Jump to content

Recommended Posts

20 minutes ago, dido100 said:

Вие все едно за първи път гледате корейски сериали.:slap:

Как, бе! Гледали сме всякакви. Този го гледахме, за да не забравяме къде е дъното на драма производството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dido100 написа:

Вие все едно за първи път гледате корейски сериали.:slap:

 

преди 19 минути, bond написа:

Как, бе! Гледали сме всякакви. Този го гледахме, за да не забравяме къде е дъното на драма производството.

 

@bond, недей сега измисля. Давай да признаваме без бой, що гледахме- заради отварачките.:blush:

С кво инак да отваряме бирата от хладилната чанта на плажа?!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula, разбирам, че очакванията ти за финала не са се оправдали, обаче от моя, а вероятно и от гледната точка на други зрители си е силен финал. Не разбирам какво точно си очаквала като финал, за да ти е ок.

Off Topic

Това, че главния "баткосвал" брат си било глупост? Много неща може да се случат, но той е прекарал целият си живот с него и батко му е бил за пример. Търсил е неговото одобрение. Даже полицай заради него е станал. В него бушуват две коренноразлини емоции в един и същи момент. Светът му се срива. Моделът му на подражание е срутил всичко, в което е вярвал. Не беше случаен онзи вопъл от негова страна, когато го попита дали някога го е смятал за брат. Иначе каквото професионалният му дълг изискавеше си го свърши- арестува баща си и майка си, даде показания срещу брат си. 

И не, обществото им не е в път без изход. Те точно това посочиха с края. Онова, което си обяснила на bond, че нивото на еволюция, което сме достигнали в днешният свят не бива да ни позволява да приемаме саморазправата "око за око". Затова са създадени тези институции - полиция и съд. И ако те отказват да работят в полза на хората, тогава хората трябва да ги "принудят". Нали си спомняш колко хора излязоха с искане за оставката на бившата президентка на Корея? Това е силата на обществото. Посочи ми в онази статия, която сложих в предишния си коментар, дали формата на протест беше по-различна от тази на главната и главния? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Lawandula said:

 

 

@bond, недей сега измисля. Давай да признаваме без бой, що гледахме- заради отварачките.:blush:

С кво инак да отваряме бирата от хладилната чанта на плажа?!

 

Това не е вярно. Аз бях поканен да взема участие в залавянето на убиеца. Отварачките дойдоха после в хода на разследването. Но пък хубаво отварят бирени бутилки и са удобни да си ги носиш в задния джоб.

 

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие докато сте гледали, за да търсите дъното на дъната в индустрията, моята фенска душица видя това и се примири с всичко друго из сериала.

vZZEojsG_o.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, 42°10'24°30' написа:

@Lawandula, разбирам, че очакванията ти за финала не са се оправдали, обаче от моя, а вероятно и от гледната точка на други зрители си е силен финал. Не разбирам какво точно си очаквала като финал, за да ти е ок.

  Покажи скритото съдържание

Това, че главния "баткосвал" брат си било глупост? Много неща може да се случат, но той е прекарал целият си живот с него и батко му е бил за пример. Търсил е неговото одобрение. Даже полицай заради него е станал. В него бушуват две коренноразлини емоции в един и същи момент. Светът му се срива. Моделът му на подражание е срутил всичко, в което е вярвал. Не беше случаен онзи вопъл от негова страна, когато го попита дали някога го е смятал за брат. Иначе каквото професионалният му дълг изискавеше си го свърши- арестува баща си и майка си, даде показания срещу брат си. 

И не, обществото им не е в път без изход. Те точно това посочиха с края. Онова, което си обяснила на bond, че нивото на еволюция, което сме достигнали в днешният свят не бива да ни позволява да приемаме саморазправата "око за око". Затова са създадени тези институции - полиция и съд. И ако те отказват да работят в полза на хората, тогава хората трябва да ги "принудят". Нали си спомняш колко хора излязоха с искане за оставката на бившата президентка на Корея? Това е силата на обществото. Посочи ми в онази статия, която сложих в предишния си коментар, дали формата на протест беше по-различна от тази на главната и главния? 

 

 

Никой не пречи всеки да си каже мнението. Моето е такова, като съм обосновала защо, не го налагам и няма да  се повтарям. Мога да допълня единици от многото  детайли, които смятам за недомислици и край. Кой разбрал-разбрал.

Off Topic

За мен, не е нормално  в затвора жертвата и бившият насилник  да са заедно и  да се саморазправят един друг, че чак и да се изпоколят. Не е нормално съдията с хиляди възможности от позицията, която заема, сценаристите да го върнат пак там, отдето тръгна, че и да реже вени(затворен кръг) и още куп от сорта. Отделно  при толкова мозък, да не може да контролира и лекува малкия психопат, също не е  реално. За "сушито" пък да не говорим и за многото смърти, кръв и зрелище на невинни. 

"Слепи" сме хората  за чуждата болка и мъка и това е проблем.

