Jump to content

The Golden Spoon (2022)


Recommended Posts

 

rZLB9ClNmUNzSncyOwkFykuE7bv.jpg

 

Off Topic

FbUdVheUUAEFLyh?format=jpg&name=large

 

The Golden Spoon (금수저)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: Gold Spoon
По уебкомикса на gp04fb "Geumsujeo”
Период на излъчване: 23 септември 2022 – 11 ноември 2022 г.
Време на излъчване: Петък - Събота
Жанр: Психологически, Драма, Фентъзи
Канал: MBC
Епизоди: 16
Режисьор: Song Hyun Wook (The King's Affection, Undercover, The Beauty Inside и др.)
Сценаристи: gp04fb (webcomic), Kim Eun Hee, Yoon Eun Kyung (Prime Minister and I, The Snow Queen, Winter Sonata, Summer Scent, Live Up to Your Name)
Субтитри: Английски

 

Участват:
Yook Sung Jae (BTOB) като Lee Seung Cheon
Lee Jong Won като Hwang Tae Yong
Jung Chae Yeon (DIA, ex IOI) като Na Joo Hee
Yeon Woo (ex Momoland) като Oh Yeo Jin

Choi Won Young като Hwang Hyun Do

Na In Woo като Han Sung Hoon (епизоди 15 и 16)

 

Резюме: Бихте ли заменили вашето бедно, но любящо семейство за живот в богатство? Когато И Сънг Чон (Yook Sung Jae) се сдобива с „магическа лъжица“, която му позволява да смени живота си с този на богатия си най-добър приятел, той смята, че това е безсмислено. Но променящите живота решения винаги са придружени от чувство на съмнение и само с три шанса да промени решението си Сънг Чон трябва да реши кой от двата възможни варианта за бъдеще си струва да запази…

 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

  • Харесвам 5
  • Мерси 1
  • Sad 1
  • Upvote 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.08.2022 г. at 13:14, lazeto написа:

webcomic

 

На 9.08.2022 г. at 13:14, lazeto написа:

BTOB

 

На 9.08.2022 г. at 13:14, lazeto написа:

(DIA, ex IOI)

 

На 9.08.2022 г. at 13:14, lazeto написа:

 

На 9.08.2022 г. at 13:14, lazeto написа:

The Snow Queen

Какво още ви трябва, за да ви откаже от гледането на това нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица момичето от "Produce 101" и I.O.I паднало по време на снимки и си счупило ключицата,

Колко ли пък да е било неотложно да снимат тая "Лъжица", че навръх Чусок е трябвало да работят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът си го бива, приятно учудена съм! Да, айдъли, но играят добре. Не ми доскуча изобщо докрая! Освен това в кюпа е

А? Мега актьор просто. Има си нон стоп действие, няма клишета. Е, едната айдълка не ми пасва, но се търпи. Историята е интересна и засяга доста теми. Всички играят и се раздават, особено лошите. Тук са умни и не се разхождат с бухалки:D. Фентъзи момента крепи целия сериал. Гледайте, не е скука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мястото на Сънг Чан и аз нямаше да се поколебая. Умен си беше, що да похабява ресурса си и да не се възползва, за да се развива. А мама и тате пак си ги обичаше, че и ако не бяха със синдрома на бедняка, щяха да живеят добре.
По-странно ми беше защо сценаристите решиха така леко да примирят Те Йонг, макар да му беше много по-спокойно в бедното семейство. Трудно се отстъпва все пак.
Много ми допадна и уж лошата Ю Джин, тя имаше стил, беше по-красива и целеустремена от добродушната овца Джу Хи, която така и не харесах.
Таткото-богаташ беше железарка, отлична роля. И него го разбирах - също умен и също с желание да не пилее способностите си, но нямаше нужда

Off Topic

от убийството.


И накрая кво?
 

Off Topic

Градинарче. Е... а парите, за които така мечта?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста интригуващ. Малко е дълъг, но интересен. Има и любов, и благородство, и съмнение в направения избор и силата на собствените ни желания, която е по-силна от нас. Хареса ми как чувства и преживявания, които съм мислила, че не са характерни за народи, извън  нашия регион, са валидни и за тях. Те имат различно изразяване на чувствата, но произтичат от същите причини, ценности и мотиви.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен серила беше различен,но ми дойде тежичък и доста социален.

Личните ми оредпочитания са към драми който като гледаш да те изваждат от ежедневито и политиката....

Обаче не бих го пропуснал ,самите избори на героите са много интересни и дава много храна за размисъл ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър и засукан сценарий. Малко ми напомни на "Престъпление и наказание" от Достоевски. Алчността е бич и тежко му, който не съумее да се смири и пожелае нещо, което не е негово. Насищане няма, а и рано или късно плащаш цената.
Както казва главният злодей в сериала: "Когато решиш, че вече си богат, ставаш истински беден."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...