Jump to content

Recommended Posts

А, култов беше в първа серия

Off Topic

как се изтърси в чувал надолу по хълма, за да провери как пада труп в чувал, ако е бутнат отгоре. :xaxa:
Относно неговите спомени, всъщност хич не са му толкова много - помни пързалката и как пада, спомни си килиите в приюта, но лицата бяха мъгляви, помни как му се въртят номерата на анцузите, аз още тогава си мислех, че няма как да е видял всички номера и той да е един от тях. Ако беше един от тях, нямаше да вижда своя си номер, щом ги вижда, значи други ги носят или е видял един, а другите са му втълпени. И другото, което не се знае дали е спомен, или му е втълпено - сънува кошмари как бягат през гората и ги настига кучето. Но кошмарите може да ги сънува и щото са му описани, а не преживяни, това не е реален спомен, децата лесно се впечатляват от разкази и после сънуват кошмари по тях, крехка психика. Той затова има страх от кучета. Никакви спомени от живота в социалния център не са давали да е имал, нито от лежането под дъските с капещата кръв - тези кадри си бяха за нас, а не нечии спомени. А аз по някое време си отговорих каква е разликата между приюта/сиропиталището с монахините, от който са тръгнали троицата, и социалния център "Надежда", на чийто вход спокойно е можело да турят надпис като пред един друг вход "Надежда всяка тука оставете". Понеже Габриел, Юн Дже и каката идват от сиропиталище - те нямат родители, само баба, която ги е пратила там, но се е наложило да бъдат преместени и социалният център ги приема. А всички останали там имат родители, които по една или друга причина ги изоставят - бедност основно. Това е отклонение, защото се върнах назад и в началото се питах имат ли родители тези деца и т.н., та явно повечето имат, но тези тримата са нямали.

А на мен друга ми е изненадата. Понеже не съм проверявала кой от другите къде е играл досега... та преди малко с момичетата обсъждахме. Всъщност очилаткото ни е стар познайник на всички - играл е едно време преди 13 години братчето на Джан Ди в БОФ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, dido100 написа:

К'о ста'а? Хванахте ли убиеца?

 

Аха да го хванем и серията свърши.:D Ся тряа чакаме до другата седмица.:28558:

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 9 минути, Lawandula написа:

 

Аха да го хванем и серията свърши.:D Ся тряа чакаме до другата седмица.:28558:

Само до утре, ама утре вече ще го фанем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, май ще делим отварачката, а? ;)

@helyg ,  ами другата седмица ще го(ги) хващаме.:28558:

 

Off Topic

Нямаше как това в съда, да е минало без покровителството на Батко просто.  

 

 

Остана да изкарат, че и  очилаткото от участъка има алергия към праскови.;)

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Lawandula написа:

Остана да изкарат, че и  очилаткото от участъка има алергия към праскови.;)

 

Намекваш, че

Off Topic

той е номер 12, синът на лелята от ресторанта? 12-ти е мъртъв. Юн Дже разказа на лелята как се е хванал в капан, докато са бягали и той го е отървал от мъките му впоследствие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Lawandula said:

@bond, май ще делим отварачката, а? ;)

 

Може пък да има две, ако не, ще стои половин година при теб, другата половина - при мен. Да не се правя на оригинален, това са думи на един много известен актьор във връзка с поделена награда за главна роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залозите бяха:

Off Topic

42°10'24°30' - полицай Канг
аз - полицай Ким Сок Ку
tania_pt - жена

desini - Чонг Ин Сонг, очилаткото
bond - всички деца
Scarlet Heart - батко
felicyti - батко
Urban - брата съдия плюс цайса
anirtimid - Сонг Джун
лавандула - отмъщението е групово, но все пак, един е извратенякът и ги манипулира всички

Всички познали дори и частично печелят отварачка. Изпращам със Спиди в рамките на България. Ако някой е в чужбина, ще му я запазим, докато се прибере. Пращайте данните на ЛС, за да ви ги пусна утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е ясно. Пък и да има обрат някакъв, няма да ви карам да ги връщате после. Това са сувенирни магнитни отварачки, които правихме с фелисити за годишнината на форума през април, но вас ви нямаше там, а и честно си ги спечелихте с коментирането в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, helyg написа:

Мисля, че е ясно. Пък и да има обрат някакъв, няма да ви карам да ги връщате после. Това са сувенирни магнитни отварачки, които правихме с фелисити за годишнината на форума през април, но вас ви нямаше там, а и честно си ги спечелихте с коментирането в темата.

 

Ура, имам си отварачка :D. Пази ми я и ще ми я дадеш лично на следващата сбирка. 

