Jump to content

Recommended Posts

Кой е Юн Дже ще разберем чак в 16-ти епизод. 

Spoiler

Ако изобщо е жив, де. Аз продължавам да твърдя, че Юн Дже е събирателен образ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, bond написа:

Кой е Юн Дже ще разберем чак в 16-ти епизод. 

  Скрий съдържанието

Ако изобщо е жив, де. Аз продължавам да твърдя, че Юн Дже е събирателен образ.

 

 

Moже и да си прав и за Юн Дже да разберем в 16 епизод, но

 

Off Topic

със сигурност Юн Дже не е син на лелката и очиларкото също не е сина на лелката. Юн Дже жив или мъртъв е един човек - номер 13. Той няма как да е събирателен образ. Събирателен образ може да е убиеца - ако теорията ти е вярна.

Между другото събирателния образ кой точно включва, че май така и не написа? Ако имаш предвид петорката момчета - какво имаме - единия, номер 7 го убиха, номер 24 за сега се смята за мъртъв, ако и Юн Дже е мъртъв - кой остава съдията и номер 12. Това не е Ориент експрес, това е моята теория - 2–ма убийци-съучастници. Макар моите заподозряни за такива да са съвсем други.

 

Редактирано от desini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@desini

Off Topic

моите доводи по въпроса са:

- изобщо не смятам, че на главната й беше дошъл реда. Дори смятам, че той я ползваше като източник на информация във връзка близките й отношения с двамата братя. Още повече, че към онзи момент не беше разкрит. 

- той не върши нищо случайно, за да реши точно по този начин съдбата на Ю На. При това всичко е толкова изпипано,  че не вярвам на случайни решения по подобни въпроси. А и импулсивните решения в тази насока носят огромни рискове. 

 

Но пък може и да си права въпреки всичко.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият

Spoiler

Юн Дже не е вече жив според мен. Просто името му се използва от всички убийци, които групово отмъщават за гаврите с тях като деца. Името му играе ролята на знаме, под което са се събрали.  Иначе няма смисъл при всяко убийство да се оставят улики към името Юн Дже. Ако самият Юн Дже е жив и е убиеца, той няма така безразборно да си разхвърля името. Не посочвам един убиец, защото всички участват в отмъщението. 

Разбираш, че това е само теория. Накрая ще стане ясно кой, какво, защо и как. 

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, 42°10'24°30' написа:

@desini

  Скрий съдържанието

моите доводи по въпроса са:

- изобщо не смятам, че на главната й беше дошъл реда. Дори смятам, че той я ползваше като източник на информация във връзка близките й отношения с двамата братя. Още повече, че към онзи момент не беше разкрит. 

- той не върши нищо случайно, за да реши точно по този начин съдбата на Ю На. При това всичко е толкова изпипано,  че не вярвам на случайни решения по подобни въпроси. А и импулсивните решения в тази насока носят огромни рискове. 

 

Но пък може и да си права въпреки всичко.

 

 

Oк, това е твоето мнение, моето го споделих. Боя се обаче, че повече няма да ни върнат към това убийство, защото там всичко е ясно, пък който разбрал-разбрал.

Само да добавя, че 

Off Topic

убийството на Ю На се различава от другите и по това, че не беше изрязана усмивка на лицето й. Т.е. убиеца не я уби като отмъщение за миналото и част от плана му, а просто защото го видя и разпозна в градината - за да не го издаде и едновременно с това да отмъсти на съдията, за това, че спаси социалната. Това е моето мнение.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bond написа:

Самият

  Скрий съдържанието

Юн Дже не е вече жив според мен. Просто името му се използва от всички убийци, които групово отмъщават за гаврите с тях като деца. Името му играе ролята на знаме, под което са се събрали.  Иначе няма смисъл при всяко убийство да се оставят улики към името Юн Дже. Ако самият Юн Дже е жив и е убиеца, той няма така безразборно да си разхвърля името. Не посочвам един убиец, защото всички участват в отмъщението. 

