Jump to content

Recommended Posts

@bond, Бънита има има предвид коментарът накуп- след края, поне така я разбрах

 

Аз съм с накупа гледане , но пък така още помня кво съм "яла" тая седмица.

Инак съм съгласна, че могат да ни сервират, каквото искат, колкото и да гадаем, само както писах, да не е някой парашутист с пет минути екранно време, като тъпанара с очилата от детективите,  или някой от всички с раздвоение на личността, щото по принцип всички са с психични отклонения. 

 

Интерсно  ми беше на катерушката

Off Topic

Че има друго дете зад главния, което се готви да го блъсне  и брат му, понастоящем съдията каза " Юн Дже, не прави това". Какво прави 13, там с тях . Отделно , когато телевизионерът отиде да снима го пратиха при 12, който беше с голямо кръвотечение от капана. Може и тогава да не е оцелял. При осиновяването името беше ИнСон на 12, а снимката на  Юн Дже, та съвсем вероятно си е да е очилаткото живият 13. Отделно шаманката като викаше убийте това дете, там показаха и 13 и 11. Не се знае за многото кръв, кой ще е виновен. Та Батко е с двата крака, за мен поне в кюпа. 

За обецата,  дано дадат отговор, може да е по десетки начини случайно там, а може и умишлено от някой, дето много го "харесва".

Имаме и вариант и детективът да е осиновен.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, bond написа:

Че какво ще им чете на коментарите, ама сигурно си права. Извинявам се, ако на съм разбрал правилно.

 

Не да ги чете, ще напише накуп коментар, поне така разбрах.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, helyg написа:

Защо батко си разнася плащ с качулка

 

Това все пак е дъждобран. Толкова търсим улики в полза на различни хипотези, че виждаме символика там, където вероятно я няма. :D

 

Иначе теорията ми за батко е, че 

Off Topic

преценя действията си от няколко страни. Първо, от гледна точка на петорката, с която дълго време са делели несгоди. Много силна връзка. Второ, от гледна точка на осиновителите си. Все пак те са му дали шанс в живота, независимо какво ги свързва с историята на сюжета. Трето, от гледна точка на брат си, за когото го е грижа. Изобщо той е грижовен тип човек. И в приюта е бил такъв, и след това в новото си семейство е продължил да бъде такъв. Контрапункта на неговите фигурки спрямо тези на убиеца е, че те символизират приятелството на петте момчета. От друга страна е проучил историята на замесените в нея, но както често се случва, това е породило нови въпроси и съмнения кой по какъв начин е разположен в нея. Това го кара да се съмнява и в най-близките си и да не споделя всичко с тях. Но пък осъзнавайки добре положението, в което се намира, той е болезнено честен да предупреди главната да не вярва дори на него. Вероятно и той не се доверява напълно на себе си. 

 

Що се отнася до разрезите - нека не забравяме, че Ан Те Хо не се сдоби с такъв. Не зная дали въпросните са свързани с нещо такова, но ние виждаме, че убиецът имитира Бясното куче, подсвирквайки си същата мелодия като него, когато действа по отмъщението си. В някаква степен той повтаря чужд модел на поведение. 

 

Как е влачил сам телата? Вече писах веднъж, че е изключително трудно за сам човек, ако ще да е Шварценегер, да носи или влачи отпуснато тяло. Да не кажа, че носенето е даже невъзможно, защото преди това трябва и да го вдигне. Тук съм склонен да не се вторачвам прекалено в този въпрос. В много филми се е действало по този модел, независимо колко реалистичен е той. Все пак говорим за кино, не за документалистика.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би има примери и за различна употреба на тези предмети в някой филм, но по-важното е, че с тях човек няма да бие на очи. Освен, че ще скрие самоличността си. Това е и идеята. Един престъпник, ако е умен, ще търси възможност да се слее с множеството около себе си. Ти си прав в някаква степен, даже в голяма степен, но все пак не е ненормално да сложиш такъв в колата си в случай, че завали. Друг е въпроса, че когато го извади не валеше. Между другото, вече не си спомням добре, но разносвача с моторчето в първа серия не носеше ли подобен?

Редактирано от 42°10'24°30'
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и таксиджията имаше такъв. 

Поука: да си носим черен дъждобран винаги - не се знае кого може да се наложи да нападнем, пребием и утрепем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да се гледа наведнъж всичко май не е лоша. Като чета коментарите осъзнавам, че много подробности съм забравила. Ако знаех, че така ще ме хване сериалчето, щях записки да си водя :D

Off Topic

Все си мисля, че прекалено рано започнаха да подклаждат съмненията към очилаткото, за да е той убиецът. А съдията го подозирахме още преди него. Все си мисля, че ще се разкрие още някой. Аз си мисля, че сина на аджумата е готвача. Ако той знае, че тя му е майка, може да се колебае дали или как да я накаже, че го е изоставила, И понеже са близки с очилаткото, той пое в свои ръце ролята на отмъстител. И тяхната игра да не е свързана с убийствата - те си правят тяхното отмъщение, убиецът си отмъщава за друго. Освен това ми е интересно как убиецът ще отмъсти на шаманката? Нали децата им убива, а тя май няма деца. Освен това очаквам след следващите 2 серии да се покаже още 1 част от постера - с женската ръка. На кого ли може да е?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя и тая ръка ми е толкоз женска, колкото другата от вече разкритата част на постера. Лакирани нокти и маникюр не виждам. И си права, че е на друг - по нивото на лакътя съдя, че е невъзможно да е на социалната.
А иначе мен питаш ли ме по колко пъти го гледам, докато бистрим с момичетата подробностите около превода и личните ни догадки. :lol: Не само детайлите помня от толкова взиране, ами и мога да го цитирам вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bond написа:

Ако се наложи да убивам за отварачката, с такъв дъждобран ще го направя.