Хубавото е, че му идва края на този сериал, че едва издържам до новите серии. Първо изгледах накуп излезлите с бг субтитри епизоди, после за мое огромно съжаление и извинение към преводачите, които са изключително бързи, минах на руски субтитри, като гледах 1-2 серии със субовете на група, чийто преводи харесвам. След това, понеже те забавиха превода с 1-2 дена минах на друга руска група, на 3-та след това и накрая падението ми завърши снощи, когати изгледах 14 серия с автоматични субтитри, нещо, което си мислех, че никога няма да направя. Та, така, просто да видите как се пристрастих към сериала. :282:

Off Topic

Тия сценаристи много нахални, значи. Чак сега да вземат да ни покажат, че сестрата на Юн Дже е глухоняма. Ако го знаех, нямаше да подозирам, че е жива и особено, че може  да е патоложката. Относно медальоните. Един е на трупа на сестрата. Габриел даде неговия на Юн Дже, а после даде и на детектива. Взел го е от Юн Дже ли за да го даде на него? Ех, продължава да не ми се иска съдията да е виновен. Още от първа серия ни дават улики, които да сочат към него. Не може, не трябва да е толкова очевидно, сериозно ще ме разочароват сценаристите, ако го изкарат мозъкът на отмъщението. Всъщност аз вярвам, че той е искал отмъщение и е работил за него цял живот, плел е мрежите си, за да може да отмъсти на замесените, но мисля, че е искал да го направи чрез закона, а не чрез престъпления и убийства. Постъпил е лошо като дете с детектива, като му е внушил тези неща, но го е мразил и го е било яд на него заради родителите му. Възможно е, впоследствие да го е обикнал наистина като брат и да не желае да му навреди, а също и на родителите си, макар да се видя как се ядоса на министърката. Със сигурност му се иска родителите му да си признаят грешките и да си понесат отговорността.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, desini написа:
Off Topic

Ех, продължава да не ми се иска съдията да е виновен.

 

 

Че той варианта си е наличен.

Off Topic

Възможно е да има две линии на отмъщение, които са независими една от друга. Едната на Юн Дже, който е психопат и убива близките на виновните, за да живеят с болката от загубата. Другата на съдията, който иска да изправи виновниците пред закона. Това с психопатията на Юн Дже е интересен въпрос, защото изглежда от малък си е бил такъв и изглежда не е свързано с или само с преживяванията му в приюта. Така предложи на номер 12 да убие майка му, все едно му предложи да му купи закуска. Тя и затова шаманката каза да го убият. Макар и да е неприемливо по принцип. За мен сцените с пързалката и "облъчването" на главния все още са неясни. Реакцията на батко "Юн Дже, недей!" е противоречива най-малкото. Ако двамата с 13-и са го планирали, тогава защо се опитва да го спре? Пък и каква е гаранцията, че с това падане главният ще загуби паметта си, за да могат двамата да го обработят? Тук има и още един момент - грешно ли съм разбрал или министърката е уредила осиновяването в САЩ на Юн Дже? А и знае ли съдията, че осиновителят му е участвал в издевателствата над сестрата? И въпреки, че във филм всичко би било възможно, то дали ще се опитат да ни убедят, че толкова сложен план (най-вече обработката на главния) е хрумнал на две деца? Че и са чакали търпеливо, за да го изпълнят до голяма степен. Четох едно предположение, че думите на Юн Дже "Не си ме предал, нали?" са предназначени за главния, а не за батко, защото ги каза на всеослушание и гледаше към стъклената преграда. Към това добавяме и факта, че в спойлера за 15-а батко дава плик на главната.

 

Пък може и като малки да са имали намерение двамата да отмъщават, но впоследствие батко да е променил вижданията си по какъв начин това да се случи и да е изоставил Юн Дже.    

 

Артър Конан Дойл казва чрез устата на Шерлок Холмс, че ако една улика не пасва на картинката, то тя не трябва да се нагажда, а да се изгради нова хипотеза около нея (цитирам по памет). Лесно е да се каже обаче. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и очаквах, опетлаха се в собствания си сценарий. Трябва да си в детската градина, че да видиш логика в някои дейсвия. Ще го догледам, но вече не очаквам силен край и смислено изясняване на събитията, сегашни и от преди 20 години. 

Spoiler

Изключително умният Юн Дже го карат да се държи като 5 годишен и да се повежда по прозрачни провокации. Играта на шефа на полицията и министърката започна здраво да издиша. Най-голамият злодей отиде на втори план. Съдията се обърка и как изобщо ги спасиха, след като имаше бомби и камери навсякъде, а похитителят нищо не разбра? 

 

 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bond написа:

Както и очаквах, опетлаха се в собствания си сценарий. Трябва да си в детската градина, че да видиш логика в някои дейсвия. Ще го догледам, но вече не очаквам силен край и смислено изясняване на събитията, сегашни и от преди 20 години. 

  Покажи скритото съдържание

Изключително умният Юн Дже го карат да се държи като 5 годишен и да се повежда по прозрачни провокации. Играта на шефа на полицията и министърката започна здраво да издиша. Най-голамият злодей отиде на втори план. Съдията се обърка и как изобщо ги спасиха, след като имаше бомби и камери навсякъде, а похитителят нищо не разбра? 

 

 

:lol2::rofl: Това само като видях кои са "актьорите" и не го започнах. Шесто чувство или способност да разпознаеш слабия сериал само по заглавието? :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога гледам нещо само заради общуването. Драмата е слабичка, спор няма, но се заформи много добра тема. Пък и аз нали съм ученик на Шерлок Холмс, няма как да не опитам да хвана убиеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам вече отварачки. Значка на Туайс е следващата награда. Ама трябва да гледаш "Шеф Ким" и да познаеш що точно това давам. :xaxa:

Шегувам се, но верно трябва да ги разнообразяваш, щото насищането с един жанр не води до удоволствие. То не че тука си изпитал кой знае какво, освен чесането на пръстите в темата. :lol:

И бих ти предложила да се прежалиш да гледаш "Минамданг" нататък след 1 еп., ама изчакай превода на Kaya (скоро ще е) - повярвай ми, струва си човек да гледа сериала с него, не на чужд език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...