Jump to content

Recommended Posts

FZevrJtXoAIGoL2?format=jpg&name=large

 

Off Topic

FZTaEqYaUAAveAI?format=jpg&name=large

FZiFkD9VUAAWudI?format=jpg&name=large

FZiFkD-UcAEbZRU?format=jpg&name=largeFZiFkD7VEAAzP6H?format=jpg&name=large

FZ-OjCwaMAEJTCr?format=jpg&name=large

 

Love Between Fairy and Devil (苍兰诀)
Страна: Китай
Също така известен като: Cang Lan Jue/ Demon King
По новелата на: Jiu Lu Fei Xiang - "Cang Lan Jue" (苍兰诀)
Година на излъчване: 2022– Август - 07 до 2022 – Август – 30
Време на излъчване: Понеделник - Неделя 20:00
Жанр: Фентъзи, Романс, Wuxia
Канал: iQIYI
Епизоди: 36
Режисьор: Yi Zheng
Субтитри: Английски

 

Участват:
Yu Shu Xin като Xiao Lan Hua / Xi Yun
Dylan Wang като Dong Fang Qing Cang
Xu Hai Qiao като Rong Hao
Guo Xiao Ting като Chi Di Nv Zi
Zhang Ling He като Chang Heng
Lin Bai Rui като Shang Que
Wang Yue Yi като Dan Yin
Hong Xiao като Jie Li
Zhang Chen Xiao като Yi Feng
Li Yi Tong като Si Ming

 

Резюме: Богиня на племето е победена от господаря на демоните - Dong Fang Qing Cang. Десет хиляди години по-късно тя се преражда като небесната фея Xiao Lan Hua. Тя несъзнателно съживява своят смъртен враг, който е хванат в капан на кулата Hao Tian. За да разруши проклятието и да си върне свободата Dong Fang Qing Cang иска да пожертва безсмъртната душа на Lan Hua. Но в процеса на изпълнение на плана си безсърдечният демон се влюбва в нежна и очарователна млада фея…
 

 

Линк към Анимето :click:

 

Свали с български субтитри :subs: :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click: :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах набързо снощи  4 серии.

Off Topic

Оф, тез китайки много се гевезят, не може ли малко по-нормално да се държат.

Хубава приказка. Тя  се превръща във фея,

след като се преражда като орхидея.

Съхранява книгата и може да чете съдбите на хората, но не трябва да ги променя.

Опитвайки се  да промени съдбата на големия старши, в когото е влюбена и който е на път да умре,

тя попада при демона в запечатаната сфера. Залепя се за него буквално, с целувка.:emote_kiss3:

От тук нататък, той започва да чувства и изпитва нейните емоции-радост,страх,наранявания, болка.

Решава,  тя да е част него, да я пази и винаги да бъде пред очите му.

 

Редактирано от lukreciana
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах 10 епизода и си умирам от смях. По-нататък сигурно ще стане трагично, но сега е много забавно. Не очаквах да ме радва толкова тази драма, чакам епизодите с нетърпение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой ден ще е преведен и на български онлайн ако може и когато преводачите имат време и желание за това 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Siska25 написа:

Дали някой ден ще е преведен и на български онлайн ако може и когато преводачите имат време и желание за това 

 

Не сме ние преводачите, така че не можем да знаем дали ще бъде качен и онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Letisiya00 написа:

Сериала ще се качва ли онлайн ?

 

Погледнете какво е написано в поста преди вашия, там има отговор на същия въпрос. Не е толкова трудно първо да се чете, после да се пише, нали? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото китайско фентъзи, което успях да изгледам. И не само успях, ами и много ми хареса и го изгледах за една седмица. Привлечена от красивите актьори и плакати съм пробвала да гледам доста китайски исторически или фентъзи сериали и бързо, бързо съм ги зарязвала. Но този ме спечели. Преди всичко с актьорите - прекрасна игра от всички и много точно подбрани за ролите. Dylan Wang блестящ в ролята на демона. Озвучаване -много добро, няма дразнещ дублаж или поне е направен да не личи ако са дублирали. Историята е интересна, много леки и забавни моменти, има смях, има тъга, има и сълзи в последните серии, но и хепи енд си има. Прекрасни костюми, визия, ефекти и анимация. Една наистина прекрасна и вълнуваща приказка. Препоръчвам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красиво направен сериал. От доста време не бях гледала фентъзи, не защото не ги харесвам, а защото винаги приключват тежко или влачат до самия край. Но това беше много хубаво. Минона е права, че историята в анимето е различна, но и в самата новела не е точно така. Въпреки всичко си струва да се гледа. За жалост аз не смятам, че краят