 

И аз слагам един в багажника, да ми е подръка,  да им отвличам вниманието от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да помислим и по друга скрита логика. Защо от всички корейски имена сценаристите са избрали името

Off Topic

Габриел за детето батко?
И ще ви оставя тук един откъс от "Книга на Енох" -

"13. После Господ рече на архангел Гавриил: Иди при злите люде, при отвергнатите, при децата на прелюбодеянието, изтреби тези деца на блудството, потомците на наблюдателите; тласни ги, насъскай ги едни срещу други. Нека погинат от собствените си ръце; защото дните им са преброени.

14. Те ще те молят, но молбите им да бъдат всуе; напразно ще се надяват децата им да живеят вечно или поне до петстотин години."

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, helyg said:

Да помислим и по друга скрита логика. Защо от всички корейски имена сценаристите са избрали името

Чак толкова да са се замислили сценаристите? Половината публика на са християни. Съмнявам се, но може и да си права.

 

@Lawandula, не знам дали от нас двамата става престъпници, но ти благодаря за подкрепата. Можем банда да сформираме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, helyg написа:

Да помислим и по друга скрита логика. Защо от всички корейски имена сценаристите са избрали името

  Покажи скритото съдържание

Габриел за детето батко?
И ще ви оставя тук един откъс от "Книга на Енох" -

"13. После Господ рече на архангел Гавриил: Иди при злите люде, при отвергнатите, при децата на прелюбодеянието, изтреби тези деца на блудството, потомците на наблюдателите; тласни ги, насъскай ги едни срещу други. Нека погинат от собствените си ръце; защото дните им са преброени.

14. Те ще те молят, но молбите им да бъдат всуе; напразно ще се надяват децата им да живеят вечно или поне до петстотин години."

 

 

Те, докато са били при монахините, не с имали дертове.Но може пък името да е подсказка за зрителя. 

Чудя се още

Off Topic

За какво е водила в това ужасно място малкия си син министърката? И дали и двамата братя не са осиновени, ако са нямали деца, знаем , че в Корея без деца кофти работа? Първо да са взели двамата малки и баткото вкъщи за избор(като ги видяхме на детската площадка), после да са върнали 13.? Детективът пък, ако е техен, що има спомени от скривалището под дъските? Колкото и Батко да му е" наливал канчето", чак такива картинки-абсурд. И като е детектив и толкова разследва, как пък не се сети  и  би било логично да може да види свои снимки като бебе и малък. Тук сценарият издиша.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сценарият на много места издиша и да се надяваме, че няма да си изсмучат края от пръстите. Започнах сериозно да се опасявам. Но пък е много забавно тук в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Lawandula написа:

Детективът пък, ако е техен, що има спомени от скривалището под дъските? Колкото и Батко да му е" наливал канчето", чак такива картинки-абсурд. И като е детектив и толкова разследва, как пък не се сети  и  би било логично да може да види свои снимки като бебе и малък.

 

Ако съм разбрал правилно какво имаш предвид,

Off Topic

то не мисля, че някой се опитва да ни убеди, че в главата му вървят същите картинки, които ние виждаме. Те са предназначени за нас, за да разберем за кои моменти си "спомня" в дадената ситуация. А и твоите разсъждения ме накараха да се замисля, че той не си "спомня" или не дава вид да знае за почти всичко, което досега са ни драматизирали за приюта. Иначе трябваше да е наясно, че 24 е мъртъв, както и трябваше да е наясно, защо съдебното жури се състоеше точно от тези хора. 

 

Що се отнася до снимките - та той преди една серия научи, че не е осиновен и си спомни как са довели батко. Дали до този момент на откровение е очаквал да има негови бебешки снимки някъде из къщата според теб? 

 

Поздравявам тези, които предположиха, че Ън Ги е

Off Topic

дъщеря на Бясното куче. Позволих си да прехвърля 13-а серия без субтитри и съм почти сигурен, че това вече е установен факт. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

41 minutes ago, helyg said:

Тя и отварачката е забавна. :D

Да не започна да ти се струва, че ще я спечеля?

А защо още нито един сляп не се е появил? Какво точно искат да ни кажат със заглавието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, докато не свърши, няма да разберем-кандидати много.

 

@42°10'24°30',  никой не му е казал, че е осиновен, той си мислеше. Защо да не поиска да види детските си снимки, бебешките? Така поне ще разсее или потвърди съмненията си. Нелогично е за детектив, въобще да не се разрови. За картинките, нали му се въртяха в ужасите.

С автопревод на руски- цък и тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Lawandula,

Off Topic

да, той си беше въобразил, че е осиновен. Беше чул разговор между родителите си и реши, че се отнася за него. Беше го приел като истина. И поради тази причина изобщо не му е хрумвало, че може да има подобни снимки, че и да ги търси.

 

На теб повечето серии са ти пресни. Опитай да си спомниш колко точно от всички тези картинки дадоха той да си ги спомня. Аз си спомням за тази, която ти спомена и за спомена от посещението му в приюта. Може и да ми се губи още нещо. Но нямаше спомени за: каката; за наказанието на батко, когато го бяха вързали; сцената с почистването на банята също я нямаше и още ред други. Както и не знаеше, че 24 е е мъртъв, а Ан Те Хо е предател. Отделно от това си спомняше номерата, които им служеха вместо имена и толкова. Вероятно наливатето на спомени не е било обстойно и не е продължило дълго време. Ако изобщо така се е случило.

 

Пък иначе той сам се описа какъв детектив е още в първа серия. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...