Сценаристите хубаво искаха да ни го покажат, но  доста се оплетоха в сценария си и краят, за мен не беше смислен, а недомислено скалъпен и с доста неизяснени неща. Дори и така, при тая  вече ситуация, която скалъпиха, по-нормален за мен край, би бил  обявен съдебен процес на насилниците( не е нужно да го показват) и обществената нагласа, а не банери по тротоарите, които в Корея са  под път и над път и са им свикнали дотам, че да не ги отразяват. А виновните живи уж прибрани, но  не се знае, знае ли се, а някои даже на свобода, с едното "извинете" минаха. Та,  "вЕрвайте" на сценаристите,  за мен дойде като "А дано, ама надали"

 

А тия от статията , като гледам от 2020 до сега, май особен прогрес нямат. С едното обещание седят, "катерят" се по покривите и се лекуват по психиатриите.

 

 

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, helyg написа:

Вие докато сте гледали, за да търсите дъното на дъната в индустрията, моята фенска душица видя това и се примири с всичко друго из сериала.

vZZEojsG_o.jpg

Твоята фенска душица току що изневери на Джуно.

 

Забравих да питам.

Off Topic

Сушито защо се самоуби? Той да не беше влюбен в Юн Дже?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, розАвото "унисекс" ансамбълче гледам аз, не под него. :lol: Нали главната актриса е от Apink принципно. Та го облече супер унисекс...

Иначе биаса ми от групата е Джун Кей, не Джуно. Но всичко що е 2РМ се гледа. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

 

 

Забравих да питам.

  Скрий съдържанието

Сушито защо се самоуби? Той да не беше влюбен в Юн Дже?

 

 

Е как, естествено. :896767: Има ли нещо по-естествено от това в днешно време!:28558:

Без влюбена двойка сериал закъде? Ромео и Жулиета ряпа да ядат.

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ей туй ми липсваше на мене в сериала - ама грам романтика нямаше. Капчица поне. Ако ще и BL да е, ако не между главните. По какво трябваше да познаем? По стисването на рамото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, helyg написа:

А, ей туй ми липсваше на мене в сериала - ама грам романтика нямаше. Капчица поне. Ако ще и BL да е, ако не между главните. По какво трябваше да познаем? По стисването на рамото?

 

Не бре,

Off Topic

отрови се, като разбра, че Юнджелета е умряла. А преди това, нали беше готов и вината да поеме, за да я защитава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.11.2022 г. at 9:48, helyg написа:

Вие докато сте гледали, за да търсите дъното на дъната в индустрията, моята фенска душица видя това и се примири с всичко друго из сериала.

vZZEojsG_o.jpg

Деба  ... тези корейци не остаряват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той набор 88, колко да е стар?

Друг е въпросът, че у сериала трябваше да го играе с 3 години по-млад от очилаткото, а па оня си е пале пред тоя и малко нереално в това отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, HrisiMihova said:

Защо когато изтегля субтитрите не ми позволява да ги сложа?Използвам macbook и програмата vlc

За Макбук субтитрите не трябва да са в ansi. Разархивирайте в компютър с Уиндоус, отворете файловете на субтитрите и дайте команда "запомни като" и от падащата стрелка долу изберете unicode. Мак ОС не разпознава ansi като кодировка, а Subtitle Workshop работи в ansi. Не правате тази опарация на Макбука, нищо няма да се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го. Скоро няма да има такъв интересен сериал. Нямаше един неадекватен персонаж. Не разбрах кой е "слепият", но като се замисля всеки живееше в своята си слепота. Надявах се на друг финал, но всеки друг такъв щеше да е нелогичен или прекалено кинаджийски. Това е финалът, който трябва да си е. Страхотна игра на айдъла за пореден път. За съдията-сложният образ, който хем си подкрепял, гледайки какво е изживял като дете, хем пък няма как да подкрепиш в сег.време, щото нали...Хем си викаш, ае тия да се измъкнат и да си отмъстят на ония изроди, ама па после,а? На никъде. Но да израстнеш на такова място, и да те вкарат пак там до живот, по добре да беше дал фира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любопитно и занимателно четиво беше за мен тази тема :) Изчетох я старателно след изгледани 16 епизода "на екс". Така че май всичко е казано по въпроса. Бих добавила само, че докато следим под лупа криминалната линия, пропускаме, по-точно, неглижираме типичната корейска проблематика - за стигмата, фатално белязала цели групи от корейското общество. До ден днешен в модерната Южна Корея е така. Сираци, извънбрачни деца, деца на разведени родители... всички те са обида за конформисткото общество, деца, нарочени с вина, която не са извършили, излишни хора, които обществото забелязва единствено, когато се наруши спокойствието му. Много тъжна история. Имаше такова изречение, което съдията казва на "брат" си, детектива: "Ти си виновен за  това, което са твоите родители." Мисля, че го казва с ирония. 

Възможно ли е в съвременния цивилизован свят да съществува подобен детски център, наречен "Надежда"? Много зрители смятат, че това е художествена измислица, но аз мисля, че там, на Изток, е възможно. Ако оцелееш от този ад, излизаш жив, но с деформации в психиката - за цял живот. Болката, обидата, унижението се трансформират във фиксидея със Старозаветни мащаби (възмездие до девето коляно), защото по-болезнено е, когато заради теб страдат децата ти. Но на подобно правосъдие има право единствено Бог, а за нас, простосмъртните, има други правила и закони.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...