Разбираш, че това е само теория. Накрая ще стане ясно кой, какво, защо и как. 

 

Естествено, че всичко е теория. Накрая ще се окаже нещо тъпо и тривиално, много по-зле от сценариите, които ние си разиграваме. Е, дано ме опровергаят де, до момента много добре движат нещата. Целта ни тук е да си коментраме и обсъждаме на воля. Та и аз така. Не налагам на никой мнението си, просто се опитвам да го обоснова колкото се може по-добре. 

 

Off Topic

Много добре разбрах теорията ти, че Юн Дже може да е мъртъв и да използват името като знаме. От друга страна обаче човек с това име вече не съществува в системата. Много отдавна той е получил друго име и нищо не му пречи да споменава Юн Дже като отмъстител. 

Това, което попитах е кои са тези всички убийци? Изброй имената на тези, които според теб са се съюзили да отмъщават?  Както писах по-горе, ако 3 от момчетата са мъртви вече, остават само двама. Те ли? Или още някой има в твоя Ориент експрес? 

 

преди 10 минути, helyg написа:

Ако някой не е могъл да огледа Ю На добре, :click: ето как е била "разкрасена".

 

Да, да точно. Беше кърваво убийство, но без изрязана усмивка на лицето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще изброя имената, аз един Юн Дже с голям зор запомних. И защо да са мъртви другите, че и живи роднини имат. 

Spoiler

Съдията, братът на суши майстора, самият суши майстор, очилаткото, според мен кандидати за невидимите отмъстители има предостатъчно. Мисля, че ще изскочат и още, а и може Юн Дже да е жив. И пак повтарям, че това моето са свободни съчинения.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям зор да настигна ятото, но успях.

Off Topic

Мисля, че Юн Дже  си е очилаткото, а 12 -сина на лелката ресторантьорка,  ИнСон,дето беше в капана е умрял. На нея също ще се отмъщава и поради това се представи за сина ѝ- той знае всичко за него.При осиновяването са ги поразменили с имената, но на 13 не му е пукало. Още повече, че там на детската пързалка, съдията извика Юн Дже недей или от сорта, да не блъска "брат " му.Значи си е жив 13.

И още от началото си е имало комбина за заседателите. Все пак, колкото и айтито да ги е спец , съдията е помагал за процедурата. И съдията не е ангел, а си е в кюпа на отмъщението. Просто, в момента, когато почна да пречи на плана, манякът си го наръга. Забави умишлено видяното на покрива. Дали за да пречи на кандидат министърката, или на разследването не знам. Защото възможно е и министърката да е в листата за отмъщение. Тогава би трябвало детективът да е също на мушката. Да но, тя не е любяща родителка и не сме съвсем наясно дали и той не е осиновен Тук логиката при него(съдията) издиша на места, щото ту е черен, ту е бял, но си е от групата отмъстители. За всяко нещо от началото винаги има два варианта- единият в запас, другият в действие. А може и  суши шефът  да е помагал директно, тъй като малкият бая слаботелесен, да влачи тела, а той е брат на 24. 

За мен, продължава да е колективно дело отмъщението, а не дело само на един маняк. И да не забравяме шаманката- с ако не го убиете, много кръв ще се лее. Кръв се лее на поразия, значи не е убит. Събирателен образ, не мисля, че е.

 

Само се надявам,  колкото и да ни пускаха по пързалката, да не вземат да изкарат Някой;) с раздвоение на личността, щото все пак не ги следим по 24 часа всеки на камера за наблюдение.

Има какво да нищят четири епизода, главната, медальоните, размените, главния, шаманката, не на последно място и подробностите за всяко дете. И ясно ясно, но както @bond казва, до 16 епизод края, нищо не е ясно.

