но на мен коса на Нейтън много ме кефи.

От цялото предаване битката на кръмпарите ми хареса най-много .Като кажат кръмп и си представям Лей:wub:

 

Другата седмица вече ще видим и танците на капитаните и от привюто ще е много забавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да хубави отборни танци имаше този път.

По ред на номерата.

Първия отбор имаше супер хореография,

а това което казаха/показаха за жената в златно,

че танцувала над водата бях уаууууу.

Всички харесаха втория, но аз честно казано не се впечатлих особено.

Каубойте и на мен не ми допаднаха, нещо не беше в ред при тях.

Може би наистина, историята не беше изпипана и затова нямаше и много логика в танца.

За сметка на това четвъртия отбор беше супер забавен и идеен.

Спечелиха и публиката и капитаните, чак ледената кралица се отпусна и им

даде висок скор;).

На петия хрумката с водата беше ок, но както и казаха сякаш са се стремяли да покажат самата вода,

но не и да създадат оргинален танц свързан с нея, а не за нея /егати обърканото изречение написах<_</.

В шестия момчето-панда голям образ:panda-145:. Верно пълничък, но пък той и отбора му с какви акробатски

движения и изхвърляния се представиха, свят ми се зави. Точно, все едно гледах профи акробати и 

по-малко танцьори, но ми хареса.

Директните битки.

Фукнята M.K. е майстор на брейка, признай @loveless;).

Ахххх, как не се сдържа и реши да ни покаже плочките си.

Не че се оплаквам, напротив! Даже се надявам да продължи в същия дух.

Да и аз като видя кръмп и чакам Лей да излезе отнякъде, но Badd machine се прави страхотно.

Не мога да определя защо, но момчето с очната линия ме дразни.

Има нещо в него, което не ме кефи. Не мисля, че напипа ритъма на

Sexy back. Харесван е и очевидно има талант, но аз мога да мина и без него.

Другата седмица определено капитаните ще ни показват таланти и ще се надцакват,

верно ни очаква забава.

И като заговорихме за капитани, радвам се, че И Бо все повече хора го хващат по усмивката,

когато нещо не му/не му харесва, милия веднага го разбираш, нищо че се пъне да се прикрива:896767:.

И в тая връзка едно колажче, което спретнах със смешни му физиономии.

spacer.png

 

Ей го Поу-кунг-фу пандата и дружките му.

 

И превюта за следващия епизод.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...