Spoiler

беше щастлив. Това, което видях ме беше само сън или мечта. Демонът просто искаше да се случи така, защото в интерес наистината той я обичаше много повече отколкото тя него. Той даде всичко от себе си за тази забранена любов и да може тя да е щастлива. Дори предаде идеологията си, което до някъде беше жалко. А тя освен неприятностите, които не спря да му трупа и след това да се извинява и реве, нищо друго не даде от себе си, за да бъде с него. Даже имаше наглостта да твърди, че го обича, а щеше да се омъжи за друг. Няма значение краят за жалост не беше щастлив и беше прибързан. Надявам се, че някой ден ще видим друг сезон. Най-любимата ми двойка бяха крадлата и тъпия дракон. Наистина бяха уникални.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Nagisa написа:

Много красиво направен сериал. От доста време не бях гледала фентъзи, не защото не ги харесвам, а защото винаги приключват тежко или влачат до самия край. Но това беше много хубаво. Минона е права, че историята в анимето е различна, но и в самата новела не е точно така. Въпреки всичко си струва да се гледа. За жалост аз не смятам, че краят

  Скрий съдържанието

беше щастлив. Това, което видях ме беше само сън или мечта. Демонът просто искаше да се случи така, защото в интерес наистината той я обичаше много повече отколкото тя него. Той даде всичко от себе си за тази забранена любов и да може тя да е щастлива. Дори предаде идеологията си, което до някъде беше жалко. А тя освен неприятностите, които не спря да му трупа и след това да се извинява и реве, нищо друго не даде от себе си, за да бъде с него. Даже имаше наглостта да твърди, че го обича, а щеше да се омъжи за друг. Няма значение краят за жалост не беше щастлив и беше прибързан. Надявам се, че някой ден ще видим друг сезон. Най-любимата ми двойка бяха крадлата и тъпия дракон. Наистина бяха уникални.

 

Съжалявам, но много грешите. Не знам как е в новелата и анимето, но тук края определено е щастлив!

Off Topic

Изобщо не съм съгласна и с твърдението, че тя не го била обичала. Както той израстна и се промени от любовта си към нея, така и тя се промени. От малката, беззащитна и глезена феичка се превърна в силна и смела жена, която премина през ада на Преизподнята, за да докаже на него и народа му, че е достойна за неговата любов и която пожертва живота си, убивайки се с меча, за да го спаси. След възкресението си се правеше, че не го познава и щеше да се ожени за Небесния Бог, само защото вярваше на написаното в Небесата, че само този съюз ще помогне за да се спаси света от Бога на злото разпалващ всеобщата война и защото тя отново щеше да пожертва живота си за да спаси всички живи същества.

Що се отнася до финала - определено си беше щастлив. Но да, беше кратък, можеше да дадат малко по-дълга сцена между двамата, някоя сватба да им спретнат заедно с всичките им приятели, ама както й да е. Достатъчно ми е, че оживяха и са заедно. 

Както той я възкреси, така и тя него. Както частичка от нейната душа беше останала в неговата и след извличането й беше поставена в семенце на орхидея и тя се съживи и възкръсна, така и тя го възкреси чрез костната орхидея. В нея имаше кръв от сърцето му и от неговата енергия и така тя грижейки се за тази костна орхидея 300 години чрез своите живителни сили на Богиня на природата, на всичко живо, на Богиня, която съживява мъртвите успя да го възкреси.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за коментарите и препоръките. Без тях може човек да пропусне нещо добро. Аз съм фен на фентъзито и непременно ще изгледам сериала. А ако и летят насам натам, ще се почувствам щастлив. Най-обичам когато летят. Не се смейте, всеки си има слабости.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, bond написа:

Много благодаря за коментарите и препоръките. Без тях може човек да пропусне нещо добро. Аз съм фен на фентъзито и непременно ще изгледам сериала. А ако и летят насам натам, ще се почувствам щастлив. Най-обичам когато летят. Не се смейте, всеки си има слабости.

Хаха, не се бой има си всички екстри - и летене и телепортиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота. Знам, че е компютърна анимация, но красиво направено. Хич не съм фен на Шрек, все още си предпочитам Пепеляшка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, bond написа:

Няма да съм аз, ако за нула време не открия БЛ елемент в драмата.

Ако не е Демон язди Дракон не знам къде го този елемент :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.10.2022 г. at 8:04, bond написа:

Романтика в картината. Двама млади мъже в една лодка. Чист BL елемент. Но ще намеря и още.

 

Тук си прав. Двама мъже в една лодка си е класически BL елемент, че и нарицателно даже. Само ми се губи тук в сериала тази сцена... Спомням си феичката с демона в лодката. Дали пък не бяха в лодка Бога на войната и приятеля му... :blink:

И едно много хубаво ревю за сериала How to Make a Romantic Xianxia: Love Between Fairy and Devil - MyDramaList

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така мисля, че се казваше сцената: Романтика в картината, където героят и приятелят му влязоха да се возят на лодка и да пийват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...