 

Редактирано от Lawandula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, че логиката понякога доста накуцва. Има много пробойни в сценария и ако накрая замажат нещата, ще е язък за цялото гладане. Спомням си драмата Девет пъти пътуване във времето. Държаха здраво интригата до последна серия и накрая аз останах с впечатланието, че развръзката не се получи много убедителна. И тук ми се струва, че четири серии няма да им стигнат да завържат всички конци. Допуснаха прекалено много висящи краища и после да не кажете, че не съм казал:

Spoiler

Очилаткото не е Юн Дже. Ако беше, щеше да е в много добри отношения със съдията, който практически се грижеше за Юн Дже като за брат. Тримата имаха еднакви гривни и съдията му даде неговата, когато взеха тази от сестра му. А очилаткото тези неща на ги знае, но отлично знае как майка му го е изоставила със сладоледа на пейката. Дадоха, че си спомня.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ни настигнала, пиша те у списъка за отварачка. Шаманката усеща...

Off Topic

Всеки път очилаткото като е край нея и я побиват тръпки, и все се загъва, и трепери от студ. Ама той па е нагъл - все й предлага топла водица да я стопли.

@bond спомените бяха

Off Topic

нейните, докато той разказваше наизустеното за приятелчето си номер 12. А тоя майката е съдействала за осиновяването му в чужбина и така ги е разделила с баткото за години. Не са гривни, а медальони. А на главната майката е взела медальона от Пек и го е върнала на Юн Дже. Тя си каза, че му го е дала. По-скоро му го е върнала, защото те си бяха с медальоните още от сиропиталището, а в социалния център Пек му го взе. Тя е намерила тоя при Пек и го е върнала на Юн Дже. Сигурно чуденката ще е как този медальон се е озовал в Сонг Джун и защо той си мисли, че му е подарък от момиче. Ами на детската площадка, където Юн Дже му проми мозъка, му го е дал и му е казал това - по това време вече майката на главната би трябвало да му го е била върнала и той реално има два - този, дето му го даде баткото и този, дето тя му е върнала. Третият беше открит на трупа с роклята.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При толкова интрига дето вкараха и толкова възможности, които оставят на въображението на зрителите, изобщо няма да се учудя финала да не задоволи повечето хора. Но и така да стане, драмата си има достатъчно достойнства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, bond написа:

Съгласен съм, че логиката понякога доста накуцва. Има много пробойни в сценария и ако накрая замажат нещата, ще е язък за цялото гладане. Спомням си драмата Девет пъти пътуване във времето. Държаха здраво интригата до последна серия и накрая аз останах с впечатланието, че развръзката не се получи много убедителна. И тук ми се струва, че четири серии няма да им стигнат да завържат всички конци. Допуснаха прекалено много висящи краища и после да не кажете, че не съм казал:

  Скрий съдържанието

Очилаткото не е Юн Дже. Ако беше, щеше да е в много добри отношения със съдията, който практически се грижеше за Юн Дже като за брат. Тримата имаха еднакви гривни и съдията му даде неговата, когато взеха тази от сестра му. А очилаткото тези неща на ги знае, но отлично знае как майка му го е изоставила със сладоледа на пейката. Дадоха, че си спомня.

 

 

Off Topic

Едно не знаем точно в какви отношения са.Второ, може да е замислено всичко от тях, или от малкия с любезното съдействия на съдията. Трето- дървени дялканици има и при двамата. Съдията прекалено изчакваше с всяко решение, или беше винаги на нужното място. Пето- малкият  маняк, колко му е да му скимне , че му пречи и  да го наръга. Шесто- играта с медальоните, за заблуда на противника.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, нарочихте го това момче. Иде краят на седмицата, после още една и ако изкараме късмет със сценаристите, всичко ще ни се изясни. Пригответе ми отварачката навреме, че да не се забавят куриерите и да дойде след Коледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bond, това дето ме човърка  е , че

Off Topic

Убиецът борави перфектно със скалпел- разрезите по устата казаха, че са финно направени. Сушито е факир, съдията има скалпел, дето сам се реже с него, малкият до сега не видяхме да притежава подобни умения. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме мъчат други въпроси. Нямаш грижи, отварачката е налице.

