Jump to content

Recommended Posts

Жегна ме много този сериал и темите, които се разгърнаха в него. Изключително болезнен и много графичен. Такъв трябваше да бъде, за да покаже абсолютното незачитане и погазване на човешките права, пълната незаинтересованост от страна на обществото и липсата на наказания за виновните лица. Напомни ми на Silenced (2011) с Гонг Ю и Чонг Ю Ми.

Толкова много и тежки травми, обърнати гърбове, тежка стигма и предразсъдъци по отношение на страданията, които са преживяли тези души. Прочетох материали и гледах видеа за Brothers Home. Дали нещо се е променило? Не мисля. Дискриминация, отритнати хора, хора, които се считат за неудобни за обществото, самотни, бездомни, изоставени, предразсъдъци. 

Открих смисъл във финалните сцени на 11. 

Off Topic

Когато беше в затвора и изведнъж видя "предишните си версии" - детето и съдията да преминават по коридорите на затвора. Мисля че това беше неговото истинско освобождение. Цял живот беше живял в болезнен затвор на травмите, страданията и отмъщението си. Сякаш след като престъпленията се разкриха, макар и във физически затвор, получи един вид освобождение. 

Много тъжно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Искам да благодаря на всички, които се погрижиха да можем да гледаме този сериал с български букви. :wub:

Наистина добър! Колкото и да има някои фантасмагорични сцени и хрумвания, някакв си не им обръщаш внимание. Както се вижда в темата, пълна с коментари и догадки, сериалът е точно това- държи интересът на зрителя до финала и те кара след всеки епизод да гадаеш и анализираш даден персонаж и действията му. Някои герои те отвръщават, на други им симпатизираш, трети те карат да плачеш.... Фикс идея ми беше да разбера кое дете-кой възрастен е в настоящето. Аз съм човек с принципи и не одобрявам отмъщението чрез насилие, но е факт , че всичко случващо се в пансион "Надежда" е потресаващо, 

Off Topic

и Батко така ми влезе под кожата, че бих го оправдала във всеки един момент! Просто за мен това беше един прекрасно изграден образ във всеки един момент. Харесвам умни хора! Възхищавам им се! Единствения му грях е, че не е могъл да овладее психичните отклонения на Юн Дже довели до бруталните убийства. 

Много добра актьорска игра от очилаткото. Отвратителен герой, но в минутите на неговата смърт, една буца ми засегна в гърлото, знаейки какво е преживял като дете.... 

Ха Сок Чин ми е любимец и тук образа му на порасналия номер 11 беше непоклатим. Страхота актьорска игра!

Страхотна актьорска игра от всички. Тек определено си пасна с ролята. Виждам го по-разчупен. Време е да гледам Винченцо! :D 

Много ми хареса как в началото на всяка серия даваха какво се случвало в миналото в пансиона. Иначе си имам любима сцена от сериала:

Off Topic

Момента, в който всички замесени от миналото, или техни роднини бяха отвлечени и затворени, от Юн Дже, в подземията на запустелия пансион "Надежда". 

Момента, в който трябваше да изберат един от тях, който да умре, за да оцелеят другите. Момента, в който един по един разкриха гнусните си тайни. Много добро решение на сценаристите! 

Та гледайте хора, няма да съжалявате. Сериалът е много добър!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът става. Асоциации- "Десет малки негърчета", "Убийство в !Ориент Експрес!", "Silenced от 2011-а. Вероятно и други..А, и Mouse, разбира се. Добре структуриран плот. Предизвика много хипотези в къщи (а гледам, и тук)- кой е убиеца, кой е...Идеята за отмъщението е добре предадена, концепцията за морален казус- също- зрителят симпатизира на 

Spoiler

съдията- мозъка- архитекта-дизайнера- на всичко това

въпреки очеизвадните преминавания на тънката червена линия, която ни отделя от психопати, животни и т.н. аморални същества. Само от към музика не ме впечатли. Нищо- играта беше на ниво, twist-плота- също. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6.01.2023 г. at 21:59, felicyti написа:

 

Искам да благодаря на всички, които се погрижиха да можем да гледаме този сериал с български букви. :wub:

Наистина добър! Колкото и да има някои фантасмагорични сцени и хрумвания, някакв си не им обръщаш внимание. Както се вижда в темата, пълна с коментари и догадки, сериалът е точно това- държи интересът на зрителя до финала и те кара след всеки епизод да гадаеш и анализираш даден персонаж и действията му. Някои герои те отвръщават, на други им симпатизираш, трети те карат да плачеш.... Фикс идея ми беше да разбера кое дете-кой възрастен е в настоящето. Аз съм човек с принципи и не одобрявам отмъщението чрез насилие, но е факт , че всичко случващо се в пансион "Надежда" е потресаващо, 

 

Страхотна актьорска игра от всички. Тек определено си пасна с ролята. 

Много ми хареса как в началото на всяка серия даваха какво се случвало в миналото в пансиона. Иначе си имам любима сцена от сериала:

 

Та гледайте хора, няма да съжалявате. Сериалът е много добър!

 

Изгледах сериала преди 2 дена и съм напълно съгласен с твоето мнение.
Единственото което не ми хареса е това, че сценаристите не наблегнаха на любовен сценарии между Сонг Джун и Ън Ги. Щеше да бъде още по интересно за гледане! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, redhooligan написа:

Единственото което не ми хареса е това, че сценаристите не наблегнаха на любовен сценарии между Сонг Джун и Ън Ги. Щеше да бъде още по интересно за гледане! 

Много е тънка границата между успешния проект или провала, когато се смесят два далечни жанра. Трудно може да се постигне баланса между всеки жанр и да се развие достоверно, за това и по-добре, че тук само имаше загатване за някакво привличане, а не развиха романтична история. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...