Off Topic

Ако приема, че се подведа, че само хилавият очилатко е убиецът, мога да повярвам, защото кого всъщност е убил той? Първата жена - била на бар, напита жена, лесна жертва, един трезвен мъж, дори и кльощав, би могъл. Втората жена - вече пребита от шофьора в парка, и тя сръбнала, още една лесна жертва. Таксиджията - и той лесен, щото архитектът преди него вече го беше ударил веднъж. Архитекта - сакат, а и не е искал да се бори срещу старото другарче. Хлапачката - тя още дете, лесна работа.

Дотук ок. Обаче:

Как обецата на първата се озова в колата на Сонг Джун, където я намери батко?

Как е измъкнал втората от шофьора, без той тогава да го разпознае? Той до последно познаваше само номер 7 - архитекта.

Защо батко си разнася плащ с качулка и резервни обувки, ония с жълтото на подметката, в багажника?

Има ли вероятност готвачът да е гей? Иначе що ще се мъчи да печели точки пред очилаткото и да поема неговата вина за наръгването на батко?

Защо батко рязко смени версията откъде е бил записа от покрива? Първо беше видял дрон и търсеше запис от него. Сега се оказа рекламен балон и че отдавна е имал записа от него, макар да отрича. Дали няма два записа - и от дрон, и от балона, но по някаква причина не може да покаже другия?

Защо гласът от записа на Чонг Ман Чун приличаше на този на Сонг Джун? Кой аджеба плати операцията на сина му?

Иначе отговорът на въпроса как онази жена е имала белези е лесен. Този, дето плати операцията на момчето с тумора, каза, че и двамата му родители ще трябва да си платят - Ман Чун, като поеме вината за убийствата, жена му - като я срежат по бузите. Но защо? За тренировка ли? Нали първата вече беше убита по онова време? Или не беше?

Къде е третият медальон сега? Един откриха на трупа с роклята. Един у Сонг Джун. А третият? Майката на главната каза, че е дала медальона на Юн Дже. Понеже тримата дойдоха от сиропиталището с медальони, не може тя да му го е дала първия път. Приемам, че е намерила оня у Пек и го е върнала на Юн Дже. Следователно той е имал два - един от батко и своя си, който мед. сестрата му е върнала. Единият е дал на Сонг Джун на детската площадка, когато му проми мозъка, че всъщност той е Юн Дже. Тогава и му е разказал, че тоя медальон му е от момиче, което вече не е живо. Освен ако Сонг Джун няма реален спомен кой му е дал медальона и това да е била сестрата. Но ако я е познавал, като е била жива, тя нямаше да бъде заровена с медальон. Ако пък сестрата е примерно патоложката, както имах подозрения, той нямаше да казва, че медальонът му е от починало момиче. И така, у кого е сега третият? Не го видях у очилаткото.

Останалите убити не са от нашия убиец, който и да е той. Ман Чун го уби Пек Мун Ганг. Жената на Ман Чун я убиха Пек или хората му. Детето му го уби полицай Канг. Самият него го утрепа пак Пек Мун Ганг. И най-накрая, последен въпрос - има ли тема у форума с повече спойлери?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших, че ще изчакам целият сериал и тогава накуп. За разлика от вас, изобщо такива детайли не мога да ги помня седмица напред, до нови две серии (па то трябва да помниш и от предишните). Аз вчера не помня кво ядох, та камо ли кой какво казал, как погледнал, като е ясно че всичко е и предпоследно. @helyg не знам тема с повече спойлери, но за най-дълги такива, със сигурност Blind води класацията. Жалко, че не могат да ви четат сценаристите. Както някой писа, няма нужда те да се напъват:lol2:, достатъчно е само да прочетат хипотезите на аудиторията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Urban said:

Аз реших, че ще изчакам целият сериал и тогава накуп. 

Накуп може и да не ти хареса чак толкова. Доста трески за дялане има драмата. И да ти призная под секрет, обсъждането тук е по-интересно от самите епизоди. Лично мнение, не ме бийте.

Редактирано от bond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...